Bir dizini nasıl sıkıştırırım?

134

Bir dizini sıkıştırmaya çalışıyorum ve bir ftp dosyasına ftp.

Bir dizini sıkıştırmak için bulabileceğim her tar komutunu denedim. Tamam görünüyor. Sonra onu aktarıyorum ve içeriğini Winrar kullanarak görüntüliyorum. Winrar bana dosyanın bozuk olduğunu söylüyor. Winrar'ı kullanarak diğer .gz veya .bz2 dosyalarını inceledim ama bazı garip nedenlerden dolayı çalışamıyorum.

Dosyaları sıkıştırmak için sadece bir .zip uzantısına sahip olmayı tercih ederim. Ancak, hem içeriğe hem de pencereye göz atmaya çalıştığımda, bu durum bozuktur.

Başka birinin denemesi gereken başka bir öneri var mı?

    
sordu dko 21.02.2011 07:00

3 cevap

242

Eh, muhtemelen dosyalarınız FTP aktarımından önce gayet iyi.

Maalesef, muhtemelen dosyalarınızı yanlış FTP modunu kullanarak aktarıyorsunuz.

FTP'nin iki modu vardır: ikili ve ASCII. Varsayılan olarak çoğu istemci, ikili dosyalarınızı tamamen kıran ASCII modunu kullanır. Hangi FTP istemcisini kullandığınızı bilmiyorum, ancak örneğin ncftp 'de ikili moda geçmek için "binary" komutunu kullanabilirsiniz. .

Ubuntu'yu (veya hemen hemen başka bir Linux) kullanarak ZIP dosyaları oluşturmak istiyorsanız, zip kullanın. Çalışarak Ubuntu'ya yükleyebilirsiniz

sudo apt-get install zip

Sonra çalıştırarak zip dosyası oluşturabilirsiniz

zip -r compressed_filename.zip foldername

İlgili notta, FTP'nin güvenli olmayan iletim protokolü olduğunu bilmelisiniz. Örneğin, sftp'ye geçmeyi düşünün. Windows için minimal OpenSSH bağlantı noktası dahil olmak üzere birçok ücretsiz ssh sunucusu var.

    
verilen cevap Olli 21.02.2011 10:40
39

Kampanya, tar, zip, p7 ve ubuntu'da bile rar kullanılarak yapılabilir. Rar arşivlemesi için rar yüklemeniz gerekir. Basitçe sağ tıklamak, yüklü arşivleyicilerle sıkıştırma seçeneklerini sunar.

.zip uzantısı için "zip" kullanmak istiyorsanız, zip el kitabını görebilirsiniz. Katranın kullanıldığı komut satırı:

tar cvzf tarball.tar.gz directory/
    
verilen cevap sagarchalise 21.02.2011 07:15
3

Paralel sıkıştırmayı kullanarak dizinlerin sıkıştırılması zamandan tasarruf etmenin etkili bir yoludur. pbzip2, dizinleri sıkıştırmanıza yardımcı olabilir.

tar cf <outputfile_name> --use-compress-prog=pbzip2 <directory_name>
    
verilen cevap MANAUWER RAZA 04.03.2015 11:02

Etiketlerdeki diğer soruları oku