Yinelenen fotoğrafları nasıl bulabilirim?

63

Yeniden boyutlandırılmış fotoğraflar da dahil olmak üzere çift fotoğrafları bulmak için neler kullanabilirim?

    
sordu ændrük 12.09.2010 19:01

6 cevap

52

digiKam

Tüm fotoğrafları koleksiyonunuza ekleyin. Menüde “Araçlar / Yinelenenleri Bul” u seçin. Bu, koleksiyonunuzun tamamında yinelenenleri arar.

findimagedupes

Bir komut satırı aracı. Komut satırında karşılaştırmak istediğiniz tüm görüntüleri iletin.

Geeqie (eskiden GQview )

Menüde “Dosya / Çift kopyala” yı seçin. Sürükle ve bırak görüntü dosyaları çiftleri penceresini yapın. İçeriğini tekrarlı olarak eklemek için dizinleri bırakabilirsiniz. Görsellerin görsel olarak karşılaştırılması için, açılır menüde belirli, varsayılan olmayan seçenekler vardır. "Özel" benzerlik seviyesi, eşleşmeleri yalnızca en yüksek benzerlik derecesine getirmeyi mümkün kılar, ancak "Tercihler" olarak 99 olarak ayarlanmalıdır. Hatta o zaman bile, en azından bazı görüntü türleri için mükemmel şekilde çalışmaz. Sanat. Ne yazık ki, çözünürlük, tarih veya her ne gibi rasyonel kriterlere sahip bir otomatik seçim mekanizması sunmuyorsa, otomatik seçim sadece rasgele bir şekilde referans olarak bulunan ilk görüntüyü seçiyor gibi görünüyor. Her bir silme işleminde sonuç sayımını güncellemeye çalıştığı için birçok görüntüyü silmek çok yavaş olabilir.

Bu araçların üçü yalnızca görsel kopyaları bulur, yalnızca bayt için aynı bayt olan dosyaları değil.

    
verilen cevap Gilles 12.09.2010 21:01
5

imgSeek

imgSeek benzer resimlerin yanı sıra kopyaları da bulabilir (böylece farklı dosya adları ve meta verilerle yeniden boyutlandırılmış fotoğraflar ve fotoğraflar bulabilmelidir) ve hatta bir taslak üzerine dayalı fotoğrafları arayın. Masaüstü ve sunucu sürümlerinde kullanılabilir.

Aslında kendim denemedim.

    
verilen cevap d3vid 13.12.2011 09:56
3

dupeGuru Resim Sürümü kesinlikle harika çalışıyor ve denemeye değer.

Launchpad PPA , dupeguru (yeni hepsi bir arada paket) veya Bu kodları kullanarak dupeguru-pe (eski resim baskısı paketi) yüklenebilir:

sudo add-apt-repository ppa:hsoft/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install dupeguru
    
verilen cevap tuxflo 17.01.2015 14:56
1

Visipikler

Visipics, bu işlev için ücretsiz bir Windows uygulamasıdır, ancak şaraba göre, Linux üzerinden iyi çalışır, tabiki (Çoğaltmaların sıralamasıyla ilgili geeqie / gqview'den daha iyidir (geeqie'nin sonuçları kesinlikle "kestirilemez")) .

Daha küçük dosya boyutu, sıkıştırılmamış tip, daha düşük çözünürlük gibi kriterleri temel alarak görüntüleri otomatik olarak seçebileceğini söyleyebilirsiniz (bunun tersini yapmazsınız, bunu manuel olarak yapmanız gerekir. seçimin ÜstKrkt / Ctrl ) gerektirmediği ve hatta klasörlere öncelik vermesi haricinde, geeqie üzerinde yapmaktan çok daha iyi olur (ancak son öncelik klasördür) önceliği).

Sembolik bağlantılara dikkat etmelisiniz, ancak gerçek dosyayı "kopya" olarak silerken "rasgele" bir dosyaya sembolik bir bağlantı kaydetmek için seçebilir. Bu utanç verici.

    
verilen cevap the dsc 22.08.2013 05:02

Etiketlerdeki diğer soruları oku