OTF yazı tipleri nasıl kurulur?

87

TrueType yazı tiplerini nasıl yükleyeceğimi ( /usr/share/fonts/truetype 'ye kopyalayarak ve sudo fc-cache -f yaparak) biliyorum, ancak OTF biçimleri nedir?

Bunları kopyalamak için uygun bir klasör bulamadım.

    
sordu Behzadsh 21.12.2010 09:34

4 cevap

120

Aradığınız dizin /usr/share/fonts/opentype . Eğer orada değilse, onu yaratabilirsiniz. OTF dosyalarınızı orada kopyalayın; Bu, fontunu tüm kullanıcılar için yükleyecektir. Ardından, yazı tipi önbelleğini sudo fc-cache -f -v komutuyla yeniden oluşturun.

Ayrıca, ~/.fonts/ adresinde kullanıcı başına yazı tiplerini de yükleyebilirsiniz. Herhangi bir alt klasörde veya ne tür olduklarında fark etmez. Mine, örnek olarak, dökümhane tarafından organize edildi.

Alternatif olarak, bunları iki kez tıklatabilirsiniz, bu onları bir tıklama ile yükleyebilmenizi sağlayan Font Viewer ile açacaktır:

    
verilen cevap Stefano Palazzo 21.12.2010 09:43
4

' / usr / share / fonts / opentype ' klasörünü oluşturmanız ve daha sonra 'otf' dosyasını eklemek istediğiniz yazı tipine eklemeniz gerekiyor, bu benim için çalışıyor!

    
verilen cevap Marcela 22.04.2015 01:50
2

Linux'ta standart kütüphaneyi kullanarak, OTF yazı tipleri yüklenmiyor. Örneğin, sistem yapılandırmanıza bağlı olarak bağımlılık kütüphanesi yüklemeniz gerekir. Örneğin, libotf.

    
verilen cevap Stefano 31.01.2014 00:57
0

Başka bir yaklaşım, OTF fontunu TTF'ye dönüştürmektir. OTF yazı tipi dosyalarını yüklediğiniz ücretsiz çevrimiçi çeviriciler vardır ve daha sonra TTF'ye dönüştürülür. Ardından yazı tipi görüntüleyicisiyle açılır ve her zamanki gibi yüklenir. Bunu daha yeni bitirdim ve yazı tipi iyi kuruldu.

    
verilen cevap tinkertailor 22.06.2016 01:22

Etiketlerdeki diğer soruları oku