Şaraba yüklenen bir programı kaldırın

111

Ubuntu 11.10 kullanıyorum. Şarap yazılımı kullanarak nimbuzz ve ibibo messenger gibi bazı yazılımları kurdum. Her iki program da çalışmıyor ve hatayı We're sorry, but an unknown error has caused ibibo Messenger to close.

olarak gösteriyor.

Yani bunları kaldırmak istiyorum.

Şaraba yüklediğim program türlerini nasıl kaldırabilirim?

    
sordu Teja 03.02.2012 11:29

4 cevap

173

Bir terminal girin veya Alt + F2 'ye basın ve wine uninstaller yazın, wine ' den yerleşik Add / Remove aracına erişmenizi sağlar. Buradan, bir şişeye yüklediğiniz bir programı kaldırabilirsiniz.

Kullanıcının şişesini tamamen çıkarmak için (ve böylece her şeyi bir şarap şişesinden çıkarın ve tekrar başlayın) bir terminal açabilir ve rm -rf ~/.wine yazabilir ya da açık bir Nautilus olarak ev klasörünüzde Ctrl tuşuna basabilirsiniz. + H , .wine klasörünü bulun ve silin. wine , bir dahaki sefere kullanmayı denediğinizde yeni bir klasör oluşturur.

    
verilen cevap Bruno Pereira 03.02.2012 12:20
20

Tire'de wine araması yapın. Burada Uninstall Wine software öğesini seçin. Orada tüm yazılımları bulabilir ve kaldırma seçeneği vardır.

Gnome Fallback 'i kullanıyorsanız, sadece Uygulamalar = & gt; Şarap = & gt; Şarap yazılımını kaldır

    
verilen cevap souravc 14.12.2013 09:23
12

"unistall wine software" yazısını yazın ve uygulamayı açın.

Yüklenen uygulamaların listesini göreceksiniz, unistall yapmak istediğinizi tıklayın ve "Kaldır" ı tıklayın.

    
verilen cevap jobin 14.12.2013 09:22
3

Cevabı buldum! Şarap menüsünde "Unistall Wine Software" i tıkladım.

Bu bir add / remove penceresi açar. Ben sadece uygulamayı seçip "Değiştir / Yeniden Aç" düğmesine tıkladım.

Ancak, anlayamadığım bazı nedenlerden dolayı, aynı işlemi iki kez yapmak zorundayım. Üç kez Tamam'ı tıkladıktan sonra, programı yine de listede görüyorum! Bunu seçip "Değiştir / Kaldır" düğmesine tekrar tıkladığımda şunu elde ederim:

"Evet" düğmesini tıklıyorum ve son olarak, uygulama listeden kayboluyor. Ancak bundan sonra kısayolları ve klasörü el ile temizlemeliyim. Keşke daha kolay ve daha temiz bir çözüm bulabilseydim, ama bu zaten iyi çalışıyor.

    
verilen cevap Cristiana Nicolae 14.12.2013 09:34

Etiketlerdeki diğer soruları oku