KDE Plazma Masaüstü'nü çıkış yapmadan yeniden başlatabilir miyim?

79

Sadece standart KDE masaüstünden bahsediyorum. Bir süre sonra (birçok gün) görev çubuğunu çalıştırdıktan sonra düzgün çalışmayı durdurur. Bu, bir tür teşhis edilmemiş hatadan kaynaklanıyor ama şu an gerçekten de şu andaki boggle değilim. Çıkıp tekrar girer girmez düzeltildi.

Her şeyi kapatmam gerekiyor ve sanal makineler kapanmak gibi devam eden süreçler. Bu büyük bir acı. Genelde, günlerce biraz titremiyorum.

Tüm çalışan uygulamaları bombalamadan masaüstünü yeniden yüklemenin bir yolu var mı?

    
sordu Oli 10.06.2014 15:21

6 cevap

126

KDE 4'te şunları yapabilirsiniz:

killall plasma-desktop #to stop it
kstart plasma-desktop #to restart it

KDE 5’de:

killall plasmashell #to stop it
kstart plasmashell #to restart it

KDE'de & gt; 5.10 kullanımı:

kquitapp5 plasmashell
kstart5 plasmashell
    
verilen cevap Korcia 11.06.2014 11:48
57

KDE5'te, plasmashell & amp; yerine plasmasch'i bir hizmet olarak yeniden başlatmak için "kstart plasmashell" komutunu kullanın. Bu şekilde kullanırsanız, geçerli terminal oturumuna bağlı olmayan bir hizmet olarak çalıştırılır (yani işlemi sonlandırmadan terminali kapatabilirsiniz). TLDR:

KDE5 (Terminalde):

killall plasmashell
kstart plasmashell
    
verilen cevap justyourimage 25.07.2015 19:40
33

Bunun işe yaramasını beklemiyordum (ve sorunun tam olarak ne istediği değil) ama Alt + F2 'e basıp çalışıyor:

kwin --replace

Bu, KDE'nin birleşik dosyasını yeniden yükler ve bu da titremeyi düzeltir. Sanırım bu benim sorunumun bir parçası.

    
verilen cevap Oli 10.06.2014 15:21
2

Bunu baktım çünkü herhangi bir KDE ayar menüsünü açamadığım bir sorunla karşılaştım, ancak gerçekten yeniden başlatmayı veya oturumu kapatmak istemedim. Bunu yapmanın en iyi yolunun (en az KDE 5'de) krunner (Alt + F2) killall plasmashell 'ye sonra hemen sonra plasmashell kullanarak olduğunu öğrendim. Konsole penceresinde, killall plasmashell ve sonra plasmashell & kullanarak bunu denedim ve bu çalıştı, ancak Konsole penceresini kapattığımda, plazma da kapanacaktı. Sorununuzu çözdüyseniz bile, gelecekte plazmada yeniden çalışmaya ihtiyaç duyan insanlar için yayınlayacağımı düşündüm.

KDE 4'te, plasmashell değerini plasma-desktop

ile değiştirmeniz yeterlidir.     
verilen cevap Colton DRG 16.07.2015 21:46
1

Ben her zaman ksycoca5 ile ilgili sorun yaşıyorum ve bu plastmashell bir strop alır neden olur ve aynı zamanda plazmosur yeniden başlatmayı durdurur. Bunu çözmek için yaptım:

$ mv ~/.cache/ksycoca5* /tmp
$ killall plasmashell buildksycoca5; kstart plasmashell
    
verilen cevap Andrew Kay 09.02.2016 11:35
0

KDE4'te, bellek kullanımı rampalarını bir gigglebitin etrafında hızlıca buluyorum çünkü açılış programları aşamalı olarak daha fazla RAM kullanıyor, ancak bunları kapatmamak onu serbest bırakmıyor. Bu, KDE ile NDE 17.3'tür, fakat oldukça iyi ALL KDE plazma 4 sistemlerini etkiliyor gibi görünüyor.

Giriş ve çıkış yapmaktan veya plazma + öldürmek ve yeniden başlatmak için ALT + F2 kullanmaktan bıktım. Şimdi panelde sadece bir senaryo var ..

   
!#/bin/bash 
killall plasma-desktop 
plasma-desktop & 
   

Simgeye tıklayın ve plazma kapanıyor ve yaklaşık 15 saniye kadar yeniden başlatılıyor. Hala, plazma yeniden başlatılırken şu anda kullandığım sanal masaüstündeki açık programları kullanabilirim.

    
verilen cevap RossD 03.05.2016 21:29

Etiketlerdeki diğer soruları oku