Ubuntu'nun Alpha / Beta sürümü ile ilgili bir sorun var, ne yapmalıyım?

113

Bir süredir Ubuntu'nun Alpha sürümlerini yayınlıyorum. Sorunlara koşmaya devam ediyorum - bunları nasıl çözebilirim? Bu sorunlarla karşılaştığımda ne yapmalıyım? Ve diğer Ubuntu + 1 kullanıcılarını soru sormak için nerede bulabilirim?

    
sordu Marco Ceppi 30.09.2012 01:44

9 cevap

77

Genel Alfa Bilgileri

Buraya yeniden yönlendirildiyseniz muhtemelen Ubuntu'nun Alfa veya Beta sürümü hakkında bir soru sormuştunuz.

Genel olarak, geliştirme sürümleri neredeyse saat başı ve genellikle bozuk ve alfa test kullanıcıları değiştiğinden, burada Ubuntu sürümlerinin yayınlanmamış sürümlerini kullanarak çalıştırma veya kullanarak hakkında soru sormuyoruz. Hata izleyici aracılığıyla geliştiricilere doğrudan geri bildirim vermesi beklenir. Böylece, bu sorunlar herkes için çözülebilir.

İlgilenmediğimiz değil, sadece bu konuda iyi olmazdık ve sitenin ana amaçlarından biri, kullanıcılar için yeniden kullanılabilir bir kaynak oluşturmaktır. hızlı bir şekilde güncel olmayan bir şey hakkında!

Bu sorudaki cevaplar, başlamanıza yardımcı olacak, iyi şanslar ve test için teşekkürler!

Dosya hataları

Sorunlu olduğunuz ilgili paket için hatalar yazmalısınız. Hatalar, geliştiricilerin piyasaya sürülmesinin başlıca avantajlarından biridir - geliştiricilere değerli bilgiler sağlar ve yazılımı geliştirmelerine yardımcı olurlar.

Bir hatayı nasıl rapor ederim?

Hatayı karşıdan yükleyeceğiniz paketin hangisi olduğundan emin değilseniz, lütfen hangi paketi karşıdan yüklemeniz gerektiğini sormak için diğer kaynakları (forumlar, posta listeleri vb.) kullanın.

Hata Ayıklama Bilgileri hatalar yapmanıza yardımcı olacaktır.

    
verilen cevap Jorge Castro 13.04.2017 14:23
32

Forum

 • Ask Ubuntu ile ilgili sorunuz bu cevaba bağlıysa, muhtemelen sorununuzu yeniden göndermeniz gereken yer burasıdır.

Ubuntu Forumları’nın Geliştirme & amp; Programlama bölümü başlamak için iyi bir yer. Kesin subforum sürümüne bağlıdır, ancak şu anda Ubuntu Geliştirme Sürümü 'ni istediğinizden emin olun.

Son iş parçacıklarına bir göz atın ve karşılaştığınız sorun gibi bir şey olup olmadığını görün. Eğer değilse, deneyimlerinizi detaylandıran yeni bir konu oluşturmalısınız.

    
verilen cevap fluteflute 30.04.2014 13:15
24

Yeni sürüme geçmeden önce her zaman test edin

sudo apt-get --simulate dist-upgrade

Bozuk paketlerle ilgili bir hata alırsanız, yükseltme yapmayın.

    
verilen cevap ObsessiveSSOℲ 28.08.2012 13:58
23

IRC (İnternet Relay Sohbeti)

verilen cevap fluteflute 10.09.2011 18:32
19

ubuntu-devel-announce liste

Büyük değişiklikler yapıldığında genellikle bir geliştirici ubuntu-devel-announce yayınlayacaktır. liste. Bu liste, yayın öncesi test kullanıcılarının hiçbir aboneye abone olmaması için çok sayıda gönderi almıyor (diğer Ubuntu listelerinden bazılarına kıyasla!).

    
verilen cevap fluteflute 10.09.2011 18:32
16

Paket yüklemelerine göz atın

Arşive yapılan yüklemeler, hayvan takma isminden sonra adlandıran bir posta listesine gönderilir, örneğin, hantal değişiklikler, ütopik değişiklikler , vb. Bu listeyi takip etmek, riskli yüklemelerin ne zaman yükleneceğini görmek için yararlı olabilir. Bu nedenle, çok geç olmadan sorunlardan kaçınmanızı umabilirsiniz.

Ayrıca, Arşiv Durumu aracı, yükseltmeden önce arşivin durumunu göstermek için kullanışlıdır.

    
verilen cevap Jorge Castro 30.04.2014 13:18
14

Sorunlarınızı çözme

verilen cevap Jorge Castro 10.09.2011 18:32
7

Launchpad Cevapları

Launchpad Answers , Ubuntu için bir başka resmi soru-cevap sitesidir (ve başka bir yazılım , Launchpad'de geliştirildi ), ancak AskUbuntu yeniden kullanılabilir yanıtlar üretmeye odaklanırken Birçok kişiye yardım etmek ve zamanla gelişmek için, Launchpad Answers, her soruya verilen cevapları yanıtlamaya odaklanmış bir destek izleyicisi olup, bu soru ne olursa olsun ve diğer kullanıcılara faydalı bir formda olsun ya da olmasın.

Bazı nedenlerden ötürü, Launchpad Yanıtları çoğu zaman resmi Ubuntu destek kaynaklarının listelerinde görünmüyor. burada ve buradan ), uzun zamandır çalışıyor ve çalışıyor, ve Ubuntu topluluğunun canlı bir parçası, orada çok fazla zaman ve enerji sağlama ve yardım alma imkanı veriyor.

Ubuntu’nun (ya da UU’da + U’ya yazdığımız gibi) geliştirme sürümü ile ilgili sorular Launchpad Answers’a hoş geldiniz. , burada olduğu gibi, bir soruyu bir hata olarak gönderirseniz, yanıt "bir hata raporu oluşturur" olur. Ubuntu'nun geliştirilme sürümündeki bir hatayı düzgün bir şekilde nasıl dosyalayacağınız veya soruşturmanız gerektiği ile ilgili sorular Launchpad Answers'a hoş geldiniz, ancak sorduğunuz şeyin bu olduğunu veya insanların hatayı bildirmeye çalıştığınızı varsayabiliriz.

Sorunuz, yanıt olarak iyi bir makale üretmeyecek bir şeyle ilgili olsa bile, Launchpad Yanıtları için hala uygun . Launchpad Answers için hiçbir şey çok yerel değil. Kapak tarafı, Launchpad Yanıtları hakkındaki yanıtların düzenlenemeyeceği veya oylanamayacağı ve yalnızca bir kişi tarafından yanıtlanabileceği yönündedir. bir seferde (sizin cevabınızın sizin için işe yarayıp yaramadığını belirtene kadar).

Launchpad Answers , Launchpad Hatalarına bağlanır ve Launchpad'deki sorular ve hatalar birbirine bağlanabilir (abonelerin nasıl bilgilendirildiğini etkiler) ve hatta dönüştürülmüş . Sorular olması gereken hata raporları genellikle sorulara dönüştürülür. Hata raporları olması gereken sorular bazen hata raporlarına dönüştürülür. (Bu mümkün olsa da, genellikle bir sorunun başlangıcında bir hata bildirirken sıfırdan başlamak daha iyidir. Bu nedenle, Launchpad'de birisi bir hata bildirmenizi isterse, yapmanız gereken budur.)

herhangi bir dilde sorulan sorular Launchpad Yanıtları ’nda desteklenir (hangi dili soruyorsunuz? soru), hata raporları sadece İngilizce olarak yazılsa bile. Bu, Ubuntu + 1 ile özellikle ilgilidir, çünkü şu anlama gelir:

 1. Diliniz veya bölgeniz için özel olan hataları bilmeden veya hissetmeden çalışmak için Launchpad Yanıtlarını kullanabilirsiniz. rahat yazma ve İngilizce okuma.

 2. Dilinizi İngilizce’den İngilizce'ye çevirme konusunda yardım istemek için Launchpad Yanıtlarını kullanabilirsiniz. İngilizce hata. (Veya daha önce İngilizce olarak yaptığınız bir hata raporunda değişiklik yapmak için yardım isteyin.)

AskUbuntu'yu kullanmadan önce SSS'ye bakmak iyi bir fikir olduğu için, kılavuzu (çok kısa!) okuması önerilir. veya en azından soru sorma bölümü answer.launchpad.net/ubuntu">Kablosuz defteri Yanıtları .

    
verilen cevap Eliah Kagan 27.05.2012 05:46
4

Eğlenmeyi öğren!

Buradaki örnekler, kuanttalde bir dal kullanır. Gerektiğinde değiştirmek için çekinmeyin.

Bir hata gördüğünüzde ve rapor ettiğinizde, özellikle geliştiricilerden değerli geri bildirimler alabilirsiniz. Ayrıca bir yama göndererek programlamada bir başlangıç ​​yapmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle, hatanın ilişkili olduğu kaynak paketi öğrenmelisiniz (ilgili paket). % Co_de% veya başka bir paket adı gibi bir ad olarak görünecektir. Daha sonra İşte linux-meta-ti-omap4 adresini ziyaret edebilirsiniz , paket adını gerektiği gibi değiştirerek.

Orada bir kez, genellikle linux-meta-ti-omap4 gibi bir doğru dalı seçmelisiniz (Not lp:ubuntu/[version-in-development]-proposed/linux-meta-ti-omap4 bölümü, şu anda alfa veya beta sürümünde olmalıdır.

Şimdi, şubeyi alma vakti geldi:

İlk önce [version-in-development] :

isteyeceksiniz
sudo apt-get install bzr

ve bir SSH anahtarı istersiniz (SSH anahtarlarınız Launchpad'de bulunuyorsa bunu atlayabilirsiniz):

 1. Tire'den arama yaparak 'Şifreler ve Anahtarlar'ı açın.

 2. Muhtemelen bir parola ile yeni bir SSH anahtarı oluşturun. Bunun için bir seçenek varsa SSHv2 olduğundan emin olun ve RSA kullanın.

 3. Oluşturulduktan sonra listeye sağ tıklayın ve istediğiniz bir dosyaya verin.

 4. Dosyayı Gedit ile açın ve kısa bir satır da dahil olmak üzere metni, anahtar hakkında bilgi vererek kopyalayın.

 5. Bunu, sayfanın altındaki buradaki kutuya yapıştırın ve formu gönderin.

 6. Artık BZR ile bağlantı kurabilirsiniz. Bir komut satırı açın ve yeni bir dizin oluşturun ve değiştirin:

  mkdir directory-name-of-your-choice&&cd directory-name-of-your-choice
  
 7. Aşağıdakileri gerçekleştirin:

  bzr launchpad-login [launchpad userid]
  
 8. Şimdi şubeyi şu şekilde alabilirsiniz:

   bzr branch lp:ubuntu/quantal-proposed/linux-meta-ti-omap4 
  

  şube adını gerektiği gibi değiştirerek. Bu, quantal içindir, ancak şube adı daha önce belirtildiği gibi değişecektir.

 9. Şubenin devreler tarafından değiştirildiğini düşünüyorsanız, daldığınız klasörde her zaman bzr kullanabilirsiniz.

 10. Tercihlerinizi istediğiniz herhangi bir program kullanarak yapın (dinamik olarak oluşturulan bzr pull dosyaları hariç) ve sorun kullanıcı arayüzü metni içeriyorsa, doğru .pot dosyalarını değiştirdiğinizden emin olun.

 11. Her zaman bir kontrol noktası yapmak istediğinizde:

  bzr commit -m "a descriptive message about your changes"
  
 12. İşi bitirdikten sonra, şu şubeye basın:

  bzr push lp:~[your userid]/project-name/branch-name
  

  bu örnek durumda,

  olacak
   bzr push lp:~[your userid]/ubuntu/quantal-proposed/linux-meta-ti-omap4
  

  İşiniz bittiğinde, hatayı ziyaret edin ve sağdaki "İlgili bir şubeye bağla" yı tıklayın. Oluşturduğunuz şubeyi .po parçası olmadan yapıştırın:

  ~[your userid]/ubuntu/quantal-proposed/linux-meta-ti-omap4
  

  bu örnekte. Devler beğenirse veya birleştirilecekse şube birleştirilir. Sorun daha iyi çözülebiliyorsa, değişiklikleriniz sorunu çözmüyorsa veya sorun zaten çözülmüşse başka bir dalda reddedilebilir.

verilen cevap ObsessiveSSOℲ 30.08.2012 15:41

Etiketlerdeki diğer soruları oku