Unity'yi nasıl kaldırabilirsiniz?

86

Netbook Remix önceki sürümlerinde ben netbook-başlatıcısı devre dışı bırakmak ve sadece boş bir masaüstü var başardı. Ben bu benim için iyi çalıştı, Netbook sürümü ama arayüz hızını sevdim.

Unity'yi nasıl kaldırabilirim?

Ayrıca Ubuntu'nun tüm sürümleri için kaldırma talimatlarının olması yararlı olacaktır.

    
sordu Jorge Castro 12.10.2010 07:58

9 cevap

59

12.04

için

Aşağıdaki paketleri kaldırın:

sudo apt-get remove unity unity-2d unity-2d-panel unity-2d-spread unity-asset-pool unity-services unity-lens-files unity-lens-music unity-lens-applications gir1.2-unity-5.0 unity-common indicator-sound indicator-power indicator-appmenu libindicator7 indicator-application indicator-datetime indicator-messages libnux-2.0-0 nux-tools libunity-misc4 unity-2d-common

syslinux-legacy yüklenecek, ancak bu güvenle göz ardı edilebilir.

Not: Yukarıda açıklanan yöntemi kullanarak Unity'yi kaldırdıktan sonra, LightDM'nin başka bir şekilde kaldırılmamış olması kaydıyla, Ubuntu'ya yeniden başlatıldığında LightDM masaüstü yöneticisi ile karşılaşacaksınız. Ancak Unity kaldırıldığında, LightDM'nin yönetileceği herhangi bir masaüstü bilgisayar olmayacak ve LightDM'den giriş yapmaya çalışmanız hata mesajıyla sonuçlanacaktır. LightDM'den, istenirse yeni bir masaüstü ortamı kurabileceğiniz bir terminale çıkmak için "CTRL + ALT + F1" kullanabilirsiniz. Örneğin, sudo apt-get install gnome-core , Gnome Desktop Environment'ı terminalden kurmak için kullanılabilir, veya sudo apt-get install lxde , terminalden LXDE'yi yüklemek için kullanılabilir. "Lightdm" ve "gdm" masaüstü seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz. Masaüstü yükleme işlemi sırasında yöneticiler. "Lightdm" seçeneğinin seçilmesi hem Gnome Desktop Environment hem de LXDE ile çalışır.

11.10

için

Aşağıdaki paketleri kaldırın:

sudo apt-get remove unity unity-2d-places unity-2d unity-2d-panel unity-2d-spread unity-asset-pool unity-services unity-lens-files unity-lens-music unity-lens-applications gir1.2-unity-4.0 unity-common indicator-sound indicator-power indicator-appmenu libindicator6 indicator-application evolution-indicator indicator-datetime indicator-messages libnux-1.0-0 nuxtools

Bu, İletim ve Tomboy'u kaldıracak, sorun yok, kullandıktan sonra yeniden yüklemeniz gerekiyor

sudo apt-get install tomboy transmission

veya Yazılım Merkezi'nde yalnızca birlik arayın ve onu kaldırın.

11.04

için

Unity'yi kullanmanın en kolay yolu, klasik masaüstünü kullanmaktır:

Birliği kaldırmak için aşağıdaki paketleri kaldırmanız gerekir, bu sadece giriş ekranında "klasik" seçeneği bırakacaktır:

  • unity , libnux , unity-place-applications , unity-place-files

veya Yazılım Merkezi'nde yalnızca birlik arayın ve onu kaldırın.

Performans sorunlarınız varsa veya video kartınız kara listeye alınmışsa ancak yine de denemek istiyorsanız, her zaman 2D arayüzüne göz atabilirsiniz:

10.10 için:

Ubuntu Yazılım Merkezi'nde ubuntu-netbook için birlik paket aramasının kaldırılmasına ek olarak, ubuntu-netbook ve ubuntu-netbook-default-settings paketlerini de kaldırın.

Bu, kurulumunuzu 2 panel ve GNOME ile geleneksel bir masaüstüne döndürecektir.

Benzer: GDM oturum menüsünden "Ubuntu Netbook Edition" seçeneğini nasıl kaldırabilirim?

    
verilen cevap Jorge Castro 04.01.2011 20:45
10

    
verilen cevap Rinzwind 17.09.2011 09:40
7

Giriş ekranı yöneticisine gidip, "Ubuntu Netbook Edition" yerine "Ubuntu Desktop Edition" yerine "Ubuntu Desktop Edition" programında başlamayı seçmelisiniz.

Sistem menüsü altında kullanılabilir, ancak Ubuntu'nun Hollandaca çevirisini kullandığımdan, İngilizce veya diğer dillerdeki tam adı bana bilinmiyor. Umarım bu size yardımcı olur: -)

Ayrıca, oturum başına başladığınız masaüstü ortamını da değiştirebilirsiniz. Sadece giriş ekranında kullanıcı adınızı tıklayın, sonra ekranın alt yarısında "Ubuntu Netbook Edition" varsayılan bir oturum seçici olmalıdır. Masaüstüne değiştir ve gitmeye hazırsın.

Bunların hepsinin Netbook Sürümü'nü "kaldırmaması" gerektiğini, ancak sadece devre dışı bıraktığını unutmayın. Uygun prosedür muhtemelen bunun için kurulu paketleri kaldırmaktır. Bunu yapmak için ubuntu-netbook paketini kaldırabilirsiniz.

    
verilen cevap Niek Bergman 12.10.2010 08:16
5

Bunu yapmanın en temiz yolu, tüm bağımlılıkları kaldırarak mevcut tüm yapılandırma dosyalarını da temizler:

apt-get autoremove --purge unity-*

Ne yapmaya çalıştığını anlayana kadar bunu yapma.

    
verilen cevap daisy 30.04.2012 17:46
4

14.04

terminalde (Ctrl + Alt + T) çalışma:

sudo apt-get remove --purge unity

sudo apt-get remove --purge gnome-shell

sudo apt-get remove --purge lightdm

sudo apt-get autoremove

yeniden başlatır.

Ancak bodhi.zazen

cevabını düşünün     
verilen cevap JoKeR 02.06.2014 21:53
3

12.04

için

Adım 1: Başka bir masaüstü ortamı ile yerine Birlik yapmak istediğinizde, önce yedek masaüstü ortamını yükleyin. Örneğin, "gnome-core" dosyasını aşağıdaki gibi yükleyebilirsiniz:

sudo apt-get install gnome-core

"GNOME çekirdeği" yerine yeni bir tane yüklerseniz, " lightdm arasında seçim yapmanız istenir. "veya" gdm "kurulum işlemi sırasında masaüstü yöneticisi. ("Lightdm" i seçmek benim için çalıştı; "gdm" seçeneğini seçmeyi denemedim.)

2. Adım: "Birlik" in ana bileşenlerini aşağıdaki gibi kaldırın:

sudo apt-get remove unity unity-2d unity-2d-panel unity-2d-shell

Notlar:

(A) Soru, yalnızca Unity'nin nasıl kaldırılacağını sorarsa da, bir kullanıcı için "gnome-core" i bir replace olarak yükleme talimatlarını dahil ediyorum. Birlik kaldırıldıktan sonra masaüstü. Tabii ki, Adım 1 ("gnome-core" veya başka bir masaüstü ortamı kurma) atlanabilir. Ancak 1. Adım atlanırsa, lütfen LightDM tarafından yönetilmek üzere kalan masaüstü bilgisayar olmadan ne yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki (D) yorum bölümüne bakın.

(B) Yukarıdakiler, Ubuntu Yazılım Merkezi kullanılarak bir terminalde değil de gerçekleştirilebilir. 1. Adım yerine, "gnome-core" için Ubuntu Yazılım Merkezini arayın ve ardından ilgili paketi kurun. 2. Adım yerine, Ubuntu Yazılım Merkezini "birlik" için arayın ve ardından aşağıdaki dört paketi kaldırın: (1) birlik; (2) birlik-2d; (3) birlik-2d-panel; ve (4) birlik-2d-kabuk.

(C) Bazıları , "gnome-core" yerine "gnome-shell" paketini yüklemeyi önerdi "paket. Ama benim tecrübemde, bir terminalden "gnome-core" kurmak hiç bir şey bozmadan gayet iyi çalışıyor. Daha sonra, isterseniz "GNOME Masaüstü ortamını tam bileşenler ile birlikte eklemek için Ubuntu Yazılım Merkezi'ni kullanabilirsiniz.

(D) Adım 1 (Unutmadan önce "gnome-core" veya başka bir masaüstü ortamı) atlanırsa, LightDM başka bir şekilde kaldırılmamışsa, yine de LightDM masaüstü yöneticisi ile yeniden başlatılırken karşılaşacaksınız. Ubuntu. Ancak Unity kaldırıldığında, LightDM'nin yönetilecek herhangi bir masaüstü bilgisayarı olmayacak. LightDM'den bir terminale çıkmak için " Ctrl + Alt + F1 " kullanabilirsiniz. Ve terminalden, "sudo apt-get install gnome-core" (Gnome Masaüstü Ortamı'nı kurmak için) veya "sudo apt-get install lxde" (LXDE'yi yüklemek için), vb. Kullanarak yeni bir masaüstü ortamı kurulabilir. Masaüstü yükleme işlemi sırasında "lightdm" ve "gdm" masaüstü yöneticileri arasında seçim yapılabilir. "Lightdm" yi seçmek benim için iyi çalıştı. "Gdm" işlevinin çalışıp çalışmayacağını doğrulayamıyorum.

(E) Ubuntu'nun resmi olarak tanınan bir Gnome-shell lezzet / özelleştirme yayınlamasını diliyorum (tercihen LightDM yerine GDM). Yukarıdakileri yapma ihtiyacını ortadan kaldırır! (Mayıs veya Haziran ayında yayınlandıktan sonra Linux Nane 13 denemeyi deneyeceğim.)

    
verilen cevap Lexalt 02.05.2012 16:50
2

Unity'yi Yazılım Merkezi, (Uygulamalar ➜ Ubuntu Yazılım Merkezi) aracılığıyla kaldırabilirsiniz. Arama kutusuna unity yazın, Unity'yi seçin ve ardından kaldır'ı seçin (ekran görüntüsüne bakın)

Unity ile ilişkilendirilecek tüm uygulamaları seçip tamamen kaldırmanız gerekir.

    
verilen cevap Mark Rooney 01.03.2011 10:07
1

Dürüst olmak gerekirse, Ubuntu'ya yeni olduğunuz için, muhtemelen yeni bir kubuntu yüklemesi yapmak en kolay yoldur.

/ home içindeki verileriniz korunacaktır.

Birliğin, Unity'yi nasıl kaldıracağınıza ilişkin verdiği bağlantıyı görebilirsiniz, ancak komutlar, sürümler arasında biraz farklılık gösterir ve henüz 14.04 için talimat yayınlamış olup olmadığından emin değilim. Eski bir listeyi kullanabilirsiniz, ancak listeyi kendiniz ayıklamanız gerekebilir.

Sahip olacağınız diğer problem, gdm gnome (birlik) 'in bir parçasıdır, bu yüzden bazı gnome lib'lerine (paketler) ihtiyacınız vardır. Bütün cüce şeyleri kaldırmak istiyorsan, kdm kullanmalısın.

    
verilen cevap Panther 02.06.2014 21:40
0

Terminal türünde: Unity'yi kaldırmak için sudo apt-get remove unity ve LightDM'yi kaldırmak için sudo apt-get remove lightdm

    
verilen cevap mmm3743 02.06.2014 21:38

Etiketlerdeki diğer soruları oku