Ubuntu 14.04 ve VirtualBox ile Ekran Çözünürlüğü Sorunu

220

Ortam: Windows 7 çalışan Lenovo T530. VM Sanal Kutusunu kullanarak bir sanal makineye Ubuntu 14.04 yüklediniz. Tüm güncellemeleri hem Sanal Kutudan hem de Ubuntu'dan yüklediniz.

Sorun: Ubuntu'nun masaüstünde ve diğer Ubuntu tarafından başlatılan programlarda, pencere, normal Sanal Kutu penceremin geri kalanının ortasında gösterilen yaklaşık 3x4 inç'e düşürülür. Ekran çıktısının normalde görebildiğimin sadece sağ üstünü görüyorum. Lütfen yardım et.

Sanal Kutu Sanal Makinesinde Misafir Eklemelerini nasıl yüklerim? gördüm

Ancak, bu cevapların hiçbiri 14.04'te çalışmıyor.

    
sordu user3341257 21.04.2014 06:13

9 cevap

249

Temel olarak Konuk eklemeleri gerekir, aşağıdaki paketleri yüklemek için Sanal Makineye giriş yapın:

sudo apt-get install virtualbox-guest-dkms

Son olarak, yüklemeyi tamamlamak için Sanal Makineyi yeniden başlatın.

    
verilen cevap Sylvain Pineau 21.04.2014 09:22
73

Sanal kutuda "Misafir Eklemeleri" ni yüklemeniz gerekir. Ubuntu ayarları ile bir çözünürlük ayarlamaya gerek yoktur. Misafir pencereniz ön plandayken üst menüden seçim yapın:

VirtualBox -> Devices -> Insert Guest Additions CD image

Ubuntu'da bir terminal açın, cd klasörüne gidin (genellikle / media / VBOXADDITIONS *) ve çalıştırın

sh ./VBoxLinuxAdditions.run

Çalışan bir derleyiciniz olması gerektiğini unutmayın gcc / g ++

    
verilen cevap mahmood 21.04.2014 07:15
55

Seninle aynı problemi yaşadım. Bu adımları yaptım, belki de sana yardımcı olur:

 1. Sistem ayarları → Yazılım ve Güncellemeler → Ek sürücüler
 2. seçeneğine gidin.
 3. x86 sanallaştırma çözümlerini kullan ...
 4. Bundan sonra VirtualBox'ınızı yeniden başlatın

VirtualBox'ım mükemmel çalışıyor.

    
verilen cevap Rustam 01.08.2014 20:09
33

İlk kez çalışmayan Konuk eklemelerini yüklemeyi denedikten sonra başka bir yerde başka bir çözüm buldum: linuxbsdos.com .

Gösterge Tablosundan Xdiagnose'u kullanın. Xdiagnose için arama yapın ve başlatın, ardından Hata Ayıklama bölümü altındaki tüm seçenekleri etkinleştirin. Uygula düğmesine tıklayın, ardından pencereyi kapatın ve sistemi yeniden başlatın.

Sonunda bu hile yaptı! Şimdi 640 x 480 yerine 1024 x 768 çözünürlük elde ediyorum.

Misafir eklerini hiçbir zaman kaldırmamıştım, bu yüzden bu iki tedbiri de almam gerekebilirdi.

---------- DÜZENLEME ---------

Konuk Eklemelerin bir nedenden dolayı başarısız olması durumunda, yukarıda açıklanan çözümün yalnızca bir geri dönüş olduğunu anlamaya başladım. Sonunda bunları başarıyla kurmayı başardım ve şimdi ekran ayarlarında daha geniş bir çözünürlük aralığından birini seçebiliyorum. Yukarıdakilerin hepsini denedikten sonra, nasıl yaptım.

Daha önce denediğim bir şeydi.


sudo apt-get install virtualbox-guest-dkms virtualbox-guest-utils virtualbox-guest-x11
Bu kendi başına yeterli değildir, ancak aşağıdaki adımlar için gerekli olan bir önkoşul olabilir (bunlardan bazıları gerekli olmayabilir ...).
 1. Virtualbox'ı en son sürüme güncelleyin (şu anda 4.3.24)
 2. Misafir sistemindeki Terminalde:

  sudo apt-get install dkms
  sudo apt-get install build-essential module-assistant
  sudo m-a prepare

Misafir sisteminizde hiçbir üst menünüz yoksa, bunun nedeni, gizli modda kalmasına neden olan ölçek modundasınız. Bu durumda Ana makine + C , geçiş ölçeği moduna (burada Ana Bilgisayar , Sağ Kontrol varsayılan olarak)

 1. Misafir sisteminde, üst menüye gidin ve Devices- & gt; Misafir Eklemeleri CD Görüntüsü Ekle'yi tıklayın. Bu, CD görüntüsünü monte etmelidir.
 2. Benim durumumda, Autostart çalıştı ve yükleme bir istemi ile başladı. Otomatik olarak başlamazsa, aşağıdakileri yapabilirsiniz

  cd /media/<username>/VBOXADDITIONS_4.3.10_93012
  sudo ./VBoxLinuxAdditions.run

Sadece & lt; kullaniciadi & gt; giriş yapmış kullanıcının kullanıcı adıyla.

Ve JTIM'in belirttiği gibi bir yeniden başlatma ...

    
verilen cevap Per Quested Aronsson 28.02.2015 22:24
22

Bu yanıtı geliştirmek ve aslında oldukça iyi bir şekilde açıkladı bu diğer gönderiyi . (Burada yayınlanan her şeyi gerçekten denedim ama Windows 7 sistemimde çalışmıyor gibi görünüyor)

Ön adımlar:

 1. Sanal Kutunun en son sürümünü yüklediğinizden emin olun (*). En son sürüme güncellemek için Sanal Kutuyu sorduğunuzda, daha yeni bir sürüm olsa bile güncellemenin büyük olasılıkla bildirilebileceğini unutmayın!

 2. Temiz bir dağıtımdan başlamak, yeni bir sanal makine oluşturmak, Ubuntu'yu yüklemek (yükleme sırasında ağdan güncellenmiş paketlerin indirilmesine izin verdim) ve devam etmeden önce klonlamak iyi bir fikir olabilir. En başından itibaren yeniden başlatmayı engelleyebileceğiniz sıkıntılarınız var.

 3. build-essential ve linux-headers-generic paketlerini yükle. Görünüşe göre, ayrıca dkms 'yi yüklemek için de önerildi. "Konuk işletim sistemindeki DKMS'yi çalıştırma Konuk Eklemeleri koruyacak Bir misafir çekirdek güncellemesinden sonra yüklendi ".

Nasıl Yapılır:

 1. Sanal makinenizi başlatın

 2. Sanal Kutu menüsünde - & gt; Cihazlar - & gt; Misafir Eklemeleri CD görüntüsü ekle ...

 3. Ubuntu'dan bir popup görmeli, CD autorun'un programı yüklemesine izin vermelisiniz. Benim için, daha önce olduğu gibi, Linux başlıklarını bulamadı, ama bu sefer her şey yolunda gitti. Otomatik çalıştırma çalışmıyorsa, bir terminal açın ( Ctrl + Alt + T ), klasöre gidin (genellikle /media/VBOXADDITIONS* ) ve çalıştırın

  sh ./VBoxLinuxAdditions.run

 4. Kapatın ve ardından sanal makinenizi tekrar başlatın

(*) Benim gibi, Sanal Kutunun yeni sürümü ile ağda sorun yaşıyorsanız, bu video (Kısaca: Köprülü ağı kullan ve" sanal makinelere izin ver "seçeneğini seçin)
verilen cevap Antonio 10.03.2015 18:21
4

Aynı problemim vardı. Diğer cevaplarda açıklandığı gibi misafir eklerini kurarak ve görüntülenen video RAM miktarını gösterildiği gibi takarak sabitledim.

    
verilen cevap Elder Geek 06.03.2015 16:11
1

Bazen, basit bir çözüm:

    
verilen cevap T.Todua 17.01.2017 14:33
0

Sylvain Pineau'nun ne söylediğini genişletmek için, sudo apt-get install virtualbox* yazmanız çok daha kolay (joker karakterler apt-get ile kabul edilir).

    
verilen cevap MrAxlee 23.12.2014 13:53
0

Ben Debian Wheezy üzerinde VirtualBox 4.1 üzerinde çalışan bir Ubuntu 14.04 konuk, düşük ekran çözünürlüğü birkaç gün boyunca sıkışmış kaldı. En yaygın olarak önerilen çözümlerden hiçbiri (ör.,% Co_de% yüklenerek, misafir eklemelerini yükleyerek) hiçbiri yardımcı olmadı. VirtualBox'u resmi indirme sayfası 'ndan yükleyerek çalıştı!

    
verilen cevap pdp 16.02.2016 15:27

Etiketlerdeki diğer soruları oku