Doğal Sondaj Metni Konuşma?

76

Ubuntu için doğal sesler veren konuşma yazılımına metin yüklemek biraz kolay. % Co_de%, Festival vb. Yükledim, ancak hiçbir şey çok doğal görünmüyor. Hepsi çok sentetik ve anlaşılması zor.

Orada herhangi bir öneri var mı?

    
sordu I Heart Ubuntu 20.07.2011 19:36

13 cevap

18

"SpeakIt" adlı bir Google Chrome uzantısını kullanarak en iyi TTS yazılımını ücretsiz bulduğuma inanıyorum. Bu, yalnızca Ubuntu'da benim için Chrome tarayıcısında çalışır. Bazı nedenlerle Chromium ile çalışmaz. SpeakIt, her ikisi de dışarıdaki her şeye kıyasla çok gerçekçi olan iki kadın sesiyle gelir. En az dört tane daha erkek & amp; Chrome Web Mağazası'nda "TTS" ifadesini kullanarak sorgunuzda arama yaparsanız, kadın sesleri Chrome uzantılarını listeledi.

İşte

Bir web sitesinde kullanmak için. Okumak istediğiniz metni vurgulayın ve sağ tıklama ile "SpeakIt" veya Chrome üst çubuğuna yerleştirilmiş SpeakIt simgesini tıklayın.

Firefox kullanıcılarının da iki seçeneği var. Firefox eklentileri içinde TTS için bir arama yapın ve "Click Speak" ı ve ayrıca "Text to Voice" u da bulmalısınız. Sesler Chrome SpeakIt sesleri kadar iyi değil, ama kesinlikle kullanılabilir.

SpeakIt uzantısı iSpeech teknolojisini kullanır ve yılda 20 dolarlık bir fiyat için site metni MP3 ses dosyalarına dönüştürebilir. Metin, URL, RSS beslemeleri ve TXT, DOC ve PDF gibi belgeleri ve MP3'e çıkış yapabilirsiniz. Podcast yayınlayabilir, ses gömebilir, vb. İşte bir bağlantı ...

İşte

ve seslerinin bir örneği (bağlantının ne kadar süreceğini bilmiyorum) ...

İşte

    
verilen cevap I Heart Ubuntu 27.01.2013 01:11
45

SVOX pico2wave

Diğer cevaplara ek olarak:

Çok minimalist bir TTS, espeak veya mbrola'dan daha iyi bir ses (aklıma).

Bazı bilgiler:
İşte

Neden pico2wave'nin espeak veya mbrola ile karşılaştırıldığında nadiren tartıştığını anlamıyorum. Küçük, ama gerçekten iyi geliyor (doğal). Değişiklik olmadan doğal bir sondaj sesi duyuyorsunuz.

AND ... Mbrola ile kıyaslandığında, Birimleri tanıdı ve doğru şekilde konuşuyor!
Örneğin:

 • 2 ° C → iki derece
 • 2m → iki metre
 • 2 kg → iki kilogram

Yüklemeden sonra onu bir komut dosyasında kullanıyorum:

#!/bin/bash
pico2wave -l=de-DE -w=/tmp/test.wav ""
aplay /tmp/test.wav
rm /tmp/test.wav

Ardından, istediğiniz metin ile çalıştırın:

<scriptname>.sh "hello world"

veya tüm bir dosyanın içeriğini okuyun:

<scriptname>.sh "$(cat <filename>)"

Bu, Ubuntu'da hafif, istikrarlı bir çalışma TTS'ye sahip olacak.

    
verilen cevap user85321 24.08.2012 17:12
11

Basit Google ™ TTS

Daha iyi bir alternatif olmadığından, bash betiği yazdım. https://gist.github.com/michalfapso/3110049"> Michal Fapso tarafından perl senaryosu , Google Çeviri aracılığıyla TTS'yi sağlamak. Proje açıklamasından:

  

Amaç, Google'ın konuşma sentezi sistemi aracılığıyla metin-konuşma çıktısına kullanımı kolay bir arayüz sağlamaktır. Pico2wave kullanan bir geri dönüş seçeneği, İnternet bağlantısının bulunmaması durumunda otomatik olarak TTS sentezi sağlar.

     

Bu yana, sarmalayıcı standart girişten, düz metin dosyalarından ve X seçiminden (vurgulanan metin) okuma yapmayı destekler.

Ana özellikler:

 • çevrimiçi çevirimiçi TTS sentezi
 • pico2wave üzerinden çevrimdışı TTS sentezi
 • çeşitli farklı dilleri destekler
 • CLI'den, metin dosyalarından ve vurgulanan metinden okuyabilir
 • , vurgulanmış metni sabit biçimlendirmeyle (ör. PDF dosyaları) okumayı destekler

Yükleme ve kullanım proje sayfasında belgelenmiştir.

Eğer denediysen sevinirim. Hata raporları ve diğer geri bildirimlerimiz memnuniyetle karşılanır!

    
verilen cevap Glutanimate 23.08.2014 21:18
8

Ubuntu için yüksek kaliteli metinler için yüksek ve alçak bir şekilde baktım. Hiçbiri yok. Ses tellerim felç oldu, bu yüzden TTS'ye Ubuntu videolarına sesli talimat eklemek için ihtiyacım vardı. Ticari yüksek kaliteli Linux metinlerini konuşma yazılımına buradan alabilirsiniz: İşte Bu gerçekten çok pahalı. Windows için Natural Reader'ı satın aldım (40 $ 'ın altında Wine altında Ubuntu'da çalışmıyor). Belki sonra Linux'u alırım.

Umarım yardımcı olur.

    
verilen cevap Joe Steiger 20.07.2011 19:57
6

Konuşma sesleri için en iyi sondaj ve kolayca ayarlanmış metin üzerinde araştırma yürütüyorum. Aşağıda, ses kalitesi sırasına göre en iyi 5 ürün olduğunu düşündüğüm bir liste yer almaktadır. Bu ürünle ilişkili web sitelerinin çoğu, kendi kararlarınızı vermenize olanak tanıyan etkileşimli bir demoya sahiptir.

 1. NeoSpeech
 2. Ivona
 3. Acapela
 4. AT & T Doğal sesler
 5. CereProc Voices
verilen cevap Jim 24.04.2012 17:35
6

Pico ve espeak çalışmak için eğlenceli ve kolay, ama hepsi bu kadar iyi değil. Varsayılan Festival sesleri de o kadar iyi değil. Ancak, Festival, bir dizi araştırmacının daha iyi eklenti sesleri oluşturduğu şema temelli bir konuşma çerçevesidir. Ubuntu'daki pico2wave kalitesini kolayca aşabilirsiniz, çünkü bu seslerden biri hazır paket olarak kullanılabilir.

Festivalin sesini doğal yapmak için yapmanız gereken:

sudo apt-get install festival
sudo apt-get install festvox-us-slt-hts
festival -i
festival> (voice_cmu_us_slt_arctic_hts) 
festival> (SayText "Don't hate me, I'm just doing my job!")

Bunu -b (veya --batch ) kullanarak ve her komutu tek tırnak içine koyarak komut satırından yapabilirsiniz:

festival -b '(voice_cmu_us_slt_arctic_hts)' \
  '(SayText "The temperature is 22 degrees centigrade and there is a slight breeze from the west.")'

Nitech deposundan diğer oldukça iyi sesleri alabilirsiniz, ancak bunları yüklemek son derece basittir ve varsayılan yollar değiştiğinden, paketlenmiş şema dosyalarındaki dosya adlarının referansları, Ubuntu üzerinde çalışmak üzere manuel olarak düzenlenebilir.

    
verilen cevap Jon Watte 25.04.2017 21:31
5

SVOX araçlarını (pico) LibreOffice ile birleştirin:

SVOX (pico) aletlerinin kurulumu kolaydır ve Ubuntu'da kaliteli sesler çıkarır. Yükleyin:

sudo apt-get install libttspico0 libttspico-utils libttspico-data

LibreOffice'i "Okuma Metni" uzantısını ve bu mükemmel TTS yazılımı için bir "GUI" elde edersiniz:

Araçlar - Eklentiler - Okuma seçimi ile Okuma Metni Uzantısı seçeneklerini ayarlayın . ... Harici program olarak / usr / bin / python kullan. (PICO_READ_TEXT_PY) simgesini içeren bir komut satırı seçeneği seçin, bunlardan bazılarını denemek isteyebilirsiniz.

Artık LOWriter, Calc, Impress veya Draw'da bir metin seçmeniz ve araç çubuğu olarak eklenen simgeye (balonlu mutlu bir yüz) sahip olmanız yeterlidir.

    
verilen cevap leoperbo 15.12.2013 01:48
4

Nitech HTS seslerini festivalde, duyduğum diğer sesler karşısında çok doğal ve rahatlatıcı buluyorum. Nitech ve festivallerle diğer seslerin nasıl kurulacağı hakkında bu bağlantıya bakın . Bu sesleri yapılandırmak için kullanabileceğim iyi bir GUI bulamadım ama onları festival.scm ile ayarlamak hala çalışıyor. Bu gönderi çok eski ve kullandığınız yükleme dizinini bulmak isteyebilirsiniz. "festivali bul" komutu

    
verilen cevap razor 09.11.2011 14:56
4

İşte pdf ve diğer metin dosyaları için saf doğal konuşmaya sahip olduğum şey (diğer çözümler doğal değil ya da sadece ücretli hizmetler). Bu aslında krom veya krom kullanarak yapılan bir iştir, ancak hızlı ve kolay çalışır.

 1. Chrome'unuzda veya kromunuzda SpeakIt! uzantısını yükleyin.
 2. Krom kullanıyorsanız, PDF Görüntüleyici yükleme (krom zaten bir pdf'ye sahiptir) ücretsiz görüntüleyici) ve "Gizli modda izin ver" ve "Dosya URL'lerine erişime izin ver" seçeneklerini chrome uzantı ayarlarında kontrol edin.
 3. Pdf'nizi tarayıcıya sürükleyip bırakın.
 4. Şimdi bazı metni vurgulayın ve sağ tıklayıp SpeakIt'i seçin! böylece doğal metin-konuşmayı dinleyebilirsiniz.

Ayrıca, kromda .doc ve .txt gibi diğer dosyaları açmanın ve aynı işlemi yapmanın yolları da var. Pdf dosyalarını görüntüleyen, size daha iyi uyup uymadığını kontrol eden krom için başka uzantılar var. Ayrıca Google Drive'daki tüm metinleri yükleyebilir ve SpeakIt'i kullanabilirsiniz! senin için okumak için. 'Metni konuş' adı verilen başka bir uzantı da aynı şekilde çalışır ve doğal bir konuşmaya sahiptir.

    
verilen cevap Pooya Sanooei 12.12.2013 02:54
2

yeni firefox 49 anlatı modu ile kullanmak için daha iyi bir tts motoru ararken pico tts (svox) - en sevdiğim TTS motorunu buldum.

sudo apt install espeak libttspico0 libttspico-data libttspico-utils

Varsayılan konuşma sentez motoru sistemi nasıl değiştirilir?

Arch linux'taki insanlar beni doğru yola getirdi ( İşte ):

Beğendiğiniz modülü beğenmeyin ve konuşma dağıtıcı ayarlarında varsayılan olarak yapın:

#> vim /etc/speech-dispatcher/speechd.conf

[...]
# -----OUTPUT MODULES CONFIGURATION-----
# Each AddModule line loads an output module.
#AddModule "espeak"    "sd_espeak"  "espeak.conf"
AddModule "pico-generic" "sd_generic"  "pico-generic.conf"

[...]
#DefaultModule espeak
DefaultModule pico-generic

Fotoğraf makinesini yeniden başlat:

#> sudo systemctl restart speech-dispatcher.service

Ancak, firefox'u yeniden başlatırken hiçbir şey olmuyor. Yukarıdaki bağlantıya göre (arch forum post # 10 ve # 16) festival ile çalışır (denemediniz), ancak pico için konuşma-dispatcher mevcut sesleri listelemez. Kaçmayacak.

Orada herhangi bir fikir çok takdir edilecektir; -)

    
verilen cevap apos 14.11.2016 23:55
1

En sevdiğim metin-konuşma programına Magic English denir, ama Joe Steiger tarafından bahsedilen Natural Reader gibi, bir Windows programıdır ve Wine altında çalışıp çalışmadığından emin değilim.

AT & T Doğal Sesler bir demo olarak çevrimiçi olarak kullanılabilir, ancak bu daha çok bir bir çözümden daha fazlası ...

    
verilen cevap Chris Granger 20.07.2011 21:10
0

Bunun için Google Chrome için Akıllı Hoparlör - uzantı yapıyorum. Sayfaları bile seçmeden bile okuyabilir (metin gözetimi doğru olduğunda).

    
verilen cevap Vitaly Zdanevich 16.09.2017 20:02
0

Google TTS

Pico, mbrola, cmu, festival, flite, 2017'deki tüm SUCK'lar (90'larda şaşırtıcıydı). AT & T doğal konuşma (fantastik olan) linux ile uyumlu değildir ve ücretsiz değildir, bu yüzden Google kullanıyoruz

git clone https://github.com/Glutanimate/simple-google-tts.git
sudo apt install xsel libnotify-bin libttspico0 libttspico-utils libttspico-data libwww-perl libwww-mechanize-perl libhtml-tree-perl so$
cd simple-google-tts
sudo ln -s 'pwd'/simple_google_tts /usr/local/bin
simple_google_tts en "Text to speech is now installed"
cd -
    
verilen cevap Jonathan 29.11.2017 06:32

Etiketlerdeki diğer soruları oku