Sanal kutu tam ekran modunda, açılır menü çubuğunu devre dışı bırakabilir veya taşıyabilir miyim?

71

Sanal kutuda XP çalıştırıyorum çünkü Photoshop ve Illustrator'a ihtiyacım var. Çarpıcı 5 yaşındaki dizüstü bilgisayarımda harika çalışıyor, ancak tam ekrana gittiğimde küçük bir rahatsızlık var.

Menü çubuğu alt ortada ve içeriğin üzerine çıkıyor. Kaçış düğmelerini kullandığımdan beri, gerçekten bunun olması için gerçekten ihtiyacım yok ve fareyle pencereleri değiştirmeye çalıştığınızda ve gerçekten rastgele bir sanal kutu menü öğesini vurduğunuzda gerçekten rahatsız edici ...

Küçük olduğunu biliyorum ve muhtemelen bana sadece alt + sekmesini kullanmamı söyleyeceksin gerçeğiyle ilgilenebilirim, ama sadece bu çubuğu kapatabilir veya hareket ettirebileceğim gözden kaçan bir seçenek var. o ...

teşekkürler.

    
sordu joon 24.03.2011 02:25

4 cevap

99

Menü çubuğunu devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarın yürürlüğe girmesi için çıkıp tam ekran / görünümsüz moda dönmeniz gerekebilir. İlk önce sanal makineyi kapatmaya gerek yok.

Makinenin ayarlarına gidin. "Gelişmiş" sekmesindeki "Genel" sekmesinde: "Tam Ekran / Kesintisiz Göster" seçeneğini seçebilir ve "Ekranın Üstünde Göster" seçeneği vardır.

VirtualBox 5'te, ayar “Genel” yerine “Kullanıcı Arayüzü” altındadır.

    
verilen cevap David Steiner 24.03.2011 10:50
13

Makineyi kapatmadan ayarları değiştirebilirsiniz. Sadece makineye git & gt; ayarlar.

Menü çubuğu ayarlarının etkili olması için, tam ekran modundan çıkmanız ve ardından yeniden girmeniz gerekir

    
verilen cevap tmbsteve 15.09.2012 00:32
7

Üstte mini menüyü görüntüleme seçeneği, genel olarak değil, Kullanıcı Arayüzü bölümünde artık (sürüm 5'i çalıştırıyorum). Diyalog kutusunun görüntüsünü yayınlayacağım - ancak 10 itibar puanım yok!

    
verilen cevap Andrew Ridout 29.09.2015 11:29
6

Andrew Ridout'un ekran görüntüsünü Machine->settings yoluyla takip edin. Mini araç çubuğu "Kullanıcı Arayüzü" bölümü

    
verilen cevap Ivan Chaer 18.01.2016 11:08

Etiketlerdeki diğer soruları oku