Önyükleme Hatası - ACPI PCC Probe Başarısız

55

ACPI PCC Probe Failed , çekirdeğimi 3,19 olarak güncelledikten sonra varsayılan GRUB yükleyicisi yerine açılan hatadır.

Etrafta arandığım ve bilinen bir hata olması ve kernel.org'un lansmanı İşte. Sorum şu, bununla karşı karşıya olan başka kimse var mı ?, Bunun etkileri nelerdir? Ve eğer ileride sadece bir güncelleme onu tamir edebilirse, o zamana kadar herhangi bir öneri veya güvenlik ipucu?

    
sordu Lordbalmon 11.02.2015 14:51

4 cevap

24

Görünüşe göre, bir 'PCC' sürücüsü ile ilgili zararsız bir mesaj:

  

Yani 3.19-rc'de yeni olan PCC posta kutusu sürücüsünü kuruyorsunuz ve   Bu sürücü yüklenemedi, çünkü birlikte çalışmak için donanım bulamadı.

     

Mesaj zararsızdır, ancak aynı zamanda kullanışlı değildir. Söz konusu sürücü   Genel olarak bana aşırı derecede açık gibi görünüyor.

İşte bu yüzden bu sohbetten ayrıldım.

    
verilen cevap PierceMD 12.02.2015 23:25
6

ACPI PPC probe failed. bir yeni ACPI arayüzü PCC (Platform Communication Channel) , UEFI tarafından tanımlanan .

Bunu journalctl çıkışınızda görebilirsiniz:

$ sudo journalctl
Aug 16 23:10:55 x kernel: **PCCT header not found.**
Aug 16 23:10:55 x kernel: **ACPI PCC probe failed.**

Eğer kod, sadece çok yeni cihazların sahip olduğu ACPI arayüzünü bulamıyorsa veya eğer mevcutsa arayüze okuma / yazmada başarısız olursa, bunlar iadelerdir. Kod, yukarı yayın sürümleri için yazılmıştır. Aşağıdaki dosyalanmış e-postalardaki e-postaları okuyorsanız, ifadeleri destekleyen bilgileri bulacaksınız ve kodun içindeki geri dönüş mesajlarını yukarıdaki GitHub bağlantısında okuyabilirsiniz.

İşte İşte

Umarım bu bazı şeyleri açıklığa kavuşturmaya yardımcı olur.

    
verilen cevap xtrchessreal 20.08.2015 08:39
2

Ben anakart ayarlarını değiştirerek sorunu çözdüm. Anakartım için (Ubuntu üzerinden değil, önyüklemede buna erişin) Advanced & gt; Sistem Aracısı & gt; Grafikler & gt; iPGU Çoklu Monitör ve bunu "etkinleştir" olarak ayarlayın. Diğer tüm sistem aracı grafik ayarlarını otomatik olarak bıraktım. Bundan sonra önyükleme ve ACPI sorunları (kapanma, kilitlenme, donma, kapatma gibi) durdu.

Her anakart satıcısının kendi ayarları vardır. Sorun, yerleşik Intel grafikleri ve Nvidia kartı arasında bir kuzey köprüsü snafu gibi görünüyor. Bu nedenle, sizin için çalışan doğru ayar kombinasyonunu bulmak için anakart kurulumunuza birkaç ziyaret yapmanız gerekebilir. Bu sorun 15.04'ün altında benim için yeniydi ve Ubuntu'nun bu tür grafik anlaşmazlıkları nasıl ele aldığına dair bir değişikliğe bağlı olabilir.

(Anakartım ASUS P8Z77-V LX LGA 1155 Intel Z77’dir)

    
verilen cevap user141823 25.09.2015 17:55
2

Bu hata iletisini bir hata ayıklama iletisine dönüştürmek için bir üst akış düzeltmesiyle bir hata yaptım, bu da gelecek çekirdek SRU sürüm döngüsüne inecek

İşte

    
verilen cevap Colin Ian King 10.12.2015 19:29

Etiketlerdeki diğer soruları oku