Internet Explorer (birden çok sürüm) nasıl kurulur?

66

Rails'de sohbet özelliği olan bir site geliştiriyorum. Ubuntu 12.04 LTS kullanıyorum. HTML5'in soket io'sunu kullanan sohbet özelliğinden dolayı sitenin IE9 olduğunu kontrol etmem gerekiyor. Ubuntu'da IE9'u nasıl kuracağımı bilmek istiyorum. Chrome ve Firefox uzantılarını inceledim, ancak bağımsız bir model varsa lütfen bana öneride bulunun.

    
sordu Anand Soni 19.09.2012 08:09

16 cevap

68

Microsoft, web tasarımcılarının Internet Explorer 10, 9, 8 ve 7'deki web sitelerini 30 gün boyunca ücretsiz olarak test etmelerine izin vermek amacıyla bazı özelleştirilmiş Windows VHD'leri oluşturdu:

Sanal makine görsellerini bu web sitesinden indirebilirsiniz:

Siteden:

  
 1. SFX ve VM için tüm RAR dosyalarını indirin (daha küçük VM'lerde RAR uzantılı dosyalar olmayabilir). Aşağıdaki her kümede bir   bölünmüş arşiv, sağlanan metin dosyası (.txt) URL'leri herkese içerir   kümedeki dosyalar ve bu doğrudan 'wget' ile kullanılabilir   Linux'ta komut. Terminalden wget -i [URL TO TEXT FILE] girin.   Windows XP tek dosya karşıdan yüklemeleri için wget [DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN URL] kullanın   yerine.
 2.   

Örnek 1:

wget -i https://az412801.vo.msecnd.net/vhd/IEKitV1_Final/VirtualBox/Linux/IE8_Win7/IE8.Win7.For.LinuxVirtualBox_2.txt
     

Örnek 2:

wget https://az412801.vo.msecnd.net/vhd/IEKitV1_Final/VirtualBox/Linux/IE6_XP/IE6.WinXP.For.LinuxVirtualBox.sfx
     
 1. Bir küme için tüm dosyaların indirilmesinin tamamlanmasından sonra, SFX dosyasının chmod + x filename.sfx komutunu kullanarak izin vermesini sağlayın.   Terminal.

 2.   
 3. Sanal makineyi geçerli dizine genişletmek için SFX yürütülebilir dosyasını terminalden ./filename.sfx ile yürütün.

 4.   

Ayrıca bkz:

verilen cevap Suhaib 19.09.2012 17:31
50

Bu kişisel / normal kullanım mı yoksa web sitesi geliştirmesini test etmek için mi?

Normal göz atma işlemi için winetricks alabilirsiniz. Sonra koş

winetricks ie6

veya

winetricks ie7

veya

winetricks ie8

Ve IE'nin sadece işleyen bir sürümü olan bir barebone kurmalı. Gerçi tam bir şey olmayacak. VMWare Player veya VirtualBox'ta sorunsuz entegrasyonları ile IE çalıştırmanın daha iyi bir seçenek olabileceğini görebilirsiniz.

Bu, web geliştirmeyi test etmekse, web sitesini sizin için farklı tarayıcılarda ve sürümlerde test edebilen browsershots.org'a bir göz atın.

    
verilen cevap Mendhak 08.10.2011 11:40
22

En iyi seçenek IE'yi VirtualBox'tan çalıştırmaktır. Bir süre önce Microsoft, VirtualBox'tan ücretsiz olarak IE 7, 8 ve 9'u çalıştırmak için bazı dosyalar yarattı (Windows lisansına gerek yok). Bir dene, ver.

Webupd8.org’dan alıntı yapıldı:

  

Microsoft, bazı özelleştirilmiş Windows VHD'leri amacıyla   web tasarımcılarının Internet Explorer 9, 8’deki web sitelerini test etmesine izin vermek ve   7, ücretsiz. Kurulumu kolaylaştırmak için, xdissent bir Mac oluşturdu   Gerekli dosyaları indirecek OSX / Linux komut dosyası   Onları en son VirtualBox misafir eklerini ve benzerlerini yükleyin.

Daha fazla bilgi için burayı okuyun. :)

    
verilen cevap kv1dr 10.10.2011 23:02
17

Internet Explorer'ı yükleyebileceksiniz , ancak yalnızca 8 ve altındaki sürümleri bildiğim kadarıyla.

İşte nasıl. PlayOnLinux'u kullanıyorum çünkü WINE'ı çok daha kolay kullanıyor. Eğer PlayOnLinux'unuz yoksa, Ubuntu Software Center'dan yükleyin (en son sürümü istiyorsanız, PlayOnLinux download sayfasına gidin. sayfa , "Ubuntu" ya tıklayın ve talimatları izleyin.

 • PlayOnLinux'u açın. Yeniliyorken birkaç saniye bekleyin (en alttaki durum çubuğu).
 • Büyük "+ Yükle" düğmesine tıklayın. Yeni bir pencere açılır.
 • "İnternet" düğmesini tıklayın.
 • "Internet Explorer 8" e tıklayın.
 • "Yükle" yi tıklayın.

 • Yükleme sihirbazı görüntülenir. Sonrakine tıkla; biraz bekle.
 • IE8 yüklemeye, size bir soru sormaya ve lisans koşullarını kabul etmeye başlayacaktır. Güncellemeleri yüklemenizi ister; bu onay kutusunu temizleyin ve İleri'ye basın.
 • Biraz daha bekle.
 • İstendiğinde, "Şimdi yeniden başlat (önerilen)" seçeneğini seçin. Bu değil bilgisayarınızı yeniden başlatır; bunun yerine, PlayOnLinux bir Windows yeniden başlatmayı simüle edecektir.

Artık masaüstünüzde ve başka bir PlayOnLinux penceresinde bir Internet Explorer simgesi olacak. IE8'i başlatmak için bunlardan herhangi birini çift tıklayabilirsiniz.

Ekranın çeşitli nedenlerle Windows ile tam olarak eşleşmeyeceğini, ancak en azından Ubuntu'da IE8'i vereceğini unutmayın!

    
verilen cevap Paddy Landau 19.12.2012 14:31
13

Bugün itibariyle (30 Eylül 2010 ve Şarap 1.3.3), IE 8, Şarapta çalışmıyor. Yüklenecek ve yüklenecek, ancak bir sayfa bağlanmayacak veya görüntülenmeyecek ve pencere çok fazla görünür hatalara sahip olacaktır.

Gelecekte işe yarayacaksa, Wine1.3 paketlerini Wine PPA'dan kullanmanız gerekecektir.

Kurmak için, en basit yöntem winetricks kullanmaktır. PPA'yı ve yüklü şarabı eklediyseniz, zaten winetricks paketine sahip olmalısınız - yüklemeyi yapmak için winetricks ie8 yazın.

Web geliştirme için Internet Explorer'ın farklı sürümlerini kullanıyorsanız, her biri için ayrı birpirip düzeltmeleri oluşturmanızı öneririz. Blog gönderimi gör: İşte

    
verilen cevap Scott Ritchie 30.09.2010 18:22
12

Ücretsiz Oracle Virtualbox Sanal Makine yazılımı indirin ve Yükleyin

 1. OS X Daily makalesinde belirtilen komut dosyalarını kullanın Mac için Internet Explorer Kolay Yolu: IE 7'yi çalıştırın, IE8 & amp; Bir Sanal Makinede IE9 Ücretsiz, Microsoft'un ücretsiz IE Test VM'lerini VirtualBox'ta kullanılmak üzere indirmek, dönüştürmek ve kurmak.

Ardından, bu Internet Explorer sürümlerinden herhangi birini veya tümünü seçin:

  

Internet Explorer'ın TÜM sürümlerini yükleyin: IE7, IE 8 ve IE 9

curl -s https://raw.githubusercontent.com/xdissent/ievms/master/ievms.sh | bash
  

Yalnızca Internet Explorer 7'yi Yükleme

curl -s https://raw.githubusercontent.com/xdissent/ievms/master/ievms.sh | IEVMS_VERSIONS="7" 
  

Yalnızca Internet Explorer 8'i Yükleme

curl -s https://raw.githubusercontent.com/xdissent/ievms/master/ievms.sh | IEVMS_VERSIONS="8" bash
  

Yalnızca Internet Explorer 9'u Yükleme

curl -s https://raw.githubusercontent.com/xdissent/ievms/master/ievms.sh | IEVMS_VERSIONS="9" bash

Not: Bu mesajı görürseniz Yukarıdaki ' curl komutlarından herhangi birini çalıştırdığınızda' curl 'programı yüklü değil. yazarak yükleyin:

sudo apt-get install curl

Buradan, Ubuntu makinemde Internet Explorer 8'i çalıştırdığımı görebilirsiniz:

"Ubuntu makinemde Internet Explorer 8>

    
verilen cevap Michael Durrant 29.11.2012 13:37
9

Microsoft, doğrudan onlardan indirebileceğiniz Sanal Kutu resimlerini kullanıma sunmuştur:

İşte

  

Kendi geliştirme ortamınızda indirip yönetebileceğiniz Sanal Makineler kullanarak IE'nin sürümlerini test edin.

    
verilen cevap Richard Hollis 14.06.2013 11:00
5

Bunun kimsenin henüz yayınlamadığına inanamıyorum - peki ya Tarayıcı ? Hem IE9 hem de IE10 ile çevrimiçi olarak erişebileceğiniz bir sanal makine sağlarlar (ücretli bir hesaba yükseltme yaparsanız, IE7 ve IE8'i de kullanabilirsiniz).

    
verilen cevap Nathan Osman 04.04.2013 18:30
4

BTW, dünyanın tüm tarayıcılarını yüklemeyi atlayabilir ve web sayfanızı Tarayıcı Görselleri gibi bir araç kullanarak test edebilirsiniz.

(Sorunuzu cevaplamıyorum, ama sadece yorumlarınıza bakarak, bahsettiğim gibi, bu yüzden Ubuntu'ya IE yüklemek istediğiniz anlamına geliyor)

    
verilen cevap Umang 30.07.2010 11:13
3

En iyi sonuç için, VMware'de IE 9'u yüklemeyi denemelisiniz (herhangi bir 3D hızlandırmaya ihtiyacınız olmadıkça - bu başarısız olacaktır).

Bununla birlikte, Firefox'taki bir eklenti ile kullanıcı aracısını ilk olarak IE 9 olarak algılanacak şekilde değiştirmeyi deneyebilirsiniz, sadece yükler ve böyle olup olmadığını kontrol etmek için.

    
verilen cevap Aquarius 19.09.2012 22:52
3

Aşağıdakilerden birini deneyebilirsiniz. Birincisi oldukça iyi çalışıyor.

İşte

veya

İşte

veya

İşte

    
verilen cevap To Do 29.11.2012 14:29
2

Bunun için iyi bir çözüm olduğunu düşünmüyorum.

CrossOver Office 'i veya IEs4Linux , ancak sonuç çok iyi olacağından şüpheliyim.

Alternatif olarak, Windows'u VirtualBox gibi bir sanal makineye yükleyebilir ve testlerinizi gerçek IE ile yapabilirsiniz.

    
verilen cevap Nat Naydenova 19.12.2012 12:17
2

İşte en kolay çözüm:

İşte

Bunu denemedim ama ilginç geliyor.

    
verilen cevap Teknika 29.06.2014 23:12
1

IE'nin test edilmesinde şarabın ciddi bir şekilde sınırlı olduğunu ve sadece bir çözümün yarısı olduğunu biliyorum, çünkü Windows'da düzgün bir IE kurulumunun farklı bir şekilde işlenip yüklenemeyeceğini bilmiyorsunuz (Ubuntu ve Win XP'de farklı şekilde işlemek için firefox buldum) .

Ve IE'nin Windows'a çok fazla entegre olmasından dolayı (MS'in bu kadar güçlü olduğunu düşündüğüne inanıyorum. Bu sıkı tasarımın eşdeğeri - ki bu kötü tasarım), birden fazla IE'nin çalışmasını sağlayan tek IE paketi yok Ya iyi çalışıyor (sadece bozuk işlevsellik).

Yaptığım şey, her biri için tam bir kurulumla 4 sanal kutu (her biri yaklaşık 1 gig olmalı), IE6 - IE9 ile oluşturuldu. Bu, işleme getirme açısından oldukça güvenilir olduğunu kanıtladı. Tabii ki, bunlardan birinde firefox ve kromu da yükleyebilirsiniz (sitenin Windows'da da harika olduğunu onaylamak için). Bir ti'de 2'den fazla çalıştırırsam makineyi biraz zorlar

    
verilen cevap Screamer 10.10.2011 22:17
1

deneyin

İşte

bu, İşte ’ye atıfta bulunur

, VirtualBox'taki çalıştırmak için microsoft.com'dan ücretsiz sanal makine resimleri indirip yapılandırır.

Ben winetricks, ies4linux, playonlinux ve diğer şarap IE yükleyicileri denedim. Ortaya çıkan IE asla bana yararlı değildi. - Çin'de online ödeme / bankacılık için ActiveX kontrolleri çalıştırmak için ihtiyacım var (kesinlikle hiçbir şekilde), ve bu aslında çalışıyor! Hız, Atom Netbook'umda kullanılabilir.

    
verilen cevap Robert Siemer 25.07.2012 10:27
1

Bunu yapmak çok kolay.

Örneğin, 7 ya da 8 ya da 6 ya da herhangi bir şekilde kazanmak için winetricks yapın. Yükleme, otomatik olarak çalışır ve yükleme, sistem mimarisini algılayamayacağı konusunda bir hata alırsınız. Yaparak düzeltin

WINEPREFIX=~/.wine32ie7 WINEARCH=win32 winetricks ie7

terminalinde ve ie yaptığınız numarayı değiştirin ve sonra

yapın
winetricks ie7

Şimdi çalışmalı

    
verilen cevap Nikolaaa1 17.12.2013 14:30

Etiketlerdeki diğer soruları oku