Firefox'un en son kararlı sürümünü nasıl yüklerim?

150

En son Firefox'u Ubuntu (64bit) kutumda yüklemek istiyorum.

Bunu yapmanın en iyi yolu nedir? Belirli bir güncelleme sitesi var mı yoksa ikili dosyaları mı indirmeliyim? El ile yapılırsa, dosyaları hangi dizine koymalıyım? Ev dizinimde mi yoksa daha iyi bir yer mi var?

    
sordu danimajo 12.10.2010 11:08

11 cevap

132

Firefox'un en son sürümü Ubuntu'nun tüm desteklenen sürümlerinde bir güvenlik güncellemesi olarak kullanılabilir. Bunu yapmak için normal bir güncelleme yapmanız yeterlidir. Güvenlik veya en az birini etkinleştirmeniz gerekir. güncellemeler depoları (ör. Yazılım ve Güncelleştirmeler → Güncellemeler yoluyla); Güvenlik varsayılan olarak etkinleştirilmeli, ancak özellikle paket yöneticisi Firefox'u henüz güncellemediyse, kontrol etmek daha iyi.

Genellikle Mozilla'nın duyurularının birkaç saat içinde, bazen arşiv oluşturuculara ve yerel aynanızın hızına bağlı olarak daha hızlıdır.

Ayrıca bkz:

verilen cevap Peter Smit 12.10.2010 11:47
11

Firefox'u yüklemek için genel bir yol

Firefox sayfasına gidebilir ve en son indirebilirsiniz.

Ardından, Firefox'un bu sürümünü test edeceğiniz, indirilen paketi ($ HOME / Downloads klasörünüzde olduğunu varsayalım) paketini açacağınız bir dizini oluşturabilir ve başlatabilirsiniz:

cd $HOME
mkdir Apps
cd Apps
tar jxf ~/Downloads/firefox-4.0b*.tar.bz2

Bunu başlatmak için, beta sürümünü başlatmak için masaüstünüzdeki bir simge olan "Launcher" (Gnome'a ​​özgü) oluşturmak daha ilginç olacaktır. KDE için benzer adımlar var sanırım. Bunun için:

verilen cevap Huygens 13.04.2017 14:24
8

Eğer Beta'yı istiyorsanız, bu PPA'yı kullanabilirsiniz:

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-next

Kaynak - Firefox İleri

Kanlı Kanlı Sonraki 2.0 Deneyim Kanaması İstiyorsanız (Firefox 11.x şimdi) bu PPA'yı kullanın:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa

Kaynaklar - Firefox Günlük Yapıları (UYARI - Çok dengesiz ve günde birkaç güncelleme alırsınız.

    
verilen cevap Luis Alvarado 14.11.2011 17:12
5

Eğitmenim . Bu yüzden burada sadece Firefox 4 ile ilgili bilgileri yayınlayacağım. Lütfen birden fazla yöntem kullanmayın. Birini seç ve onunla sopa ya da farklı bir denemeden önce değişiklikleri geri al. Manuel yükleme yöntemini öneririm, seçtiğiniz PPA'ya bağlı olarak, Firefox 3.6 ve diğer Mozilla ürünlerini de güncelleyeceksiniz.

Hala bir Beta sürümü olduğundan ve bu sürümde bazı radikal değişiklikler olduğundan, varsayılan sürümle yan yana yerleştirmeniz ve farklı bir kullanıcı profili .

Yöntem # 1 - Manuel İndirme ve amp; Kurulum

İlk önce Mozilla'yı indirmeniz gerekiyor [sadece bir tane seç]:

Mozilla'dan indirilen Firefox 4'ü yüklemenin en kolay yolu, uzantımı FoxTester kullanmaktır. Varsayılan kurulum ve kullanıcı profilinize müdahale etmeden, herhangi bir sayıda farklı Firefox sürümünü yüklemenizi sağlar. Firefox bağlam menüsü, herşey komutları yazmadan ve hatta Firefox'u kapatmadan yapılır. Bu eklenti Firefox'u yükseltmek için tasarlanmamış olsa da, herhangi bir sürüm yüklemesinin kalıcı olmasını da sağlar.

Manuel olarak yapmayı tercih ederseniz, Diğer Sürümleri Yükleme öğreticisi. Temel olarak, indirilen dosyayı / home dizininize veya / opt dizinine çıkartır ve firefox dosyasını içinde çalıştırırsınız. Eklentilerle tamamen uyumlu hale getirmek istiyorsanız, bu eğitici hakkında ek adımlar da vardır.

Yöntem # 2 - Ubuntuzilla deposu

Bu yöntem yalnızca Firefox 4'ün son sürümünün yayınlanmasından sonra 32bit kullanıcı tarafından kullanılabilir.

Yöntem # 3 - PPA depolarından yükleme

Firefox 4 şu anda ubuntu-mozilla-daily PPA deposu (yarı resmi görevlisi) aracılığıyla kullanılabilir. ) ve SilverWave PPA deposu (resmi olmayan). Bu ppa depolarından birini kaynak listenize eklemeniz, ardından Firefox 4'ü güncellemeniz ve yüklemeniz gerekir.

Karmik, Lucid veya Maverick'te her gün ubuntu-mozilla'dan yüklemek için aşağıdaki komutları çalıştırın:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install firefox-4.0

PPA depoları hakkında ek bilgi için bkz. PPA nedir ve bunları nasıl kullanırım? .

SilverWave PPA'dan yüklemek için bkz. İşte

Notlar:

  • Ubuntu-mozilla-günlük ppa ayrıca, Firefox 3.x'in ve diğer Mozilla uygulamalarının en son test sürümü ile varsayılan Firefox kurulumunuzu yükseltir. Dolayısıyla, SilverWave PP resmi olmamasına rağmen, bunun yerine kullanılması daha az sorun yaratabilir.
  • Bu depolardan birini kullanarak Firefox 4'ü yüklediğinizde, Firefox kullanıcı profilinizin bir kopyası ~ / .mozilla / firefox-4.0 altında oluşturulur. Yani Firefox 4'te yaptığınız her şey varsayılan profilinize kaydedilmeyecek. Bu, Firefox 3.6 ile Firefox 4 arasında geçiş yaparsanız veya sonuncusu varsayılan hale gelirse ve varsayılan profil klasörünü kullanmaya başlarsa (ör. ~ / .Mozilla / firefox).

Eklenti Uyumluluğu

Firefox 4'ün son sürümünden sonra beta fazı sırasında ve bir dereceye kadar, çoğu uzantı ve temalar onunla uyumlu olmayacak ve bu nedenle aktifleştirilmeyecektir. Genellikle küçük bir güncelleme sürümünü test ettiğinizde, eklentilerin yüklenmesini ve etkinleştirilmesini zorlamak için uyumluluk kontrolünü devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak bu durumda, UI'daki ve Firefox 4'teki eklenti API'daki radikal değişiklikler nedeniyle bu kadar kolay değil. Uyumluluk denetimi devre dışıyken bile, birçok eklenti çalışmayacak veya başka uzantıları ve hatta Firefox'ları bile kıramayacak.

Farklı bir profil kullanıyorsanız veya düzenli yedeklemeler yapıyorsanız, Uyumluluk Bildiricisi Eklentisi uzantısı.

Bir şeyler ters giderse ve eklentileri devre dışı bırakmak için eklenti yöneticisine bile erişemiyorsanız, Firefox'u başlatın güvenli mod ve tüm uzantıları devre dışı bırakma . Firefox'u güvenli modda başlattıktan sonra, yalnızca uyumlu olanları etkinleştirebilirsiniz.

Firefox'u uyumsuz olan uzantılarla kullanırken "Hata Konsolu" (CTRL + SHIFT + J) başlatmanız önerilir. Hataya neden olan uzantıları devre dışı bırakın. Web sitelerinden çok sayıda css iletisini önlemek için yalnızca hata raporunu etkinleştirmeniz gerekebilir.

Optimizasyon

Firefox 4, Firefox 3.6'dan çok daha hızlı olsa da, veritabanlarını optimize ederek ve bazı tercihleri ​​değiştirerek hızlı tutmak her zaman iyi bir fikirdir.

Veritabanı Optimizasyonu : özellikle harika çubuk önerileri veya yer imi yönetimi gibi özelliklerde başlangıç ​​zamanını ve performansı önemli ölçüde artırır .

Tercihler Tweaks : ağ hızını, sayfa oluşturmayı, bellek kullanımını iyileştirir ve bazı yaygın sorunları giderir.

BarTab : Bu güzel uzantı, sekmelerin sayfa içeriğinin yüklenmesini ihtiyaç vardır. Bu yüzden, Firefox'u genellikle birkaç sekmeyle başlatırsanız, bu bellek alanını kaydeder ve başlangıç ​​zamanını ve yanıt verme yeteneğini geliştirir.

Daha İyi Önbellek : Bu uzantı, Firefox'un içerik önbelleğini nasıl ele aldığını daha iyi kontrol etmenizi sağlar. Sayfaları ve öğeleri sürekli olarak yeniden yüklemekten kaçınmaya izin vererek sayfa görüntüleme süresini önemli ölçüde azaltır. El kitabını okuduğunuzdan emin olun, çünkü sürekli yeni içerik görüntülemek zorunda kalması gereken siteleri engelleyebilirsiniz (uyumluluk devre dışıyken çalışır).

Özelleştirme

Çok beklenen yeni kullanıcı arayüzü henüz Linux için yayınlanmadı. Dolayısıyla, Firefox 4, bazı değişiklikler haricinde, 3.6'ya çok benziyor. Örneğin, sekmelerde sekme yerleştirme olanağı gibi [Görüntüle & gt; & gt; Araç Çubukları & gt; & gt; Üstteki Sekmeler]. Yine de, yerleşik seçenekleri, temaları, komut dosyalarını, uzantıları veya userChrome.css değiştirerek, her zamanki gibi birçok şeyi değiştirebilirsiniz.

    
verilen cevap lovinglinux 13.04.2017 14:24
1

1. Adım:

Mozilla - Ubuntu günlük PPA'sını kurun ve aşağıdaki komutu kullanarak paket listenizi güncelleyin:

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa && sudo apt-get update

2. Adım:

Depo güncellendikten sonra, aşağıdaki komutu kullanarak Ubuntu sisteminize Firefox 4.0 yükleyebilirsiniz:

sudo apt-get install firefox-4.0
    
verilen cevap Hossam Riyad 14.03.2011 19:15
1

Firefox'un en son sürümünü 2 yöntem kullanarak linux dağıtımlarına yükleyebilirsiniz.

  1. PPA (borçlu için)
  2. Tar dosyası (tüm dağıtımlar için)

Yöntem 1 için aşağıdaki adımları kullanın

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Katranı indirmek ve yükleme işlemine devam etmek istiyorsanız 2. adımı uygulayın

Yöntem 2 için aşağıdaki adımları kullanın

Firefox 43'ün Son Sürümünü FTP sitelerinden indirin veya belirli bir sürümü kullanarak wget'i kullanın. Burada en son 43 sürümünü gösteriyorum

Bağlantı: firefox ftp sitesi

tar -xjf firefox-43.0.tar.bz2
sudo rm -rf /opt/firefox
sudo mv firefox /opt/firefox43

Yeni Firefox için varsayılan olarak Sembolik bağlantı oluştur

sudo ln -s /opt/firefox43/firefox /usr/bin/firefox

kaynak: sorularınız

    
verilen cevap user1205362 17.12.2015 07:34
0

Yeterince ilgilenenler için, burada Debian / Ubuntu için yazdığım bazı kurulum betikleriyle (Firefox'u güncel tutmak için bir komut dosyası içinde bulacaksınız):

İşte

Şuna bak!

    
verilen cevap woohoo 17.03.2018 16:14
0

bu, mozilladan çıkarılan ikili için

indirme bağlantısı

Dosya silindiri gibi yardımcılarla veya tar xvf firefox-59.0.2.tar.bz2

ile birlikte ayıklayın

terminal emülatörünüzde yazmaya başlamak için (dosya yöneticinizden bir tıklama da işe yarayabilir)

cd firefox/
./firefox

şimdi Tercihler'i açın ve Varsayılan olarak ayarla'yı tıklayın, bu ~/.local/share/applications/userapp-Firefox-[random].desktop değerini oluşturur ve ~/.config/mimeapps.list 'ye girişler ekler

işte bu firefox artık dosya yöneticiniz gibi uygulamalardan herhangi bir web ilişkilendirmesi yapmalıdır

bir masaüstü simgesine / başlatıcısına sahip olmak için NoDisplay 'i kaldır ve Icon=firefox ' yi ~/.local/share/applications/userapp-Firefox-[random].desktop 'ye ekle ve simgeleri kopyala (bağlantıya bakın)

firefox'u mozilla'dan nasıl yükleyeceğinize bakın

otomatik güncellemeler, en son sürüme sahip olduklarından emin olduklarından emin olmak için windows sürümünde çalışır.

    
verilen cevap ustick 25.04.2018 07:33
-1

İşte en iyi çalıştığım şey:

mozilla.com adresinden indirin ve istediğiniz yere (istediğiniz yere) ekleyin. Bu "firefox" adlı bir klasör oluşturur ve bu klasörde "firefox" adlı bir dosya var. Bu dosyayı panelinize sürükleyin ve yeni başlatıcıya bir ad vermenizi (Firefox olarak adlandırın, ancak farketmez) isteyin ve işiniz bitti. Firefox'u açmak için paneldeki yeni başlatıcıyı kullanın (doğru simge otomatik olarak orada olmalıdır).

firefox komutunun eski yüklemenizi hala açmasına rağmen dikkatli olun.

    
verilen cevap Austin 12.10.2010 16:43
-1

Şu anda, Firefox'un şu andaki geliştirme sürümü olan Release sürümünü (alfa, beta, RC) tutan ppa:mozillateam/firefox-next PPA'yı ekleyebilirsiniz.

Öncelikle PPA ppa:mozillateam/firefox-next değerini ekleyin ( Nasıl Eklenir? bir PPA ) daha sonra firefox-4.0'ı yazılım merkezinden yükleyin.

    
verilen cevap Lincity 18.03.2011 06:16
-1

Şu anda, Firefox'u yüklememenizi öneriyorum. Yalnızca tar dosyasını şu adresten indirin: Firefox 4'ü indirin .

Bu tar dosyasını ev dizininizde açın ve run-mozilla.sh dosyasına çift tıklayın ve Firefox 4'e sahip olacaksınız. İsterseniz, ana klasöre anında kısayol oluşturabilirsiniz. erişimi.

    
verilen cevap Abhijeet 14.03.2011 19:19

Etiketlerdeki diğer soruları oku