Upstart komut dosyalarını nasıl hata ayıklayabilirim?

67

Bazı nedenlerden dolayı apport yükseltmeleri sırasında hata yaşıyorum , neden hangisi

% sudo service apport start
start: Job failed to start

Sysvinit altında, örneğin bu tür bir sorunu gidermek için

sudo sh -x /etc/init.d/whatever start

Ancak bu, Upstart'a eşlenecek gibi görünmüyor. Bundan sonra ne denemeliyim?

bir geçici çözüm var . yükleme işlemine devam et. Ama hala senaryoyu nasıl izleyeceğine dair genel soruyla ilgileniyorum.

    
sordu poolie 21.04.2011 02:01

2 cevap

29

Aşağıdaki bilgilerin tümü (ve çok daha kullanışlı Upstart yardımı), Baştanbaşlangıç ​​Yemek Kitabından gelir. Bölüm 18 hata ayıklamayı kapsar. İşte

Bir Başlatma işinin bir "komut dosyası" stanzasını izlemeye yönelik bu özel durumda, "komut dosyası" kelimesinin hemen altına aşağıdaki satırları eklemelisiniz:

exec 2>>/dev/.initramfs/myjob.log
set -x

Tek konumun sebebi, kök dosya sistemi yüklenmeden önce /dev/.initramfs/ dosyasının çok erken bir önyüklemede mevcut olması ve önyüklemeden sonra kullanıma sunulmasıdır. Ben apport ile tahmin ediyorum, ancak, muhtemelen bu yolu kullanmak için gerekmez . Yine de, seçeneği bilmek güzel.

Ayrıca, tüm komut dosyalarının set -e ile çalıştırıldığına dikkat edilmelidir, böylece başarısız olan komutlar komut dosyasından tamamen çıkacaktır. Kök olarak komut dosyalarını çalıştırırken çok dikkatli olması gerektiği için mantıklı.

Upstart işleriyle çalışan herkes için genel olarak yukarıda belirtilen Başlatma Kitabına başvurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

    
verilen cevap Mark Russell 21.04.2011 02:52
110

Upstart, servis uygulamanızı bir kayıt dosyasında aynı adda /var/log/upstart/your-service-name.log olarak kaydeder. Yardımcı olmalı.

    
verilen cevap Muhammad Gelbana 02.09.2012 17:32

Etiketlerdeki diğer soruları oku