Chromecast'i nasıl kullanabilirim?

97

Chromecast ile ilgili videoyu daha yeni gördüm ve Ubuntu PC'mde bunu nasıl etkinleştirebileceğimi bilmek istiyorum. Televizyonumun bir HDMI bağlantı noktası var.

    
sordu Luis Alvarado 25.07.2013 07:28

9 cevap

40
  

Artık bu uzantı artık çalışmıyor çünkü uzantı durduruldu; Ancak bu cevap, tarihsel nedenlerle olduğu gibi bırakılmıştır.

İhtiyacınız olan tek şey tarayıcı Chrome veya Chromium ve aşağıdaki uzantı: İşte

    
verilen cevap azra 25.07.2013 17:26
80

Google dokümantasyon Google Cast uzantısı Linux desteklenmemektedir belirtir, ancak Aslında işe yarıyor.

Ubuntu'da çalışmak için şunu yapın:

 • Chromium veya Chrome 28 veya daha yeni bir sürümünü kullandığınızdan emin olun. Önceki sürümlerde "Bu uygulama bu bilgisayarda desteklenmiyor. Kurulum devre dışı bırakıldı." hata. Ubuntu 13.04'teki 'chromium-browser' paketi iyi çalışıyor.

 • İptables'lerin, Google Cast tarayıcı uzantısı tarafından kullanılan UPnP / SSDP trafiğinin ChromeCast cihazını keşfetmesine izin verecek şekilde yapılandırıldığından emin olun.

  yerel IP çok noktaya yayın UDP paket ve Chromecast'ta cihazın IP adresinden yapılan tek noktaya UDP paket ve başka geçici bağlantı noktası ile cevap verecektir 239.255.255.250 port 1900 Chromecast'te cihazına geçici bir (rastgele) portunu gönderecek tarayıcı çok noktaya yayın paketinin kaynak IP / bağlantı noktası. Bunun, çoğu diğer UPnP cihazlarından biraz farklı olduğunu unutmayın; bu, genellikle geçici bir bağlantı noktası yerine 1900 numaralı bağlantı noktasında tek noktaya yayın yapan UDP paketiyle yanıt verir.

  Iptables şu anda SSDP'yi destekleyen bir conntrack yardımcısına sahip olmadığı için, tipik iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT kuralı yanıt paketiyle eşleşmeyecektir. Buna ek olarak, iptables -A INPUT -p udp --sport 1900 -j ACCEPT kuralı tipik UPnP / SSDP için kullanılan ChromeCast cihazından gelen yanıtlar 1900 numaralı bağlantı noktasından gelmediğinden çalışmayacak.

  Bu nedenle, tüm geçici bağlantı noktalarında UDP paketlerini kabul etmek için bir kural eklemeniz gerekecek. ilk çoklu paket için geçici bağlantı noktası aralığı 32.768-61.000 şu kural çalışması gerekir, böylece ( cat /proc/sys/net/ipv4/ip_local_port_range ile Kontrol) (bu giriş kuralları üstünde ekler dikkat edin) olmalıdır:

  iptables -I INPUT -p udp -m udp --dport 32768:61000 -j ACCEPT

  Chromecast'ta cihazı (her zaman tarayıcı başlar), tarayıcı herhangi bir özel iptables kuralları gerektirmemelidir hangi limana 8008 TCP (HTTP) bağlantıları kullanarak kontrol edecek. Keşfedilmiştir sonra

 • Chromium veya Chrome ya Google Cast tarayıcı uzantısı takın. ChromeCast adlı bir uygulama / uzantının kullanılabildiğini unutmayın, ancak istediğinizi bu değil.

 • ChromeCast cihazınızı henüz kurmadıysanız, ayarlamak için cihazınızla birlikte gelen talimatları izleyin.

 • Cihazınız yapılandırıldıktan sonra, mevcut sekmenizi yayınlamak için Chromium'daki Yayınla düğmesini tıklamanız yeterlidir.

verilen cevap Paul Donohue 29.07.2013 23:12
15

pulseaudio-dlna

Bu proje aktif geliştirme aşamasındadır. Sürümden & gt; = 0.4.6 DLNA'ya ek olarak Chromecast desteklenir.

Ubuntu'dan = 16.10 pulseaudio-dlna, Evren deposunda.

Daha eski sürümler için ppa ppa: qos / pulseaudio-dlna önce eklenmelidir:

sudo apt-add-repository ppa:qos/pulseaudio-dlna
sudo apt-get update

Sonra pulseaudio-dlna'yı şu şekilde yükleyebiliriz:

sudo apt-get install pulseaudio-dlna

Daha sonra bir terminalden veya komut dosyasından çalıştırılabilir

pulseaudio-dlna [options]

Ses ayarları menüsünden seçim yapmak için yerel ağda bulunan tüm DLNA ve Chromecast istemci (ler) ini bir ses çıkış cihazı olarak ekler.

Daha sonra, sesi herhangi bir medya oynatıcısından (veya tarayıcıdan) Chromecast istemcimize aktarabiliriz.

Tüm seçenekler için GIT'deki projenin belgelerine bakın.

    
verilen cevap Takkat 04.12.2015 19:55
7

Bu soruya 2 yıl önce sorulduğundan, Şubat 2016'dan sonra Xubuntu 15.10'da şu kadar kolaydı:

 1. Linux için Chrome'u Yükle

 2. Google Cast tarayıcı uzantısını Chrome içinden yükleyin

İstediğiniz sekmeyi yayınlayın. Bu kadar kolay.

    
verilen cevap dez93_2000 23.02.2016 19:28
5

Ubuntu 14.04'ü bilgisayarımda çalıştırıyorum & amp; Telefonumda Android 4.3.

İlk önce Chromecast’i takmanız ve TV kaynağını bu HDMI bağlantı noktasına değiştirmeniz gerekiyor.

Sonraki oynatma mağazasında Telefon uygulamasını buradan yükleyin

Ardından Chromecast'i kablosuz ağınıza bağlamak için Telefon uygulamasını kullanın ve ardından güncelleyin ve yeniden başlatın.

Bundan sonra, Ubuntu PC'nize gidin ve Chromium'u açın ve kurulumunu yükleyin. Chrome web mağazasından bu uygulama Chrome döküm cihazı artık listeleniyor. Bu kadar basit.

Video dosyası oynatma için: Dosya & gt; Dosyayı Aç videoyu bulun ve açın. Chromium tarayıcısının yerleşik bir medya oynatıcısı vardır. Ardından akışı gerçekleştirebilirsiniz. Hatırla "tam ekran" git (basın F11 ) :) İşte bu.

İşte Chromium'da çalışan kodekler şunlardır: İşte

Chromecast uyumluluğu üzerinde çalışan VLC veya XBMC gibi başka projeler var, bu yüzden her şeyi akışa geçirene kadar uzun sürmeyecek. Steam kullanıyorsanız, VLC veya XBMC'yi kurabilir ve bir Steam kutusundan diğerine akışı yapabilirsiniz.

    
verilen cevap Michael 12.07.2014 16:20
4

Chromecast cihazımı yeni aldım. YouTube'u ve Chrome'dan sekmeleri yayınlayabilir. Netflix Ubuntu'da mevcut olmadığından Ubuntu'dan film akışı yapamazsınız. Sekme akışı size birçok harika özellik sunar. Zaten denedim: Flickr'den fotoğraf akışı, Vimeo'dan video akışı, SoundCloud veya Google Music'den müzik akışı (Alıcıya bağladım, böylece deneyim harika).

Müzik akışıyla ilgili herhangi bir sorun görmedim, ancak videoda bazı düşmüş kareleri görebilirsiniz (ancak gerçekten imdb.com fragmanlarını izledim ve genel olarak iyiydi).

Chrome'u Chromecast ile yapılamıyordum yerel PC'mden avi dosyalarını oynatma . Akışını sağlar, ancak televizyonda siyah ekran görüyorum (sanırım bu desteklenmiyor).

Ve Chromecast eklentisini Chrome'da yüklemek için özel bir şey yapmadım, sadece çalışıyor.

    
verilen cevap outcoldman 31.07.2013 06:30
3

Ubuntu tabanlı PC'de veya NAS'ınızda Google Cast sunucu uygulamasına ihtiyacınız var.

Chromecast cihazı yeni ...

Soru şu: "Bu uygulama henüz mevcut mu?" Linux geliştiricileri için yeni bir fırsat.

Google geliştiriciler sayfasındaki daha fazla bilgi

    
verilen cevap Jiří Doubravský 25.07.2013 11:30
2

Kısa bir süre önce, Chromecast'imi Chrome'la Ubuntu'da çalışmayı başardım, oldukça basit bir şekilde cihazı cep telefonumla ekledim ve Chrome'da Ubuntu'da sihirli bir şekilde göründü.

    
verilen cevap user167582 30.07.2016 08:31
1

Chrome tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesindeki Chrome Araçları menüsünü tıklamanız yeterlidir. Ardından, Yayınla… seçeneğini tıklayın. Google desteğinden daha fazla ayrıntı

    
verilen cevap once 10.04.2018 16:21

Etiketlerdeki diğer soruları oku