PPA ekledikten sonra karşılanmamış bağımlılıkları nasıl çözebilirim?

504

Bazen, bir şeyler yüklüyorum, aşağıdaki gibi bir hata alıyorum:

Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:

The following packages have unmet dependencies:
 package1 : Depends: package2 (>= 1.8) but 1.7.5-1ubuntu1 is to be installed
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Bunu nasıl çözebilirim?

    
sordu jrg 21.05.2012 16:17

14 cevap

528

APT, Debian ve Ubuntu gibi diğer Linux dağıtımları için bir paket yönetim sistemidir. Çoğunlukla, APT, paketleri yüklemek, kaldırmak ve güncellemek için kullanımı kolaydır. Nadiren, genellikle üçüncü taraf bağımlılıklarına karıştığınız zaman,% co_de yüzdesinin size paket yüklemesinin tamamlanamayacağını bildiren bir hata vermesi ihtimali vardır.

Çözümler:

apt-get gibi yapılandırma dosyalarını yedeklemek için her zaman iyi bir fikirdir, böylece gerekirse değişiklikleri geri alabilirsiniz.

 • /etc/apt/sources.list böyle bir şey gösteriyorsa:

  error

  Ardından, <some-package>: Depends: <other-package> (= version) but this-version is to be installed ve restricted depolarının etkinleştirildiğinden emin olun. Alt + F2 'ye basın, universe yazın ve Enter tuşuna basın.

  software-properties-gtk sekmesinin altında tüm depoları etkinleştirin.

 • Karşılanmamış bağımlılıkların olası bir nedeni, paket veritabanı ve / veya bazı paketler düzgün yüklenmemiş olabilir. Bu sorunu gidermek için terminali açmak için Alt + Ctrl + T tuşlarına basın ve aşağıdaki komutlardan birini çalıştırmayı deneyin:

  sudo apt-get clean

  veya

  sudo apt-get autoclean

  Ubuntu Software , alınan paket dosyalarının yerel deposunu (.deb dosyaları) temizler. Kilit dosyasını / var / cache / apt / archives / ve / var / cache / apt / archives / partial /. apt-get clean , geri alınan paket dosyalarının yerel deposunu temizler, ancak apt-get autoclean 'nin aksine, yalnızca indirilemeyen paket dosyalarını kaldırır ve büyük ölçüde işe yaramaz.

 • Bağımlılık sorunlarını çözmek için en temel düzeltmelerden biri çalıştırmaktır:

  sudo apt-get -f install

  Buradaki apt-get clean 'si "düzeltilmiş" anlamına gelmektedir. -f bozuk bağımlılıkları düzeltmeye çalışacaktır. Karşılanmamış bağımlılıklara sahip bir paket el ile yüklediyseniz, Apt bu bağımlılıkları yükler, mümkünse, sorunu gidermek için yalnızca yüklediğiniz paketi kaldırabilir.

  Çalıştırın:

  sudo dpkg --configure -a

  Ardından bunu tekrar çalıştırın:

  sudo apt-get -f install

  Çıkış ise:

  apt-get

  Yani başarısız oldu.

 • Sonraki çözüm çalıştırmaktır:

  sudo apt-get -u dist-upgrade

  Tutulan paketleri gösterirse, bunları ortadan kaldırmak en iyisidir. Paketler, 0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 1 not upgraded. 'nin çözemediği bağımlılık çakışmaları nedeniyle tutulur. Çakışmaları bulmak ve onarmak için bu komutu deneyin:

  sudo apt-get -o Debug::pkgProblemResolver=yes dist-upgrade

  Çakışmaların giderilememesi durumunda şunlardan çıkacaktır:

  apt

  Tutulan paketlerin birer birer silinene kadar, her defasında 0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 6 not upgraded. çalıştırılarak tutulan paketleri tek tek silin. Ardından ihtiyaç duyulan paketleri yeniden yükleyin. % Co_de% seçeneğini kullandığınızdan emin olun, böylece sonuçlardan tamamen haberdar olursunuz:

  sudo apt-get remove --dry-run package-name

  Kurmaya çalıştığınız paketi kaldırmanız uygun olmadığından, bağımlılıkları sağlamak için ihtiyacınız olan paketleri içeren bir depo bulmayı da deneyebilirsiniz.

Son olarak, eğer tüm bunlar başarısız olursa, gerekli paketleri bularak ve yükleyerek ya da kaynaklardan yükleyerek ve ardından " deb " paketleri onlar için.

PPA'ları Devre Dışı Bırak / Kaldır / Temizle:

PPA'lar (Kişisel Paket Arşivi), Launchpad 'de barındırılan havuzlardır. Resmi Ubuntu depolarında bulunmayan paketleri kurmak veya yükseltmek için PPA'ları kullanabilirsiniz.

Karşılanmamış bağımlılıkların en yaygın nedenlerinden biri, özellikle Ubuntu depolarındaki mevcut paketi yükseltmek için kullanıldığında PPA'lardır. Sorunu çözmek için üç seçeneğiniz var: devre dışı bırak, temizle (Ubuntu depolarındaki orijinal pakete geri dön) veya PPA'yı kaldırın.

 • Devre dışı bırak:

  Bir PPA'nın devre dışı bırakılması, söz konusu PPA’dan yüklenen paketler için daha fazla güncelleme olmadığı anlamına gelir. Bir PPA'yı devre dışı bırakmak için: dist-upgrade dosyasını açın Veya

  Alt + F2 'yi çalıştırın ve --dry-run dosyasını çalıştırın.

  Software Center > Edit > Software Sources sekmesini tıkladığınızda, her bir PPA'nın derlenmiş paketler için bir tane ve kaynak için bir tane olmak üzere iki satırı olduğunu, bir PPA'yı devre dışı bırakmak için her iki satırı da software-properties-gtk olarak göreceğinizi göreceksiniz. Burada ayrıca PPA ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

 • Temizle:

  Bir PPA'nın temizlenmesi, seçilen PPA'daki paketlerin resmi Ubuntu depolarındaki versiyona indirilmesi ve bu PPA'nın devre dışı bırakılması anlamına gelir. PPA Purge tam olarak bunu yapar. PPA Purge'ı yüklemek için aşağıdaki komutu çalıştırın:

  sudo apt-get install ppa-purge

Ancak, Other Software 'nin sorusu kırıldığında, yukarıdaki komut başarısız olacaktır. Yani bu komutu kullan

mkdir ppa-purge && cd ppa-purge && wget http://mirror.pnl.gov/ubuntu/pool/universe/p/ppa-purge/ppa-purge_0.2.8+bzr56_all.deb && wget http://mirror.pnl.gov/ubuntu//pool/main/a/aptitude/aptitude_0.6.6-1ubuntu1_i386.deb && sudo dpkg -i ./*.deb

PPA Purge'ı kullanmak için:

sudo ppa-purge ppa:someppa/ppa

'ppa-purge' komutu bir nedenden ötürü başarısız olursa, PPA'yı yeniden etkinleştirmediğiniz sürece tekrar 'ppa-purge' koşamazsınız (PPA'yı etkinleştirmek için bir PPA'yı ve% co_de'yi devre dışı bırakmakla aynı adımları izleyin. Bunu sağlamak için belirli bir PPA'nın her iki satırı.

Not: Uncheck PPA'ları kaldırmaz ( gelecekte olabilir ), PPA'yı manuel olarak kaldırmanız gerekir.

 • Kaldır

  Bir PPA'dan yüklenen paket resmi Ubuntu depolarında mevcut değilse, apt değerini kullanmanız önerilmez, çünkü düşürülen hiçbir şey yoktur ve Check bunu da silmez. Bir PPA'yı ve yüklü paketleri kaldırmak için aşağıdaki komutları çalıştırın: (Yüklü paketleri kaldırmak istemiyorsanız ilk komutu yoksayın)

  sudo apt-get autoremove --purge package-name
  sudo add-apt-repository --remove ppa:someppa/ppa
  sudo apt-get autoclean
  

Alternatif olarak, PPA'ları devre dışı bırakmak / silmek / temizlemek için PPA Purge 'yi kullanabilirsiniz (Yanıtın sonundaki detaylar).

Önleyici Tedbirler:

Peki, ilk etapta bunun olmasını nasıl engelleyebiliriz?

 • Ubuntu'yu güncel tutun. Ubuntu, güncellemeler olduğunda otomatik olarak bildirir, ayrıca mevcut güncellemeleri de Unity panelinde PPA Purge seçeneğini tıklayarak kontrol edebilirsiniz:

  Ya da, terminali açmak için Alt + Ctrl + T tuşlarına basın ve aşağıdaki komutları çalıştırın:

  sudo apt-get update
  sudo apt-get upgrade

  Güncelleme: Kullanılabilir paketler listenizi kaynak depolarındaki sunucularla senkronize eder. Yükseltme: İndirmeler ve amp; kurulu paketlerin daha yeni sürümlerini yükler.

 • Kaynaklar listesine başka depolar eklemeye karar verirseniz, havuzun Ubuntu ile çalışması (ve çalıştığı biliniyor) olduğundan emin olun. Ubuntu sürümünüzle çalışmak üzere tasarlanmamış depolar, sisteminizde tutarsızlıklar ortaya çıkarabilir ve yeniden yüklemenizi zorlayabilir. Ayrıca, aradığınız yazılım paketi / paketleri zaten resmi depolara yerleştirilmiş olabileceğinden, harici depoları eklemeniz gerektiğinden emin olun! Kaynak
 • Yinelenen PPA'ları kaldırın. PPA Purge (yanıtın sonundaki yükleme kılavuzu), çift PPA'ları kolayca tarayabilir ve kaldırabilir.

  • Alt + F2 'yi çalıştırın ve Y PPA Yöneticisi'ni açmak için Y PPA Manager ' yi çalıştırın.
  • Açıldıktan sonra, Session Indicator 'deki Enter tuşuna çift tıklayın veya tıklayın.
  • Sonuçta ortaya çıkan pencerede Y PPA Manager 'yi seçin ve Tamam'ı tıklayın.

Yardım Alma:

Askubuntu veya başka bir yardım forumunda yardım istediğinde, aşağıdaki komutların çıktısını sorunuza eklemelisiniz:

 • Gerçek hatanın çıktısı:

  sudo apt-get install package-name
 • Bu, kaynaklarınızı listeleyecek:

  cat /etc/apt/sources.list
 • Bu, PPA'ların listesini gösterir (Varsa):

  cat /etc/apt/sources.list.d/*

Ek Kaynaklar:

Y PPA Yöneticisi :  Y PPA Yöneticisi, tüm PPA ihtiyaçlarınız için tek durak noktasıdır.

İşte özelliklerinden bazıları:

 • tüm Launchpad PPA'larında paketleri ara
 • paketleri bir PPA’da listeleyin ve indirir
 • PPA ekle / kaldır / temizle
 • PPA kaynaklarını yedekleme ve geri yükleme
 • yinelenen PPA kaynaklarını kaldırın

y-ppa-manager değerini yüklemek için Alt + Ctrl + T tuşlarına basarak terminali açın ve aşağıdaki komutları çalıştırın:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/y-ppa-manager
sudo apt-get update
sudo apt-get install y-ppa-manager

Soruyu düşünürsek, Advanced bozuk, bu yüzden bu komutları kullanın

sudo su

ve

32 Bit:

mkdir y-ppa-manager && cd y-ppa-manager && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/launchpad-getkeys_0.3.2-1~webupd8~oneiric_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/y-ppa-manager_0.0.8.6-1~webupd8~precise_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/yad_0.17.1.1-1~webupd8~precise_i386.deb && dpkg -i ./*.deb

64 Bit:

mkdir y-ppa-manager && cd y-ppa-manager && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/launchpad-getkeys_0.3.2-1~webupd8~oneiric_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/y-ppa-manager_0.0.8.6-1~webupd8~precise_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/yad_0.17.1.1-1~webupd8~precise_amd64.deb && dpkg -i ./*.deb
    
verilen cevap Basharat Sialvi 27.05.2012 09:26
82
  

Not: terminalde çalıştırılmalıdır çalıştırılabilir istenir bütün komutlar, ya Ctrl + Alt + T açılabilir veya çizgi içinde terminal aramak.

Gerçekten kırıldı mı?

Aşağıdaki komutu çalıştırmayı deneyin ve yüklemeye çalıştığınız yazılımı yeniden yüklemeyi deneyin

sudo apt-get update

Ön Performans Adımları

Yedekleme

Aşağıdaki dosyaları yedekleyin:

 • /etc/apt/sources.list
 • /var/lib/dpkg/status

Bunu yapmak için şu komutları kullanın

sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.original

ve

sudo cp /var/lib/dpkg/status /var/lib/dpkg/status.original

apt-cache'inizi temizleyin

apt , yüklenmesi gerektiğinde bant genişliğini kaydetmek için yakın zamanda indirilen paketlerin önbelleğini tutar. Bu bazı durumlarda ters-üretken olabilir

Şimdi, temizlemek için iki seçeneğiniz var

sudo apt-get clean 

Bu, .lock dosyaları hariç /var/cache/apt/archives/ ve /var/cache/apt/archives/partial klasörüne ait tüm önbelleğe alınmış paketleri kaldırır. Bu önerilir

sudo apt-get autoclean

Bu klasörleri tarar /var/cache/apt/archives/ ve% co_de ve% paket depolarında halen olup olanları kaldırır eğer çekleri

Bağlantı bağımlılıkları

apt'un düzeltilmiş kırık modunu kullanma

sudo apt-get -f install

Bu, eksik bağımlılıkları taramaya ve bunları depolardan düzeltmeye neden olur

Çıktı, yeni hiçbir şeyin yüklenmediğini veya yükseltilmediğini belirtirse başarısız oldu.

Gerekli tüm kaynakların etkin olup olmadığını kontrol etme

/var/cache/apt/archives/partial yazın ve bu pencereyi alacaksınız

Tüm kaynakların etkinleştirildiğinden emin olun.

sonra Diğer yazılımlar sekmesine gidin ve yüklenecek yazılım için gerekli PPA'ların orada olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, bozuk paketlere sahip olabilecek bazı PPA'ları devre dışı bırakmayı deneyin

şimdi, gksu software-properties-gtk

komutunu çalıştırın

Yazılımı şimdi yüklemeyi deneyin

İndirilecek daha iyi bir sunucu seçilmesi

sudo apt-get update yazın ve bu pencereyi alacaksınız

Açılır Kutudan İndir kutusuna tıklayın ve diğer

'yi seçin.

En İyi Sunucu Seç

'i tıklayın

gksu software-properties-gtk çalış

Yazılımı yüklemeyi deneyin

Ayrıca, sudo apt-get update

kullanmayı deneyin

PPA Boşaltma

Bu, bozuk / istenmeyen ppa'ları ve bunların uygulamalarını temizlemek için kullanılan bir araçtır

Yüklemek için

çalıştırın
sudo apt-get install ppa-purge

Ancak, sudo apt-get install -f sorusu ele alındığında, yukarıdaki komut başarısız olacak. Yani bu komutu kullan

mkdir ppa-purge && cd ppa-purge && wget http://mirror.pnl.gov/ubuntu/pool/universe/p/ppa-purge/ppa-purge_0.2.8+bzr56_all.deb && wget http://mirror.pnl.gov/ubuntu//pool/main/a/aptitude/aptitude_0.6.6-1ubuntu1_i386.deb && sudo dpkg -i ./*.deb

Şimdi ppa tasfiyesini kullanın

sudo ppa-purge ppa:someppa/ppa 

Y-PPA Yöneticisi

Y-PPA Yöneticisi, PPA'ları ve bununla ilgili çeşitli sorunları yönetmenize yardımcı olan bir GUI uygulamasıdır

Yüklemek için

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/y-ppa-manager

ve

sudo apt-get update

ve

sudo apt-get install y-ppa-manager

Soruyu düşünürsek, apt bozuk, bu komutu yerine kullan

sudo su

ve

32 Bit:

mkdir y-ppa-manager && cd y-ppa-manager && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/launchpad-getkeys_0.3.2-1~webupd8~oneiric_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/y-ppa-manager_0.0.8.6-1~webupd8~precise_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/yad_0.17.1.1-1~webupd8~precise_i386.deb && dpkg -i ./*.deb

64 Bit:

mkdir y-ppa-manager && cd y-ppa-manager && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/launchpad-getkeys_0.3.2-1~webupd8~oneiric_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/y-ppa-manager_0.0.8.6-1~webupd8~precise_all.deb && wget https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/y-ppa-manager/+files/yad_0.17.1.1-1~webupd8~precise_amd64.deb && dpkg -i ./*.deb

Şimdi apt yazınız

Bu pencereyle sunulacaksınız

İleri seviyeye çift tıklayın ve bu pencereyi alacaksınız

Siyahla özetlenen aşağıdaki Görevleri yapın

Önleme, tedaviden daha iyidir

Bu soruyu AskUbuntu'da aramaktan daha iyidir: D

Öyleyse, sizi güvende tutmak için yönergeler burada

Sisteminizi güncel tutun

her zaman aşağıdaki komutu düzenli olarak çalıştırın

sudo apt-get update&&sudo apt-get upgrade

veya Güncelleme Yöneticisini her zaman bu komutla kullanabilirsiniz

gksu update-manager

Yalnızca güvenilir PPA'ları kullanma

Yalnızca Ubuntu'da kullanılması amaçlanan PPA'ları kullanın, sadece PPA'ları güvenilir kaynaklarla kullanın. Infact, paket zaten ubuntu depolarında olabilir

İşler iyi olduğunda ve daha sonra geri yüklendiğinde yedekleniyor

Bunun için Y-PPA-Manager'a ihtiyacınız var. Yükleme adımları yukarıda verilmiştir.

Y-PPA Yöneticisi'ni açmak için bu komutu çalıştırın

y-ppa-manager

Bu pencereyle sunulacaksınız

İleri seviyeye çift tıklayın ve bu pencereyi alacaksınız

Bunu çalıştırın:

Bir tar.gz dosyasını aşağıdakine benzer bir iletişim kutusuyla kaydetmeniz istenecektir. Başka bir bölüme veya güvenli bir yere kaydedin.

Daha sonra, yeniden yüklemeniz gerektiğinde, benzer adımları izleyin ve gelişmiş iletişim kutusuna geldiğinizde, Şuna tıklayın:

Önceden kaydedilmiş bir iletişim kutusuyla daha önce kaydettiğiniz önceki yedeklemeden geri yüklemeniz istenecektir.

Tek Bir Komutta Hepsi

Çok yakında

Hala çalışmıyor mu?

Paket bağımlılık hataları her zaman genel değildir ve yüklenecek pakete bağlıdır.

Eğer hatayı düzeltmek için verilen tüm adımları uygularsanız, her zaman Ask Ubuntu 'dan isteyebilirsiniz.

İşte, çıktıyı yayınlamanız gereken bazı komutlar

sudo apt-get install packagename

ve

cat /etc/apt/sources.list

ve

cat /etc/apt/sources.list.d/*

( Basharat Sial 'a teşekkürler)

Ayrıca, hataya özel olabilecek çıktıya ihtiyaç duyabileceğiniz başka dosyalar / komutlar da vardır ve kullanıcılar büyük olasılıkla dosya / komut göndermek için yorumlarda sizden isteyecektir.

    
verilen cevap Amith KK 21.05.2012 16:30
34

Şimdiye kadar bu cevaplar, çoğunlukla kendini çözdüğünü umarak, bağımlılıkları nasıl araştıracağımıza odaklanmayan böyle bir konuyu nasıl otomatik olarak çözeceğine odaklanıyor. Paket listelerinizin güncel olduğundan emin olmak gibi şeyleri denemek önemlidir, çünkü basit bir güncellemenin veya önbelleğin temizlenmesinin sorunu daha derinlemesine kazmadan önce çözmediğinden emin olmanız gerekir. Eğer sahnelerin arkasındaki her şey olması gerektiği gibi çalışıyorsa da, bağımlılıkları nasıl anlayacağınızı öğrenmek için en önemli şeydir. Bazen bağımlılık katmanları ezici görünebilir, ancak konsept basittir ve yazılımın bir Ubuntu sisteminde nasıl kurulduğunu / kaldırıldığını anlamanın anahtarıdır.

Ubuntu gibi .deb tabanlı bir sistemi kullanan herkese yeteneğini tavsiye ederim. Ağaç yapısı, önerilen ve önerilen paketler de dahil olmak üzere bağımlılıklara kolayca göz atmanızı ve ayrıca çakışmaları ve karşılanmamış bağımlılıkları görselleştirmenizi sağlar. Apt-get'in basit bir çözüm sunmadığı ve genel olarak bağımlılıkları görselleştirdiği zamanlar için paha biçilemez bir araçtır. ( Synaptic Ubuntu'da da mevcuttur, ancak bunu sezgisel olarak bulamıyorum.)

Aptitude ayrıca, anlaşmazlık veya sorun olmaksızın tüm gereksinimleri karşılaması için yüklü / kaldırılmış / yükseltilmiş / etc paketlerinin tüm olası kombinasyonlarında size yol gösterecek bir çakışma çözücü sunar. Apt bir çözüm bulamadığında bile bu başarılı olabilir. Bir Ubuntu kullanıcısı olarak, normalde bu paketin neden kurulduğunu araştırmanızı gerektiren durumlar ortaya çıkmaz, ancak sistemi daha fazla kullandığınızda neredeyse kaçınılmazdır.

    
verilen cevap overprescribed 30.05.2012 18:45
23

paket1: Bağlıdır: paket2 (& gt; = 1.8) ancak 1.7.5-1ubuntu1 yüklenecek

Mesajın açıklaması:

 1. Yüklemenizin tamamlanması için, paket1'in paket2'ye ihtiyacı var.
 2. package2 sürümü sürümde mevcut olmalıdır: & gt; = 1.8
 3. Paket yöneticisi tüm depoları kontrol etti ve yalnızca yüklenebilen 1.7.5-1ubuntu1 sürümlerini buldu; 1.8

Fix

Bu soru için tek bir doğru cevap yok ve basit bir cevap yok.

Bunun neden olabileceğine dair birçok senaryo var ve bir tanesi tüm seçenekleri araştırmalı ve bu hataya neden olan önkoşulları çözmeye çalışmalıdır.

Senaryo A:

Erişime sahip olduğunuz tüm depolar, sürüm> gt = 1,8 sürüm paketine sahip değil. Bu nedenle, bir havuz bulmanız gerekecek. Sürümleri = gt; 1.8 olan bir havuz bulamazsanız, paket2'yi kaynaktan oluşturup yüklemeniz gerekebilir. Ve sonra paketi1 yüklemeye çalışın.

Kaynaktan nasıl paket oluşturulacağını öğrenmek istiyorsanız, diğer soruları / cevapları kontrol edin veya yeni bir tane gönderin.

Senaryo B:

Depolar paket2’yi sürüm> 1.8’e ekler, ancak paket yöneticisi daha eski bir sürümü (1.7.5) yüklemek ister.

Bunun nedeni, zaten kurulu olan diğer paketler tarafından desteklenmeyen bazı yeni teknolojiler tarafından inşa edilen, paketin sonraki sürümleri olabilir.

Bu, düzeltmek mümkün olmayabilir. Apt veya synaptic kullanmayı deneyebilir ve paketlerde bulunan paket2'nin tüm sürümlerini arayabilir ve belirli bir sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz: & gt; = 1.8

Başka uyumlu olmayan paketleriniz varsa ve bunu yaparsanız, paketin yüklenmesini engelleyen diğer paketler için benzer hata iletilerinin bir listesini alırsınız:> 1.8.

Bu durumda, daha büyük bir probleminiz var. Package1'in paket1'ini => 1.8 olmasını, paketin2'nin sürüm> gt = 1,8'inin paket3'ün sürüm> gt.için 6.7 olmasını ve paket3 sürümünün 6.3 olmasını istersiniz.

Sorun şu ki, paket yöneticisi (APT) mümkün olduğunda tüm bu bağımlılıkları otomatik olarak çözmeye çalışır. Bunun mümkün olmadığı (ve soruda olduğu gibi bir mesaj yayınladığı) söylendiğinde, ona güvenmelisiniz.

Paket yöneticisine güvenmemeye karar verirseniz ve sorun yaşamayacağınızdan eminseniz, tüm paketlerin belirli sürümlerini tek tek yüklemeyi zorlamayı deneyebilir ve Tamam olmasını umuyoruz.

Dikkat edin, sistem paketleri için bunu yapmak ciddi sorunlar yaratabilir. Kendinizi sistemden kilitleyebilir, kritik hizmetleri vb. Engelleyebilirsiniz.

Senaryo C:

Sorunun nedenleri ne olursa olsun, her zaman el ile derlemeyi kurabilir ve gerekli paketi ve tüm bağımlılıklarını gerekli olan sürümlerde kaynağından oluşturabilirsiniz. Bu seçenekle, sistemle çakışma yaratmayacak şekilde ayrı bir dizinde ve sistem yolunun dışında oluşturduğunuz şeyi tutabilirsiniz. Bu muhtemelen en temiz çözümdür ve bazen daha hızlı yapılabilir.

Senaryo D:

Paket yöneticinin paketlerle ilgili güncel bilgilere erişimi vardır ve bunun için bir çözüm bulamamaktadır. Diğer cevaplara bak.

Senaryo E:

Paket yöneticisinin bağımlılık çözüm kodunda bir hata var.

Bunun gerçekten böyle olduğunu araştırmanız ve ardından bir hata isteği göndermeniz gerekir.

...

Senaryo Z:

Başka senaryolar olabilir.

Örneğin, paket yöneticileri yanlış olabilir ve paketin1 paketin sürümünde bile çalışacağını kontrol etmemiş olabilir. 1.8 ve belirtimde yanlış bağımlılıklar belirlediler.

    
verilen cevap Vangel Ajanovski 30.05.2012 12:43
16

Unmet Bağımlılıkları hakkında e-posta aldığınızda bu yöntemlerin izlenmesi gerekir

Talimatları uyguladıktan sonra yazılımı yüklemeyi deneyin. Bu yöntemlerden en az biri olmalıdır sizin için çalışmalıdır

1. Yeni bir komut denemeden veya yeni bir ppa eklemeden önce bunu deneyin

Yerleşik önbelleğin temizlenmesi:

sudo apt-get clean

Kullanılmayan bağımlılıkların temizlenmesi:

sudo apt-get autoremove

Önbelleği güncelleme

sudo apt-get update

Bu, tüm önbelleği kaldıracak ve yeni bir önbellek indirecektir. Bu, yeni önbellek paketleri ve daha yeni güncellemeler elde etmek için yapılmalıdır.

2 . % Co_de% değerini deneyin.

Paketlerin çıkarılması ve yüklenmesi hakkında muhtemelen bazı önerilerde bulunacak, makul görünen şeyleri yapacaktır.

3 . % Co_de% 'sını sudo apt-get install -f olarak değiştirin. Bazen bir sunucudaki dosyalar bozuk.4 . Bu, bozuk bağımlılık için harici bir ppa eklemeden önce de olur. Bu ppa'yı

kullanarak kaldırmayı deneyin.
 • Download Server yazarak ve ardından ppa yüklü dosyaları / kitaplıkları el ile kaldırarak

veya

 • ppa ping (bu da yüklenen dosyaları kaldırır)

  sudo apt-get install ppa-purge  #a one time install 
  sudo ppa-purge ppa:someppa/ppa 
  

5 . 4 durumda değilse o zaman atleast kırık bağımlılık olarak gösterilen paketini kaldırmak deneyin. Sonra yeniden yüklemeyi deneyin.Bu oldukça birkaç kişi için workeed olduğu bildirilmektedir.

6 . Her zaman bir depo / PPA'nın kararlı sürümünü ekleyin.

7 Ayrıca, tüm resmi depoların etkinleştirildiğinden emin olun ( Software Sources cinsinden)

Lütfen sudo add-apt-repository --remove ppa:someppa/ppa 'ı test / geliştiriciler için kullanıldığı gibi etkinleştirmeyin.

Doug tarafından söylendiği gibi:

  

Genellikle, bunu çözmek için en iyi 1. adım, Software Sources & amp; % Co_de%.

Ayrıca, çoğu durumda, çoğu durumda olmasa bile, "& lt; ne olursa olsun & gt; yüklenecek" ifadesi gerçekten "& lt; ne olursa olsun & nbsp; yüklendi" anlamına gelir ve başka hiçbir şey çalışmadığında kaldırılmaya çalışılmalıdır ( nokta 5).

Proposed Updates dosyasını düzeltmek için daha fazla şeyi hasta bulmaya devam edeceğim.

    
verilen cevap Ashu 21.05.2012 17:24
15

Çoğu durumda, paketin aptitude aracılığıyla yüklenmesi karşılanmamış bağımlılıkları çözecektir. Varsayılan olarak aptitude paketi bilgisayarınıza yüklenmemiştir.Ondan önce yüklemeyi gerçekleştirin,

sudo apt-get update
sudo apt-get install aptitude

,

sudo aptitude install packagename

Örneğin,

  
[email protected]:~$ sudo apt-get install ubuntu-sdk
Reading package lists... Done
Building dependency tree    
Reading state information... Done
Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:

The following packages have unmet dependencies:
 ubuntu-sdk : Depends: qtcreator-plugin-ubuntu but it is not going to be installed
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Paketin aptitude aracılığıyla yüklenmesi

[email protected]:~$ sudo aptitude install ubuntu-sdk
The following NEW packages will be installed:
 apparmor-easyprof{a} apparmor-easyprof-ubuntu{a} at{a} build-essential{a} 
 click{a} click-apparmor{a} click-dev{a} click-doc{a} cordova-ubuntu-2.8 
 cordova-ubuntu-2.8-examples{a} debhelper{a} devscripts{a} dh-apparmor{a} 
 dh-make{a} distro-info-data{a} dpkg-dev{a} dput{a} g++{a} g++-4.8{a} 
 geoclue-gypsy{a} libalgorithm-diff-perl{a} libalgorithm-diff-xs-perl{a} 
 libalgorithm-merge-perl{a} libboost-filesystem1.53.0{a} 
 libboost-program-options1.53.0{a} libboost-regex1.53.0{a} 
 libbotan-1.10-0{a} libdee-qt5-3{a} libdistro-info-perl{a} 
 libexporter-lite-perl{a} libglib2.0-dev{a} 
 libgstreamer-plugins-base1.0-dev{a} libgstreamer1.0-dev{a} libgypsy0{a} 
 libhud2{a} libio-stringy-perl{a} libjs-jquery{a} libjs-sphinxdoc{a} 
 libjs-underscore{a} liblockdev1{a} libmail-sendmail-perl{a} 
 libparse-debcontrol-perl{a} libpcre3-dev{a} libpcrecpp0{a} 
 libpoppler-qt5-1{a} libqdjango-db0{a} libqgsttools-p1{a} 
 libqt5clucene5{a} libqt5contacts5{a} libqt5declarative5{a} 
 libqt5designer5{a} libqt5designercomponents5{a} libqt5feedback5{a} 
 libqt5help5{a} libqt5location5-plugins{a} libqt5multimedia5{a} 
 libqt5multimedia5-plugins libqt5multimediaquick-p5{a} 
 libqt5multimediawidgets5{a} libqt5organizer5{a} 
 libqt5qml-graphicaleffects{a} libqt5script5 libqt5scripttools5{a} 
 libqt5svg5{a} libqt5svg5-dev libqt5systeminfo5{a} libqt5v8-5-dev 
 libqt5versit5{a} libqt5versitorganizer5{a} libqt5webkit5-dev 
 libqt5webkit5-qmlwebkitplugin{a} libqt5xmlpatterns5{a} 
 libqt5xmlpatterns5-dev libstdc++-4.8-dev{a} libsys-hostname-long-perl{a} 
 libthumbnailer0{a} libu1db-qt5-3{a} libunity-action-qt1{a} 
 libupstart-app-launch1{a} libusermetricsinput1{a} libxml2-dev{a} 
 libxslt1-dev{a} po-debconf{a} python3-apparmor-click{a} python3-click{a} 
 python3-magic{a} qmlscene qt3d5-dev qtbase5-doc{a} qtcreator{a} 
 qtcreator-doc{a} qtcreator-plugin-ubuntu{a} 
 qtcreator-plugin-ubuntu-common{a} qtdeclarative5-accounts-plugin 
 qtdeclarative5-cordova-2.8-plugin{a} qtdeclarative5-dev-tools 
 qtdeclarative5-doc-html{a} qtdeclarative5-folderlistmodel-plugin 
 qtdeclarative5-friends0.2 qtdeclarative5-localstorage-plugin 
 qtdeclarative5-particles-plugin qtdeclarative5-poppler1.0 
 qtdeclarative5-qtaudioengine-plugin qtdeclarative5-qtfeedback-plugin{a} 
 qtdeclarative5-qtlocation-plugin qtdeclarative5-qtmultimedia-plugin{a} 
 qtdeclarative5-qtorganizer-plugin qtdeclarative5-qtquick2-plugin{a} 
 qtdeclarative5-qtsensors-plugin qtdeclarative5-u1db1.0 
 qtdeclarative5-ubuntu-ui-extras-browser-plugin{a} 
 qtdeclarative5-ubuntu-ui-extras-browser-plugin-assets{a} 
 qtdeclarative5-ubuntu-ui-toolkit-plugin{a} 
 qtdeclarative5-unity-action-plugin{a} qtdeclarative5-usermetrics0.1 
 qtdeclarative5-window-plugin{a} qtdeclarative5-xmllistmodel-plugin 
 qtgraphicaleffects5-doc{a} qtlocation5-dev{a} qtmultimedia5-dev 
 qtmultimedia5-doc{a} qtmultimedia5-doc-html{a} qtscript5-dev 
 qtscript5-doc{a} qtscript5-doc-html{a} qtsensors5-dev{a} qtsvg5-doc{a} 
 qtsvg5-doc-html{a} qttools5-dev qttools5-dev-tools qttools5-doc{a} 
 qtwebkit5-doc-html{a} schroot{a} schroot-common{a} sqlite3{a} 
 ubuntu-html5-container ubuntu-html5-sdk{ab} ubuntu-html5-theme{a} 
 ubuntu-html5-theme-examples ubuntu-sdk ubuntu-sdk-libs 
 ubuntu-sdk-libs-dev{a} ubuntu-ui-toolkit-doc{a} 
 ubuntu-ui-toolkit-examples{a} ubuntu-ui-toolkit-theme{a} 
 unity-action-doc{a} upstart-app-launch{a} upstart-app-launch-tools{a} 
 usermetricsservice{a} wdiff{a} zlib1g-dev{a} 
The following packages will be upgraded:
 cpp-4.8 gcc-4.8 gcc-4.8-base hud libasan0 libatomic1 libgcc-4.8-dev 
 libgcc1 libglib2.0-0 libglib2.0-bin libgomp1 libitm1 libquadmath0 
 libstdc++6 libtsan0 
15 packages upgraded, 151 newly installed, 0 to remove and 293 not upgraded.
Need to get 108 MB/126 MB of archives. After unpacking 273 MB will be used.
The following packages have unmet dependencies:
 ubuntu-html5-sdk : Depends: qtdeclarative5-ubuntu-webapps-api which is a virtual package.
          Depends: ubuntu-html5-ui-toolkit but it is not going to be installed.
The following actions will resolve these dependencies:

   Keep the following packages at their current version:       
1)   qtcreator-plugin-ubuntu [Not Installed]             
2)   ubuntu-html5-sdk [Not Installed]                 
3)   ubuntu-sdk [Not Installed]                    

   Leave the following dependencies unresolved:            
4)   libhud-client2 recommends hud (= 13.10.1+13.10.20131014-0ubuntu1)
5)   qtcreator-plugin-ubuntu-common recommends qtcreator-plugin-ubuntu


Accept this solution? [Y/n/q/?] y
The following NEW packages will be installed:
 apparmor-easyprof{a} apparmor-easyprof-ubuntu{a} build-essential{a} 
 click{a} click-apparmor{a} cordova-ubuntu-2.8 debhelper{a} dh-apparmor{a} 
 dh-make{a} dpkg-dev{a} g++{a} g++-4.8{a} geoclue-gypsy{a} 
 libalgorithm-diff-perl{a} libalgorithm-diff-xs-perl{a} 
 libalgorithm-merge-perl{a} libdee-qt5-3{a} libglib2.0-dev{a} 
 libgstreamer-plugins-base1.0-dev{a} libgstreamer1.0-dev{a} libgypsy0{a} 
 libhud2{a} libjs-jquery{a} libmail-sendmail-perl{a} libpcre3-dev{a} 
 libpcrecpp0{a} libpoppler-qt5-1{a} libqdjango-db0{a} libqgsttools-p1{a} 
 libqt5clucene5{a} libqt5contacts5{a} libqt5designer5{a} 
 libqt5designercomponents5{a} libqt5feedback5{a} libqt5help5{a} 
 libqt5location5-plugins{a} libqt5multimedia5{a} libqt5multimedia5-plugins 
 libqt5multimediaquick-p5{a} libqt5multimediawidgets5{a} 
 libqt5organizer5{a} libqt5qml-graphicaleffects{a} libqt5script5 
 libqt5scripttools5{a} libqt5svg5{a} libqt5svg5-dev libqt5systeminfo5{a} 
 libqt5v8-5-dev libqt5versit5{a} libqt5versitorganizer5{a} 
 libqt5webkit5-dev libqt5webkit5-qmlwebkitplugin{a} libqt5xmlpatterns5{a} 
 libqt5xmlpatterns5-dev libstdc++-4.8-dev{a} libsys-hostname-long-perl{a} 
 libthumbnailer0{a} libu1db-qt5-3{a} libunity-action-qt1{a} 
 libupstart-app-launch1{a} libusermetricsinput1{a} libxml2-dev{a} 
 libxslt1-dev{a} po-debconf{a} python3-apparmor-click{a} python3-click{a} 
 qmlscene qt3d5-dev qtdeclarative5-accounts-plugin 
 qtdeclarative5-cordova-2.8-plugin{a} qtdeclarative5-dev-tools 
 qtdeclarative5-folderlistmodel-plugin qtdeclarative5-friends0.2 
 qtdeclarative5-localstorage-plugin qtdeclarative5-particles-plugin 
 qtdeclarative5-poppler1.0 qtdeclarative5-qtaudioengine-plugin 
 qtdeclarative5-qtfeedback-plugin{a} qtdeclarative5-qtlocation-plugin 
 qtdeclarative5-qtmultimedia-plugin{a} qtdeclarative5-qtorganizer-plugin 
 qtdeclarative5-qtquick2-plugin{a} qtdeclarative5-qtsensors-plugin 
 qtdeclarative5-u1db1.0 qtdeclarative5-ubuntu-ui-extras-browser-plugin{a} 
 qtdeclarative5-ubuntu-ui-extras-browser-plugin-assets{a} 
 qtdeclarative5-ubuntu-ui-toolkit-plugin{a} 
 qtdeclarative5-unity-action-plugin{a} qtdeclarative5-usermetrics0.1 
 qtdeclarative5-window-plugin{a} qtdeclarative5-xmllistmodel-plugin 
 qtlocation5-dev{a} qtmultimedia5-dev qtscript5-dev qtsensors5-dev{a} 
 qttools5-dev qttools5-dev-tools sqlite3{a} ubuntu-html5-container 
 ubuntu-html5-theme{a} ubuntu-html5-theme-examples ubuntu-sdk-libs 
 ubuntu-ui-toolkit-theme{a} upstart-app-launch{a} 
 upstart-app-launch-tools{a} usermetricsservice{a} wdiff{a} zlib1g-dev{a} 
The following packages will be upgraded:
 cpp-4.8 gcc-4.8 gcc-4.8-base hud libasan0 libatomic1 libgcc-4.8-dev 
 libgcc1 libglib2.0-0 libglib2.0-bin libgomp1 libitm1 libquadmath0 
 libstdc++6 libtsan0 
15 packages upgraded, 108 newly installed, 0 to remove and 293 not upgraded.
Need to get 27.1 MB/45.8 MB of archives. After unpacking 104 MB will be used.
Do you want to continue? [Y/n/?] 
    
verilen cevap Avinash Raj 29.12.2013 17:02
10

Cevabım rick'in üstündekine benziyor.

apt-get clean , apt-get autoclean , apt-get autoremove , apt-get upgrade , apt-get update , apt-get -u dist-upgrade , vb. kullanımının hepsi benim için çalışmadı.

Son olarak, bu sorunu aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi apt-get install yoluyla bağımlılık ağacına inerek çözdüm. Benim durumumda, libmagickwand-dev 'ı yüklemek istedim:

apt-get install libmagickwand-dev

Bu hatayı aldım:

The following packages have unmet dependencies:
 libmagickwand-dev : Depends: libmagickcore4-extra (= 8:6.6.9.7-5ubuntu3.2) but it is not going to be installed
           Depends: libmagickcore-dev (= 8:6.6.9.7-5ubuntu3.2) but it is not going to be installed

Yani başarısız olan bağımlılıklardan biri için apt-get install çalıştırdım:

apt-get install libmagickcore-dev

The following packages have unmet dependencies:
 libmagickcore-dev : Depends: libmagickcore4-extra (= 8:6.6.9.7-5ubuntu3.2) but it is not going to be installed
           Depends: libgraphviz-dev but it is not going to be installed

Ağaca daha aşağı inildim:

apt-get install libgraphviz-dev

başka bir hatayla:

The following packages have unmet dependencies:
 libgraphviz-dev : Depends: libgvc5 (= 2.26.3-10ubuntu1) but it is not going to be installed

Ağacın daha derinlere inin:

apt-get install libgvc5

Bazı garip nedenlerden dolayı, bu başarılı oldu ve apt-get install libmagickwand-dev ile istediğim orijinal paketi yükleyebildim:

Reading package lists... Done
Building dependency tree    
Reading state information... Done
The following extra packages will be installed:
 libcdt4 libgd2-xpm libgraph4 libpathplan4
Suggested packages:
 libgd-tools
The following NEW packages will be installed:
 libcdt4 libgd2-xpm libgraph4 libgvc5 libpathplan4
0 upgraded, 5 newly installed, 0 to remove and 2 not upgraded.
Need to get 808 kB of archives.
After this operation, 2,320 kB of additional disk space will be used.
Do you want to continue [Y/n]?
    
verilen cevap Michael Franzl 20.12.2012 11:47
8

Mükemmel cevaplar! Ama bugün benim durumum sizinkinden farklı görünüyor. İşte tavsiyem.

Sorun:

Ubuntu 10.10’da apache2’yi yükleyemedim.

[email protected]:~$ sudo apt-get install apache2

Reading package lists... Done

Building dependency tree   

Reading state information... Done

Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.

The following information may help to resolve the situation:

The following packages have unmet dependencies:

 apache2 : Depends: apache2-mpm-worker (= 2.2.16-1ubuntu3) but it is not going to be installed or

          apache2-mpm-prefork (= 2.2.16-1ubuntu3) but it is not going to be installed or

          apache2-mpm-event (= 2.2.16-1ubuntu3) but it is not going to be installed or

          apache2-mpm-itk (= 2.2.16-1ubuntu3) but it is not going to be installed

      Depends: apache2.2-common (= 2.2.16-1ubuntu3) but it is not going to be installed

E: Broken packages

Çözüm:

Yolum, bağlı paketi yükleme listesine ekler.

'Sudo apt-get install apache2' başarısız olduysa, ' sudo apt-get install apache2 apache2.2-common ' deneyin.

görüyor musunuz? apache2.2-common, önceki adımın hata günlüğünden gelir.

Sonunda böyle bir bağımlılık zinciri bulundu:

 apache2.2-common <-- apache2.2-bin <-- libaprutil1-ldap <-- libaprutil1

İlk 3 paket için apt-get log 'bana yüklenmeyecek' dedi

ancak son paket için, 'libaprutil1-ldap: Depends: libaprutil1 (= 1.3.9 + dfsg-3build1)' i gösterir ancak 1.3.9 + dfsg-3ubuntu0.10.10.1 yüklenmelidir '

Lib'imde var olan farklı bir sürümüm var:

sudo apt-get remove libaprutil1

sudo apt-get install apache2

Şimdi sorun değil.

    
verilen cevap rick 24.11.2012 16:55
7

karşılanmamış bağımlılıklar nedir? Hata

Ubuntu paketlerinde, yazılımın oluşturulup dağıtılmasının ve kurulmasının birincil yolu vardır. Çok basit bir şekilde, paketler yazılımı sıfırdan indirmeye, oluşturmaya ve kurmaya bir alternatiftir. Standart "kaynaktan oluştur" modeli üzerinden yazılım parçaları arasındaki kurulum, kaldırma, izleme ve işleme etkileşimleri açısından birçok avantaj sunarlar.   Ubuntu, merkezi paketleme sistemini kullanır, yani Her paket bazı diğer paketlere bağlıdır. Bir paket yüklediğimizde, bağımlılıklar yüklenir, paketin bağımlılıkları yükleme için uygun olmadığında karşılanmamış bağımlılıklar hatası oluşur

Olası nedenler

1.Computer is not connected to the Internet
2.The repository containing the depandancy package is not enabled
3.Package catalog is not updated
4.The version of the depandancy in the current repository is old
5.Software index is broken
6.The depandancy is not available for ubuntu

Çözelim TRy

 1. İnternet'e bağlanın: D
 2. Tüm varsayılan depoların etkinleştirildiğinden emin olun

  - & gt; Bunları Software Center - & gt; Edit & gt; Software Sources - & gt; Diğer Kaynaklar - & gt; Ekle "

  dizinlerine kolayca ekleyebilirsiniz.

  - & gt; % Co_de %’yi başlatın.

  - & gt ;. Panelde Software Center 'ye gidin ve Edit ' i seçin.

  - & gt; Tüm depoların kontrol edildiğinden emin olun

 3. Yazılım kataloğunu güncelle

  sağ üstteki simgeye tıklayın ve menüde güncelleme kullanılabilir girişi seçin

ve onay düğmesine basın

4. terminali ve türünü açmak için ctrl + alt + t yazın  % Co_de%

5. ppa-purge kullanarak yeni eklenen ppa'yı geliştirin    ppa-purge

  

Bu program, Yazılım Kaynaklarınızdan bir PPA'yı devre dışı bırakır ve geri döner   Sisteminizi resmi Ubuntu paketlerine geri yükleyin. Bunu kullanabilirsin   Bir PPA'dan yeni bir sürümü test ettikten sonra sisteminizi normale döndürün.

Kullanımı

sudo ppa-purge ppa:<repository-name>/<subdirectory>

Örnek

sudo ppa-purge ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa
 1. yazılım merkezini açın ve herhangi bir yazılımı yüklemeye çalışın, Aşağıdaki iletişim kutusu görüntülenirse, onarım düğmesine basın ve bekleyin

Diğer Her terminali açmak için ctrl + alt + t yazın ve Software Sources yazın ve ekrandaki talimatları izleyin

Yine de hata oluşursa, askbuntu ’dan sormaktan çekinmeyin

    
verilen cevap Tachyons 23.05.2012 20:09
5

... 'build-dep' unuzu unutma

Yukarıdaki cevaplara ek olarak - itiraf etmeliyim ki, hiç kimsenin bu yaklaşıma hiç kimsenin anlayamadığına şaşırdım, ki bu her zaman uyuşmazlıklara ya da çözümlenmemiş paketlerle karşılaştığımda her zaman "gümüş mermi" olarak kullandım. (ya da sistem inatçı olsa bile ... ha!).

DÜZENLENMİŞ: oldukça güçlü bir kaldırma işlevine sahip olduğundan sudo dpkg -r [package] kullanılması teşvik edilir. % Co_de%, apt-get ile birlikte çalıştığından, dpkg , apt-get işlevine uygun olacaktır.

 sudo dpkg -r [package]
 sudo apt-get build-dep [package] 
 ## pre-install all deps for the package

Sisteminizde yüklemeye çalıştığınız başarısız paketi temizlemek için apt-get'i çağırırsınız ve sonra build-dep komutunu çağırırsınız, apt-get bu pakete ait olan bağımlılıkları tek tek ele geçirir ve kurar. Paketi önceden memnun edeceğim. Son olarak apt-get kurulumunu arayın:

sudo apt-get install [package]

.... 'öf! "Amca!" Diyene kadar kolunu çevirelim.

Bu uzun süreli linux kullanımımda nadiren meydana geldi, ancak bu yaklaşımı nadiren ve başarılı bir şekilde kullanarak buldum. Bu, bir ay önce, dpkg paketleri ile yaptığım son mücadele için bir örnektir. Bir düzineden sonra root şifremi mysql-server ile sıfırlama girişimi başarısız oldu (hatta --skip-grant-tables techqiue üzerinden olsa da, ancak başarısız oldu), sonunda Linux'un kolunu "Amca!" Diye bağırıncaya kadar başardım. '':

sudo dpkg -r mysql-server mysql-client
sudo apt-get autoclean 
## this dumps any copy of existing package to prevent apt-get from "re-using" it.
sudo apt-get build-dep mysql-client  
 ## one package at a time, starting with client first
sudo apt-get install mysql-client
sudo apt-get build-dep mysql-server
sudo apt-get install mysql-server

mysql-client/mysql-server bu çözümdeki anahtardır

    
verilen cevap Faron 21.03.2015 14:51
3

64 bit Multiarch Ubuntu sistemlerinde i386 paketlerinin yüklenmesi sırasında

Birçok i386 paketine bağlı bir paket yüklemeye çalışıyorsanız, sudo dpkg --add-architecure i386 komutunu çalıştırarak i386 mimarisini ekleyemezseniz yukarıda belirtilen bağımlılık hatası oluşacaktır.

Örnek:

[email protected]:~$ sudo apt-get install skype
Reading package lists... Done
Building dependency tree    
Reading state information... Done
Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:

The following packages have unmet dependencies:
 skype : Depends: skype-bin but it is not installable
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.
[email protected]:~$ sudo dpkg --add-architecture i386
[email protected]:~$ sudo apt-get install skype
Reading package lists... Done
Building dependency tree    
Reading state information... Done
The following extra packages will be installed:
 gcc-4.8-base:i386 gcc-4.9-base:i386 libasound2:i386 libasound2-plugins:i386
 libasyncns0:i386 libaudio2:i386 libavahi-client3:i386
 libavahi-common-data:i386 libavahi-common3:i386 libc6:i386
 libcgmanager0:i386 libcomerr2:i386 libcups2:i386 libdbus-1-3:i386
 libdbusmenu-qt2:i386 libdrm-intel1:i386 libdrm-nouveau2:i386
 libdrm-radeon1:i386 libdrm2:i386 libelf1:i386 libexpat1:i386 libffi6:i386
 libflac8:i386 libfontconfig1:i386 libfreetype6:i386 libgcc1:i386
 libgcrypt11:i386 libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-glx:i386
 libglapi-mesa:i386 libglib2.0-0:i386 libgnutls26:i386 libgpg-error0:i386
 libgssapi-krb5-2:i386 libgstreamer-plugins-base1.0-0:i386
 libgstreamer1.0-0:i386 libice6:i386 libjack-jackd2-0:i386 libjbig0:i386
 libjpeg-turbo8:i386 libjpeg8:i386 libjson-c2:i386 libk5crypto3:i386
 libkeyutils1:i386 libkrb5-3:i386 libkrb5support0:i386 libllvm3.4:i386
 liblzma5:i386 libmysqlclient18:i386 libnih-dbus1:i386 libnih1:i386
 libogg0:i386 liborc-0.4-0:i386 libp11-kit0:i386 libpciaccess0:i386
 libpcre3:i386 libpng12-0:i386 libpulse0:i386 libqt4-dbus:i386
 libqt4-declarative:i386 libqt4-network:i386 libqt4-opengl:i386
 libqt4-script:i386 libqt4-sql:i386 libqt4-sql-mysql:i386 libqt4-xml:i386
 libqt4-xmlpatterns:i386 libqtcore4:i386 libqtdbus4:i386 libqtgui4:i386
 libqtwebkit4:i386 libsamplerate0:i386 libselinux1:i386 libsm6:i386
 libsndfile1:i386 libspeexdsp1:i386 libsqlite3-0:i386 libssl1.0.0:i386
 libstdc++6:i386 libtasn1-6:i386 libtiff5:i386 libtinfo5:i386
 libtxc-dxtn-s2tc0:i386 libudev1:i386 libuuid1:i386 libvorbis0a:i386
 libvorbisenc2:i386 libwrap0:i386 libx11-6:i386 libx11-xcb1:i386 libxau6:i386
 libxcb-dri2-0:i386 libxcb-dri3-0:i386 libxcb-glx0:i386 libxcb-present0:i386
 libxcb-sync1:i386 libxcb1:i386 libxdamage1:i386 libxdmcp6:i386 libxext6:i386
 libxfixes3:i386 libxi6:i386 libxml2:i386 libxrender1:i386 libxshmfence1:i386
 libxslt1.1:i386 libxss1:i386 libxt6:i386 libxv1:i386 libxxf86vm1:i386
 mysql-common skype-bin:i386 sni-qt:i386 zlib1g:i386
Suggested packages:
 nas:i386 glibc-doc:i386 locales:i386 rng-tools:i386 libglide3:i386
 gnutls-bin:i386 krb5-doc:i386 krb5-user:i386 libvisual-0.4-plugins:i386
 gstreamer-codec-install:i386 gnome-codec-install:i386
 gstreamer1.0-tools:i386 gstreamer1.0-plugins-base:i386 jackd2:i386
 pulseaudio:i386 libqt4-declarative-folderlistmodel:i386
 libqt4-declarative-gestures:i386 libqt4-declarative-particles:i386
 libqt4-declarative-shaders:i386 qt4-qmlviewer:i386 libqt4-dev:i386
 libicu48:i386 libthai0:i386 qt4-qtconfig:i386
Recommended packages:
 xml-core:i386
The following NEW packages will be installed:
 gcc-4.8-base:i386 gcc-4.9-base:i386 libasound2:i386 libasound2-plugins:i386
 libasyncns0:i386 libaudio2:i386 libavahi-client3:i386
 libavahi-common-data:i386 libavahi-common3:i386 libc6:i386
 libcgmanager0:i386 libcomerr2:i386 libcups2:i386 libdbus-1-3:i386
 libdbusmenu-qt2:i386 libdrm-intel1:i386 libdrm-nouveau2:i386
 libdrm-radeon1:i386 libdrm2:i386 libelf1:i386 libexpat1:i386 libffi6:i386
 libflac8:i386 libfontconfig1:i386 libfreetype6:i386 libgcc1:i386
 libgcrypt11:i386 libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-glx:i386
 libglapi-mesa:i386 libglib2.0-0:i386 libgnutls26:i386 libgpg-error0:i386
 libgssapi-krb5-2:i386 libgstreamer-plugins-base1.0-0:i386
 libgstreamer1.0-0:i386 libice6:i386 libjack-jackd2-0:i386 libjbig0:i386
 libjpeg-turbo8:i386 libjpeg8:i386 libjson-c2:i386 libk5crypto3:i386
 libkeyutils1:i386 libkrb5-3:i386 libkrb5support0:i386 libllvm3.4:i386
 liblzma5:i386 libmysqlclient18:i386 libnih-dbus1:i386 libnih1:i386
 libogg0:i386 liborc-0.4-0:i386 libp11-kit0:i386 libpciaccess0:i386
 libpcre3:i386 libpng12-0:i386 libpulse0:i386 libqt4-dbus:i386
 libqt4-declarative:i386 libqt4-network:i386 libqt4-opengl:i386
 libqt4-script:i386 libqt4-sql:i386 libqt4-sql-mysql:i386 libqt4-xml:i386
 libqt4-xmlpatterns:i386 libqtcore4:i386 libqtdbus4:i386 libqtgui4:i386
 libqtwebkit4:i386 libsamplerate0:i386 libselinux1:i386 libsm6:i386
 libsndfile1:i386 libspeexdsp1:i386 libsqlite3-0:i386 libssl1.0.0:i386
 libstdc++6:i386 libtasn1-6:i386 libtiff5:i386 libtinfo5:i386
 libtxc-dxtn-s2tc0:i386 libudev1:i386 libuuid1:i386 libvorbis0a:i386
 libvorbisenc2:i386 libwrap0:i386 libx11-6:i386 libx11-xcb1:i386 libxau6:i386
 libxcb-dri2-0:i386 libxcb-dri3-0:i386 libxcb-glx0:i386 libxcb-present0:i386
 libxcb-sync1:i386 libxcb1:i386 libxdamage1:i386 libxdmcp6:i386 libxext6:i386
 libxfixes3:i386 libxi6:i386 libxml2:i386 libxrender1:i386 libxshmfence1:i386
 libxslt1.1:i386 libxss1:i386 libxt6:i386 libxv1:i386 libxxf86vm1:i386
 mysql-common skype skype-bin:i386 sni-qt:i386 zlib1g:i386
0 upgraded, 115 newly installed, 0 to remove and 7 not upgraded.
Need to get 63.7 MB of archives.
After this operation, 225 MB of additional disk space will be used.
Do you want to continue? [Y/n] 
    
verilen cevap Avinash Raj 21.04.2014 09:46
1

Bu iş parçasında (ve diğerleri) belirtilen her yönteme yakın çalıştıktan sonra vazgeçmeye yakındım. Debian Lenny'imi Squeeze'a yükselttim ve PHP5, Apache, MySQL vb. Neden yüklemek istemediğimi anlayamadım. Sonunda kullanmayı denedim

sudo apt-get purge apache2
sudo apt-get purge php5
sudo apt-get purge mysql-server
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install apache2 php5 mysql-server

.. ve kusursuz çalıştı! ( Dikkat edin, yapılandırma dosyalarınızı yok edebilir, bu yüzden yedekleyin! )

    
verilen cevap h2ooooooo 15.01.2013 11:00
1

Benim için çalışılan şey bağımlılığı yeniden kurmak. Kurulu sürümün en yeni (sinaptik gösterilerden) daha yeni olduğu durumdur. Bağımlılık paketini düşürmek için sinaptik kullanımına izin vermek eşdeğerdir.

Çalışılan başka bir şey "yetenek" kullanmaktır:

[email protected]:~# aptitude install libgfortran3
The following NEW packages will be installed:
 libgfortran3{b} 
0 packages upgraded, 1 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 250 kB of archives. After unpacking 1 230 kB will be used.
The following packages have unmet dependencies:
 libgfortran3 : Depends: gcc-4.8-base (= 4.8.2-19ubuntu1) but 4.8.4-2ubuntu1~14.04 is installed.
Internal error: found 2 (choice -> promotion) mappings for a single choice.
The following actions will resolve these dependencies:

   Keep the following packages at their current version:
1)   libgfortran3 [Not Installed]            Accept this solution? [Y/n/q/?] n
Internal error: found 2 (choice -> promotion) mappings for a single choice.
Internal error: found 2 (choice -> promotion) mappings for a single choice.
The following actions will resolve these dependencies:

   Downgrade the following packages:                    
1)   cpp-4.8 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]    
2)   gcc-4.8 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]    
3)   gcc-4.8-base [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)] 
4)   libasan0 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]   
5)   libatomic1 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]  
6)   libgcc-4.8-dev [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]
7)   libgomp1 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]   
8)   libitm1 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]    
9)   libquadmath0 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)] 
10)   libstdc++6 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]  
11)   libtsan0 [4.8.4-2ubuntu1~14.04 (now) -> 4.8.2-19ubuntu1 (trusty)]   

Accept this solution? [Y/n/q/?] y
    
verilen cevap Bob Yoplait 19.04.2015 22:59

Etiketlerdeki diğer soruları oku