Logitech T650 şarj edilebilir kablosuz touchpad Ubuntu ile çalışır mı?

19

Google'da arama yaptım, ancak buna bir cevap bulamadı. Logitech T650 kablosuz touchpad'i eski faremi değiştirmek için düşünüyorum. (Daha fazla bilgi: İşte )

Cihaz Windows 8'e doğru hedeflendi. Sorum şu ki, bu Ubuntu 12.10 altında çalışacak. Özellikle de çok dokunuşlu jestler işe yarayacak mı?

    
sordu mystblade9 17.12.2012 11:56

6 cevap

20

19 Şubat 2014 itibariyle, Logitech sitesinde bu touchpad için kutu jest desteğini geliştiren yeni bir ürün yazılımı güncellemesi var. Ürün yazılımı güncelleme işlemi bir pencere kutusu gerektirir, ancak bir kez yapıldıktan sonra, Linux'taki dokunmatik ekranı herhangi bir ek yazılım gerektirmeden gelişmiş özellikler ile kullanabilirsiniz.

İşte bağlantı: İşte

    
verilen cevap nestor 19.02.2014 09:54
16

Bu yüzden bugün t650'yi satın aldım ve xev Tüm tuş basımlarını nasıl alacağımı anladım. Herhangi bir düğmeyi belirli işlevlerle eşleştirmeyi denemedim, ancak burada varsayılan eşleştirmeler olduğunu söyleyebileceğim kadarıyla. Henüz bir tıklama olarak kaydolmaya dokunmak için bir çözüm bulamadım. : - (

Düğme 1 (Sol tıklama): Bu, dokunmatik alanın 1 veya 2 parmağınızla basılı tutulduğunda oluşur, böylece ön sağ ve / veya sol ön ayak basılır. Tek istisna, sağ ayağın üzerinde tek bir parmağa basıldığında gerçekleşir.

Düğme 2 (Sağ tıklama): Bu, dokunmatik yüzey sağ ayağın üzerine yerleştirilmiş bir parmağa sahip olduğunda ve ya ön ayak basıldığında oluşur.

Düğme 3 (Orta tıklama): Bu, sol tıklama olayı gibi gerçekleşir, ancak dokunmatik yüzeye basmak için 3 parmak kullanılır.

Düğme 4 & amp; 5 (kaydırma tekerleği): Düğme 4, iki parmağınız touchpad üzerinde yukarı doğru kaydırıldığında ve iki parmak aşağı kaydırıldığında 5 düğmesiyle oluşur.

Düğme 6 & amp; 7: Düğme 6, iki parmağınız touchpadde sola kaydırıldığında ve iki parmak sağa kaydırıldığında 7 düğmesiyle oluşur.

Düğme 8 & amp; 9: Düğme 8, üç parmak sola kaydırıldığında ve üç parmak sağa kaydırıldığında düğme 9 olduğunda oluşur.

Tabii ki bir parmağınızı dokunmatik yüzey üzerinde hareket ettirmek, fareyi ekran üzerinde hareket ettirir. Dokunmatik yüzeyde üç parmağınızı hareket ettirmenin süper (pencereler) tuşa basmakla aynı olduğunu fark ettim.

İşte bu yüzden buldum ve umarım t650'yi kullanan herkese yardımcı olur.

Düzenleme: Bu, neredeyse bir Amazon'daki incelemeden alınmıştır.

    
verilen cevap fred.smalley 17.01.2013 01:24
3

Ubuntu 13.04'te (başlık) T650 kullanıyorum ve sonraki hareketleri buldum:

Bu temel işlevler varsayılan olarak çalışır.

1.Mouse-left: Touchpad'i tıklayın.

2.Mouse-right: Sağ alt köşeden touchpad'i tıklayın.

3.Mouse-mid: Üç parmağınızla dokunun.

4.Scroll-vertical: İki parmağınızı yukarı veya aşağı kaydırın.

5.Scroll-horizontal: İki parmağınızı sola veya sağa kaydırın.

6. Birlik aramayı açın (Süper düğme ile aynı): Üç parmağınızı yukarı doğru kaydırın.

Sonraki hareketler varsayılan olarak tanımlanmadı. Onları 'Klavye kısayolları' olarak tanımlayabilirsiniz. Özel bir klavye kısayolu hemen hemen her şey olabilir. Bu şekilde yaparsanız, tanımlamak istediğiniz kısayolu seçin, 'yeni hızlandırıcı' isteyecektir ve ardından hareketi yapın.

Hareketle - Sistem tarafından tanınan klavye düğmesi.

7.Üç parmaklar aşağıya doğru kaydırın: Süper + D

8.Tek kenardan bir parmak kaydırma: Ctrl + Super + Backspace

9. Üst kenardan bir parmak kaydırma: Ctrl + Super + TouchpadOff

10.Tam kenardan bir parmak kaydırma: Alt + Süper + TouchpadOff

Sonraki hareketler çalışmıyor (Windows 8'de olduğu gibi):

Sola hafifçe dokunun. İki parmağınızla (zoom) yayarak ya da sıkıştırın. Üç parmak sola veya sağa kaydırın. Dört parmak yukarı veya aşağı kaydırın. Dört parmak sola veya sağa kaydırın.

Bunun, tüm hareketleri tasarlandığı Windows 8'deki gibi kullanamıyor olsanız bile, yine de oldukça kullanışlı bir touchpad olduğunu düşünüyorum. Listelediğim ekstra hareketleri yapılandırmak çok kolay değil.

    
verilen cevap PeltiBox 25.07.2013 12:35
2

İyi haber ve kötü. Evet, Linux üzerinde çalışıyor, ancak Logitech T650 özellikle Windows için üretildiğinden (bir şeyleri kaçırmadıkça) aslında çok sınırlı bir cihaz ("tap" ı tanıyamaz), vb.). Daha önce de belirtildiği gibi, tarayıcı için 2 parmakla kaydırma ve fwd / back gibi bazı temel hareketler var.

Eğer parayı harcayacaksanız, (IMO) bir Apple Magic Trackpad'de harcanan daha iyi. Yerleşik şarj edilebilir pili kaybedersiniz, ancak çok sayıda işlev kazanırsınız.

    
verilen cevap Tim Kramer 30.12.2012 05:19
2

Bu URL’de bazı yararlı bilgiler bulabilirsiniz İşte

Orada, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını denizde Linux'ta yapabilirsiniz. Bazı hareketler çalışır ve mekanik tıklama da çalışır, ancak örneğin sekme ile tıklamak işe yaramaz.

    
verilen cevap TIIUNDER 04.01.2013 13:24
1

Her şeyin çalışması için bir ürün yazılımı yükseltmesi gerekli olabilir. Bu bir Windows bilgisayar içerir ve ne yazık ki Logitech web sitesinden firmware indirme ve yükleme gibi basit değil, ancak Logitech inanıyorum istediği buysa.

Her şeyi anlamaya çalışırken birkaç saat harcadım, ama sonunda Logitech destek forumundaki bir iş parçacığına bir cevap (bu, AndyCalling'in 03-29-2014 07:52 PM adresindeki cevabıdır.)

Bu arada, Alıcıyı ve bağlı cihazları birleştirmek için mükemmel Solaar kullanmanızı öneririz.

    
verilen cevap decibyte 30.01.2015 13:58

Etiketlerdeki diğer soruları oku