“ağ yapılandırmasını bekliyor” Sorun

66

Ubuntu başladığında bu sorun bazen olur. Bazen arayüze gerçekten yüklenemezsiniz.

5 nokta ile Ekranı Sıçrama ve bir mesaj:

  

ağ yapılandırmasını beklemede

ardından:

  

Ağ yapılandırması için 60 saniye daha beklemede

    
sordu owl 06.11.2012 13:42

6 cevap

43

Ben CLI ve Alt + Ctrl + F2 yaklaşımına gitmeye karar verdim, böylece GUI - Okay'a giriş yaparken bunu yapmak için ÜCRETSİZDİR, genel adımları yazacağım, böylece istediğin yaklaşımı kullanmaktan çekinmeyeceğim.

 1. /etc/network/interfaces değerini düzenle:

  sudo nano /etc/network/interfaces
  
  1. Bunu GUI'ye giriş yaparken LXTerminal'den yazıyorsanız:

   gksudo leafpad /etc/network/interfaces
   
 2. Orada yazılan her şeyi kaldırın ve şunu saklayın:

  auto lo
  iface lo inet loopback
  

"Arayüzler" dosyasının yedek kopyasının tam olarak saklanması çok iyi bir fikirdir. Bu nedenle, bir şey yapmadan önce "interfaces.bak" dosyasını kaydettiğinizden emin olun.

 1. Ctrl + O nano ve Ctrl + S kullanıyorsanız (Dosya & gt; Yapraklık kullanıyorsanız lütfen kaydedin.

 2. nano ve Ctrl + Q kullanıyorsanız
 3. Ctrl + X (Dosya & gt; Quit) yaprak pedi kullanıyorsanız.

 4. Yeniden.

 5. Tamam.

verilen cevap owl 06.11.2012 13:42
37

Buna koştuğum her durumda, / etc / network / interfaces'de bir sorun var

Daha önceki bir yayında önerildiği gibi her şeyi kaldırmanız gerekmemelidir, ancak yaygın sorunları kontrol edin.

Benim durumumda ek ethernet IPS için ağ geçidi parametresini tanımlamaktaydı. Her kart için birincil arayüzün ağ geçidini tanımlamanız yeterlidir.

Bununla demek istediğim, eğer dosyanız aşağıdaki gibi görünüyorsa:

auto eth0
iface eth0 inet static
 address 10.0.0.5
 netmask 255.255.255.0
 network 10.0.0.0
 gateway 10.0.0.1

auto eth0:0
iface eth0:0 inet static
 address 10.0.0.6
 netmask 255.255.255.0
 network 10.0.0.0
 #gateway 10.0.0.1

2. ağ geçidi paramonu, önyükleme sırasında 60+ saniye boyunca ubuntu'nun asılmasına neden olacak, sadece ilk eth0 bölümü için ağ geçidini tanımlamanız gerekir, herhangi bir ek nic kartı, IE eth1, wlan0 vb. için ağ geçidini tanımlamanız gerekir. ama aynı nice atanan ek IPS için DEĞİL. Ubuntu'nun önceki sürümünde bununla ilgili herhangi bir sorun yoktu, ancak Ubuntu 12.04 bunu sevmiyor ... Bunu göz ardı ederse hoş ol.

Eminim, bu dosyada buna neden olabilecek başka "sorunlar" var, bu yüzden dosyayı incelemeniz ve yazım hataları olmadığından emin olmalısınız.

    
verilen cevap D Langhorne 31.01.2013 16:00
35

Bu da yardımcı olabilir: İşte

Temel olarak, bu /etc/init/failsafe.conf dosyasını düzenler ve sistemi gerçekten durduran sleep komutlarını devre dışı bırakırsınız (yorum). İşi başarmanın yanı sıra, en azından benim durumumda ağ yapılandırmasında hiç hata olmadı, bu yüzden her şey yolunda gitti.

Bu arada, çözüm sadece geridönüş arabirimini, kurulumumda göze alamadığım bir şeyi (arayüzleri ve köprüleri elle ayarlamak zorunda kaldım) yapılandırabiliyor.

    
verilen cevap nelsonspbr 29.01.2013 21:02
24

Bu soruna gerçek (!) çözüm şu komutu veriyor:

sudo sed -i.old-'date +%Y%m%d-%H%M%S' '/^auto lo$/!s/^auto /allow-hotplug /' /etc/network/interfaces

/etc/network/interfaces içinde bu, tüm arabirimleri ( lo hariç) auto ile allow-hotplug arasında değiştirir. Bu şekilde önyükleme, arayüzlerin ilk önce çıkmasını beklemiyor.

  

Uyarı: Bu değişiklikten sonra, kalıcı olarak bağlanan bir arayüz, systemd gerçek bir fiş olayı alıncaya kadar önyüklemeden sonra aşağı kalabilir. Aşağıdaki Notlar'a bakın.

Daha önce örnek (% co_de yüzüne bakın):

auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet dhcp

Sonra örnek (% co_de yüzüne bakın):

auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

Notlar:

 • Ağ paylaşımlarını auto eth0 olarak yüklerseniz, ağ paylaşımlarına yönelik arabirim için allow-hotplug eth0 ve değil /etc/fstab değerini kullanın. Önyükleme işleminde garip şeyler görebiliyorsunuz, çünkü ağın ağ paylaşımından önce kullanılabilmesi gerekiyor. auto bunu sağlamıyor.

 • Arayüzler allow-hotplug modundaysa, şunları ifade edersiniz: "Bu arayüzler önyükleme için çok önemlidir, bu yüzden önyükleme yapmadan önce gelmeleri için beklemeliyiz ." Bu yüzden, eğer onlar gelmezlerse, Ubuntu, önyüklemeyi 120 saniye kadar görünmesini beklemek için önyükleme hatası ile geciktirir. Ve yapılacak en doğru şey bu.

  Buna karşılık, allow-hotplug değerine ayarlanan Arabirimler, isteğe bağlı olduklarını belirtir. Bu yüzden önyükleme için gerekli değildir.

 • Ubuntu, yükleme sırasında hangi arabirimlerin kullanılabildiğini kaydeder ve daha sonraki işlemler için önemli olduklarını varsayar. Arabirime daha sonra gereksinim duyulduğu için, bu arabirim daha sonra gerekli olduğu için, bu, hizmetlerin arayüzeyi kaçırırsa, bu tür hizmetler başlatılamayacağı için muhafazakâr bir tercihtir.

 • Ayrıca, işlemlerin varolmayan IP'lere bağlanmasını sağlayan bir çekirdek ayarı vardır, böylece isterseniz önyükleme işleminin kararlılığına zarar vermeden her zaman auto kullanabilirsiniz. Ancak, bu tamamen farklı bir hikaye.

Notlar (2018-01-04'ü güncelle):

 • Benim tarafımda, allow-hotplug , allow-hotplug ile aynıdır, bu yüzden yardımcı olmaz ( allow-auto ile denendi).

 • Sistemlerimden birini Debian Stretch'a yükselttikten ve SystemD'ye geçtikten sonra, önyükleme ( auto ) arabiriminin (sürekli olarak bağlanan) arabirimini beklerken katlanılmaz bir şekilde geciktirildi. Ancak br0 ile arayüz br0 'si açılıştan sonra kaldı . Bu, SystemD'nin böyle bir arayüzde gerçek veya sentetik bir fiş olayı almamasından kaynaklanıyor olabilir. Bunun için daha derine inmemiştim, çünkü allow-hotplug cok br0 co_de crontab for benim için düzeltildi. (Bu işe yarıyor ama muhtemelen başkalarına tavsiye edilmemesi gereken bir şey. Birilerinin daha iyi bir fikri olup olmadığını öğrenmek istiyorum.)

((Metin burada biter, gerisi eğlenceniz içindir))

Ve işte bundan ilham alan bir yatak zamanı hikayesi:

Bazı ekinler çiftçilere zarar verdi. Bitkiler kurudu! Böylece Sulama hendisinde neden yeterli su bulunmadığını araştırmışlardır. Daha yakın dağınıklık içinde hemen suçlularını tespit ettiler. baraj! Lanet olası baraj tüm suyu tuttu!

Şu andan itibaren ne yapılacağı açıktı. "Barajı havaya uçur!" onlar diye bağırdı ve dinamitlerini toplamaya başladı. Sonra hepsi yöneldi Baraj için düz.

Çiftçilerden birinin küçük oğlu babasına sordu ne oluyordu. Oğluna şöyle dedi: "İçinde yeterli su yok hendek, o zaman barajı havaya uçurduk! " paketi takip et.

"Ama", küçük olan babasının peşinden bağırmayı denedi, "Ama bir kapakçık! Sadece valfi aç! "Maalesef sesi çok yumuşaktı ve Bacakları çok kısaydı, bu yüzden bu mesaj hiç kimseye ulaşmadı.

Çocuk oturdu ve ağladı. Yarım saat sonra, valizin bulunduğu barajdaki en sevdiği plağı yok eden uzak "Boom" u duydu.

Sonra ne oldu?

Sel, tüm değerli bitkileri süpürdü. Banka çocuğun babasının çiftliğini aldı. Babası iyi bir okul için para ödeyemedi. Böylece çocuk yüksek bir eğitim almak için orduya katıldı. Orada patlayıcı madde filizleri hakkında her şeyi öğrendi ve şimdi bir patlayıcı ikamet barajı icat etmeye çalışıyor.

Bu hikayenin bununla ne ilgisi var?

 • Bitkiler çiftçiler diğer cevaplardır.
 • Küçük çocuk buradaki cevap.
 • Baraj, Ubuntu'nun güvende uyuduğudur.
 • Vana doğru arayüz ayarıdır.
 • Su, önyükleme işlemidir.
 • Ürünler Ubuntu İşletim Sisteminizdir.
 • Ve doldurulmuş hendek, önyükleme işleminin nasıl görünmesi gerektiği.

@reboot /sbin/ifup br0 cinsinden olan arayüzün ayarı, güvenli bir şekilde kaldırılmış olan uyku ile birlikte havaya uçurulur ve bir kişi kapalı valfı ( root ) görürse bile, kimse de açıkta olabileceğini gösterir.

    
verilen cevap Tino 14.01.2016 16:45
12

# dosyasında /etc/init/failsafe.conf dosyasında sleep <n> bir /etc/network/interfaces ekleyin. Bunu yapmak hızlı önyükleme yapmanıza yardımcı olur.

Bu, daha hızlı bir önyüklemeye yol açacak ve /etc/network/interfaces dosyasıyla ilgili sorunları düzeltmeyecek. % Co_de% dosyasıyla ilgili sorunları giderme /etc/init/failsafe.conf dosyasının amacı değil.

Çalıştığınız ağ arayüzünün olduğu durumlar vardır (yani, bazı durumlarda yalnızca eth0 arabirimine (kablolu bağlantı) sahip olan bir dizüstü bilgisayar var). Kablolu bağlantım takılı olmadığından dizüstü bilgisayarımın önyüklemesi için 2 dakika daha beklemek istemiyorum.

    
verilen cevap Binil Jacob 25.03.2013 09:33
2

Benzer bir sorunum vardı. % Co_de% dosyasını çalıştırarak, bilgisayarımdaki tek ağ cihazlarının ifconfig -a ve p4p1 olduğunu belirledim. % Co_de% bulunamadı.

Bu yüzden, lo 'yi eth0 ' si ile /etc/network/interfaces 'nin tüm örneklerini değiştirdim. Dosyanın içeriği şimdi:

auto lo
iface lo inet loopback

auto p4p1
iface p4p1 inet dhcp

Yeniden başlatmanın ardından ağ bağlantısı düzgün çalışıyordu.

Önemliyse, Ubuntu 12.04.5 Sunucu sürümünü kullanıyordum.

    
verilen cevap David Grayson 20.03.2015 23:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku