Nasıl düzeltilir “Sistem düşük grafik modunda çalışıyor” hatası?

274
  

Not:

     

Bu, tümünü kapsayan kurallı bir soru oluşturma girişimidir   Bir kullanıcıya verilen "düşük grafik modu" hata örnekleri   yanlış sürücülerin yüklenmesi için değil sınırlı dahil olmak üzere,   yanlış veya geçersiz lightdm selamlayıcılar, düşük disk alanı, yanlış   ATI ve Nvidia gibi grafik kartlarının takılması, yanlış   Birden çok monitör kurarken xorg.conf dosyasının yapılandırması   diğerleri arasında.

     

Çalışmaya çalışırken "düşük grafik modu" hatası yaşıyorsanız   giriş yapın ama aşağıdaki cevaplardan hiçbiri işe yaramıyor, lütfen bir   yeni soru ve ardından bu kanonik sorunun yanıtlarını güncelleyin   ve yeni sorunuz cevaplandığında.

Bilgisayarıma önyüklemeye çalıştığımda, bu hatayı alıyorum:

  

Sistem düşük grafik modunda çalışıyor

     

Ekranınız, grafik kartlarınız ve giriş cihazınız ayarlanamadı   doğru tespit edildi. Bunları kendiniz yapılandırmanız gerekecek.

Failsafe X modunu nasıl tamir edebilirim ve bilgisayarıma giriş yapabilirim?

Yanıt dizini:

sordu jokerdino 13.04.2017 14:25

42 cevap

141

Yapabileceğimleri cevaplamaya çalışacağım:

Jokerdino tarafından verilen yanıtın daha önce kontrol edildiğini varsayalım: Selamlayıcı geçersiz

Nvidia veya AMD / ATI grafikleriyle ilgili sorunlar

Bu, bir sürücünün doğru yüklenirken sorun yaşadığında oluşur (Çoğu durum). Bunun için aşağıdakileri yapın:

 1. GRUB Menüsü’nü göstermek için SHIFT düğmesini basılı tutarak PC’yi önyükleyin.

 2. Kurtarma Menüsü görüntülenene kadar önyüklemeyi doğru şekilde devam ettirecek Kurtarma Modu 'nu seçin.

 3. Kurtarma menüsünden failsafeX 'i seçin.

 4. Bazı durumlarda failsafeX para cezası (Siz şanslı köpek) yükler, diğerleri için (Me) "Sistem düşük grafik modunda çalışıyor" satırları boyunca bir hata verecektir ve sonsuza dek orada kalacaktır. Bu olduğunda, terminale gitmek için CTRL + ALT + F1 tuşlarına basın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın.

 5. Durumunuza bağlı olarak sürücüleri yeniden yükleyin:

  • Nvidia

   sudo apt-get install nvidia-current - Daha kararlı / test edilmiş sürüm sudo apt-get install nvidia-current-updates - Daha güncel sürüm

   Diğer durumlar için bkz. bu yanıt detaylar için ve yol boyunca size yardımcı olacak linkleri takip edin.

  • AMD / ATI

   Basit yol sudo apt-get install fglrx . Bu işe yaramazsa okumaya devam et.

   AMDs destek sitesine gidin ve ihtiyacınız olan sürücüyü indirin. (Daha yeni bir kartınız varsa, kararlı olanın yerine en yeni beta sürücüsü olmak isteyebilirsiniz. Hangi sürücü sürümünün hangi çipleri desteklediğini öğrenmek için sürüm tarihlerini karşılaştırmanız ve sürüm notlarını okumanız gerekir.) bazı klasörde sürücü ve adını basitleştirmek için "amd-gpu.run" olarak yeniden adlandırın. Dosyayı indirdiğiniz klasöre gidin ve Executable Permission vermek için chmod +x amd-gpu.run yazın. Şimdi sadece ./sh amd-gpu.run dosyasını çalıştırın ve ekrandaki adımları izleyin.

   Yeniden başlatmanın ardından tüm sorunlar çözülmelidir. 'Ek Sürücüler'i bu gibi bir sorunla test ederseniz, paketi indirmeyi tamamlayacak, ancak bir hata verecektir. 'Yazılım Merkezi' ve 'Synaptic'i kullanırsanız aynı hatayı verir. Tek yol, failsafeX seçeneğine gitmek ve tty1 terminaline geçmek ve komut satırı üzerinden yapmakla ilgili geçici çözüm yapmaktı.

Sorun, amd sitesinden desteklenmeyen bir sürücü yüklendikten sonra ortaya çıktıysa, önce yüklemiş olduğunuz sürücüyü silmeniz gerekebilir. Bunun için, tty oturumunda (yani) terminal ekranında CTRL + ALT + F1 'e bastıktan sonra çalıştırın:

sudo aticonfig --uninstall

(Bu komut işe yaramadıysa, bu siteyi "AMD Catalyst ™ Tescilli Sürücüsünün Kaldırılması" başlığının altına bakın.) Bunu yaptıktan sonra, şu komutu kullanarak yeniden başlatabilirsiniz:

sudo shutdown -r now

Artık Unity masaüstüne geri dönmelisiniz (Elbette, kaldırılan AMD sürücüsüyle). Ardından, Sistem özellikleriniz için doğru AMD sürücüsünü seçmenize yardımcı olan bu siteye ulaşabilirsiniz. Ayrıca, grafik kartınız için en son sürücünün sürüm notlarını da okuyun (Özellikle sisteminizin tüm sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol edin). Daha sonra sürücü yükleyicinizi indirdikten sonra (.zip dosyası) adresine gidin. Bu siteyi ve sürücünüzü yüklemek için talimatları izleyin. Sürücünüz kurulu olmalı ve başarılı bir şekilde çalışmalıdır.

Ayrıca, Sürücüleri Nvidia sitesinden indirmeyi önermediğimden de şunu eklemeliyim:

 * Might create additional problems with Ubuntu
 * Are not updated automatically
 * Are not tested thoroughly in Ubuntu

Her zaman nvidia-current paketini veya nvidia-current-updates birini kullanın. Bunlar, kullandığınız Ubuntu sürümü için zaten test edilmiş ve onaylanmıştır ve daha az hata ve uyumsuzluk hatası verecektir.

Intel grafikleriyle ilgili sorunlar

Intel için yukarıda belirtilen tüm adımları uyguladıktan sonra ancak bir şey takmadan önce aşağıdakileri yapmanız önerilir (Terminalde olduğunuzda). Birçok geliştirmeyi, en son video sürücüsünü ve daha fazlasını sunan bir PPA olan Xorg-Edgers'ı seçebilirsiniz:

Uyarı: Bu PPA bazı şeyler için çok kararsız. Bunu akılda tutarak yap.
sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa -y

Bundan sonra sudo apt-get update ve birkaç güncelleme almalısınız. X-Swat şu anda Ubuntu'nun en son sürümlerinde Intel sürücüleri bulunmuyor.

Güncelleme günlüğü

GÜNCELLEME 1: Burada bahsedilen hatayla sonuçlanabilecek sorunların çoğunu çözmek için bu kapsamlı yanıtı ekledik:

GÜNCELLEME 2: AMD artık aylık olarak (sabit) grafik sürücüleri serbest bırakmıyor ve tüm grafik yongaları Linux sürümleri tarafından ürün sürümüyle desteklenmiyor. Bu güncellemenin gerçekleştiği tarihte en son kararlı sürücü, en yeni beta sürücüsünden neredeyse 5 ay daha büyük . Grafik çipinizi ve kullandığınız yazılım sürümlerini (X.org xserver veya Mir) destekleyen bir sürücü olup olmadığını kontrol etmek için sürüm notlarına bakmalısınız.

Her zaman olduğu gibi lütfen test edin ve geri bildirim verin, böylece cevabımı geliştirebilirim çünkü diğerleri de okuyacaktır. Ne kadar iyi olursa, o kadar çok insan yardımcı olacaktır.

    
70

Ubuntu-desktop'u yeniden yükleyerek bu sorunu çözdüm.

"Sisteminiz düşük grafik modunda çalışıyor" mesajı görüntülendiğinde, Ctrl + Alt + F1 'e basın, ardından oturum açın kimlik bilgilerinizle.

Ve sonra aşağıdaki komutları çalıştırın:

 • sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
 • sudo reboot
verilen cevap user41938 26.04.2012 20:20
47

Selamlayıcı geçersiz

Bu LightDM'deki bir hatadır ve bir hata raporu zaten yayınlanmıştır.

Bu hataya neden olmamanın nedeni X, temel masaüstü ile birlikte kurduğun panteon-selamen artık mevcut değil ve LightDM alternatif bir selamı tanımlayamıyor.

Geçici çözüm olarak, LightDM conf dosyasını düzenleyebilir ve hatayı düzeltebilirsiniz.

Bir terminalde aşağıdaki komutu çalıştırın:

sudo nano /etc/lightdm/lightdm.conf

ve satırı değiştir

greeter-session=pantheon-greeter

için

greeter-session=unity-greeter

ve kaydedin.

Dosyayı değiştirdikten sonra yeniden başlatınız ve artık Unity selamlayıcı ile karşılaşacaksınız.

    
verilen cevap jokerdino 26.07.2012 09:47
37

Bilgisayarınızda çok fazla dosya var ve bitmiş disk alanı var

Kişisel dosyaları bilgisayardan bir USB sürücüsüne taşımayı deneyin.

Bunun sorun olup olmadığını kontrol etmek için:

 1. Ctrl + Alt + F1 tuşlarına basın.
 2. df -h yazın
 3. Kökte boş alan olmadığını görürseniz ( / ), biraz alan boşaltmanız gerekir.

Boş alan için şunları yapabilirsiniz:

 1. sudo apt-get autoclean
 2. sudo du -sc /*/* |sort -g ile büyük dizinleri arayın ve istenmeyen içeriği silin,
 3. Ana dizininizi

  bir kombinasyonu kullanarak temizleyin
  cd ~  
  du -sc * |sort -g
  rm myLargeFile
  

Bu işlem tamamlandığında, yeniden başlat: shutdown -r now

    
verilen cevap Azul Mascara 18.05.2012 04:42
24

Bu olduğunda genellikle neden X'in başlayamadığını belirten bir hata mesajı vardır.

/var/log/Xorg.0.log.old veya /var/log/Xorg.0.log değerinize bakın. Hata (eğer varsa) dosyanın kuyruk sonunda olacaktır. Bakılacak diğer bir iyi yer, /var/log/gdm/* dosyasındaki günlük dosyalarıdır (veya oneiric ve sonraki sürümlerde /var/log/lightdm/* ).

Sorunu fark etmeden önce fglrx'i manuel olarak yüklediniz mi? Düzgün yüklenmemişse, garip rastgele sorunlara neden olabilir. Fglrx'i temizlemek için yol tarifleri burada adresinde mevcuttur.

Video kartınızın bir AGP modeli mi var? Eğer öyleyse, ati agp kartları ile ortak bir sorun yanlış bir AGPMode yaşıyor. Bazen bu ayarı BIOS'unuzda ayarlayabilirsiniz (belki de pencereler vidalanabilir?) Ayrıca, /etc/X11/xorg.conf 'da X olarak ayarlamak için bir ayar vardır.

    
verilen cevap Bryce 01.11.2010 23:35
19

Nvidia sürücüleri ile ilgili değil. Çünkü Ubuntu, Nvidia GPU'larına sahip olsanız bile Nvidia olmayan sürücüleri kullanır. Benim de bir Nvidia GPU'm var.

Ubuntu'm, aynı soruna neden olan bir şey olana kadar iyi bir şekilde çalışıyordu. Mesajları okuduktan, günlükleri okumadan ve deneme ve hata okumadan sonra, sorun lightdm GUI sunucusuyla ilişkilidir.

Sorunun çözümünü bilmiyorum ama 3 adımda hızlı bir çalışma var. Bu sizi Ubuntu'yu yeniden yüklemekten kurtaracak.

 1. Hata görüntülendiğinde, Ctrl + Alt + F1 tuşlarına basın. Bu komut satırı arayüzünü açacaktır. Kök olarak giriş yapın.

 2. Belirli bir X11 yapılandırma dosyasını kaldırın. Bu dosya gerçekten gerekli değil.

  rm /etc/X11/xorg.conf.failsafe
  

  Her nasılsa, yukarıdaki X11 yapılandırma dosyasının varlığı, OS'nin bu hatayı atmasına neden olur.

 3. Lightdm GUI sunucusunu yeniden başlatın.

  service lightdm restart
  

Bu, lightdm GUI sunucusunu yeniden başlatır ve masaüstünüz geri döner!

    
verilen cevap sccott 16.09.2013 10:26
16

Haydi, X ekran yöneticinizle ilgili bir sorun olduğunu varsayalım.

Terminali girin (bir grafik terminal penceresi kullanamıyorsanız sanal konsolu kullanabilirsiniz ) erişiminiz olduğunu ve aşağıdakileri girdiğinizi söyledi:

sudo apt-get install gdm

. . . ve gdm'yi seçin.

Sonra şunu yazın:

sudo service gdm restart

(Veya ... start yerine restart .)

İşte 'ye göre, bu, geçici bir hata ile ilgili bir geçici çözüm yoludur.

Bunu yazmadan önce, çalışmakta olan diğer görüntü yöneticisini durdurmanız gerekebilir. Bu genellikle LightDM:

sudo service lightdm stop

GDM'nin başlamasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız ve bu, canlı bir ortam yerine kurulu bir sistemse, yeniden başlatıp varsayılan ekran yöneticisi olarak yapılandırdığınız için otomatik olarak başlatabilirsiniz. (Kapatma ve normal olarak yeniden başlatmanız gerekir. Aksi halde, GUI düzgün çalışmıyorsa yeniden başlatmanın bir yolu Ctrl + Alt + Sil sanal konsolda .)

    
verilen cevap David M. Sousa 08.08.2012 04:23
13

Sadece ATI grafik kartları için

"Sisteminiz düşük grafik modunda çalışıyor" mesajı görüntülendiğinde:
Terminali görmek için Ctrl + Alt + F1 tuşlarına basın. Sonra kimlik bilgilerinizle giriş yapın ve aşağıdaki komutları çalıştırın:

sudo apt-get install fglrx  
sudo reboot

Aynı durum, Ubuntu'nuzun bir şeyi girmeyi ancak kurtarma moduna girmeyi tamamen reddederse kurtarma modundan (ağ etkinleştirildikten sonra) yapılabilir.

    
verilen cevap ltedone 27.04.2012 12:56
12

Kısa bir süre önce, myPangolin Performance dizüstü bilgisayarında benzer bir sorunla karşılaştım. System 76'daki millet bana şunları yapmamı söyledi:

Tamam'a tıklayın ve sonra bir terminal alma seçeneğini seçin. (alternatif olarak başka bir tty getirmek için ctr + alt + f1 tuşlarına basabilirsiniz)

sudo chown lightdm:lightdm -R /var/lib/lightdm
sudo chown avahi-autoipd:avahi-autoipd -R /var/lib/avahi-autoipd
sudo chown colord:colord -R /var/lib/colord

yeniden

Bu komutlar benim için hile yaptı.

    
verilen cevap Mc1brew 16.05.2012 14:58
11

Aşağıdaki komutları izleyin:

sudo apt-get update
sudo apt-get -d install --reinstall gdm
sudo apt-get remove --purge gdm

(Yukarıdaki komutu çalıştırdım, fakat sistem tarafından #sudo apt-get autoremove komutunu #sudo apt-get remove --purge gdm komutundan sonra kullanması söylendi.)

sudo apt-get install gdm

İstendiğinde GDM'yi seçin

sudo reboot

Bu benim için düzeltildi:)

Yeniden başlatma, 10+ dakika sonra çok uzun sürdü. Ama sonunda aldım.

    
verilen cevap Shaeve 30.04.2012 11:41
10
 • Kısıtlanmış (kapalı kaynak) sürücüde bir sorun yaşıyorsanız , ardından uygulamayı kaldırmayı deneyin.

Bir terminal açın ve bu komutu verin

gksudo software-properties-gtk 

Ek sürücüler 'e gidin ve yönlendiriciyi kaldırın. X.Org X sunucusunu kullanma - Nouveau 'yu işaretlemeniz gerekir.

Sonra yeniden başlatın.

 • Masaüstü Ortamına hiç erişiminiz yoksa, Kurtarma Modunu kullanın.

Ubuntu 12.10'daki Nvidia geçerli sürücüsünü kaldırmak için

Ağı seçin ve kök bölümünüz Okuma-Yazma olarak monte edilecektir.

Kök'ü seçin

Ve sonra bu komutları sırayla verin

apt-get remove --purge nvidia-current 
rm /etc/X11/xorg.conf 
apt-get install ubuntu-desktop
reboot

Son komut, sisteminizi yeniden başlatır ve umarız, Open Source nouveau sürücüsü ile bir sonraki yeniden başlatma işleminde normal olarak giriş yapacaksınız.

 • Açık kaynaklı sürücüde (nouveau) ile aynı sorun varsa (kurtarma modunda) kısıtlanmış (Nvidia) sürücüyü bu komutlarla yüklemeyi deneyin

Kök seçimine ulaştığınızda ve kök seçiminden sonra

Nvidia geçerli sürücüyü yüklemek için

 apt-get install linux-source 
 apt-get install linux-headers-$(uname -r)
 apt-get install nvidia-current 
 nvidia-xconfig 
 reboot

Bu cevaba göre: Ubuntu 12.10 Masaüstü, nvidia sürücülerini yüklediğimde görünmüyor! , kısıtlı Nvidia sürücülerinin düzgün çalışması için linux başlıklarını takıp yeniden yüklemesi gerekebilir.

    
verilen cevap Nick Thom 20.10.2012 08:36
7

Bu sorun benim sabahımı mahvetti. Kök dosya sisteminiz alan bittiğinde, Ubuntu'nun düşük grafik moduna geçeceğini ve xorg günlüğünün neden yanlış bir şey göstermediğini anlamak zor olduğunu ortaya koyuyor. Komut satırından, alan türünde düşük iseniz, öğrenmek için

df -h

Makinemden örnek çıktı:

Filesystem   Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/sda6    18G  10G 6.6G 61% /
udev      3.9G 4.0K 3.9G  1% /dev
tmpfs      3.9G 108K 3.9G  1% /tmp
tmpfs      1.6G 1.2M 1.6G  1% /run
none      5.0M   0 5.0M  0% /run/lock
none      3.9G 1.3M 3.9G  1% /run/shm
none      100M  16K 100M  1% /run/user
/dev/sda4    317G  33G 285G 11% /media/data
/dev/sda1    197M  16M 182M  8% /boot/efi

/ mount'ınız Use% (% 90 +) değerine sahipse, bu sizin sorununuz olabilir. Benim durumumda, ~/.xsession.errors bölümümün çoğunu doldurmak için büyüdü ve düşük grafik moduna geçmeme sebep oldu.

: Ubuntuforums iplik href="http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1517991"> bu rm ~/.xsession-errors mkdir ~/.xsession-errors     
verilen cevap Tron 22.11.2012 04:17
6

/etc/X11/xorg.conf dosyanızı silmeyi deneyin ve yeniden başlatın.

Yeniden başlatmadan önce

çalıştırın
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
    
verilen cevap Extender 01.11.2010 05:26
5

Benzer bir sorunum vardı.

Bilgisayarımı başlatırken şu mesajı alıyorum: “Ubuntu düşük grafik modunda çalışıyor”

Ben ancak komut istemine üzerinde startx kullanılan

, her şey oldu iyi ve xserver'i başlatabilirim.

Şimdi bazı garip nedenle GDM kaldırıldıktan öğrendim I ile gdm yeniden yükleyerek sorunu çözmek mi (o anlamam saat sürdü):

apt-get install gdm

şimdi her şey çalışıyor. Umarım bu size yardımcı olur.

    
verilen cevap I.C. 25.04.2011 22:10
5

Aynı problemi yaşadım ve çözdüm.

 1. Gruptan kurtarma modu ile ubuntu'yu başlatın ve ardından dosya sistemi kontrolü 'ni, ardından ağa bağlanmayı ' yı seçin.

 2. Terminal almak için kök seçeneğini seçin. Şimdi eski sürücüleri kaldırın

  sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall

 3. Ardından, bu web sitesinden kesin olarak izlenecek yöntemleri izleyerek sürücüleri yeniden yükleyin İşte .

 4. Bundan sonra her şey yolunda gidiyor, yapmanızı öneririm

  apt-get update && apt-get upgrade && apt-get autoremove

  -her zaman bir adımı tamamlarsınız. İyi şanslar.

verilen cevap user59569 02.05.2012 15:28
4

Düşük grafik modunda kaldığınızı söylediniz ve şimdi sadece bir komut istemi alabileceğinizi söylüyorsunuz. Yazarken ne olur?% Co_de%

Eğer bir komut isteminde sıkışırsanız, hepsi kaybolmaz. Yine de xserver'i şu şekilde yeniden yapılandırabilirsiniz: startx

    
verilen cevap LinuxCanuck 02.11.2010 01:22
4

Acer Aspire 3810tg ile aynı problemi yaşadım. Aşağıdakileri yaparak çözdüm:

 • Normal önyükleme yap
 • "Sisteminiz düşük grafik modunda çalışıyor" ekranında Ctrl-Alt-F1 tuşlarına basın
 • Benim durumumda, doğru sürücüyü İşte adresinden indirin (ATI Mobility Radeon HD 4330) : Davanızı da kapsaması gereken wget http://www2.ati.com/drivers/linux/amd-driver-installer-12-4-x86.x86_64.run (Mobility Radeon HD 4xxx Serisi)
 • Dosyayı yürütülebilir yapmak için chmod 755 amd-driver-installer-12-4-x86.x86_64.run
 • sudo ./amd-driver-installer-12-4-x86.x86_64.run ve standart adımları izleyin
 • Koşmanız gerekebilir: sudo aticonfig --initial , ancak bu benim için gerekli değildi.

Benim durumumda, sürücü kurulumu bir hatayla tamamlandı, ancak hala çalıştı. Umarım bu yardımcı olur.

    
verilen cevap torbenl 17.05.2012 21:12
4

Varsayılan Ubuntu depolarından gdm'yi yükleyin. GDM, X ekranlar için bir "login:" isteminin eşdeğerini sağlar: bir giriş ister ve X oturumlarını başlatır.

gdm kurulumu sırasında varsayılan giriş ekranı yöneticisi olarak gdm veya lightdm'i seçmeniz istenecektir. Gdm'yi seçin.

    
verilen cevap karel 06.10.2012 13:07
4

Hangi ubuntu sürümü çalışıyorsunuz? Sorundan önce grafik sürücülerini mi yüklediniz, yoksa temiz-yükleme sonrası bir sorun mu? Biraz daha bilgi vermek size yardımcı olmak için bize yardımcı olacaktır.

Sorun çıkmadan önce grafik sürücülerle uğraştıysanız, giriş ekranına gidin, Ctrl + Alt + F1 'e basın, o zaman giriş yap:

 • sudo apt-get purge nvidia-*
 • sudo apt-get autoremove
 • sudo apt-get linux-source linux-headers-generic
 • sudo apt-get install nvidia-current
 • sudo nvidia-xconfig
 • sudo shutdown -r now

Elbette, bir ATI ekran kartınız varsa, ATI sürücüler paketiniz için nvidia-* ve nvidia-current değerini değiştirmeniz gerekir.

    
verilen cevap Toperharrier 13.02.2013 01:24
3

Fenomen : İlk önce hiç bitmeyen Booting without full network configuration mesajını gördüm. Aşağıdaki Eylem-1'den sonra The system is running in low-graphics mode sayısı ile karşılaştım.

Eylem-1 : Makineyi kapatmaya zorlayın (güç düğmesini normal olarak basılı tutarak). Kurtarma önyüklemeyi seçin.

Etkin çözüm : Kaldır & amp; bu konudan esinlenerek xserver-xorg yükleyin.

Düzenle) xorg.conf dosyasını oluşturduktan ve xserver'de okuduktan sonra tekrar aynı sorunla karşılaştım. Bu kez, xserver-xorg 'yi yeniden yüklemeye ek olarak, /etc/X11/xorg.conf dosyası oluşturmam gerekiyordu (bunu zaten yaptığım yedekleme dosyasını kopyalayarak yaptım).

    
verilen cevap IsaacS 13.04.2017 14:23
3

Sadece BIOS ekranında Internal Graphics Board 'i devre dışı bırakmak zorunda kaldım.

ga-z87n/ga-h87n (GIGABYTE) ana kartı kullanma.

    
verilen cevap IsaacS 22.10.2013 02:15
3

Ya da, eski PC'lerin nedenleri büyük ihtimalle:

Grafik kartınız sadece birliği desteklemiyor.

Bunun yerine Lubuntu / Xubuntu'yu deneyin.

Birlik gerektirir: OpenGL 1.4 desteğiyle herhangi bir grafik kartı (Bugün NVidia, AMD veya Intel tarafından yayımlanan tüm GPU'lar; NVidia ve AMD tarafından son 5 yılda piyasaya çıkan GPU'lar; GMA 950'den sonra Intel tarafından yayımlanan GPU'lar). Kartınız bu gereksinimleri karşılamıyorsa, o zaman Unity'yi (henüz) kullanamazsınız.

    
verilen cevap Braiam 24.12.2013 02:47
1

Farklı bir parametre kullanarak grubundan önyükleme yapmayı veya hatta daha eski bir çekirdeği önyüklemeyi deneyin.

İşte

Çekirdek seçenekleri bölümüne bakın. Bir şey gibi: xforcevesa

İyi şanslar! :)

    
verilen cevap LinuxCanuck 08.11.2010 19:30
1

Aşağıdaki komutları izleyin:

sudo apt-get update
sudo apt-get -d install --reinstall gdm
sudo apt-get remove --purge gdm
sudo apt-get install gdm
sudo apt-get remove --purge xserver-xgl compiz compiz-plugins compiz-core compiz-manager csm cgwd cgwd-themes
sudo apt-get install --reinstall compiz compiz-core compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-main compiz-gnome compiz-plugins libcompizconfig0
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

'ati' sürücüsünü seçin ve çözünürlüğü izlemeye başladığınızda, çalıştırmak istediğiniz çözünürlüğü ve bu çözünürlükten herhangi bir çözünürlük seçin. Bu yapıldıktan sonra aşağıdaki: *

sudo reboot

Büyük olasılıkla belirli paketlerde hatalar alacaksınız. Çalışana kadar sorun paketini kaldırarak komutu tekrarlayın.

Masaüstünüzde olmayacağınız bir zaman olacak, bu yüzden acil bir durumda Google'dan veya Google'a başvurmak için yakındaki başka bir internet bağlantılı cihazınız olsun.

Bu benim için çalıştı, umarım yardımcı olur.

* Hiçbir zaman istemezseniz, bunu atlayın.

    
verilen cevap John 01.02.2011 04:35
1

Aynı problem vardı ama bu yöntem benim için çalışıyor.

The system is running low-graphics mode hatası aldığınızda, ctrl+alt+F1 tuşuna basmanız sizi konsola götürecektir.
Ardından, giriş yapmak için username ve password değerini girmesini isteyecektir.Once oturum açtınız. konsol aşağıdaki komutu çalıştırır,

sudo rm /etc/X11/xorg.conf
sudo service lightdm restart

Bu GUI girişine geri dönecektir. Bu sorun oluşur, graphics drivers yüklendikten sonra xorg.conf klasöründe /etc/X11 dosyası oluşturur. GUI login sisteminden gelen sistemi engeller.

    
verilen cevap Avinash Raj 09.11.2013 00:59
0

Bu sorunun özel bir durumu vardı, bir şekilde bazı paketlerin kaldırılmasına neden oldum. Soruna bakarken bir süre sonra asıl problemi fark ettim.

Yani:

 1. Metin modu konsoluna giriş yapın
 2. Komutu girin: sudo apt-get install ubuntu-desktop

Bu, gerekli tüm paketlerin yüklenmesini sağlayacaktır. Bazıları olmadan, burada açıklananlar gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

    
verilen cevap Timo Jyrinki 15.08.2011 22:15
0

Acer Aspire One AO-722 cihazımda 11.10'dan yükseltdiğimde sorun yaşadım. Ayrıca, 12.04 kurulumuna taşınan 11.10'dan itibaren ATi / AMD sürücüsü de var. Özel sürücüleri kaldırmak ve Açık Kaynak sürücülerini kullanmak için bu kılavuzu takip ettim. İşte Artık her şey çalışıyor gibi görünüyor.

    
verilen cevap Jeremy 06.05.2012 22:35
0

Çekirdek başlıklarını elle kurmanız ve ardından nvidia sürücüleri yeniden yüklemeniz gerekiyorsa nvidia sürücüleri çalışacaktır

    
verilen cevap Martin 20.10.2012 10:53
0

Belleğiniz kötü olabilir.

Düşündüğüm gibi aralıklı olarak Düşük grafik modunu kullanırsanız.

 1. Bellek hatalarını kontrol etmek için bir bellek kontrolü yapın.

 2. Yeni bellek al (Bilgisayarınız için doğru türde olduğundan emin olun)

 3. Her şeyin iyi olduğundan emin olmak için bellek testini tekrar çalıştırın.

Düşük Grafik Modu hatası şimdi gitmelidir.

    
verilen cevap Bruce 08.10.2011 19:43
0
 1. Bir terminali açmak için CTRL + ALT + F1 tuşlarına basın
 2. giriş yap
 3. /var/log/Xorg.0.log öğenizin sonuna bak
 4. Mesaj hatası framebuffer modunda çalıştırılamıyorsa. Lütfen busID'leri belirtin. ardından aşağıdaki komutları çalıştırın:

  sudo apt-get install --reinstall lightdm
  sudo reboot
verilen cevap Marco Lackovic 28.03.2013 12:14

Etiketlerdeki diğer soruları oku