Ubuntu 14.04 LTS canlı USB önyükleme hatası (gfxboot.c32: geçerli bir COM32R resmi değil)

138

Ubuntu 14.04 (64 bit) lts indirdim. Önyüklenebilir bir usb çubuğu yaptım. Ama bu hata mesajını önyükleme yaparak almaya devam ediyorum:

SYSLINUX 4.04 EDD 20110518 Copyright (C) 1994-2011 H. Peter Anvin et al
Unknown keyword in configuration file: gfxboot.c32: not a COM32R image
    
sordu jamius19 22.06.2014 08:18

4 cevap

195

Filip Sohajek belirtilen , Sekmesi 'yi vurmanız gerekiyor.

Sonra bir dizi seçenek göreceksiniz (canlı, canlı kurulum, vb.). Adını yazmayı ve Enter 'a basmayı sevdiğiniz birini seçin.

    
verilen cevap Lucio 13.04.2017 14:23
50

Arızalı önyüklemeli USB kendisini kullanarak kalıcı düzeltme

Kısa versiyon

TL; DR; ne yaptığınızı bildiğiniz zaman için:

Yukarıdaki hataya bastıktan sonra boot: bilgi isteminde, live yazıp, Canlı USB oturumunu başlatmak için Enter tuşuna basın.

Bir terminali açın (ör. Ctrl+Alt+t ile) ve her komut satırını tek tek aşağıda yazın:

sudo -i
apt-get update
apt-get install syslinux
mount | grep cdrom

Yukarıdaki son komut, önyüklemeli USB'nizin hangi cihaza bağlı olduğunu gösterir.

Önemli! Aşağıdaki komutta bulunan /dev/sdb1 'yi, aşağıdaki son komutun çıkışındaki cihazla terminalde değiştirin:

syslinux /dev/sdb1

Yeniden başlat ve keyfini çıkar!

Uzun sürüm

Bu hata, daha sonraki bir sürümü bekliyoruz (teşekkürler, Amir Ali Akbari Hata bağlantısı için.

Kullanıyorsanız, bu hata da olur , demek için Ubuntu 14.04 Ubuntu 15.04 ve üzeri her şey için önyüklenebilir USB bellek.

Filip Sohajek tarafından belirtilen geçici çözüm Lucio , tabiki, ancak ütopik sürüm notlarını göz önünde bulundurarak, cevap çalışır. Yukarıdaki bağlantı ve önyükleme görüntüsünü oluşturmak için önyükleme görüntüsü olarak aynı Ubuntu sürümünü kullanmak için burada belirtilen geçici çözüm, sorunun kalıcı olarak CD'nin kendisinin içinden kalıcı olarak düzeltilmesi mümkün olmalıdır:

Hata mesajına ulaşıncaya kadar önyüklenebilir USB çubuğunu önyükleyin:

Unknown keyword in configuration file: gfxboot.c32: not a COM32R image
boot:

boot: komut satırında live yazıp Enter tuşuna basın (yalnızca live dahil olmak üzere size sunulan seçenekleri gösterme görevi sunduğu için SEKME tuşuna basmaya gerek yoktur).

Canlı Ubuntu oturumuna girdikten sonra, İnternet'e erişebilmeniz için bunu yapılandırın (ör. bir kablosuz ağa bağlanma .)

Bir terminal penceresi açın (ör. Ctrl+Alt+T tuşuna basın). Ve aşağıdaki komut dizisini tek tek yazınız (herhangi bir onaylama istemine "Evet" diyerek):

sudo -i
apt-get update
apt-get install syslinux

Birincisi size root erişimi sağlar ve son ikisi de önyüklemeli USB'nizi düzeltmek için ihtiyaç duyduğunuz daha yeni syslinux paketini yükler. Yani şimdi tam olarak neyin sabitlendiğini öğrenmelisiniz, yani, önyüklemeli USB'nizin bağlı olduğu cihaz adı nedir?

Yukarıdaki pencerede

mount | grep cdrom

Gibi bir çıkış görmelisiniz

/dev/sdb1 on /cdrom type vfat (... lots of irrelevant mount flags ...)

En önemli kısım, yukarıdaki "ilk" kelimedir. Genellikle /dev/sdb1 olur, ancak makinenize bağlı daha fazla diskiniz varsa başka bir şey olabilir.

Alternatif olarak, kullanıcı arabiriminden gparted komutunu başlatabilir ve hangi aygıtın /cdrom

öğesine bağlı olduğunu görmek için diskleri gözden geçirebilirsiniz.

Şimdi, aşağıdaki kodun önceki pencereden aldığınız cihaza /dev/sdb1 değerini değiştirmek için çok dikkatli olmasından terminal penceresine şunu yazın:

syslinux /dev/sdb1

Yukarıdaki son komut, önyüklenebilir USB aygıt bölümünüzün önyükleme sektöründeki syslinux 'lerinin önceki sürümünün dağıtımın kendisiyle eşleşen doğru sürümüyle üzerine yazmaktadır.

İşte bu! Şimdi yeniden başlatınız ve Canlı USB'nin normal GUI akışını gerçekleştirebilmelisiniz.

Tabii ki, Ubuntu Sunucusu yükleme ortamı gibi bir değerlendirme seçeneği olmayan önyüklenebilir bir Ubuntu medyanız varsa, kendisini düzeltmek için kullanamazsınız, ancak sunucuyu düzeltmek için masaüstü sürümünü kullanabilirsiniz. Yukarıdaki talimatlara sahip versiyon. Masaüstü sürümü zaten önyüklendikten sonra sunucu sürüm medyasını USB'ye takın ve aygıtı yukarıdaki /dev/sdb1 yerine sunucu sürümü için kullanın.

    
verilen cevap LeoRochael 15.03.2016 19:42
10

Bunu çözmeye çalıştığımda birkaç farklı seçeneğim var, ama işe yaradı. Filip 'in cevabını takiben, TAB'a basıp birkaç seçeneğin ("canlı" veya "canlı" içeren hiçbiri değil "Kurulum" dediği bir kaç seçenek çıkmıştı. Bu yüzden yükleme ve isabet yazdıktan sonra ekran çözünürlüğü için seçenekler sunar ve sonra yükleme işlemine devam edecek. Yani, biraz kafa karıştırıcı, ama işe yarıyor!

    
verilen cevap ElScorcho 03.12.2014 20:09
1

Bu benim için çalışmıyor. Anladım:

Açılmış initramfs başarısız: sıkıştırılmış arşivde önemsiz. (...) Çekirdek panik - senkronize edilmiyor: VFS: Bilinmeyen blokta root fs eklenemiyor (2.0) (...)

Çok çirkin bir çözümü benimsemeliydim, ama bir cazibe gibi çalıştı. Bir arkadaşının ofisine gittim, Microsoft Windows çalıştıran bilgisayarlardan birini kullanmama izin vermesini rica ettim. Bence Windows 7 veya 8, Windows XP'den daha modern bir modeldi ama henüz Cortana malzeme ile bu son değil ... Sonra ubuntu ile bir usb diski yarattım, önce Universal USB Installer ve her şey yolunda gitti.

    
verilen cevap Mephisto 28.01.2018 03:06

Etiketlerdeki diğer soruları oku