ubuntu yüklenirken “Kök dosya sistemi tanımlanmamış” hatası

52

Ben linux / ubuntu için yeni ve linux öğrenmek için sadece ubuntu v11 indirdim. Bunu yüklemeye çalışırken bu "Hiçbir kök dosya sistemi tanımlandı" hatasıyla karşı karşıya kaldım. Ben böyle devam ediyordum -

 1. ubuntu.com web sitesinden ubuntu v11 indirildi, önyüklenebilir bir cd içine iso yazdı ve daha sonra yeniden başlatıldığında linux yükleme işlemine girdi; Buraya kadar her şey yolunda.

 2. Yükleme sırasında ekranın birinde üç seçenek var - pencerelerin yanına monte et, başka bir şey vs .. C sürücüsünde Windows 7 var, ilk seçeneği seçtim - "Başka bir işletim sisteminin yanında kur" .

  

Mevcut sistem detaylarını vermek için burada durmama izin ver - HardDisk   boyut: 640GB. Mevcut bölümlerin sayısı - 5 C sürücü - etiket   Windows - 160GB - Windows 7 yüklü D sürücüsü var - etiket linux -   160GB - herhangi bir veri yok E sürücü - etiket yedekleme - 100GB - var   bazı veriler F sürücü - etiket eğlence - 100GB - bazı veriler var G   sürücü - etiket çalışması - 90GB - bazı veriler var Yukarıdakilerin hepsi   NTFS biçimi.

 1. İzleyen ekranda 2 parça ile bir görüntü gösterilir ve her bölümün boyutu 80 GB'ye eşittir. Bu iki görüntünün ortasında, bölümleri yeniden boyutlandırabilen yatay bir kaydırıcı var. Sağ taraf bölme Linux olarak etiketlenmiştir. Ayrıca 'gelişmiş bölümler' yapma seçeneği de var.

 2. Yukarıdaki ekranda gelişmiş bölümleri tıklatırken, bilgisayarımda bulunan bölümlerin gösterildiği yeni bir ekran gösterilir - ancak etiketler farklıdır. Her biri 160GB büyüklüğünde (beklendiği gibi) iki bölüm olduğunu görüyorum ve ilk 160 GB'mın benim mevcut C diskim olacağını ve ikincisinin linux olarak etiketlediğim bölüm olduğunu düşünürdüm (D sürücüsü). Bu yüzden linux bölümünü seçtim ve şimdi yükle / yükle üzerine tıkladım ve sonra bu hata gösterildi - "Kök dosya sistemi tanımlanmamış" .. ve bundan sonra devam edemiyorum.

Lütfen burada iki şeyi bana bildirin:

 1. Yukarıdaki 3 numaralı noktadaki ekran sırasında, kaydırıcı içeren görüntü gösterildi. Burada hangi bölüm (sürücü c: veya d: veya başka bir yere) sevk ediliyor? Ben aslında yeniden boyutlandırıyorum - var olan c: sürücü zaten var olan windows 7 var, bu da küçülüyor ve sonra ubuntu kalan alana takılmak mı?

 2. "Kök dosya sistemi tanımlanmadı" hatası ne demektir? Doğru bölümü nasıl seçerim ve yükleme işlemine devam edebilirim?

.

P.S.

Sürücülerimi yukarıda belirtildiği gibi bölümlere ayırmıştım ve 160 GB'lık D sürücüsü, ubuntu'yu yüklemek için özellikle serbest bırakıldı. Kurulum sırasında D sürücüsünü seçmek istiyorum ve zaten yüklü olan Windows7'yi C sürücüsünde tutmaya devam ederken, ubuntu'yu buraya yükleyin.

teşekkürler!

    
sordu arun nair 18.11.2011 12:46

8 cevap

38

İlk sorunuzu cevaplamak için, ilk ekranda bölünmesi önerilen bölüm, windows bölümünüzdü. Ubuntu için zaten bir bölüm oluşturduğunuzdan, bunu yapmak istemiyorsunuz.

İleri ekrandaki bölümü seçtiğinizi söylüyorsunuz, ancak üzerine tıklamanız hiçbir şey yapmıyor; Düzenleme düğmesine tıklamanız ve bölüme dosya sistemi türü (ext4'ü kullan) ve bağlama noktası atamanız gerekir.

Hata, kök dizine (/) eklenecek herhangi bir dosya sistemi atamadığınız ve bu nedenle, yüklenecek bir yer olmadığından.

    
verilen cevap psusi 18.11.2011 15:49
45

Üzerinde Linux, Ubuntu veya Backtrack yüklemek istediğiniz bölüm dosya sisteminin ext4, ext3 veya ext2 olduğunu ve FAT32 veya NTFS olmadığını doğrulayın.

Ardından, / 'yi ona yükleyin:

 1. Yükleme işlemi sırasında kullanmak istediğiniz bölüme "değiştir" e basın

 2. "Bu bölümü kullanmadığınızdan emin olun" kaydırma seçili değil, ext4'e, ext3'e veya ext2'ye ilerleyin

 3. "mount" alanında / yazınız

 4. Tamam'ı tıklayın, ardından "takas alanı tanımlanmadı, devam etmek istiyor musunuz, bir takas alanı mı seçiyorsunuz?" gibi bir mesaj belirecektir, "Tamam" a tıklayın ve devam edin veya "geri dön" ü tıklayın. ve başka bir bölüm seçin ve değişiklik yapın, dosya sistemi üzerinde "swap" seçeneğini seçin ve "Tamam" ı ve ardından

 5. tıklayın.

Bu, hem "kök dosya sistemi tanımlanır" hem de "takas alanı" mesajını çözer, eğer takas alanı mesajını almaya devam ederseniz, adım 4'te /swap 'yi bölüme takın

    
verilen cevap Saidi Awad 15.05.2012 17:12
8

@ binW'nin cevabından devam ediyor

Eğer biraz maceraya hazırsanız, uygun bir dikkat gösterilmezse bir kabusa dönüşebilir.

Kök dosya sistemi olarak çalışması için bağlama noktasını özellikle / olarak tanımlamanız gerekir.

Saklayabildiğin taktirde, ama edebiyatı tutmanı söyledi! FYI, takas yok.

Resim kaynağı

    
verilen cevap Vineet Menon 18.11.2011 13:38
8

Bu soruyu tökezleyen herkese ... bu benim çözümümdü.

sudo apt-get remove dmraid
    
verilen cevap Errol Fitzgerald 15.05.2012 19:17
4

Kök dosya sistemi olarak '/' işareti ile dosya sistemi (ext4) bölümü için bir takas bölümü ve alanı oluşturmanız gerekir.

    
verilen cevap Ashkan Ghorab 19.01.2012 09:49
3

Yükleme sırasında kendiniz boş bir bölüm listesi bulduğunuzda, sisteminizde bir RAID denetleyicisi (yerleşik) varsa, dmraid modülünde yüklü bir sorun olabilir.

Yükleme sırasında bu sorunu yaşadım ve konsola geçmek için Ctrl + Alt + F1 tuşlarına bastıktan sonra şu komutu çalıştırdım:

sudo apt-get remove dmraid

geri döndü ( Ctrl + Alt + F7 ), yüklemeye devam edebilirdim ve bölümlerim listelendi.

    
verilen cevap user126781 12.03.2013 22:45
1

Ubuntu veya bu konuyla ilgili herhangi bir Linux dağıtımı çalışması için en az iki bölüm gerektirir. Biri takas olarak adlandırılır ve sanal bellek için takas alanı olarak kullanılır. Herhangi bir yere monte edilmemiştir. Diğer bölüm, kök dosya sistemi için kullanılır ve dosya sistemi ağacının '/' yani 'köküne monte edilir. Linux dosya sistemi hakkında bilgi sahibi değilseniz ve linux bağlamında hangi montaj araçlarının kullanıldığını bilmiyorsanız, Bu . Bu kavramları anlamanıza yardımcı olacak.

Şimdi gördüğünüz hata hakkında. Kök dosya sistemi için herhangi bir bölüm tanımlamıyor olmanızdır. Yeni bir kullanıcı olduğunuzu söylediğiniz gibi, sadece Linux için ayırdığınız bölümü (pencereleri kullanarak) ve daha sonra Linux için kullanılabilir tüm boş alanı kullanmak için Ubuntu seçimini yüklerken tavsiye ederim.

    
verilen cevap binW 18.11.2011 13:08
0

Belki indirdiğiniz ISO ile ilgili bir sorununuz var. Sitede .iso'nun MD5'ini bulmaya ve indirdiğinizle karşılaştırmaya çalışın.

Ubuntu 12.04'ü yüklediğimde sabit diskimde Mandriva Free 2010'u zaten vardı ve kurulumda her şey benim için iyi çalıştı.

    
verilen cevap Filipe 29.07.2012 21:42

Etiketlerdeki diğer soruları oku