“Kablosuz donanım anahtarı tarafından devre dışı bırakıldı” hatasını nasıl düzeltirim?

57

Sadece Ubuntu 12.04'ten 11.10'a güncelledim ancak güncellemeden kısa bir süre sonra bunu hayal kırıklığına uğrattım

  

Kablosuz, donanım anahtarı tarafından devre dışı bırakılmıştır.

Grileştirilen "Kablosuz etkinleştir" düğmesini tıklayamıyorum. Kablosuz olmadan, bilgisayarım, değil olan tel ile bağlanmam gerektiğinden işe yaramaz. Acer TravelMate 4500'üm var

    
sordu Sahil 18.05.2012 19:05

6 cevap

69

Bana da aynısı oldu, basitçe çözüldü:

rfkill unblock all

rfkill list all , yumuşak blokta bazı cihazlar gösterdi.

    
verilen cevap Luca 20.05.2012 19:36
20

İki tür radyo ölüm anahtarı vardır: 'hard' (veya fiziksel) ve 'soft' (yazılım). % Co_de% komutu, bunlardan herhangi birinin (veya her ikisinin) bağlı radyo cihazları için ayarlanıp ayarlanmadığını size söyleyecektir.

Kablosuz kartınız "Sabit engellendi: evet" gösteriyorsa, dizüstü bilgisayarınızın kasası üzerindeki fiziksel bir anahtar kapalıdır. Aç şunu.

Kartınızda "Yazılım engellendi: evet" mesajı görünüyorsa, rfkill list komutunu çalıştırarak, rfkill unblock <ID> komutundan gelen sayı ile değiştirerek tekrar açabilirsiniz.

Ağ yöneticisinde, uygulama üzerinde sağ tıklayıp "Enable Wireless" (Kablosuz Etkinleştir) seçeneğinin işaretini kaldırarak wifi'yi devre dışı bıraktıysanız, menü seçeneği grileşir ve artık yeniden etkinleştirilemez. Bu yeniden başlatıldıktan sonra devam eder. Devre dışı bırakıldığında (yani yapmak için mantıklı bir şey), NM kablosuz kart bloke gibi görünüyor, ama sonra yumuşak engellenir (bu mantıklı bir şey değil) menü öğesinin grileştirir.

    
verilen cevap Brian 24.06.2012 06:52
10

Yalnızca kablosuz bağlantınızı yeniden etkinleştirmek istiyorsanız ...

sudo rfkill unblock wifi
    
verilen cevap vic 25.05.2012 21:06
5

Bunu dene $ sudo rfkill tümünün engelini kaldır

Ayrıca, kablosuz ağınızı açıp kapatan klavyenizdeki tuşa da basın.

Genellikle% 100 etkili olan başka bir yöntem, kablo telinizi birkaç dakika boyunca dizüstü bilgisayarınıza bağlamak ve fişini çekmektir. Yeniden başlat ve wifi çalışıyor olmalı.

Ayrıca yukarıda belirtildiği gibi ağ yöneticisi buggy.

WICD'yi kullanmayı seviyorum çünkü basit ve kullanımı kolay bir ağ yöneticisi. Onun Ubuntu ağ yöneticisi için çok iyi bir alternatif ve Ağ Yöneticisi olmadığı zaman her zaman çalışır gibi görünüyor. Takmak için sadece terminali açın.

WICD'yi indirmek ve yüklemek için

sudo apt-get install wicd-gtk 

Şimdi de NetworkManager’ı kaldırmanız gerekiyor:

sudo apt-get remove --purge network-manager-gnome network-manager 

Artık WICD'yi menünüzde WICD'yi başlatın, kullanmak istediğiniz ağı bulun ve gerekli bilgileri, şifreyi, şifrelemeyi vs. girin ve bu ağa otomatik olarak bağlan'ı seçin. Gitmek için iyi olmalısın!

WICD, Ubuntu Güncelleme Yöneticisi'nde de mevcut olabilir, böylece önce oraya bakabilirsiniz, ancak çakışmaları önlemek için Ağ Yöneticisini tamamen kaldırmak önemlidir!

    
verilen cevap Ronshere 01.10.2013 08:00
2

Acer Travelmate 4500'ü tanımıyorum ama Dell dizüstü bilgisayarında da benzer bir sorun vardı.

Öncelikle, herhangi bir donanım anahtarı, yani yan tarafta veya dizüstü bilgisayarın altında fiziksel bir kablosuz anahtar olduğunu varsayıyorum?

Eğer değilse, önyükleme sırasını "Kurulum" F2 tuşuna basarak durdurun (makinenizde farklı bir anahtar olabilir) ve kablosuz ayarlarını bulun ve doğru şekilde ayarlandığından emin olun.

    
verilen cevap JohnBUK 18.05.2012 22:59
2

Linux işletim sistemi kullanan bazı makineler, sabit anahtarla geçiş yapmayı desteklemiyor. Benim durumumda, sistemimde Windows 7 yüklü de vardı. Tek yaptığım, Windows'a önyükleme ve Wi-Fi'yi sabit anahtarla açtı.

Ubuntu İşletim Sistemimi çalıştırdığımda, tüm yönlendiriciler için Wi-Fi sinyalleri almaya başladı.

Not: Bu çözümü bir Lenovo B570e üzerinde test ettim.

    
verilen cevap muak 01.07.2015 20:13

Etiketlerdeki diğer soruları oku