Linux için Windows Alt Sisteminde Ubuntu dosya sistemi kök dizini ve tersi nedir?

298

Ubuntu alt sistemini Windows 10'a yükledim (ayarlarda özellik etkinleştirildikten sonra), ancak sürücüde bulunan Ubuntu dosya sistemi kök dizini nerede?

    
sordu July 21.04.2016 12:06

5 cevap

320

Windows mağazasından yüklenen Ubuntu için:

  

Mağazadan yüklediğiniz her dağıtım buna yüklenir   uygulamanın appdata dizini. Örneğin:    C:\Users\<username>\AppData\Local\Packages\CanonicalGroupLimited.UbuntuonWindows_79rhkp1fndgsc\LocalState - benhillis

Linux için Windows Alt Sisteminin önceki yinelemelerinde, Ubuntu dosya sistemi %localappdata%\Lxss idi (ör., C:\Users\Username\AppData\Local\Lxss - Kullanıcı adı yerine Windows'taki kullanıcı adınız ile değiştirilir). Dosya Sistemi Desteği ile ilgili WSL blog gönderisine bakın:

  

WSL tarafından kullanılan birincil dosya sistemi VolF'dir. Depolamak için kullanılır   Linux sistem dosyalarının yanı sıra Linux evinizin içeriği   dizin. Bu nedenle, VolF'ler Linux VFS'nin birçok özelliğini desteklemektedir.   Linux izinleri, sembolik bağlantılar, FIFO'lar, soketler,   ve cihaz dosyaları.

     

VolFS, VFS kök dizinini bağlamak için kullanılır.   Yedek depolama alanı olarak% co_de. Ek olarak, bir   En az% co_de ve daha az sayıda ek VolF bağlantı noktaları vardır.    %LocalAppData%\lxss\rootfs kullanılarak oluşturulan /root ve   Sırasıyla /home . Bunun ayrı nedeni   mounts, WSL'yi kaldırdığınızda ana dizinlerin değil   varsayılan olarak kaldırılır, böylece orada saklanan tüm kişisel dosyalar   korudu.

DİKKAT

Windows alt uygulamalarını kullanarak Linux alt sistemindeki dosyaları oluşturma / değiştirme araçlar Ubuntu alt sisteminde Veri bozulması ve veri kaybına neden olabilir! ( Zengin Turner , bu sözleri dikkate almak için!) Bu kesinlikle değil destekleniyor. Aynı blog yayınından:

  

Windows ile Birlikte Çalışabilirlik

     

VolF dosyaları Windows'ta normal dosyalarda saklanırken   Yukarıda belirtilen dizinler, Windows ile birlikte çalışabilirlik değil   destekledi. Bu dizinlerden birine yeni bir dosya eklendiyse   Windows, VolF'lerin ihtiyaç duyduğu EA'lara sahip değil, bu yüzden VolF'ler ne olduğunu bilmiyor   Dosya ile ilgili yapmak ve sadece onu yok sayar. Birçok editör de   Varolan bir dosyayı kaydederken EA'ları şeritleyin, tekrar dosyayı yapın   WSL'de kullanılamaz.

Windows dosya sisteminiz, Bash kabuk ortamında %LocalAppData%\lxss\root adresinde bulunur.

Kaynak: Dustin Kirkland'ın blogu , howtogeek

    
verilen cevap souravc 21.04.2016 12:34
45

Bu Bash orijinal olarak tanıtıldı beri değişti ve Windows Mağazası'ndan dağıtımlar için geçerli değildir, ya da belki benim ev dizini başka bir yerde bulunan tüm sistemler için tutarlı değildir:

%localappdata%\lxss\home\{username}

veya

C:\Users\{user}\AppData\Local\lxss\{username}

{user} , Windows Kullanıcı adınız ve {username} ise, kurulum sırasında UNIX Kullanıcı adınız belirlenir.

Yani kök dizin:

%localappdata%\lxss

Kök dizinin Windows Gezgini'nde %localappdata% dizininden görünmeyebileceğini unutmayın. Her halükarda, Explorer'ın 'adres çubuğuna' yazarak erişebilmelisiniz.

    
verilen cevap NicholasJohn16 10.08.2016 20:35
9

Linux'u MS Market'ten yüklerseniz:

altında dağıtımlar yaptılar:

$ cat /proc/registry/HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Lxss/\{861c29b4-ebe2-49a5-8a22-7e53a27934a0\}/BasePath
C:\Users\user\AppData\Local\Packages\CanonicalGroupLimited.UbuntuonWindows_79rhkp1fndgsc\LocalState

Varsayılan distro şu şekilde tanımlandı:

bash# cat /proc/registry/HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Lxss/DefaultDistribution
{861c29b4-ebe2-49a5-8a22-7e53a27934a0}

Linux kökü daha derin:

c:/Users/user/AppData/Local/Packages/46932SUSE.openSUSELeap42.2_022rs5jcyhyac/LocalState/rootfs

PS. Cygwin'i kayıt defteri anahtarlarını araştırmak için kullandım.

PPS. İşte

    
verilen cevap gavenkoa 13.09.2017 16:54
5

Benim için çalışan tek şey %localappdata%\lxss\home\{username} idi. Burada {username} , yükleme sırasında verdiğiniz BASH kullanıcı adınızdı. Herhangi bir nedenle, gizli klasörün lxss'ini gösterdikten sonra C:\Users\WINDOWS-USER\AppData\Local\ dosyasında görünmeyi reddeder ve ayrıca Windows ile C:\ yolunu ve BASH kullanıcı adını da vermez.

Ve lütfen ne işe yarayan bir masaüstü kısayolu oluşturun.

    
verilen cevap thinksinbinary 09.06.2017 19:02
4

Bash'i, açılmış klasörün Dosya Gezgini penceresinden, konum çubuğuna bash yazarak hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Bu yeterli.

Ayrıca bir içerik menüsü öğesi de ekleyebilirsiniz. Gerekirse kişisel olarak önermiyorum, çünkü bağlam menüsüne kısayollar eklemek daha fazla RAM kullanır.

İşte

    
verilen cevap Kangarooo 21.02.2017 21:19

Etiketlerdeki diğer soruları oku