Bir USB anahtarından yüklemeye çalışırken hata oluştu [duplicate]

59
Not a COM32R image
boot

Ubuntu 10.04'ü bir USB'den kurmaya çalıştığımda konsolun sonsuza kadar tükürdüğü bir mesajdır. USB'yi 11.04'te StartupDiskCreator kullanarak oluşturdum.

Bu davranışın nedeni nedir? Doğru ayarlamak için ne yapmalıyım?

Adımları, USB sayfasından Ubuntu Yükle 'de listelendiği gibi takip ettim.

    
sordu Lelouch Lamperouge 16.10.2011 23:37

4 cevap

105

Bu sorunu çözmenin hızlı / kirli bir yolu SEKME tuşuna basmaktır, bilgisayar seçeneklerinizle birlikte bir metin menüsü, yani live live-install test vb. sağlayacaktır.

Şimdi istediğiniz seçeneği yazın, yani live Enter . Bu, bir Live CD'si olarak önyüklenecek ve buradan yüklemeye devam edecektir.

    
verilen cevap Lelouch Lamperouge 17.10.2011 00:25
9

Sadece aynı soruna rastladım. 'Lelouch Lamperouge' tarafından gönderilen yanıtı takip ettim ve küçük bir değişiklik yapabilirim, 'canlı' komutunu veya önyükleme seçeneğini kullanmadım, ancak bunun yerine boot: install yazdım ve yazdım girmek

Bu yükleyiciyi normal olarak başlattı ve başka bir sorunum olmadı.

Bunun neden ortaya çıktığından emin değilim, bunun bootloader'ın nasıl kurulduğuna dair bir sorun olduğunu hayal edebiliyorum (ama yanılıyor olabilirim). Her iki durumda da bu benim için çalıştı. İyi şanslar!

    
verilen cevap rlemon 27.02.2012 21:39
1

Yine de bir uzman değilim ama .... şirketim için USB önyükleme sürücüleri yapıyorum, kullandığım şey

Unetboot

bunu yazılım merkezinde bulabilir veya Google’da bulabilirsiniz. Ayrıca www.ubuntu.com adresinden resmi bir .ISO indirdiğinizden emin olun

Unetbootin / başlangıç ​​disketi yaratıcısı kullanmamın nedeni, bazı bilgisayarların başlangıç ​​disketi yaratıcısının usb sürücüsünü hazırlama şekliyle ilgili sorunlara sahip olduğunu fark etmem.

    
verilen cevap Lorenzo L. 16.10.2011 23:44
1

Unetbootin kullanarak bir ovm 3.03 kurulumu için windows'ta bir önyükleme görüntüsü oluştururken aynı problemi yaşadım. Universal-USB-Installer-1.8.9.0'a geçtim ve linux distro açılan menüsünün sonuna kadar ilerledim ve "eski syslinux" seçeneğini seçtim. Bir çekicilik gibi çalıştım.

    
verilen cevap Cnj 09.04.2012 05:35

Etiketlerdeki diğer soruları oku