Logitech'in Unifying alıcısı destekleniyor mu?

104

Logitech, aynı USB cihazını kullanarak birkaç cihaz ekleyebileceğiniz bir Unifying alıcıya sahiptir. Bu, Ubuntu'da destekleniyor mu ve eğer ek olarak, yeni bir kablosuz cihaz eklerken aynı alıcı tarafından tanınacak şekilde bir şey yapılandırmak zorundayım.

Bilgi: İşte

    
sordu Luis Alvarado 18.03.2012 14:27

6 cevap

132

Burada Logitech Illuminated Keyboard ve M525 mouse var, her ikisi de Logitech Unifying USB alıcısını kullanıyor. Kutu dışında çalışır, Plug & amp; Oyna!

% co_de:%

Bus 002 Device 004: ID 046d:c52b Logitech, Inc. Unifying Receiver

% co_de:%

input: Logitech USB Receiver as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.2/2-1.2:1.0/input/input2
generic-usb 0003:046D:C52B.0001: input,hidraw0: USB HID v1.11 Keyboard [Logitech USB Receiver] on usb-0000:00:1d.0-1.2/input0
input: Logitech USB Receiver as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.2/2-1.2:1.1/input/input3
generic-usb 0003:046D:C52B.0002: input,hiddev0,hidraw1: USB HID v1.11 Mouse [Logitech USB Receiver] on usb-0000:00:1d.0-1.2/input1
generic-usb 0003:046D:C52B.0003: hiddev0,hidraw2: USB HID v1.11 Device [Logitech USB Receiver] on usb-0000:00:1d.0-1.2/input2

Bunu söyledikten sonra, Logitech yalnızca destekliyor Windows ve Mac OS X için yazılımı birleştirme. Linux, Linux için Logitech Unifying: Tersine Mühendislik ve eşleştirmeyen araç) makalemde ayrıntılı olarak açıklanan lsusb | grep Logitech aracını oluşturdum . Aceleniz varsa hızlı kurulumlar:

sudo apt-get install git gcc
git clone https://git.lekensteyn.nl/ltunify.git
cd ltunify
make install-home

Bu, kaynakları% 100 daha önce kullanmamışsa, kaynakları yeniden getirecek ve programı dmesg | grep Logitech 'ye yükleyecektir, ardından terminalinize yeniden giriş yapmanız veya yeniden açmanız gerekebilir. Bunu yaptıktan sonra, ltunify komutuyla yeni bir cihaz eşleştirebilir ve $HOME/bin/ltunify gibi bir cihazla eşleştirmeden cihazları eşleştirebilirsiniz (Unifying cihazınızı çıkardıktan sonra kullanabileceğiniz ikinci bir cihaza sahip olduğunuzdan emin olun!).

Ayrıca bir grafik araç da kullanılabilir, Solaar . FN tuşlarının işlevselliğini değiştirmek gibi daha yeni cihazların işlevselliği için daha iyi bir desteğe sahiptir. $HOME/bin PPA (böyle bir "PPA'nın nasıl yükleneceğini bilmiyorsanız) kullanılabilir. ", bkz. PPA nedir ve bunları nasıl kullanırım? ). Yükleme işleminden sonra, uygulamalar menüsünde Solaar için arama yapabilir ve buradan başlatabilirsiniz.

    
verilen cevap Lekensteyn 18.03.2012 22:36
67

Bilmediğim bir özelliği ekleyerek Lekensteyn'in cevabını tamamlamak istiyorum. Bir Logitech Anywhere MX farem var ve piller neredeyse bittiğinde şu mesajı aldım:

Böylece, birleştirici alıcı sadece yukarıdaki teklifler gibi (cihazın bağlı olarak) sunduğu çeşitli özellikler ile desteklenmemektedir. Bu görüntü Ubuntu 12.10 ile yapıldı

Ubuntu 14.04 sürümünde, 0.9.2 sürümünde aşağıdakileri görebilirsiniz:

  • Kablosuz farenin ne kadar pil kaldığını ölçen bir panel simgesi (Pil simgesi)
  • Eşleştirilmiş tüm fareleri gösteren bir menü (pil simgesini tıkladıktan sonra)
  • Birleştirilmiş Alıcı seçeneğinin tıklanması, her fareyi birkaç seçenekle ayrı ayrı gösteren ikinci bir pencereyi ortaya çıkarır.

Lekensteyn tarafından yazılan Logitech Unifying Technology hakkında bu mükemmel makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

En son sürümlerde, PPA'ya ihtiyaç duyulmadığını, bunun zaten solaar-gnome3 (Gnome3 / Unity için) ve solaar paketleriyle birlikte Evren Deposu'na geldiğine dikkat edin.

Ayrıca, mevcut desteklenen cihazların listesine bakın ve en son Ubuntu sürümünde değilseniz yükleyin. sadece aşağıdaki satırları çalıştırın:

sudo apt-get update   
sudo apt-get install solaar   

Çıkış yapın ve tekrar oturum açın ve Solaar üst panelinizde görünmelidir. Uygulamayı "Solaar" yazarak da Dash'tan çalıştırabilirsiniz.

Burada, birleşik bir alıcıyla birlikte çalışan birkaç Logitech faresinin bazı görüntüleri:

Solaar ne kadar pilin kaldığını, ne kadar zaman ayırdığınızı, hangi fareyi kullandığınızı ve daha fazlasını öğrenmenin daha kolay bir yolunu sunuyor. Ayrıca pilin şarj olup olmadığını algılamak gibi özel özellikler de sunar:

Aşağıdaki 2 görüntü Ubuntu'dan 16.04 64-bit Solaar'lı:

    
verilen cevap Luis Alvarado 20.02.2013 21:29
34

Taktığınız ilk cihaz sadece çalışır, ancak başka bir klavye veya fare alırsanız mevcut alıcı ile eşleştirmeniz gerekir. Cihazlarınızı Linux'ta eşleştirmek için kullanabileceğiniz bir komut dosyası:

Harika çalışıyor.

    
verilen cevap Travis Reeder 01.06.2012 23:50
1

Tümü aynı birleştirici alıcıda çalışan bir Logitech K360 Klavye, Logitech Kablosuz Trackpad ve Logitech M510 Kablosuz Fare var.

Aygıtları önce bir Windows makinesinde yapılandırdım, ardından birleştirici alıcıyı Linux kutuma taşıdım (12.04 çalışan ubuntu). Tüm cihazlar çoğu zaman iyi çalışır.

İki sorunla karşılaştım:

İlk sorun, trackpad ve fare için farklı hızları yapılandırmak istediğim, ancak bir fare olarak ortaklaşa kabul edildiğinden, yalnızca bir yapılandırma mümkün.

İkinci konu, zaman zaman sinyalin kaybolduğunu görüyorum. Başka bir deyişle, hiçbir cihaz çalışmayacak - ya da çalışmayı bırakacaklar. Windows'da da bununla karşılaşıyorum - bunlardan sadece biri. Alıcıyı USB yuvasından alıp tekrar takın ve sinyal geri yüklenir - cihazlar çalışır.

İlk sayıya bir çözüm bulabilmemize rağmen düzenlemeden memnun oldum.

Bunun yardımcı olacağını umarım,

    
verilen cevap fballem 03.11.2012 13:38
1

Ubuntu için daha yeniyseniz, bu adımları takip edin, yukarıdaki ile aynı cevabı takip edin ancak aşağıdaki adımları uygulayın: İşte

autopair.sh dosyasına tıklayın ve ardından ham öğeye tıklayın, ardından istediğiniz gibi kaydedin. şimdi geri dönüp unify.c dosyasını indir ve aynı klasöre koy. şimdi ya autopair.sh üzerinde sağ tuşa tıklayın ve izinler de onu kesmenize izin veriyor. şimdi çift tıklama ile çalıştırabilmelisiniz değilse, ctrl + L tuşlarına basın ve bu yolu kopyalayın. ctrl + shift + t tuşlarına basın cd yazdıktan sonra ctrl + shift + v tuşlarına basın ve enter tuşuna basın şimdi yaz

chmod +x autopair.sh

ve enter tuşuna basın şimdi ./autopair.sh yazıp enter'a basarak çalıştırabilirsiniz

Bu, cihazı kapatmanızı ve enter tuşuna basmanız gerektiğini söyler. Ardından cihazı açarsınız ve bu, daha fazla cihaz için tekrar edin. Derleyici çalışmıyorsa, temel oluşturma gereği duyuyorsanız tahmin edebilirim. koşarak

sudo apt-get install build-essential

şimdi yukarıdaki talimatları tekrar yapın. Hala devam etmiyorsa, belki başka bir bilgisayarı kullanarak eşleştirebilirsiniz.

    
verilen cevap TheNano 20.04.2013 00:02
1

Linux'un güçlü yanlarından biri, eğer bir probleminiz varsa, birisinin bu soruna zarif bir çözüm bulacağı ve bunu paylaşacaklarıdır.

Bu durumda, Daniel Pavel adlı bir beyefendi Solaar adında bir uygulama oluşturdu. Bu uygulama Logitech Unifying Receiver'ı ve ona bağlı cihazları yönetmek için çok zarif bir arayüz sağlar.

Bu makale uygulamayı açıklar ve yükleme talimatlarını sağlar: İşte

Solaar'ı bir süredir kullanıyorum ve çok yararlı buldum.

Umarım bu yardımcı olur

    
verilen cevap fballem 09.08.2013 03:14

Etiketlerdeki diğer soruları oku