GNOME 3'teki başlangıçtaki uygulamaları nasıl yönetirim?

67

GNOME 2'de başlangıç ​​uygulamalarını değiştirmek için iyi bir GUI'm vardı (giriş yaptıktan sonra). Bu uygulamayı GNOME 3'te nasıl başlatabilirim ?

Nereden indirebilirim? Paket adı nedir? Başlatmak için hangi komut kullanılır? Pidgin hala başlangıçta başlatıyorum, ancak Empathy'ye geri döndüm, bu yüzden Pidgin'i nasıl kaldıracağımı ve onun yerine Empati'yi nasıl başlatabileceğimi bilmek istiyorum.

    
sordu Riki137 29.04.2011 14:15

7 cevap

86

Terminalden veya Alt + F2 iletişim kutusu çalıştırması: gnome-session-properties .

Gnome'un daha yeni (3.14+) sürümleri için, uygulamalar menüsünden Tweak Tool 'u kullanın.

    
verilen cevap rossouwap 03.05.2011 21:12
39

Gnome Ubuntu 14.10'da Gnome 3.14'te diğer çözümlerin hiçbiri işe yaramadı. Sonunda ne çalıştı, el ile .desktop dosyaları oluşturuyordu.

Öncelikle, varsa ~/.config/autostart/ klasörünü yapın.

Ardından, giriş yapmak istediğiniz her program için ~/.config/autostart/my-app-to-startup.desktop dosyası oluşturun.

Örneğin, burada ~/.config/autostart/pidgin.desktop dosyamın neye benzediği var:

[Desktop Entry]
Type=Application
Exec=pidgin
Hidden=false
X-GNOME-Autostart-enabled=true
Name=pidgin
Comment=instant messenging client

Anahtarlar için belirtim .desktop dosyalarına yerleştirebilirsiniz. Bu , söz konusu kurallara bazı istisnaların yanı sıra başlangıç ​​uygulamalarına nasıl uygulandığıyla ilgili olarak bu spesifikasyona bazı bağlamlar koyar. Bu çözümün kredisi, bu Linux ve Arkadaşlar sitesine gider.

    
verilen cevap Eric Lathrop 01.11.2014 16:32
14

rossouwap'ın cevabı artık Gnome 3.14+ üzerinde çalışmıyor. Artık Alt + yazmanız gerekiyor F2 sonra iletişim kutusundaki gnome-tweak-tool dosyasını çalıştırın ve sonra Başlangıç ​​Uygulamaları sekmesini arayın.

DÜZENLEME
Gnome Tweak Tool'un kurulu olduğunu kabul ediyorum. Değilse, bunu konsolda çalıştırın:
sudo apt-get install gnome-tweak-tool

    
verilen cevap Joaquin Iurchuk 08.07.2015 14:57
5
  

GNOME 2'de başlangıç ​​uygulamalarını (giriş yaptıktan sonra) değiştirmek için iyi bir GUI vardı. Bu uygulamayı GNOME 3'e nasıl başlatabilirim?

Cevap basit. Sisteminizde hala iyi bir GUI var, sadece Gnome 3'te gizlenecek şekilde ayarlanmış, bana neden sorma. İşte nasıl geri getiriyorsunuz:

Bir terminal açın ve aşağıdaki kodu kopyalayın / yapıştırın:

gksu gedit /usr/share/applications/session-properties.desktop

NoDisplay=true yazan ve onu NoDisplay=false olarak değiştiren satıra bakın (veya isterseniz satırı tamamen silin).

    
verilen cevap yargs 17.08.2012 17:01
1

GNOME 3'te bunu yapmak için kullanışlı bir araç yok, bu yüzden elle .desktop dosyası oluşturabilir veya bu uygulamayı kullanabilirsiniz .

    
verilen cevap hant0508 18.08.2016 11:21
-2
  1. Sistem Ayarları'na erişmek için, masaüstünün sağ üst köşesindeki "Güç" simgesini tıklayın ve "Sytem Settings" seçeneğini seçin. "Kişisel" başlığı altında, "Başlangıç ​​Uygulamaları" nı tıklayın. Bu, Ubuntu ve Gnome'nın önceki sürümlerinden aynı GUI'dir.

  2. Pidgin'i Başlangıç ​​Uygulamalarınızdan kaldırmak için, listede "Pidgin" yazan satırı tıklayın. Ardından, girişi tamamen kaldıracak olan "Kaldır" düğmesini tıklayın. Alternatif olarak, programın en soldaki onay kutusunun işaretini kaldırarak oturum açtığınızda başlamasını engelleyebilirsiniz. Bu, Pidgin'i Başlangıç ​​Uygulaması olarak yeniden etkinleştirmek için ileride kutuyu yeniden kontrol etmenizi sağlar.

  3. Başlangıç ​​Uygulamalarınıza Empati eklemek için "Ekle" düğmesine tıklayın. "Empati" gibi bir İsim seçin. Sevdiğin her şey olabilir. Komut'un yanında empathy yazın. Oturum açtıktan sonra bu bir Empati penceresi açacaktır. Eğer Empathy'nin Mesajlaşma Menüsünde gizli başlamasını tercih ederseniz, bunun yerine empathy -h komutunu girin. Yorumun yanında, boş bırakabilirsiniz veya açıklayıcı bir yorum ekleyebilirsiniz. Ardından Ekle'yi tıklayın.

verilen cevap Jonathan Blackhall 29.04.2011 18:56
-2

GNOME 3.6+'niz varsa, sistem menüsüne kısayol ekleyen bu uzantıyı yükleyebilirsiniz:

İşte

    
verilen cevap Andrew Mao 19.09.2013 22:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku