libpng ve zlib nasıl kurulur

56

Ubuntu'ya tamamen yeniyim. Okulumun bilgisayar bilimi programında okulumda çok fazla Linux türü malzeme kullandığı için kurdum, bu yüzden Ubuntu'yu kendi makinemde kullanacağımı ve sadece bilgisayar laboratuarları yerine oradan kodumu yapacağımı düşündüm. Ancak, Ubuntu'da yer almayan sayısız paketi kurmaya çalışırken çok fazla sorun yaşıyorum. Birisi PNG kütüphanesi, libpng ve zlib'i kurmama yardımcı olabilir. Bu, buraya girmem gereken pek çok şeyden sadece bir tanesi ama bence ilk önce bununla başlamalıyım. Her iki paketi de indirdim, indirmede tar xf ile ilgili bir şey yaptım ve yazılımı yüklemek için README dosyalarına baktım. Yine de garip hatalar alıyorum. Önce libpng'yi yüklemeyi denedim ve terminal zlib gibi kurulmadı, ben de tamam gibiydim, sadece zlib alacağım ama izin reddedildi. Kök veya başka bir şey almam gerekir mi? İnsanların kökü daha önce söylediğini hatırlıyorum, ama bunun uygun olup olmadığını bilmiyorum. Gerçekten yeniyim, bu yüzden pek çok şey anlamıyorum ve bu biraz korkutucu. Lütfen yardım et.

    
sordu user313944 09.08.2014 09:35

2 cevap

103

Terminali Ctrl Alt T

ile aç

libpng için şunu çalıştırın:

sudo apt-get install libpng-dev

zlib için şunu çalıştırın:

sudo apt-get install zlib1g-dev
    
verilen cevap hwez 09.08.2014 09:39
4

Ubuntu, paket yöneticisi olan apt adlı bir şeyi kullanır. Programları kurar, yönetir, yükseltir ve kaldırır. Mümkünse Ubuntu Yazılım Merkezi aracılığıyla program yükleme 'yi denemelisiniz. Muhtemelen yapmaya çalıştığınız şey, yaptığınız şeyi biliyorsanız yalnızca tavsiye edilen kaynaktan kurulmaktı.

Google zihniyetinden çıkmaya çalışın, bu da Google'da arama yapmak ve bir yükleyiciyi indirmek. Ubuntu Yazılım Merkezi, genel olarak çalışmayı garantileyen Ubuntu çevrimiçi depolarını arar. Yazılım Merkezi veya apt aracılığıyla yüklenen programlar Ubuntu's Yazılım Güncelleyici tarafından otomatik olarak güncellenecektir.

libpng'yi libpng'de arama yaparak ve "PNG Library - çalışma zamanı" nı seçerek Yazılım Merkezi'nden yükleyebilirsiniz. Veya buradan libpng12-0 . Ya da bir terminalden sudo apt-get install libpng12-0 kullanın.

zlib1g paketi, libpng12-0 paketinin bağımlılıklarından biri olduğundan, otomatik olarak libpng12-0 paketi yüklenmelidir. Paket yöneticisi apt paketi yükleyene kadar paketin tüm bağımlılıklarını yükler.

    
verilen cevap TheSchwa 09.08.2014 10:09

Etiketlerdeki diğer soruları oku