Ubuntu Touch nedir (Telefonlar için Ubuntu)

69

Canonical'ın açıklamasının ardından, telefonlar için Ubuntu nedir? Çalıştırmak için işletim sisteminin bir kopyasını nereden indirebilirim? telefonumda? Telefonumla uyumlu olup olmadığını nasıl bilebilirim?

    
sordu Tom Brossman 02.01.2013 19:24

4 cevap

70
Adından da anlaşılacağı gibi

​​ Telefonlar için Ubuntu Touch / Ubuntu , Mobiles için Ubuntu sürümüdür (Akıllı telefonlar & amp; Tabletler ). Bu hala GELİŞTİRME 'nde ve şu anda herhangi bir cep telefonu GELİŞTİRME ÖNİZLEME olacaktır. Bu, test için yalnızca ürün için tamamlanmamıştır.

(Güncellemeler için bu cevabın altını kontrol edin)

Şu anda Ubuntu Touch 'un nasıl çalışacağını, satılacağını, yazılımın nasıl entegre edileceğini, yazılımı nasıl alacağını ve üzerinde çalışacağını / hatta nasıl kullanılacağını anlatmak için çok erken. bir Ubuntu Masaüstü ile.

Telefon için Ubuntu hakkında sağladığınız bağlantı, yalnızca Ubuntu ve Ubuntu TV Gelecekte bir sürüm için çalışıyorlar, ama en azından Ubuntu'nun nereye gittiğini bilen son kullanıcılar ve geliştiriciler açıklanıyor.

Hemen şimdi görebiliyoruz:

Görünüyor, Tasarım, Özellikler ve Gereksinimler

Geliştiriciler İçin Bilgiler

Telefonlar için Ubuntu Hakkında Haberler

Windows 8 videolarının çoğuna bakarsanız ve Ubuntu for Phone reklamının bir (1) videosuna bakarsanız bunun doğru olduğunu görürsünüz. Telefon için Ubuntu'nun sadece normal bir akıllı telefon olmadığını ve bir tane satın almaya son verecek 10 kullanıcı olmadığını bilmek önemlidir. PC veya TV'ye bağlamanın birkaç akıllı yolu olacaktır. Aslında bir PC olarak kullanılabilir ve herhangi bir Ubuntu bilgisayarla (Ve ayrıca Windows ile birlikte), Unity, HUD ve diğer Ubuntu özellikleriyle kendini bütünleştirecek birçok özelliğe sahip olacaktır. Buradan sadece birkaç isim vereceğiz çünkü 13.04, 13.10 ve 14.04'ü görene kadar burada görülecek birçok sürpriz var.

Planlanan tasarım stili, harika olanı bulmak için I, telefonlarda kullanıcıya daha kolay nasıl davranacağını düşünürken, Unity'nin kendisinden gelen fikirleri almak çok iyi. En iyi duruma getirilen donanım çok iyi ve biliyorum ki, bir tanesi çıktığında bir tanesi için tasarruf etmeyeceğim. Bütün bunlar benim kişisel düşüncelerimdir, ancak birinci günden itibaren bazı bilgileri bırakmak istedim.Eğer videoyu gördüyseniz, Mark Shuttleworth'un bahsettiği tüm bilgileri ve telefon için Ubuntu fikrinin ne kadar iyi düşünülmüş olduğunu fark etmiş olacaksınız.

WebUpd8 'de Ubuntu telefonlarının hazır olmadığı ile ilgili bir mesaj görebilirsiniz. satın almak için ama 2013 sonuna kadar satmaya başlamak için ortaklarla çalışmaya başlıyorlar. En azından 2013 sonuna kadar Ubuntu Akıllı Telefonlar satmaya başladığında, bu konuda çok az bilgi olacak.

Ayrıca, Telefonlar, TV'ler ve Tabletler için Ubuntu'nun, Unity'nin tüm donanım türlerine entegrasyonunun tamamlanacağı veya tamamlanmasının tamamlanacağı 13.10 ve 14.10 arasında bir kilometre taşı olduğunu unutmayın (Daha az hata, daha iyi donanım desteği, daha iyi ARM desteği, vb.) ).

Android Telefonum Telefon için Ubuntu ile çalışır mı? Alternatif mi olacak?

Telefon için Ubuntu, Android'leri taşıyan ve yukarıda belirtilen minimum donanım gereksinimlerine sahip olan tüm telefonlar ile çalışan, Özel olarak Akıllı Telefonlar için bir başka OS alternatifi olacaktır. Samsung, HTC, Sony, LG ve Android sunan diğer telefonlar, Telefon için Ubuntu'yu bunlara yükleyebilecektir. Tabii ki, bu Android için bir Uygulama olmayacak, bunun yerine o telefondaki Android yerini alacak. Bu yüzden, sadece yeni telefonlar Ubuntu ile önceden kurulmuş değil, aynı zamanda halihazırda var olan Android telefonlar

GÜNCELLEME 6 Şubat 2013 - Slashdot'ta Ubuntu Akıllı Telefonlar , hangisi bir wsj makalesi Ubuntu Smartphone Tasarımları . Kullanıcılara tasarımın ardındaki fikirleri sunmanın oldukça temiz ve açık yolu. Bu, kullanıcılar tasarımının bir parçası olabileceğini bildiklerinde gerçekten büyük bir şeye dönüşecek. Başka bir bağlantı, Ubuntu Telefonları

18 Şubat 2013'TE GÜNCELLEME - H'de, Ubuntu Telefonları için Geliştirici Önizlemesi , Canonical Web Sitesi'nde 21 Şubat 2013'te Ubuntu Telefonları için Önizleme Önizlemesi .

19 Şubat 2013'E GÜNCELLEME - Ubuntu, Tabletler için ilk Ubuntu Turunu yayınladı. Web sitesini İşte ’de görebilirsiniz

Ayrıca videoyu burada görebilirsiniz: İşte

21 Şubat 2013'TE GÜNCELLEME - Ubuntu Telefon, Tablet Geliştirici Önizlemesi yayınlandı

GÜNCELLEME 22 Şubat 2013 - Ubuntu Telefon Porting Rehberi açıklandı

Ayrıca resmi Dokunma sitesine de gidebilirsiniz

    
verilen cevap Luis Alvarado 02.01.2013 19:40
16

Samsung Galaxy Nexus (? i9250) akıllı telefon için zaten bir 'çalışma' yapısı var.

BBC News & gt; Teknoloji & gt; Ubuntu işletim sistemi Android akıllı telefonlara geliyor

  

Kod, başlangıçta Samsung'un Galaxy Nexus telefonunda Android'in yerini alabilecek bir dosya olarak piyasaya sürülecek.

Londra'da yakın tarihli bir medya sunumu vardı ve engadget.com biriyle oynamalı ..

engadget & gt; Canonical, akıllı telefonlar için Ubuntu'yu duyurdu, biz de ellerimizi kullanıyoruz (video)

  

Bu sıradan bir Galaxy Nexus değil. Android yerine, daha küçük ekranlar için uyarlanmış yeni bir UI ile birlikte Ubuntu'nun uzun zamandır beklenen mobil versiyonu olan çok farklı bir Linux tabanlı işletim sistemi kullanıyor. Telefonla kısa bir süre oynadık ve kısa bir süre için size uygun bir video hazırlayacağız, ancak bu arada rapor vermek için göze çarpan birkaç özellik var. ..

GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013

engadget & gt; Desteklenen Nexus cihazları için artık Ubuntu Touch Developer Önizleme mevcuttur

  

Canonical'ın akıllı telefon ve tablet dostu Ubuntu lezzetini önizlemesi, bir Galaxy Nexus, Nexus 4 veya Nexus tableti flaş yapmaya istekli olan insanlar için geldi. Shuttleworth ve arkadaşlar sürümün geliştiricilere ve meraklılara yönelik olduğunu vurguladılar.

Ve, günahkârlar gel ..

networkworld.com & gt; Ubuntu Akıllı Telefonlar Hayır, Ubuntu Tabletleri, Evet

  

Her ne kadar bu kadar tuhaf olsa da, herhangi bir telefon üreticisinin bir Ubuntu telefonunu üretip satacağını söylediler. Merak etme faktörü için kesinlikle bir ya da iki tane daha düşünürsek, muhtemelen Ubuntu telefonlarını üretmek için baştan aşağı bir acele görmeyeceğiz. Bir CyanogenMod türünün, Android telefonların veya belki de WebOS / Palm telefonlarının köklü sürümlerine kurulabilen bir Ubuntu geliştirdiğini görebiliyoruz, belki de bir Windows telefon bile. Ancak, büyük ve büyük, Ubuntu Microsoft veya hatta BlackBerry akıllı telefon pazar payı, Apple veya Android için izin vermeyecek.

    
verilen cevap david6 03.01.2013 05:17
11

Telefonlar için Ubuntu, Ubuntu işletim sisteminin mobil sürümüdür.

Sorunuzda atıfta bulunduğunuz bağlantı , şu anda işletim sistemi hakkında bildiğimiz tüm bilgilerdir. Ancak, bunu bir geliştirici olarak düşünüyorsanız, Geliştirici sayfasına bakın.

İşletim sistemi herkese açık değildir, ayrıca çalışan bir cihaz yoktur. Olanların hepsi, ürünün duyurulduğu ve SDK'nın piyasaya sürüldüğüydi.

    
verilen cevap njallam 02.01.2013 19:31
4

Şubat Sonu 2013:

Ubuntu Telefon İndirme

    
verilen cevap user121172 10.01.2013 10:25

Etiketlerdeki diğer soruları oku