İki veya daha fazla çıkış / cihaz aracılığıyla ses çalın

59

Bence bu oldukça basit bir kavram. Bir ses kartım ve bir çift bluetooth kulaklığım var. Sesimi hem ses kartım hem de bluetooth kulaklıklarımla oynamak istiyorum.

Windows'un onay kutularının, bunları etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için çıkışları "kontrol etmenizi" sağladığına inanıyorum, ancak Ubuntu görünüşte radyo seçicilerinin eşdeğerine sahiptir (her seferinde yalnızca birini seçebilirsiniz).

Bonus Sorusu: Benzer bir notta, ses kartımdaki 5 analog çıkış kanalım var (benim dijital ve HDMI sesime ek olarak) - Bu portların her birinden neyin çıkacağını belirlemek istiyorum (örn. "Ön hoparlörler" tüm 5 veya "ön", "orta", "geri", vb.).

Şimdiden teşekkürler!

    
sordu Nathan J. Brauer 11.11.2011 07:29

4 cevap

66

paprefs ile tüm bağlı ses kartlarına / cihazlarına aynı anda çıkış sağlayan bir sanal çıkış cihazına erişiminiz var:

Ayrıca eşzamanlı çıkış için ek olarak oluşturulan ses çıkış aygıtı, pulseaudio ses tercihleri ​​menüsünden "Çıkış" sekmesinde seçilebilir:

Bu örnekte bir HDMI cihaz için gösterilir, ancak Bluetooth cihazınız tanındığı anda aynı zamanda eş zamanlı çıkış için de kullanılabilir.

Değişiklikler, oturumu kapatıp tekrar oturum açarak veya bir terminalde pulseaudio -k çalıştırarak etkili olmak için pulseaudio'un yeniden başlatılması gerekebilir.

    
verilen cevap Takkat 11.11.2011 08:10
18

Ubuntu

Bu çözümün (4 yıl önce) hala Ubuntu 14.04 LTS üzerinde çalıştığını doğruladım.

Yükle

Terminali açın ve sudo apt-get install paprefs yazın, yukarıdaki resme göre sekmeye tam olarak gidin ve seçeneği belirleyin.

İlk Çalıştırma

Daha sonra; terminalde kalan, pulseaudio öldürmek ve yeniden başlatmak için pulseaudio -k yazın.

Ardından ses ayarlarınıza gidiniz ve çoklu ses cihazlarına çıkış seçeneğini göreceksiniz.

Paprefs'i yazan herkese ek olarak, Ubuntu'da ek kurulum gerektirmeksizin görmek istediğim mükemmel bir yazılım parçası.

Apple Macs OS X

Benzer bir çözüm, dahil edilen bir yazılım parçası aracılığıyla kullanılabilir ve pulseaudio 'si ile ilgili harika olan şey, sesin her iki çıkıştan mükemmel bir şekilde senkronize olması gibi görünmesidir, bu nedenle gecikme için de ayarlanması gerekir. çok etkileyici; Aksi takdirde bir çıkıştan diğerine biraz gecikmeli bir versiyon duyuyorduk.

    
verilen cevap aaricus 20.11.2015 08:54
4

Takkat'tan gelen mükemmel yanıtı tamamlamak için, yeni aygıta verilen varsayılan adın aşırı derecede uzun olduğunu ve Ses Ayarları iletişimini bozduğunu buldum. Bu ismi kısaltmak için ek olarak aşağıdaki komutu yerine getirmem gerekiyordu:

gconftool --set --type string /system/pulseaudio/modules/combine/args0 sink_properties=device.description=Combined

    
verilen cevap Paulo 20.10.2016 14:49
3

Sistemi yeniden başlatmamıza rağmen Takkat'ın teklifini Debian 8.7'deki kutudan çıkaramadım. Takkat'ın teklifini paprefs yüklemesini tamamladığınızı varsayalım. Takkat'ın yanıtı üzerinde, Arch Linux'u temel alan ve Linux'a bağlı olarak çalışan htf="https://wiki.archlinux.org/index.php/PulseAudio/Examples#Simultaneous_HDMI_and_analog_output"> wiki ve bu sayede Pulse şöyle cevap verir: çift ​​yönlü "

# /etc/pulse/default.pa
# http://unix.stackexchange.com/a/180374/16920
load-module module-alsa-sink device=hdmi:0
load-module module-combine-sink sink_name=combined
set-default-sink combined

Ardından pulseaudio’yu yeniden başlatın:

pulseaudio -k
    
verilen cevap Léo Léopold Hertz 준영 16.03.2017 21:35

Etiketlerdeki diğer soruları oku