Steam'i nasıl kurabilirim?

53

Ubuntu'da Buharını nasıl yükleyebilirim ve çalıştırabilirim?

    
sordu User 09.08.2010 19:12

8 cevap

54

Buhar şimdi Ubuntu için yayınlandı ve işe gitmek için Şarap veya başka bir şey çalıştırmaya gerek yok.

Çalıştır

sudo apt-get install steam

Veya bu düğmeyle yükleyin:

Bu, Steam'i yüklemek için en kolay yöntemi sunar. Turuncu tuşa bastıktan sonra, Ubuntu Software Center'ın .apk'in kurulumunu yapacak şekilde yapılandırılmamış olabilir. Ubuntu Software Center'ın Steam'i bu bağlantıdan göstermesini sağlamak için, turuncu düğmeyi tıkladıktan sonra sorulduğunda software-centre adresinde bulunan /usr/bin/software-centre 'ya gidin.

"satın al" butonunu kurarken, Steam'i Linux istemcisini yükleyebilmek için ödeme istemiyor, çünkü sadece oyun oynamak için müşteriyi kullanmak için veya istemciden sonra uygulamaları kullanmak için oyun almanız gerektiğini belirtiyor. yüklendi.

Eğer Steam kütüphanenizde zaten Steam Play veya Linux oyunlarınız varsa, Steam for Linux istemcisini, oyun oynamak için Linux istemcisinde oturum açabilmek için oyun oynamak için herhangi bir maliyet yoktur. Windows istemcisi ile aynı hesap ayrıntıları; sadece aynı anda değil.

Ayrıca, video sürücülerinizi bu makalede gösterildiği gibi yükseltmeyi de düşünebilirsiniz. Grafik kartınızda en iyi performansı elde edin. Makale, NVIDIA, AMD / ATI ve Intel grafik kartlarının sürücü kurulumunu kapsamaktadır.

verilen cevap Marco Ceppi 11.03.2017 19:56
10

PlayOnLinux olmadan sade Şarap kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak Winetricks yararlıdır.

Linux'ta Steam Oyunları web sitesi hangi oyunların başarılı bir şekilde oynanabileceği ve nelere ihtiyaç duyduğunuz hakkında ayrıntılı bilgi içerir. Bunun için yap.

 • Her şeyden önce, tescilli müseccel olduğunuzdan emin olun. grafik sürücüleri varsa, kullanılabilir.
 • En son Şarabı yükle .
 • Şarayı Yapılandır ( STEAM + WINE CONFIGURATION dosyasına bakın) bölüm)
 • Winetricks'e gidin ve şu adımları izleyin:
  • Varsayılan wineprefix Tamam'ı seçin
  • Windows DLL veya bileşeni yükleyin Tamam
  • d3dx9 'yi burada işaretlemek önemlidir. Bazı oyunlar için gerekli olabilecek isteğe bağlı paketler: d3dx10 , vb6run , vcrun2005 , vcrun2008 , vcrun2010 , physx . Tamam
  • Bir font yükleyin Tamam
  • corefonts ve tahoma işaretleyin. Tamam
 • Sonra, Steam'i indirin ve yükleyiciden geçin.
 • Bir hesap oluşturduğunuzda veya giriş yaptığınızda, oyunlarınızı her zamanki gibi Steam'den indirirken ve oynatırken sorun yaşamanız gerekir.
 • Oyundaki video ayarlarını düşük ASAP olarak değiştirdiğinizden emin olun (Valve'in oyunları için "gelişmiş" video ayarlarını kaçırmayın). Pencereli mod çoğunlukla daha iyidir. Bundan sonra oyunu yeniden başlatmak iyidir.
verilen cevap Oleh Prypin 28.08.2011 16:43
7

Ubuntu'da Steam'i çalıştırmanın en kolay yolu kesinlikle Çapraz Geçiş Oyunları 'dır. CX Oyunları Starcraft II, Civilization V, Left4Dead ve benzeri oyunlar çok destekler. Ayrıca, problemlerle karşılaşırsanız irtibat kurabileceğiniz profesyonel destek vardır. Deneme sürümünü deneyin!

    
verilen cevap NiBu 04.11.2010 21:39
4

Bu sabah 10.10'da Steam'i şarapla kurdum ve süper kolaydı. Bu gerçek oyunların başka bir hikaye olduğunu söyledi. Sadece .msi dosyasını buhardan indirin ve yüklemek için terminali kullanın.

    
verilen cevap Rob 14.10.2010 01:38
4

Birkaç saat önce Linux için Steam Beta istemcisi geldi. burada bulunabilir. Herkes bunu yükleyebilir, ancak sadece beta erişim kullanıcıları bunu şu anda kullanabilirler.

Düzenle

Steam'i beta erişimi olmayan bir geçici çözüm bulundu.

steam steam://open/friends

DÜZENLEME Steam şu anda açık beta.

DÜZENLEME

Steam artık Ubuntu Yazılım Merkezi'nde.

    
verilen cevap OrangeTux 06.11.2012 22:39
3

Marco'nun mükemmel cevabına ek olarak, Ubuntu'da Steam'i çalıştırmanın en iyi yönteminin tek başına bir oturum olarak çalıştırılmasının mümkün olabileceğini savunuyorum. Tercihlerinize bağlı olarak, oturum açmış bir Unity oturumundan Linux için Steam'i çalıştırmak kadar uygun olmayabilir, ancak muhtemelen değerli kaynakları yedekleyecektir, böylece daha yumuşak bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

popey ve Jorge Castro, buradaki konuya dikkat ederler. Ancak, bu bağımsız oturumun bir Steam-login adlı üçüncü taraf uygulaması, terminalde aşağıdakileri kolayca çalıştırabilir:

sudo add-apt-repository ppa:thor27-gmail/steam-desktop 
sudo apt-get update 
sudo apt-get install steam-login
    
verilen cevap Waldir Leoncio 28.09.2013 17:26
1

Steam 'i yüklemenin kolay bir yolu PlayOnLinux . Bu yaklaşımı kullanmanın avantajı (sade Şarap veya yerel Linux sürümünü kullanmanın aksine), Windows oyunlarını indirmenize ve kurmanıza izin vermesidir - aksi halde Linux üzerinde yerel olarak çalışmayacak olan --- Steam hesabınız. PlayOnLinux ayrıca, "Windows" yüklemenizi gerekli bağımlılıkları yüklemek veya kayıt defterini değiştirmek gibi kolayca özelleştirmenizi sağlar.

    
verilen cevap landroni 24.04.2014 00:18
1

steam-native-runtime

Bir Arch arşivinden temin edilebilen steam-native-runtime paketini kullanarak yüklemeyi deneyin (' i686 '& amp;' x86_64 '). Bu paket, resmi% co_de arşivinin sahip olmadığı kütüphaneleri içerir. Daha fazla okuma için [steam_latest.deb][2] wiki, Steam / Sorun Giderme 'yı kontrol edin.

steam-native-runtime (resmi arşiv)

⇝ 1] Steam'den steam_latest.deb arşivini [↴] indirin.

⇝ 2] Açık Terminal & amp; şu komutları girin:

cd ~/Downloads
sudo apt-get install python-apt
sudo dpkg -i steam_latest.deb

⇝ 3] Şimdi yeni eklenen Steam başlatıcısını açın veya steam_latest.deb komutunu girin. Şartları ve Şartları kabul etmeniz gerekir. İlk başlattığınızda şartlar.

    
verilen cevap David your friend 13.08.2016 09:03

Etiketlerdeki diğer soruları oku