Microsoft OneNote alternatifi?

92

Linux için Microsoft OneNote ile aynı işleve ve kullanılabilirliğe sahip herhangi bir program var mı? Şu anda Basket'i (KDE için) kontrol ediyorum, bu doğru yöne işaret ediyor gibi görünüyor, ama hala OneNote'un işlevselliğinin çoğundan yoksun ve ne yazık ki çok sorunlu.

OneNote'un ne olduğunu bilmeyenleriniz için, Vikipedi girişinden birinci paragraf:

  

Microsoft OneNote (eski adıyla çağrıldı   Microsoft Office OneNote) bir   serbest biçimli bilgisayar programı   bilgi toplama ve çoklu kullanıcı   işbirliği. Kullanıcının toplayabilir   notlar (el yazısı veya yazılı),   çizimler ve sesli yorumlar ve   bunları diğer kullanıcılarla paylaşın   Internet üzerinden Microsoft OneNote.   OneNote'un masaüstü sürümü   Microsoft Windows için kullanılabilir   Platform.

    
sordu YSN 29.12.2010 15:19

17 cevap

47

Zim

Zim, wiki benzeri özellikler ile uygulamayı alan benzer bir nottur. Zim, zengin metin formatlamasını, notalar ve dış kaynaklar arasındaki bağlantıları, satır içi görüntüleri ve hatta LaTeX denklemlerini destekler. Sekmeleri olan tanıdık bir 'defter' düzenine sahiptir.

İşte bazı özellikleri gösteren hızlı bir ekran görüntüsü:

Zim, eklentiler kullanılarak genişletilebilir - örneğin LaTeX eklentisi. Daha fazlası var. İşte varsayılan eklentilerin listesi (bazılarının bağımlılıklarını yüklemeniz gerekebilir):

 • Takvim
 • Not Oluştur (klavye kısayolları vb. için komut satırından)
 • Diyagram Düzenleyici (graphviz kullanarak)
 • Denklem Düzenleyicisi (LaTeX kullanarak)
 • GNU R Çizim Editörü
 • Ekran Ekle (scrot kullanarak)
 • Sembol Ekle
 • Bağlantı Haritası (graphviz kullanarak)
 • Yazım Denetleyicisi
 • Görev Listesi
 • Tepsi Simgesi (aslında bir uygulama göstergesi)
 • Sürüm Denetimi (bzr kullanarak - bu, senkronizasyon yapmalı ve gerçekten yedeklenmelidir)

Eksik olması gereken tek özellik, Tomboy ile olduğu gibi Ubuntu One senkronizasyonudur. Ancak, varsayılan Notes dizinini ( ~/Notes ) kullanırsanız, bunu Ubuntu One üzerinden, dosyalar içindeki bu klasör.

    
verilen cevap dv3500ea 29.12.2010 15:57
37

OneNote - Office Web Uygulamaları

OneNote harika ve hayır, Linux için uyumlu bir sürüm yok. Ancak, hemen hemen OneNote kadar harika olan Office Web Uygulamaları 'nı kullanabilirsiniz:)

Kullanmak için bir Microsoft Live hesabına ihtiyacınız var.

Bu bir Web Uygulamasıdır, böylece bir tarayıcıda çalışır ve Ubuntu'dan da kusursuz şekilde çalışır:)

Bunun hala Microsoft iş parçası olduğunu biliyorum, ancak OneNote'u beğenirse OneNote kullanmalısınız.

    
verilen cevap OpenNingia 29.12.2010 17:24
22

Sepet Notu Pedleri

Basket'i her zaman sevdim. OneNote kadar güzel ya da cilalı değil, hiyerarşik şeyler organize etmenize, işleri gruplandırmanıza, medya yerleştirmenize ... vb. İzin verir.

Okuldayken benim için güzel çalıştı.

    
verilen cevap csgeek 29.12.2010 18:06
21

RedNotebook

  

RedNotebook, notları ve düşünceleri takip etmenize yardımcı olan grafiksel bir günlük ve dergidir. Bir takvim navigasyonu, özelleştirilebilir şablonlar, dışa aktarma işlevselliği ve kelime bulutları içerir. Ayrıca girişlerinizi biçimlendirebilir, etiketleyebilir ve arayabilirsiniz.

    
verilen cevap Lincity 19.02.2011 13:58
21

Nixnote

Evernote kullanıyorum. Web sitesinde ücretsiz veya ücretli bir hesap için kaydolun, ardından indir Nixnote istemci yazılımı.

Birden fazla istemciyi (PC, Mac, Android, iDevice, Web), etiketlemeyi, paylaşmayı, aramayı, zengin metinleri, satır içi ekleri (resimler, müzik) ve önemli olarak (benim için) Yapılacaklar öğelerini destekler. Bu şekilde, bir toplantı notundan, haftalar sonra bile, herhangi bir işlem yapıp yapmadığımı biliyorum, çünkü kaydedilen arama yaptığım "Yapılacaklar" a tıkladığımda, tamamlanmamış eylemlere sahip olan tüm notları gösterir.

OneNote'un işbirliği öğesi orada değil, ancak buna hiç ihtiyacım yok. Kişisel olarak, OneNote'un Microsoft için her zamanki gibi pahalı ve pahalı olduğuna inanıyorum (yalnızca bir web arayüzünü desteklese de). Ayrıca, 2010 sürümü sadece 2010'un bir parçası olarak kullanılabilirken, 2007'de 80 sterlinlik perakende satışa sunuldu.

İşte burada Nixnote'un resmi var.

Güncellemeler

 • Nixnote , Nevernote olarak adlandırıldı.
 • Mükemmel, yerel istemciyi Everpad kontrol etmeye de dikkat edin.
verilen cevap Scaine 29.12.2010 16:37
11

Kısa cevap: hiçbir şey arayüz açısından OneNote'a yaklaşmıyor.

Uzun cevap: Sanal bir makinede (örneğin VirtualBox kullanarak) veya Şarap içinde çalıştırın. Eğer doğru hatırlarsam Office 2007 (OneNote dahil) Wine'ın son sürümleriyle iyi çalışır.

    
verilen cevap Jonathon 29.12.2010 16:12
10

MS OneNote'u yıllardır iş ve özel amaçlar için kullanıyorum.

Şimdi, yukarıda belirtilen alternatif uygulamaların hepsini denedim, ama dürüstçe söylemek gerekirse, gerçekten de hiçbir şey OneNote'a yaklaşmıyor.

En azından biraz yakın olan tek şey, Ubuntu Yazılım Merkezi'nden veya geliştiricinin web sitesinden indirilebilen Sepet Notu Pedleri'dir: İşte

OneNote'ta sevdiğiniz fonksiyonların çoğunu, Wine veya PlayonLinux veya WM'de bir şekilde yüklemeniz gerekenden daha fazla feda etmek istemiyorsanız ...

Muhakeme: Hangi linux not uygulamasında notta herhangi bir yere tıklayabilir ve herhangi bir nesne, dosya, yazı, çizim vb. Ya da otomatik bulut senkronizasyonu da sağlıyor? Hangi serbest çizimler yapmak veya çizim araçlarını kullanmanıza olanak tanır? Hangi herhangi bir grafiksel elemanların, resimlerin üzerine doğrudan elle çizim yapmanızı sağlar? Notlar doğrudan pdf veya html veya jpg kaydetme hakkında ne dersiniz? Herhangi bir linux not uygulaması dokunmatik ekranda stylus kalem kullanımını destekler? Metin dönüştürme özelliği veya OCR, tarama vb. Notlar / not defterleri içindeki veya içindeki herhangi bir parçayı sürükle ve bırak? Tek bir tıklamayla renk kodları ile not / defter yönetimi gibi yeni sekme açın ve sürükle ve bırak? Ve böylece listede sonsuzdur. OneNote Kurallar linux için her not uygulaması. Ne yazık ki!

    
verilen cevap Steve Novak 31.10.2012 13:52
10

FreeMind

Kesinlikle aynı değil (ama diğer cevaplar, hedef direklerini hafifçe değiştirdi ...). Çok hızlı bir not alma ve planlama uygulaması. Tüm planlamam şimdi, detay alanlarını oluşturmak için çok hızlı olduğu için, lineer olmayan bir şekilde geri ve ileriye doğru hareket etmekten geçiyor.

    
verilen cevap Jonathon 29.12.2010 17:10
6

KeepNote

İyi bir onenote alternatifi arayışı, aylarca beni işgal etti. Yukarıdakilerin hepsini denedim, şu an için Keepnote'a (.org) yerleştim. Onenote kadar gösterişli olmasa da, bazı avantajları vardır. Bunu bir bulutla senkronize ediyorum ve bu şekilde tüm notlarıma erişilebilir çünkü bunlar html'dir:)

    
verilen cevap user8132 30.12.2010 23:21
4

Tomboy

Tomboy, Ubuntu One ile iyi bir şekilde senkronize ediliyor. Ubuntu One ve Tomboy'u Windows'a yükleyebilir, hesabınızı kurabilir ve her iki yönde de senkronize edebilirsiniz. TomOG notlarınızı senkronize eden webNotes adlı iPhone için de bir uygulama var.

Tomboy'u indirin: İşte

Ubuntu One'ı indirin: İşte

iOS için

webNot’ları: İşte

    
verilen cevap speter 31.10.2012 14:19
4

Görev Koçu - Arkadaşça görev yöneticiniz

Görev Koç, kişisel görevleri ve yapılacak listeleri takip etmek için basit bir açık kaynak kodlu yöneticisidir. Çoğu görev yöneticisinin kompozit görevler için tesis sağlamadığı bir hayal kırıklığı yarattı. Çoğunlukla, görevler ve diğer etkinlikler çeşitli faaliyetlerden oluşur. Görev Koç kompozit görevlerle başa çıkmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, çaba takibi, kategoriler ve notlar sunar. Görev Koçu Windows, Mac OS X, Linux, BSD ve iPhone ve iPod Touch için kullanılabilir.

Daha fazla Ekran görüntüsü burayı bulabilirsiniz.

    
verilen cevap hhlp 18.06.2011 16:20
3

Evernote 'u öneririz. Gerçekten iyi bir not defteri, belirli bir cihaza bağımlı değilsiniz. Akıllı telefon, tablet, Linux'ta kullanın ... ayrıca otomatik olarak senkronize edilir.

    
verilen cevap fecub 31.10.2012 14:30
2

Hiç kimse, Linux üzerinde yerel olarak çalışan CherryTree yazılımlarından bahsetmedi. İlk izlenimim, bu, Linux'ta yazılım alan en gelişmiş notlardır.

Bazı önemli özellikler:

 • Yazılımı alan diğer birçok nottan özellikleri içe aktarın.
 • Çapraz platform
 • Kullanımı ücretsizdir
 • Temel olarak her şey için grafik simgeleri vardır (yalnızca menüler halinde açılan diğer Linux yazılımlarının% 99'u gibi değildir)
 • Hiç kullanmadım ama benim için çok havalı görünüyor. OneNote'a yaklaşmak.

    
verilen cevap Erikas 28.07.2016 07:48
2

Boostnote !

Farkı olan OneNote'a çok benzer, kod parçacıklarını depolamaya izin veriyor (renkler sözdizimini vb. dillerin zilyonlarını tanır). Ek olarak, tüm notları Markdown'da yazarsın, bu yüzden harika. Tek sorun, senkronizasyon için kendi bulutlarına sahip olmaları değil, böylece verilerinizi herhangi bir Dropbox klasörüne veya diğer bulut şeylerine kaydedebilirsiniz. Ve veriler örneğin Simplenote

gibi şifrelenmemiş.     
verilen cevap Mat 16.10.2017 15:04
2

P3X OneNote

Bu, bence, orijinaline en yakın geliyor. Bir not web uygulaması için sadece yerel bir sarıcı. Bunun için gerçekten fazla bir şey yok. Eğer bir not kullanıcı adanmış ve vm veya çift önyükleme önlemek istiyorsanız, o zaman P3X not alma ikilemini çözecektir.

    
verilen cevap ivan marchenko 20.11.2017 21:01
1

Diğer tüm yazılım önerilerini denedim ve "Jonathon" un dediği gibi hiç kimsenin işe uygun olmadığını söyledi. Onların kendi UI'leri genellikle oldukça zayıftır ve hiçbiri OneNote'un yaptığı temel şeyi yapmaz. İçerilen kategoriler içeren bölümler, tüm notların tek bir yerde olmasını istediğinizde gereklidir.

Pahalı, yalnızca metin ve çalıştırmak için Şarap kullanmanız gerekir, ancak CintaNotes 'u tavsiye ederim. WineHQ AppDB, CintaNotes listelerini son derece eski bir Wine sürümüne karşı çalıştırıyor .

    
verilen cevap wonea 16.03.2015 12:24
0

Dropbox 'ı kullanabilirsiniz + cron + git + Bitbucket.org ücretsiz sürüm için

    
verilen cevap Vitaly Zdanevich 13.02.2016 10:35

Etiketlerdeki diğer soruları oku