Yazı tiplerini nasıl yüklerim?

216

Soru her şeyi söylüyor. Gimp'de bulunmaları için onlara ihtiyacım var.

    
sordu myusuf3 06.09.2010 00:14

11 cevap

228

Birçok yazı tipi Ubuntu için paketlenmiştir ve Ubuntu Yazılım Merkezi'nin "Yazı Tipleri" kategorisi aracılığıyla kullanılabilir. % Co_de% değerini tercih ederseniz, otf - veya ttf - ile başlayan paketleri arayın.

Ana klasörünüzün gizli apt-get dizinine yerleştirilen yazı tipi dosyaları otomatik olarak kullanılabilir. Bunları, aşağıdaki yorumlara göre Ubuntu'nun daha yeni sürümlerinde .fonts dizinine de yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca, yazı tipi dosyasını çift tıklatabilirsiniz (veya sağ tıklama menüsünde Yazı Tipi Görüntüleyicisi ile Aç seçeneğini de seçebilirsiniz). Sonra Yazı Tipi Yükle düğmesini tıklayın.

Sistem genelinde kullanılabilir yazı tiplerine ihtiyacınız varsa, bunları ~/.local/share/fonts 'ye kopyalamanız ve yeniden başlatmanız (veya font önbelleğini /usr/local/share/fonts ile manuel olarak yeniden oluşturmanız) gerekir.

fc-cache -f -v

dosyasını çalıştırarak doğru şekilde yüklendiklerini onaylayabilirsiniz.

Yeni yazı tiplerini göstermeden önce OpenOffice Writer gibi bazı programları yeniden başlatmanız gerekebilir (genellikle bu tür programlar başlatıldığında font listesini önbelleğe alır).

Düzenleme: Yorumları ve en iyi uygulamayı yansıtmak için fc-list | grep "<name-of-font>" yerine /usr/local/share/fonts 'ya manuel olarak yüklenecek tavsiye değiştirildi.

    
verilen cevap jbowtie 06.09.2010 00:49
53

Yazı tiplerini /usr/local/share/fonts veya bir alt klasöre ( /usr/local/share/fonts/TTF gibi) kopyalayın ve sonra sudo fc-cache -fv dosyasını çalıştırın. Bunu daha kolay hale getirmek için yükleyebileceğiniz bazı grafik programlar var, ancak hiçbirini denemeye gerek duymadım. Yazı Tipleri burada bulunan Ubuntu wiki sayfası da yardımcı olabilir.

GIMP onları o zaman bulacaktır.

    
verilen cevap frabjous 06.09.2010 00:20
41

Üçüncü taraf web sitelerinden fontların yüklenmesi neredeyse çok kolaydır. Dosyayı bilgisayarınıza bir yere indirin ve kaydedin:

Ardından yazı tipi arayüzünü yüklemek için yazı tipine çift tıklayın:

Ekranın sağ alt kısmında bulunan Yazı Tipi Yükle düğmesini seçin.

    
verilen cevap Marco Ceppi 07.09.2010 01:00
11

Kök olarak yüklemeniz gerekmez. Ev dizininizde .fonts adında bir klasör oluşturun (zaten yoksa), font dosyasını oraya bırakın, Gimp'i çalıştırın, iş bitti.

(Eğer yoksa, .fonts ve diğer "gizli" klasörleri görebilmek için Edit & gt; Preferences- & gt; Views- & gt; Gizle ve yedek dosyalarını göster'i etkinleştirmeniz gerekebilir. t zaten.)

    
verilen cevap bobince 06.09.2010 09:16
7

Giriş dizininizdeki fontları .fonts klasörüne yüklerseniz, giriş dizininizdeki fontları önbelleğe almak için fc-cache -rv ( not sudo ) çalıştırmanız gerekebilir. ayrıca.

    
verilen cevap somsak.lik 06.09.2010 20:14
6

Yazı Tipi Yöneticisi

Yükle ve Yönet yazı tipleri için uygulama.

Birden Fazla Yazı Tipi yükleyebilir.

Yazı tiplerini yüklemek için Yazı Tiplerini Yönet düğmesini tıklayın ve Yazı Tiplerini Yükle seçeneğini belirleyin.

Yazı Tipi Yöneticisi, apps.ubuntu.com adresinden veya Yazılımı ile yüklenebilir Merkezi . Komut satırında ise;

sudo apt-get install font-manager
    
verilen cevap user224082 09.11.2013 13:28
5

Ayrıca, Ubuntu'daki yazı tiplerinin yüklenmesine ve yönetilmesine yardımcı olabilecek fontmatrix adlı bir uygulama da var. Girişten web sitesinde alıntı yapmak için:

  

Fontmatrix, Gnome için olduğu gibi KDE (zaten Kfontinstaller olan) için de herhangi bir platformda bulunan gerçek bir Linux font yöneticisidir.   Amaç, arama yapmak için verdiğiniz dizinlere (ttf, ps & amp; otf) yazı tiplerini yinelemeli olarak sorgulamak, hızlı bir şekilde sıralamak, (buğulu veya bozuk olanları önlemek) ve bunları göstermek.   Daha sonra, bunları etiketleyebilir, alt etiketler, çeşitli etiketlere göre yeniden sıralayabilirsiniz, önizleme ... Hatta bir pdf Yazı Kitabı oluştur ...

Fontmatrix, javadan bu yana Ubuntu evren deposundan yüklenebilir ve sürüm 0.6.0 + svn20100107-2ubuntu2 şu anda maverick ve natty. Fontmatrix kullanımı hakkında kısa bir açıklama kendi web sitesinde mevcuttur.

    
verilen cevap nhandler 16.10.2010 19:40
2

Ayrıca, yazılım paketleri olarak birçok yazı tipi bulunmaktadır. Yazı tipi paketleri ttf- * veya otf- * şeklinde adlandırılmıştır. Yazı tiplerini mümkünse manuel olarak paketler olarak yüklemek daha iyidir. Synaptic, apt-get veya Ubuntu Yazılım Merkezi gibi araçları kullanabilirsiniz. Yazılım Merkezi'nin özel bir yazı tipi bölümü vardır.

    
verilen cevap dv3500ea 06.09.2010 00:36
2

Onları ~.fonts (bobince'nin cevabına bakın) ve FontMatrix (nhandler size gösterir) içinde manuel olarak kurmaya ek olarak, ayrıca Yazı Tipi Yöneticisi (10.10 veya Ubuntu paketini yükleyin href="http://code.google.com/p/font-manager/downloads/list"> 10.04 ve belki daha eski sürümler için indirme paketi oldukça hafiftir (ve bir Gtk GUI'sine sahiptir).

    
verilen cevap JanC 16.10.2010 20:04
2

Yazı tiplerinin Gimp için özel olarak olmasını istiyorsanız, bu yanıtı inceleyin.

Özetle, yazı tipi dosyalarını Gimp'in kendi yazı tipi klasörüne kopyalayın veya Gimp'e fontlarınızla birlikte klasörlere sahip olduğunuzu söyleyin.

    
verilen cevap carnendil 15.11.2013 17:13
0

Google Yazı Tiplerini yükleme hakkında başka bir soru , bunun bir kopyası olarak kapatılmıştı, ama aslında değil (oldukça dar).

Orada sağlanandan daha iyi bir cevap (yani, Google Yazı Tiplerine gitme ve yazı tipini arama ve garip indirme sistemi üzerinden gitme), doğrudan Github'dan almaktır. Roboto Mono yazı tipi dosyaları

Bunların geri kalanı İşte adresinden edinilebilir. Ayrıca bunlardan elde edilebilecek bir ZIP dosyası da vardır. ana İşte sayfası.

Yani, eğer bu şeyleri betimlemek isterseniz (ör. düzenli olarak en son sürümü indirirseniz), bunu bir Git checkout'unu kullanarak veya istediğiniz tam dosyaları indirmek için wget veya curl kullanarak yapabilirsiniz.

PS: " Google Yazı Tiplerini İndirme " bölümünde başka bir yinelenen soru var. Bu, googlecode.com adresinden bir yükleyici komut dosyası kullanmak ve görev listesini kullanarak (Google Yazı Tipi'nden daha fazlası için) başka yöntemler de sunar.

    
verilen cevap S. McCandlish 27.07.2018 14:47

Etiketlerdeki diğer soruları oku