Gnome Shell'de özel bir uygulama başlatıcısı nasıl oluşturulur?

65

Gnome Kabuğu'nda özel bir uygulama başlatıcısı nasıl oluşturulur?

Hızlı bir şekilde başlatmak istediğim yerel bir Eclipse yüklemem var. Bu yüzden eclipse binary'ye bir sembolik link yarattım ve masaüstüme yerleştirdim. Bir terminal açarsam, cd / ~ Desktop ve ./eclipse çalıştırırsanız Eclipse'i mükemmel şekilde başlatır. Ancak, masaüstümdeki Eclipse simgesini tıklarsam ve run öğesini seçersem hiçbir şey olmaz.

Alternatif olarak, "Etkinlikler" ekranında Eclipse'i arayabileceğimi düşünmüyorum, ancak özel uygulamalar ekleme veya kaydetme konusunda herhangi bir doküman bulamıyorum.

    
sordu Cerin 12.03.2012 02:38

3 cevap

97

Aşağıdaki içerikle eclipse.desktop (veya /usr/share/applications veya doğrudan ~/.local/share/applications ) altında ~/Desktop dosyası oluşturmayı deneyin:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Eclipse IDE
Exec=/path/to/eclipse/executable
Icon=/path/to/eclipse/icon
Type=Application
Categories=Development;

Başka bir kategori de seçebilirsiniz. Ek bilgi için:

verilen cevap tohuwawohu 12.03.2012 12:28
9

Kendi başlatıcınızı el ile oluşturmak geçerli bir çözüm olsa da, tercih ettiğim alacarte 'den geçmek ve menülere yeni bir giriş oluşturmaktır, daha sonra bir başlatıcı olarak görünecektir.

    
verilen cevap m0skit0 29.05.2017 17:33
2

Panelden erişebileceğiniz özel başlatıcıların listesini istiyorsanız, MyLauncher uzantısını kullanabilirsiniz. MyLauncher Gnome Kabuk Uzantısı

    
verilen cevap mark 03.09.2012 06:22

Etiketlerdeki diğer soruları oku