ethernet üzerinden kablosuz internet bağlantısı paylaşın

76

Masaüstümdeki kablosuz internet bağlantısını eski dizüstü bilgisayarımla ethernet üzerinden paylaşmak istiyorum.

Masaüstümdeki her iki bağlantıda "Diğerlerine sunun" seçeneğini işaretledim ancak dizüstü bilgisayarım bağlanmıyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum yoksa bir hata mı?

    
sordu Christos Baziotis 16.10.2013 16:07

1 cevap

86

Sunucu bilgisayarda:

  1. İnternete bağlı olan bilgisayarda, paneldeki ağ simgesini tıklayın ve menünün altındaki "Bağlantıları Düzenle ..." seçeneğine gidin.

  2. Kablolu Bağlantı 'nızı çift tıklayın (Anladığım kadarıyla, kablosuz bağlantınıza dokunmayın, İnternet'e bağlı olan ve paylaşmak istediğiniz kişi).

  3. "IPv4 Ayarları sekmesinde" , Yöntem: "Diğer bilgisayarlarla paylaşılıyor" u seçin

  4. Kablolu Ağ 'a tıklayarak tekrar bağlanın, böylece yeni bir IP adresi alır. (İki bilgisayar bu adım için bir ethernet kablosuyla bağlanmalıdır, bu yüzden henüz yapmadıysanız şimdi bağlayın.)

  5. Ağ menüsündeki "Bağlantı Bilgileri" 'ye tıklayın ve IP adresini ve ağ maskesini not edin (benim durumumda 10.42.0.1/255.255.255.0 olarak atandı, ancak bunu bilmiyordum) her zaman olacak.)

İstemci bilgisayarda:

  1. "Bağlantıları Düzenle ..." ye gidin ve bir "El ile" Yöntemi atayın. Aynı alt ağda (örneğin 10.42.0.69) bir IP adresi atayın ve "Ağ Maskesi" "Ağ Geçidi" ve "DNS sunucuları" nda yazdığınız IP ve ağ maskesini koyun

  2. Yeni ayarların atanmasına izin vermek için ağa yeniden bağlanın.

  3. Kendini arkanda gez ve sörf!

verilen cevap SuperMau 30.10.2013 02:15

Etiketlerdeki diğer soruları oku