Komut satırında proxy aracılığıyla “sudo apt-get update” nasıl çalıştırılır?

63

Ofisimde (wget) aracılığıyla güncellemek ve indirmek istiyorum ve burada proxy kullanıyorlar mı?

Bunu komut satırıyla nasıl yapabilirim?

    
sordu Renjith G 15.10.2010 13:07

7 cevap

75

Bazı sürümlerde sudo, komut çalıştırılırken tüm ortam değişkenlerinin temizlendiği şekilde yapılandırılır. İşte 'inizin değerini korumak ve bunu düzeltmek için / etc / sudoers düzenleyin, şunu çalıştırın:

visudo

Ardından, şunları belirten bir satır bulun:

Defaults env_reset 

ve bundan sonra ekleyin:

Defaults env_keep = "http_proxy ftp_proxy" 

İşler beklendiği gibi çalışmaya başlayacaktır.

Çözümünü bulmak için Ubuntu Forumlarındaki kdogksu 'a teşekkürler bunun için.

Yalnızca apt-get'i değil, aynı zamanda grafiksel X11 araçlarını ör. synaptic, mintintall, ...) düzeltmek için, /etc/sudoers 'deki aşağıdaki satır, işi yapmalıdır:

Defaults env_keep = "http_proxy https_proxy ftp_proxy DISPLAY XAUTHORITY"
    
verilen cevap paulo.albuquerque 29.12.2010 20:21
33

Bunu kullanın.

[email protected]:~$ cat /etc/apt/apt.conf
Acquire::http::Proxy "http://Username:[email protected]:8080";

Kullandığım bu. Mükemmel çalışıyor.

Apt ayrıca, /etc/apt/apt.conf.d/ altındaki dosyalara ayrı ayrı ayarların yerleştirilmesine de izin verir, bu nedenle yukarıdakiyle aynı etkiyi gösterir, ancak .conf dosyasında başka satırlarınız varsa bakımı daha kolay olabilir:

[email protected]:~$ cat /etc/apt/apt.conf.d/05proxy
Acquire::http::Proxy "http://Username:[email protected]:8080";
    
verilen cevap John Cartwright 18.03.2013 05:24
10
export http_proxy=http://proxyusername:[email protected]:proxyport
sudo apt-get update

Dışa aktarma sudo ing değerine ihtiyaç duymayacak ve proxy'niz anonim değilse, proxyusername:[email protected] bölümünü atlayın.

    
verilen cevap Oli 15.10.2010 13:19
9

Benim için çalışan şey şuydu:

sudo http_proxy=http://yourserver apt-get update

Bu biraz garip çünkü http_proxy dosyasını kolayca dışa aktarabilir ve sonra da sudo echo $ http_proxy çalıştırarak, dışa aktarılan değeri basılı olarak yazdırır

    
verilen cevap Sam 07.04.2011 09:05
3

Ubuntu, proxy'leri doğrulamak için inanılmaz derecede düşmancadır. İş yerinde bir Ubuntu dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve kırılmaların sayısı inanılmaz.

Synaptic, Apt, Firefox, Chromium, vb. hepsi bir proxy belirtmek için farklı yöntemler kullanırlar ve kimlik bilgilerini güvenli bir şekilde belirtecek hiçbir yer yoktur.

Konuyla ilgili bazı hatalar: İşte

İşte

İşte

İşte

Oli'nın bir ihracat kullanma önerisi, bunu yapmanın tek belirsiz güvenli yoludur. Proxy sunucusunun ana kimlik doğrulama sunucularındaki yükü en aza indirgemek için ikincil kimlik doğrulaması kullanıyorsa (belki de Active Directory), proxy desteğini "uydurmak" da mümkündür. Bu, ilk proxy bağlantısının AD'ye karşı proxy tarafından doğrulandığı yerdir, daha sonra belirli bir süre için (genellikle 5 dakika) tüm diğer bağlantılar o kullanıcı için "güvenilir" dir. Bu nedenle, firefox'u açabilir, internette gezinebilir (her yerde), daha sonra bir proxy belirterek yardımcı programınızı (wget, synaptic, neyse) deneyin, ancak kullanıcı adını boş bırakın.

Ubuntu, genel olarak herhangi bir şirket ortamına karşı düşmancadır çünkü şifrelerin kolayca okunmasına izin verir. Seahorse bir baş suçlu, ancak Network Manager da şok edici - herhangi bir PEAP kimliği doğrulanmış ağa bağlanın ve dizüstü bilgisayarınızı kimlerin ödünç alabileceğini görmek için sadece applette şifrenizi saklayın. Seahorse geliştiricileri güvensizlik iddialarını reddettiğinden, görünüşte dizüstü bilgisayar paylaşımının Linux arazisinde sakrilege olduğu düşünülüyor. Bundan sonra, ağ yöneticisi devreleriyle iletişim kurmak için kalbim yoktu.

    
verilen cevap Scaine 29.12.2010 21:24
3

/etc/apt/apt.conf dosyasını düzenlemeyi denediniz mi? Bunu şirket proxy'simizin arkasında kullanmak için kullanıyorum.

Acquire::http::proxy "http://user:[email protected]:port/";

Kabuk ortamınızda $ http_proxy tanımlanmadığı sürece apt'in bu değeri kullandığını düşünüyorum (ör. $ http_proxy önceliklidir).

    
verilen cevap Jon Brett 15.10.2010 15:32
1

Geçici bir yapılandırma ise, şunu deneyebilirsiniz: sudo bash -c 'http_proxy="http: // & pro; proxy_host & gt;: & lt; proxy_port & gt; /" apt-get update "

Buna ihtiyacınız var, çünkü "root" hesabı için ortam değişkeninin tanımlanması gerekiyor. Daha önce yapmak ve ihracat yapmamalı.

Kalıcı yapılandırma için bir sistem dosyasını değiştirmeniz gerekecektir. Bu, Nasıl kontrol edilir? Ağ proxy'si gerçekten uygulandı mı? .

    
verilen cevap Huygens 15.10.2010 13:21

Etiketlerdeki diğer soruları oku