Windows'u kaldırmadan Ubuntu'yu nasıl kurabilirim?

66

Önceden yüklenmiş olan Windows 7 sürümüne (veya başka bir Windows sürümüne) ihtiyacım var, Ubuntu'yu silmeden nasıl kurabilirim?

    
sordu Dani Barca Casafont 06.08.2010 09:28

8 cevap

50

Aşağıdaki talimatlar Ubuntu 11.10 içindir. Diğer versiyonlar benzer olacak ancak biraz farklı bir görünüme veya siparişe sahip olabilir. Windows'un doğru şekilde kapatıldığından (Hazırda Bekletme, Askıya Alma, Hızlı Önyükleme yok) ve NTFS sürücünüzün sağlıklı olduğundan emin olmalısınız.

  1. Ubuntu CD'nizden veya USB çubuğundan önyükleme yapın. İstendiğinde, "Install Ubuntu" öğesini seçin.  2. Tüm yükleme önkoşullarını yerine getirdiğinizden emin olun. İdeal olarak, şu anda da internete bağlanın.  3. Kablosuz ağ donanımınız varsa ve kullanılabilir bir ağ varsa, şu anda ona bağlanabilirsiniz (isteğe bağlı).


  4. "Sistem yapılandırmanıza bağlı olarak Windows yanında Ubuntu yükleme " (veya "diğer işletim sistemleri" veya benzeri başka bir ifadeyi seçtiğinizden emin olun). Bu, Ubuntu ve pencerelerin kurulumdan sonra her ikisinin de olmasını sağlayacak önemli adımdır.


  5. Ubuntu ve Windows'a ne kadar alan verileceğini seçin. Her birine ne kadar vereceğiniz size kalmış.  6. Saat diliminizi ayarlayarak ve bilgisayarınız ve kendiniz hakkında bilgi girerek kurulumun kalanını tamamlayın.
  7. Sistem yüklenirken bilgilendirici slayt gösterisinin keyfini çıkarın.  8. Yeniden başlatın ve Ubuntu'nun tadını çıkarın!

verilen cevap fader 02.01.2012 01:28
13

Bunu Wubi ile yapabilir veya ayrı bir bölüme kurabilirsiniz.

Bu bağlantılar yararlı olabilir:

verilen cevap ricky 06.08.2010 09:35
5

Windows 7 bölümünüzü Start & gt; Bilgisayarım & gt; Sağ Tıkla ve Yönet & gt; Disk Yönetimi & gt; Windows Bölümü'nü sağ tıklayın ve Shrink Volume'u seçin. Sadece Windows önerileri için küçült ve ayrılmadan bırak.

Ubuntu yüklemesinde Ayrılmamış bölümünüzü seçin ve "Yeni" yi tıklayın ve dosya sistemini "EXT3" olarak seçin ve bağlama noktasını "/" olarak seçin ve Tamam'ı tıklatın (takas istemiyorsanız)

Eğer takas türünü istediğiniz miktarda (MB olarak) istiyorsanız, dosya sistemini bir “Swap Partition” olarak seçin ve montaj noktası yok. Tamam'ı tıklayın, ardından yukarıdaki paragraftaki adımı gerçekleştirin

Yüklemeden sonra, Windows artık Ubuntu'nuz ile GRUB menüsünüzde olacaktır, ancak bu sizin /boot/menu.lst dosyanızı düzenleyerek düzeltilebilir.

    
verilen cevap Micheal Harker 06.08.2010 20:18
2

Sanallaştırmayı düşündünüz mü?

Komut satırı unix araçları (programlama) için bir yürütme ortamına ihtiyacınız varsa, sanallaştırma harika!

Diğer avantajı, Windows yüklemenizi bozmak için daha fazla riske sahip olmamanız.

Ücretsiz olan Virtualbox 'ı veya ücretsiz olan vmware sunucusunu kullanabilirsiniz.

Kendime gelince, vmware / Win7 ile sanallaştırılan ubuntu 10.4 LTS ile web geliştirme yapıyorum

    
verilen cevap Offirmo 06.01.2012 16:02
1

Bir yol Wubi yüklemesi yapmak olabilir. Bu şekilde, Ubuntu'yu temel olarak Windows içinden çalıştırdığınız bir uygulama olarak yüklersiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi burada ve here yanı sıra here .

Diğer yol, Windows bölümünüzü Ubuntu'ya yer açmak için yeniden boyutlandırmak olacaktır. buradaki hakkında kapsamlı bir kılavuz var.

    
verilen cevap Tommy Brunn 06.08.2010 09:34
1

1) İstediğiniz Linux dağıtımının ISO'sunu indirdiniz

2) ISO'yu bir USB anahtarına yazmak için ücretsiz UNetbootin kullanın

3) USB anahtarından önyükleme

4) install 'ye çift tıklayın

5) düz kurulum talimatlarını izleyin

    
verilen cevap user12753 01.01.2012 23:10
1

Ubuntu'yu oluşturduğunuz ext4 bölümüne kurun ve GRUB sizin için geri kalanını yapacağız.

    
verilen cevap WhoSayIn 06.08.2010 10:37
0

ubuntu.com adresine gittim ve istediğim istenen işletim sistemini yükledim. Bilgisayarınız yeni olduğu zamandan daha fazla 64bit bir sistem var ancak kontrol edin ve emin olun. Windows 7, işletim sistemini bir CD'ye yaktığınız gibi bir flash sürücüye koymamı sağladı. Bilgisayarı yeniden başlattım ve yükleyici başladı ve bana pencerelerin yanına yükleme seçeneği verdi. Bunu seç ve gitmen iyi. Acer dizüstü bilgisayarımı aldığım ve her ikisinin de sorunsuz çalıştığı gün yaptım. Kulağa daha kolay geliyor, sadece uyarıları takip edin ve herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. İyi Şanslar

    
verilen cevap lqlarry 01.01.2012 22:57

Etiketlerdeki diğer soruları oku