16GB RAM var. 32GB takasına ihtiyacım var mı?

250

Takas alanı için başparmak kuralının fiziksel RAM miktarını iki katına çıkarmak olduğu pek çok yer okurum. Ancak, 32 GB bir LOT görünüyor. Buna çok mu ihtiyacım var? Bu yüksek miktarda fiziksel RAM ile buna ihtiyacım var mı?

    
sordu Tamás Szelei 16.06.2011 20:52

22 cevap

172

Tamamen makineyle ne yapmayı planladığınıza bağlı. Örneğin, bir Sap sunucusu olsaydı, evet, 32gb takas eklerim (128gb ram ve 32gb takas ile işte kutularımız var). Büyük resimleri ve videoyu manipüle ediyorsanız, biraz değişime sahip olmanız mantıklıdır. 32GB muhtemelen aşırı.

Ancak sıfır takas söylemem.

Muhtemelen RAM'inizin bitmesi durumunda - belki büyük bir dosya açıyorsanız, itfaiyecideki uzun süren bir sekmeyi perdeliyor, fark etmez, bu durumda sizin çekirdek OOM katiliniz tek tek başlayacak ve uygulamaları öldürmeye başlayacak. geri bellek. Bu şartlar altında, uygulamaların öldürülmesiyle verileri kaybedersiniz. Ancak biraz takasınız varsa, sistem takas edecektir, takas işlemini kapatarak sistemin devam etmesine izin verecektir. Sistem değiştikçe yavaşlar, tüm takaslar bitmeden önce fark edilir ve araştırılır. Ayrıca disk çok ucuz, bu yüzden neden takas yok?

Bilgisayarınızla yaptığınız şeyi sormadan "takasına ihtiyacınız yok" diyen herkes varsayımlarda bulunuyor. RAM'ınızı yiyen bilgisayarla çok az şey yapabilmenize rağmen, takas kararını "değiştirmeye" gerek duymadan önce onunla ne yapmayı planladığınıza dair soruları sormak yine de en iyisidir. Benim düşünceme göre

    
verilen cevap popey 16.06.2011 23:33
221

İşte RedHat'tan çok iyi bir öneri: Önerilen Sistem Değiştirme Alanı

Aynı bağlantıdan bir alıntı:

  

Geçmiş yıllarda, önerilen takas alanı miktarı, sistemdeki RAM miktarı ile doğrusal olarak artmıştır. Ancak modern sistemlerde bellek miktarı yüzlerce gigabayta yükseldiği için artık bir sistemin ihtiyaç duyduğu takas alanı miktarının, o sistem üzerinde çalışan bellek iş yükünün bir işlevi olduğu fark ediliyor. Ancak, takas alanının genellikle yükleme zamanında belirlendiği ve bir sistemin bellek iş yükünün önceden belirlenmesi zor olabileceğinden , aşağıdaki tabloyu kullanarak sistem takasını belirlemenizi öneririz.

Geçerli tablo (Aralık 2017’den itibaren):

Amount of RAM in the system  Recommended swap space     Recommended swap space 
                               if allowing for hibernation
---------------------------  ----------------------------  ---------------------------
2GB of RAM or less      2 times the amount of RAM   3 times the amount of RAM
2GB to 8GB of RAM       Equal to the amount of RAM   2 times the amount of RAM
8GB to 64GB of RAM      At least 4 GB         1.5 times the amount of RAM
64GB of RAM or more      At least 4 GB         Hibernation not recommended

Orijinal tablo:

Amount of RAM in the System   Recommended Amount of Swap Space
4GB of RAM or less       a minimum of 2GB of swap space
4GB to 16GB of RAM       a minimum of 4GB of swap space
16GB to 64GB of RAM       a minimum of 8GB of swap space
64GB to 256GB of RAM      a minimum of 16GB of swap space
256GB to 512GB of RAM      a minimum of 32GB of swap space 
    
verilen cevap ssapkota 17.06.2011 00:22
51

Argh. Bu yayındaki yanıtlar çok yanlıştır ve bu, bir Google aramada "Ne kadar takas?" İçin ilk sonuçlardan biri olarak ortaya çıkar.

Öncelikle, iyi bir referans noktası Ubuntu Swap SSS ’dır

Bu SSS, burada hiç kimsenin bahsetmemesi gereken önemli bir noktadır ve bu da (benim için önemlidir)

  

Bazen, büyük bir program (OpenOffice, Neverwinter Nights veya bir video düzenleyici gibi), tüm sistemin fazladan belleğe ihtiyaç duymasını sağlar. Bu büyük programlar tarafından başlatılırken kullanılan sayfaların önemli bir kısmı yalnızca başlatma için kullanılabilir ve daha sonra hiç kullanılmaz. Sistem bu sayfaları değiştirebilir ve belleği diğer programlar için veya disk önbelleği için kaldırabilir. Bu durumlarda, takas herhangi bir ekstra yükü işlemek için yardımcı olacaktır.

Yani, takas sadece hazırda bekletme için değil! Bu etkinlik, kullanılmayan sayfaları değiştirerek, bazı senaryolarda yararlı olabilir ve diğerlerinde zararlı olabilir. Faydalı çünkü başka bir yerde kullanmak için sistem hafızasını boşaltabilir, ancak bu takas çok agresif olduğunda zararlı olur ve gerçekten istediğiniz sayfaları çıkarır. Bu, uygulamaların uzun süre boşta kalacağı bir masaüstü sistemde özellikle doğrudur, ancak kullanıcı yine de hayata geri döndüğünde anında performans bekler. Bunun ne kadar agresif olduğunun kontrolü, swappiness

olarak adlandırılır.

Ubuntu Swap SSS, bunu hafifçe swappiness nedir ve nasıl değiştiririm? altında tartışır. Bir Ubuntu sisteminde varsayılan değer 60'tır, SSS ise bir masaüstü makinesi için 10 değerini önerir.

Öyleyse, bazı çok özel kullanım senaryolarını bilmediğiniz sürece, bazı kişilerin bu soru hakkında tavsiye ettiği gibi, takas alanı olmayan bir sisteme sahip olmamanın genel olarak olduğunu söyleyebilirim. Sisteminiz için ve sahip olabileceği sonuçların çok farkında. (Şahsen, takassız bir sistemi çalıştıracağım bir durum yok) Takassız bir Bellek Yetersiz senaryosunda, sistem (genellikle OOM'a neden olan) öldürme işlemlerine başlayacaktır.

    
verilen cevap brent 08.06.2012 16:08
24

Muhtemelen değil. Bilgisayarı hazırda bekletmeyi planlıyorsanız (diske askıya al), en az 16 GB gerekir. Hazırda bekletmiyorsanız, takas için birkaç gigabayta izin vermeniz yeterlidir (4-8 maks.)

    
verilen cevap bandi 16.06.2011 20:56
12

Tecrübeden şunu söyleyebilirim:

3 yıl boyunca 4GB ram kullandığımı gördüklerim için Ubuntu, 60MB civarında bir takas kullanımına sahipti, ancak sadece çok yoğun işler yaparken. Birkaç hafta önce 16GB ram olan bir bilgisayar kullanmaya başladım ve takas kullanımı şimdiye kadar% 0'da kaldı. Birden çok derleme, video oluşturma ve diğer yoğun görevler yaptım. Takasta hiçbir zaman bir değişiklik olmamıştır. 1 KB bile değişmez.

Temel olarak, Ubuntu'da sahip olduğunuz daha fazla bellek RAM'i, herhangi bir görev için kullanacağınız ya da takasına ihtiyaç duyma olasılığınız o kadar az olur. 16GB ram, hatta 8GB ram, fazlasıyla yeterli. 16GB PC 8 Virtualbox PC'lerle (her biri 1GB ila 2GB ram arasında) yaptım. 720p'lik bir video hazırlayıp oluşturdum ve bu koşullarda bile takas değişmedi.

Bununla birlikte, daha fazla belleğe sahip olmanız durumunda iki kat daha fazla bellek ramı kuralı Linux tabanlı sistemlerde geçerli olmamalıdır. Bununla birlikte, ram büyüklüğünüze eşit büyüklükte bir taksiye sahip olmanız gerekir veya hazırda bekletme yapmayı planlıyorsanız, kış uykusu işlemi her şeyi koçta tutuyor ve takas üzerine koyuyor, bu yüzden de koç boyutunuza eşit bir minimum boyuta ihtiyacınız var. takas için.

Diğer detay, bazı uygulamaların (hepsi değil) takastan okumak için hala zorlanmasıdır. Yani biraz olması iyi. Tamamen devre dışı bırakılması, bellek veya OOM dışı noktaya ulaşmanız durumunda oldukça kötüdür. Bu noktada takasınız yoksa, çekirdeğin farklı ram uygulama kullanımları içinde / dışında takas etmesinin hiçbir yolu yoktur ve sonunda daha az kullanılanları öldürmeye başlayacaktır.

Eğer ev masaüstü karar vermede yardımcı oluyorsa, bu cevabı 4 yıldan fazla güncelledikten sonra 16gb, 32gb ve şimdi 64gb ram PC kullandım. Sadece 128MB'lık bir takasla test yapmak, hazırda bekletmek istesem daha büyük bir takas gerekmediğimi ortaya çıkardı. Onlara bulut ortamları kullandım, lxc, sanal kutu, şarap, adını sen koy. Openshot, kazam, el freni, audacity ile video hazırladım. Gimp, blender, Inkscape ve hatta tüm LibreOffice süitlerini kullandım. Buharda bile oynuyorum ve bu senaryoların hiçbirinde takas kullanıldı. Tabii ki, tam ram miktarını bir şekilde ya da başka bir şekilde kullanmanız halinde, ancak genel olarak ne kadar çok raminiz varsa, ihtiyacınız olan daha az takas olacaktır.

Sadece 2 sentim.

    
verilen cevap Luis Alvarado 13.02.2012 07:50
8

Hayır, diske askıya alma gibi özellikleri kullanmadığınız sürece 32 GB'ye ihtiyacınız yoktur.

    
verilen cevap AlexTheBird 16.06.2011 20:58
5

Çoğu durumda, hiç ihtiyacın olmadığını söyleyebilirim. Belki de çok büyük resim dosyalarını veya çok fazla ram gerektiren başka bir uygulamayı düzenlerseniz, biraz gerekebilir.

Hiç benzemedim, sistemime hiç benzemedim, seninkine benzer. Aslında, bir keresinde, bir ya da iki hafta boyunca yanlışlıkla devre dışı bıraktım ve hiç bir problem görmedim. Ama takas sürücüm için hala 5GB tutarım, çünkü 1 TB'ı aştım, ve tüm alanı olduğu gibi kullanmıyorum.

    
verilen cevap Marty Fried 13.05.2012 04:00
3

Eğer ramınız 1GB'den yüksekse, ubuntu için genellikle yeterlidir. "Swap = RAM x2" kuralı 256 veya 128mb ram olan eski bilgisayarlar içindir.

Dolayısıyla, 4GB RAM için 1 GB'lık takas yeterlidir. 8 GB çok fazla olurdu.

    
verilen cevap Emerson Hsieh 13.05.2012 04:00
3

Hazırda bekletme modunu kullanırsanız, RAM miktarınız kadar fazla takas almanız güvenlidir.

Ne kadar takas edileceğine dair genel bir kural kuralı için şu adresi okuyun:

İşte

Senin durumunda, RAM'ine uymak için 4 GB yeterli olacağını söyleyebilirim.

    
verilen cevap roadmr 13.05.2012 06:19
2

Hazırda bekletme modunu kullanırsanız, takasınızın en az fiziksel para biriminizle aynı miktarda olması gerekir.

    
verilen cevap gemue2010 13.05.2012 06:17
1

Sadece dinlenme için hazırda bekletmek istiyorsanız swap'a ihtiyacınız var, bu sizin harddrive'ınızda bir alan boşluğu.

    
verilen cevap Rens 16.06.2011 21:43
1

4GB RAM ve Ubuntu 16.04 ile bir dizüstü bilgisayarım var. Önyüklemeden sonra yaklaşık 1GB RAM tüketir ve hatta Inkscape (örneğin) çalışmayacaktır (Sistem monitörü boş RAM'in% 50'sinden fazlasını gösterir). Inkscape donuyor Bir takas dosyası uyguladıktan sonra, tek bir byte takas kullanılmadan bile beklendiği gibi çalışır.

    
verilen cevap Danilo 24.06.2016 03:54
1

Ubuntu’nun SwapFaq ’sından:

Neden takas gerekiyor?

Bellek kullanan programlar Bazen, büyük bir program (LibreOffice, Neverwinter Nights veya bir video düzenleyici gibi), tüm sistemin fazladan belleğe gereksinim duymasını sağlar. Bu büyük programlar tarafından başlatılırken kullanılan sayfaların önemli bir kısmı yalnızca başlatma için kullanılabilir ve daha sonra hiç kullanılmaz. Sistem bu sayfaları değiştirebilir ve diğer programlar için veya disk önbelleği için belleği boşaltabilir. Bu durumlarda, takas herhangi bir ekstra yükü işlemek için yardımcı olacaktır.

Hazırda Bekletme (diske askıda bekletme) Hazırda bekleme özelliği (diske askıya al), makineyi kapatmadan önce RAM'in içeriğini takas bölümüne yazar. Bu nedenle, takas bölümünüz en az RAM boyutunuz kadar büyük olmalıdır. Şu anda Ubuntu'da kullanılan hazırda bekleme uygulaması swsusp'un bir takas veya askıya alma bölümüne ihtiyacı var. Etkin bir dosya sisteminde bir takas dosyası kullanamaz.

Öngörülemeyen Koşullar Öngörülemeyen olaylar olabilir ve gerçekleşir (bir program çıldırır, bazı eylemler düşündüğünüzden çok daha fazla alana veya olayların diğer öngörülemeyen kombinasyonlarına ihtiyaç duyar). Bu durumlarda, takas ne olduğunu anlamaya ya da üzerinde çalıştığınız şeyi bitirmek için size fazladan bir gecikme verebilir.

Bellek kullanımını optimize etme Mekanik sabit sürücüler RAM'den önemli ölçüde daha yavaş olduğundan (SSD - Katı Hal Sürücüsü - depolama, fiziksel sürücüler kadar yavaş değil, ancak RAM'den daha yavaş değildir), bir dosyaya ihtiyacınız olduğunda (Bu bir video gibi bir veri dosyası, Firefox veya kütüphaneler gibi yürütülebilir dosyaları olsun), Linux çekirdeği RAM'e dosya okur ve orada tutar, böylece bir dahaki sefere, RAM zaten var ve veri erişimi çok Daha hızlı. Disk okumayı hızlandıran RAM bölümlerine "önbelleğe alınmış bellek" denir. Duyarlılık açısından büyük bir fark yarattıklarını fark edeceksiniz. Linux çekirdeği, programlar tarafından ayrılan RAM'i otomatik olarak değiştirir, ancak gerçekten kullanılmaz. Takas belleğini genişletmenin daha iyi bir amaca hizmet etmesini sağlar.

Takas performansını optimize etme Takas alanı bir disk aygıtı kullandığı için, bu, sistemin kendisi aynı anda aynı disk aygıtını kullanıyor olabileceğinden, takas alanını kullanan tüm sistemlerde performans sorunlarına neden olabilir. swap işlemleri için gerekli. Bu sorunu azaltmanın bir yolu, farklı bir fiziksel sürücüde takas alanına sahip olmaktır, böylece bu kaynak için rekabet azaltılır veya ortadan kaldırılır.

Ne kadar takasa ihtiyacım var?

Daha az 1GB fiziksel bellek (RAM) için, takas alanının bir temel minimum olarak RAM miktarına eşit olması önemle önerilir. Ayrıca, takas alanının azaltılması nedeniyle sistem için kullanılabilen sabit disk alanı miktarına bağlı olarak takas alanının maksimum RAM miktarının iki katı olması önerilir.

Daha modern sistemler için (> 1GB), takas alanınız minimum düzeyde olmalıdır, "uyku hazırlığını kullanıyorsanız," fiziksel bellek (RAM) boyutuna eşittir, aksi takdirde minimum bir yuvarlaklığa (sqrt (RAM)) ihtiyacınız olur. ) ve maksimum RAM miktarının iki katı. Gerçekten kullanacağınızdan daha fazla takas alanına sahip olmanın tek dezavantajı, sizin için ayırdığınız disk alanıdır.

"Azaltıcı geri dönüşler", RAM boyutunuzun iki katından daha fazla takas alanına ihtiyacınız varsa, Sabit Disk Sürücüsü (HDD) erişiminin yaklaşık 10³ daha yavaş, ardından RAM erişiminin daha fazla RAM eklemesini sağlar; 1 saniye, aniden 15 dakika sonra alır! Ve hala hızlı bir Katı Hal Sürücüsünde (SSD) bir dakika sonra ...

Örnek Senaryolar

  RAM(GB) No hibernation With Hibernation Maximum
   1   1        2          2
   2   1        3          4
   3   2        5          6
   4   2        6          8
   5   2        7         10
   6   2        8         12
   8   3        11         16
   12   3        15         24
   16   4        20         32
   24   5        29         48
   32   6        38         64
   64   8        72         128
  128   11       139         256
    
verilen cevap Jebin Philipose 17.04.2018 12:11
0

Sanırım başka bir yoldan aldın. SWAP Tavsiyesi , ihtiyacınız olacak ~ 16GB. Yani, SWAP gerçek RAM boyutunun 1 / 2'si olmalıdır. Ama yine de çok fazla alan var. İhtiyacın olan şeye bağlı. "Hazırda bekletme" özelliğini kullanmazsanız, disk alanını karşılayabiliyorsanız ~ 4 GB ile ~ 8GB arasında tutun. 16GB’nız olduğu için güçlü kaynaklara ihtiyaç duyan bir bilgisayar kullanıyor olabilirsiniz. Bu yüzden 16GB ile 32GB arası SWAP’ın olması da yararlı olabilir.

2 GB RAM ve 1 GB SWAP var. Bununla oldukça iyi yaparım, ama bu sadece benim düşüncem. Diğer yorumlara / önerilere bakın ve ne dediklerini görün.

    
verilen cevap waynerod10 17.06.2011 09:56
0

Burada alıntı yapmak için referanslar bulamadım, ancak RAM'daki tüm verileri değiştirmeye ihtiyaç duyduğunuz bir uygulamayı kullanacaksanız, 'RAM boyutu + 128 MB' veya 'RAM'in 1,25 katı gerekir. RAM'in 2 GB'den fazla olduğunu varsayarak (hangisinin doğru olduğunu unuttum). RAM 2GB veya daha azsa, takas olarak iki RAM boyutuna sahip olmanız önerilir. Bu öneriyi IBM'in bir dokümanına dayanarak IBM AIX için önceki kuruluşumda izledim. Bunun, takasın belleğe yüklenecek veriyi işlemek için yeterli olmaması durumunda, takas kullanımı RAM'in verileri güvenli bir şekilde taşıması nedeniyle, * nix'in çoğu için geçerli olduğuna inanıyorum. 'ücretsiz' komutu, gerçekte ne kadar takas kullanıldığını değerlendirmek için kullanılabilir.

    
verilen cevap Jamess 17.06.2011 14:10
0

Aylardır bıraktığım bir Mac dizüstü bilgisayarım var. Windows'dan çok daha iyi olsa da, özellikle de tarayıcınız varsa, bellek devam ediyor. Sonuç olarak, bellek doldurur. Şimdi takasınız varsa, diğer insanların da belirttiği gibi, hayatta kalabilirsiniz, bir şey fark edebilir ve öldürebilirsiniz. Ama daha da önemlisi, takasınız varsa, bazı sayfalar değiştirilir ve devam edebilirsiniz.

Yani, makineyi uzun bir süre bekletmeyi planlıyorsanız, takas zombi önemsizliğinden kurtulmak için kullanışlı bir yoldur. 3gb ile 16g doldurmak için daha uzun sürecektir, ama yine de güzel. Bu amaçla 4Gb yapacak.

    
verilen cevap Dov 17.06.2011 21:09
0

Eğer bir dizüstü bilgisayar ise, hazırda bekletme moduna tam olarak izin vermek için en azından RAM miktarına eşit takas tutar. Bir masaüstü olsa bile RAM miktarına eşit miktarda tutardım, ama bu sadece benim; Bir masaüstünde çok az kullanılacaktır.

    
verilen cevap haziz 13.05.2012 05:36
0

Bunu akılda tutun -

  

Takas alanınızı genellikle 2 GB'den daha az RAM'e sahip sistemler için yaklaşık 2x ana belleğe veya daha fazla

kodunuz varsa yaklaşık 1x ana bellek boyutuna getirmelisiniz.

Öyleyse 4 Gb koçunuz varsa, kış uykusu yapmadıkça asla takas gerekmez. Değiştirme gerekli 3 - 3,5 Gb, bundan daha fazla değil . Yani sağduyunuzu kullanın ve disk alanını boşa harcamayın

    
verilen cevap Ashu 13.05.2012 06:41
0

Çok büyük dosyalar oluşturuyorsanız, örneğin bir dizüstü bilgisayarda makine çeviri sistemleri oluşturuyorsanız (örneğin, bunu neden yapmak istersiniz?), çünkü profesörlerim beni yapıyor; ) Cevap net bir evet, aslında şu anda 32GB takas yapmadan pişman değilim ....

Ubuntu'nun ofis işleri ve internet için gündelik kullanımı için hiç bir zaman 2 GB'lık bir taksiyi kullanmayacaksınız ama gerçekte net bir cevap yok, her şey bilgisayarınızda ne yapacağınıza bağlı .. .

    
verilen cevap Hakim Jonas Ghoula 18.03.2013 10:35
0

Çok fazla bilgi ve görüşte varyans.

Önerilen Ubuntu masaüstü kurallarımız:

 amount of RAM   recommended swap  with hibernation
----------------  ----------------  ----------------
 less than 4GB    2x RAM size     3x RAM size
  up to 8GB       4GB       2x RAM size
  up to 16GB       4GB      1.5x RAM size
 16GB or more      4GB      No extra needed
    
verilen cevap david6 18.04.2014 03:05
0

Hiç kimse, önemli takas alanına sahip olmanın başka bir nedeninden bahsetmiş gibi görünüyor, bellek tükenmeye başlarken, programları çalıştırmaktan çok, sistemin yavaş yavaş yavaşlatılmasıdır. Başarısızlığı önündeki bir yük dengeleyiciniz varsa, takas miktarını küçük tutmak isteyebilirsiniz (örneğin 1GB), Eğer programların ilk önce yavaşlamasını istiyorsanız, 4GB + kare boyutundaki karekökünü düşünün. şeyler ölmeden önce gerçekten yavaşlamak için, daha sonra 1.25 zaman hafızası büyüklüğüne (sabırsız insanlar önce pes etmediği sürece - bu arka plan işleri için daha uygun olacaktır) tutun.

Geliştirme ve üretim makinem için 1GB'ı standart olarak yapıyorum, o zaman ne kadar veya çok az gerçek bellek olduğu önemli değil, istediğim tüm programları derlemek ve pratikte hiç kullanılmamış programları değiştirmek için yeterli. disk arabelleğe almak için boş bellek kullanmak.

Buna karşılık, 32GB'lık dizüstü bilgisayarımda 64GB'lık bir taksitim var, ki bu biraz aşırı bir sıkıntı olsa da, yavaş olsa bile her zaman çalışmaya devam ettiğinden emin olmak istedim ve birden fazla bellek aç sanal çalışacağımı biliyordum. makineleri. Beklenmedik bir etki, 32 GB + bellek aralığınız olduğunda, daha sonra (32 GB bellek yeniden yüklenen) hazırda bekletme modundan çıkıldığında, soğuk önyüklemeden belirgin şekilde daha yavaş olur.

    
verilen cevap iheggie 19.03.2017 17:19
0

Hayır, kesinlikle 32 GB'ye ihtiyacınız yok. Masaüstü sistem için bir kural olarak, takasınızın 4 GB ve fiziksel RAM + çift GB arasında bir yerde olması gerektiğini söyleyebilirim. Yani 16GB fiziksel RAM için, takas belki de 4GB ila 18GB olabilir.

Takas alanına takmanız gerekenler, kullanımda olan uygulamalar tarafından kullanılan fiziksel RAM miktarına kabaca eşittir - yani, kullandığınız sırada çalışan sistem hizmetleri ve uygulamaları (görevlerin aksine) Bu bir kez çalıştırın ve sonra bırakın). Bir masaüstü sistemde, başka bir şey üzerinde çalışırken bir tarayıcı, kelime işlemci, e-posta programı ve grafik veya video düzenleyiciyi açık bırakabileceğinizi varsayalım. Bunlar kolayca 2GB üzerinde, belki 4GB üzerinde olabilir. Yani belki 6GB'lık takas uygundur.

Genel bir kural olarak, ihtiyaç duyduğunuzdan birkaç GB daha fazla zarar vermez. Çok fazla RAM'iniz varsa takas genellikle kullanılmayacaktır, ancak bazı işlemlerin aşırı miktarda kullanıldığı ve düşük kalmaya başladığına ve sistem öldürme işlemlerini engelleyebileceğine vesile olur.

Not: OS hazırda bekletme modunu kullanmak isterseniz, belirtildiği gibi tüm 16 GB'a ihtiyacınız olacaktır, ancak modern bilgisayarlar hazırda bekletme durumundan pek yararlanamamaktadır. Hızlı bir SSD'niz varsa, önyükleme hazırda bekletme modundan çıkmaktan daha hızlı veya daha hızlı olabilir ve modern bilgisayarlar, uyku modundayken, enerji kullanımının hazırda bekletme özelliğinden yararlanmadığı durumlarda, ihmal edilebilir enerji kullanırlar.

    
verilen cevap thomasrutter 20.03.2018 00:11

Etiketlerdeki diğer soruları oku