Ubuntu'da Android uygulamaları çalıştırabilir miyim?

94

Android uygulamalarını Ubuntu'da çalıştırmak mümkün mü? Ve ben bir emülatörün içinde değil, aynı zamanda Ubuntu Yazılım Merkezi'ni kullanarak kurulu başka bir uygulama ile yaptığınız gibi, demek istemiyorum.

    
sordu mxhernaiz 09.08.2010 05:56

8 cevap

28

Düz cevap, yapamazsın. Android uygulamaları Java'da geliştirilmiş ve bu nedenle çalışmalıdır, ancak ortam tamamen farklıdır:

 • Ekran boyutu sınırlıdır, bir mobilde "Pencere Sistemi" kavramı yoktur
 • Donanımın bir kısmı basitçe orada yok, SIM kart, GPS vb.

Uygulamaları, ihtiyaç duydukları ekstra bitleri vererek aptaran bir emülatör var. Ancak makinenizdeki yerel OpenJDK'yı kullanır, böylece iyi çalışırlar. Bir test ortamı gibi düşünün ve bir emülatör değil.

Her neyse, eğer Layar'ı dizüstü bilgisayarınızda çalıştırıyorsanız, unutun, hiç bir şey ifade etmiyor.

    
verilen cevap paulo.albuquerque 09.08.2010 15:31
27

Artık Chrome altında, bu uzantıyı kullanarak APK'leri çalıştırabilirsiniz. uygulamaları test etmek için geliştiriciler tarafından kullanılmak üzere geliştirildiğini düşünün. . İşte işe almak için yaptığım bazı adımlar

 1. burayı 'dan yükle -' Ekle’yi tıklayın. Krom '

  Bu, 113Mb'de bir crx yükleyiciyi ve 9Mb civarında bir tane daha indirmeyi düşündüğü için biraz zaman alacaktır, bu yüzden sabırlı olun:

  N.B. Fedora 21 Chromium 40 yapmamda, verileri temizledikten ve uzantıyı yeniden yükledikten sonra bile uzantıyı yüklemeyi denediğimde 'Manifest dosyası geçersiz' hatası aldım. Ayrıca Ubuntu 14.04'ün Chromium 41 sürümü ile ilgili sorunlarım vardı, dolayısıyla Google Chrome'u yükledim: (ve işe yaradı.

 2. Kullanmak istediğiniz uygulamanın APK'sını edinin - hayır, Google Play'den yükleyebileceğiniz gibi görünmüyor, uygulamanın bir APK dosyasına ihtiyacınız var, bu yüzden bu biraz zor . En kapalı kaynak dağıtıcıları, içeriklerinin serbestçe dağıtılmasını istemez. Bu nedenle, Google Play'deki çoğu uygulama için en azından aşağıdakileri kullanmanız gerekir:

  • Açık kaynaklı bir uygulama için bir APK kullan - bunu test etmek için Bir hata ekranıyla sonuçlanan> VLC Media PLayer - daha sonra armv7 arc sürümünü denedim ve önce çalıştı ve sonra çöktü.
  • Android cihazından bir APK edinin - bu, bazı köklü Android cihazlarda kolayca yapılabilir, normal cihazlarda sistem uygulamasının apks'larını /system/apps veya bir yerden kopyalayabilirsiniz. - Yine yasal şeyler nedeniyle tavsiye edilmez.
  • Üçüncü taraf bir hizmet / APK'ların deposu kullanın - ör. bu makale bu birini önerir, ancak burada sorun, değiştirilmiş veya virüslü programlar / dosyalar indiriyor olabilirsiniz. Muhtemelen son çare olarak düşünülmelidir.
  • Üçüncü taraf bir uzantı kullan - ör. Bir cihaz ve yüklemeler yapıyormuş gibi görünen bu bir (yasal bir şeyden hoşlanıyorsanız iyi bir fikir değil, google her hareketinizi izler (temelde oturum açmışsa) bu yüzden oldukça hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz ... Hem tarayıcıda hem de büyük olasılıkla güncelliğini yitirmiş olarak ölü android destek . Yine de tarayıcının dahili mağazasında olmayan uzantıları yüklemeniz önerilmez!
 3. Yükle

  Şimdi onu denemenin daha eğlenceli bir hale geldik. Chrome'daki Uygulamalar öğesine gidin (veya URL çubuğunda chrome://apps yazın) ve Arc Welder'ı başlatın. Ardından, APK'nın bulunduğu dizini ve ardından APK'yı seçin, ardından pencerede 'Uygulamayı Başlat'ı seçin.

  Pencere uygulama simgesini şu şekilde görünen bir şekilde gösterirse:

  uygulama muhtemelen kazandı. Çalışmaya devam etmeleri için çok fazla puan olmayabilir. Bu, Android 4.4 + için uygulamalarla dolu oldu ...

 4. Kullan

  Çalışmam için QuickOffice almayı ve çoğunlukla uzantı altında çalışmayı başardım. Dosyayı kaydetmek için yer seçimi konusunda mutlu olmadığından, herhangi bir belgeyi kaydetme (bir klasör seçim kutusu gösteriliyor, kaydetme için bir dosya seçim kutusu değil: P)

  'Uygulamayı Başlat' düğmesine bastıktan sonra, uzantı otomatik olarak Chrome'daki uygulamalar sayfasına bir giriş ekler. Bu, uygulamayı doğrudan uygulama menünüzden / tire / başlatıcıdan başlatmak için bağımsız bir uygulama başlatıcısına dönüştürebilir - bu muhtemelen Bu uzantının en iyi özelliği masaüstüyle bütünleşir ve öncelikle bir emülatör vb. başlatmanıza gerek yoktur.

  Genel olarak bu parlaktır, çünkü bu muhtemelen geliştirme aşamasındadır ve bunun için tasarlanmamıştır oldukça iyi çalışır.

Kaynaklar:

Alternatif olarak, diğer yanıtlarda önerildiği gibi bir emülatör kullanabilirsiniz. Genymotion ( vardı bazı kullanışlı talimatlar burada , ancak < a href="https://askubuntu.com/a/480982/178596"> bu yanıtı yardımcı olabilir. Android Öykünücüsü Android Studio SDK'sının bir parçası olabilir, ancak Android Nougat uygulamalarının imzalanması gerektiğinden .

    
verilen cevap Wilf 03.04.2015 02:00
17

Elde en yakın olacak bir emülatörden geçiyor. Bu cevap sizin için olmayabilir (tüm bunları zaten biliyor olabilirsiniz) ancak diğer insanlar bu konuya girerse, bilmek isteyebilirler.

Android SDK'nın (yazılım geliştirme kiti) bir parçası olan Android emülatörüyle şeyler çalıştırabilirsiniz.

Bu, çok fazla sayıda Android uygulamasını çalıştırmanıza izin veren bir sanal cihaz sağlar; ancak daha fazla donanıma bağlı şeyler (3D, Telefon görüşmeleri, GPS, SMS, vb.) ile mücadele edebilir.

İşte, kurulum için bir rehber:

Ubuntu'da Android Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır? - Softpedia

    
verilen cevap Oli 09.08.2010 18:05
5

Hayır, yapamazsınız (Oli tarafından belirtildiği gibi bir emülatörden başka.) Ancak , Ubuntu halkı bunun üzerinde çalışıyor gibi görünüyor, bu yüzden gelecek. Kanıtım: İşte

    
verilen cevap user11619 28.02.2011 22:25
4

YOU CAN

Bunu yapmak için birkaç seçeneğiniz var.

 • Android SDK ile gelenler gibi özel emülatör . ARM tabanlı olduklarını slovaz olarak kullanmayın.
 • Android x86 yüklü VirtualBox gibi genel sanal makine . Benim önerim.
 • Chrome. Google Chrome'un son sürümleri, Android uygulamalarını kendi içinde çalıştırabilir (bunu denemediniz, ancak kullanıcılar yüksek puanlar).
 • Android cihazını USB veya Wi-Fi ağına bağlayın ve bir çeşit Uzak Masaüstü kullanın.
verilen cevap Barafu Albino 07.11.2014 12:25
4

Android uygulamalarını Ubuntu'da çalıştırmak mümkün mü?

Evet

Doğal olarak, Ubuntu Yazılım Merkezi kullanılarak yüklenen başka bir uygulamada olduğu gibi?

Evet, ama bir sürü uğraktan:

 • Kromu kullanma (Beta düzey araçları)
 • Anbox (Alfa seviye yazılımı);
 1. Google Chrome , Android uygulamalarını chrome uygulamaları olarak çalıştırabilir, ancak önce Arc Welder veya ARChon Özel Çalışma Zamanı .

 2. Anbox bir emülatör değil, bir uyumluluk katmanıdır. Android uygulamalarını bir GNU / Linux işletim sisteminde çalıştırarak Android işletim sistemini bir konteynere yerleştirerek, donanım erişimini soyutlayarak ve çekirdek sistem hizmetlerini bir GNU / Linux sistemine entegre ederek Android uygulamalarını işletim sisteminize entegre edebilirsiniz. diğer yerel uygulama.

verilen cevap Enkouyami 07.01.2018 10:05
3

Bu alana daha fazla sayıda geliştiricinin girdiği görünüyor. İşte ,

What is Shashlik

The goal of Shashlik is to provide a way to run Android applications on a standard Linux desktop as easily and simply as possible.

Ubuntu'da android uygulamaları çalıştırabilir. Sabit değil ve tüm uygulamalar çalışmıyor, ama umut verici görünüyor.

P.S.. % Co_de% ve sudo apt-get install libgl1-mesa-dev

için vardı     
verilen cevap jtzero 12.07.2016 03:12
0

Daha yeni kullanılabilir bir seçenek Anbox . Diğer çözümlerin çoğundan farklı olarak, bir emülatör olmaktan ziyade konteyner temellidir. Bu, ana bilgisayar çekirdeğinde çalıştığı anlamına gelir. Ayrıca, uygulamaların yerel görünmesi için ana işletim sisteminize entegre olmaya da çalışır. Şu anda alfa ama umut verici görünüyor.

    
verilen cevap Jon Bentley 10.05.2018 15:44

Etiketlerdeki diğer soruları oku