Sanal makine veya çift önyükleme kurulumu arasında karar verme

23

Ubuntu'yu çoğu zaman çalıştırmak için bir PC kurmak istiyorum, aynı zamanda belirli uygulamalar ve testler için XP'yi çalıştırmam gerekiyor. Geçmişte, bir çift önyükleme makinesini basit bir şekilde kurar ve gerektiğinde Windows XP'ye yeniden başlatıp önyükleme yapardım.

Ancak, makinede birden fazla çekirdek ve önemli bellek olduğundan, Sanal Kutu, Xen veya VMWare hiper yöneticilerini kullanabileceğimi düşünüyorum. Ubuntu'yu "ana bilgisayar" VM'si yapmayı ve konuk VM olarak XP'yi yapmayı düşünüyorum. Bu, her iki işletim sisteminde aynı anda uygulamaları çalıştırmak mümkün olduğundan test / hata ayıklama / geliştirme için özellikle güzel olurdu. Daha önce bir sanal makine kurmamıştım ve aşağıdaki soruları sorarak bazı deneme yanılmalarını önleyebileceğimi düşünmüyorum.

Temel olarak, çift önyükleme veya VM kurulumunun yapmak istediklerim için daha uygun olup olmadığına karar vermem gerekiyor.

İşte benim sorularım:

  1. Her zaman XP'nin çalışmasına gerek yok. Hipervizörler konuk VM'yi kapatmama izin veriyor, böylece ana makine VM tüm bellek ve işlemci kaynaklarını hemen kullanabilir mi? Daha sonra konuk VM'yi getirdiğimde, ne kadar bellek ve diğer kaynakların kullanıldığını kolayca belirleyebilir miyim? İdeal olarak, bunu önceden önceden yapılandırmak ve sonra konuk VM'yi düşünmeden kapatmak / kapatmak istiyorum.

  2. Ana bilgisayar işletim sisteminin 64bit ve misafir işletim sisteminin 32bit olması mümkün mü yoksa tavsiye edilebilir mi? Alternatif olarak, eğer VM'lerin ikisi de 32 bit ve 8G RAM'im varsa, hipervizör her bir VM'yi aynı anda çalışırken 4G RAM ile sağlayabilir mi?

  3. Açıkladığım gibi kurulumlar için hangi hiper yöneticiler en iyisidir?

sordu Angelo 08.05.2012 16:06

4 cevap

16

Tecrübemden sanal makinede daha az kullanılan bir işletim sistemini çalıştırmak iyi bir fikir. Bu, yeniden başlatmayı önler ve her iki dünya arasında kolay veri alışverişi sağlar. Genel bir kural olarak, en çok kullandığımız işletim sistemine sahip olmamız gerekir, çünkü işletim sistemi işletim sistemini işletim sistemi olarak sık sık kullanmadık.

Benim tarafımdan yalnızca diğer çözümler ile çok az deneyimim olduğu için Sanal Kutu için konuşabilirim. Bununla birlikte, Sanal Kutu platformlar boyunca kararlı, ücretsiz ve kullanılabilir. Bunu tavsiye ederim.

Sanal bir makinenin dezavantajları ve avantajları bu cevap , bu yüzden onları burada tekrarlamayacağım.

Ek olarak sadece bir şey: eğer yazılım geliştirirseniz, sadece bir sanal makinede hatanın vahşi kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sorularınızı cevaplamak için:

  1. Evet, tüm işletim kaynaklarını ana makineye geri döndürmek için misafir işletim sistemini kapatabilirsiniz. Çalışmanızı devam ettirmek için tekrar uyandıktan sonra bir makine durumunu bile kaydedebilirsiniz.

  2. Mimarlık gerçekten önemli değil. 64 bit makinemde hem 64 bit makineyi hem de 32 bit makineyi çalıştırıyorum. Aynı şeyi hissediyorlar. İşlemciniz sanallaştırma sunuyorsa (büyük olasılıkla), 32 bitlik bir ana bilgisayarda 64 bitlik misafirleri bile çalıştırabilirsiniz.

  3. Bu, bir veya diğer çözümün şu anda daha iyi olabileceği çok özel ihtiyaçlara bağlıdır - gerçekten her yönüyle bir öneride bulunamayız. Böyle şeyler de zamanla değişecektir.

Bunu deneyin, bu karmaşık değil ve Sanal Kutu için destek mükemmel.

Sanal Kutu makinelerinden bir bellek kullanımı örneği:

Sol taraf

  • Ubuntu 11.10 Çift çekirdekli AMD CPU üzerinde 64-bit, 2 kullanıcı çeşitli uygulamalarla 2.3 GiB bellek kullanımıyla giriş yaptı.
  • Bir Windows XP 32 bit 4 GiB RAM çalışıyor.
  • Çalışan ikinci bir Windows XP 32 bit 1 GiB RAM.

1 GiB VM, 1 konumunda kapatılmak üzere gönderilir, 4 GiB VM, 2 konumunda kapatılmak üzere gönderilir.

VM'lerin bellek boyutlarının daha da artırılması, sistemin neredeyse yanıt vermemesini sağlayan kapsamlı takas kullanımına neden oldu. Sistemimde 2 GG'nin 4 GHz ile çalıştırılmasına izin verilmedi (8 GiB). Makinelerden biri daha sonra Sanal Kutu yöneticisinden kapatıldı.

    
verilen cevap Takkat 08.05.2012 17:30
5

Virtualbox ile masaüstünüzde veya uygulamanız arasında XP sanal makinenize bir bağlantı ekleyebilir ve istediğiniz zaman başlayamazsınız. Ayrıca, konuk ve sunucu arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Konuğunuzu kapatarak, sanal makineler uygulamanıza benzer şekilde sisteminize eriştiğinden, sunucu kaynaklarını hemen yeniden kazanır. Bir sanal makine çalıştırıyor olsanız bile, bunun için tasarlanmış tüm koçu kullanmamışsa, sunucuya dinamik olarak verilecektir. Örnek: Eğer toplamda 8GB'lık bir ram belleğiniz varsa, o zaman misafirinize 4GB'lik bir ram koyarsınız, ancak süreçlerinde yalnızca 2GB kullanırsınız, sunucu 6GB'lık ram'a erişebilir.

Aslında sanal makinenizde bellek ve diğer kaynakları ayarlamak çok kolay ve her sanal makine başlangıcında hatırlanacaklar.

64 bit ana bilgisayarda 32 bit konuk çalıştırırken sorun yok, bunu her gün yapıyorum.

32bit konuğu 32 bit ana bilgisayarda bile sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

  

Alternatif olarak, eğer VM'lerin ikisi de 32 bit ve 8G RAM'im varsa,   hipervizör çalıştırıldığında her VM 4G RAM ile sağlanır   Aynı anda?

Bu soruyu gerçekten anlamadım, ancak toplamda 8 GB'lık bir ram varsa, aynı anda birden çok VM'yi çalıştırmak istiyorsanız, yalnızca yarısını (4GB) VM'lere ayırabilirsiniz. Kaç tane VM çalıştırmak istediğinizi 4GB ayırmanız gerekiyordu.

İlk zamanlayıcı olduğunuzdan beri, gelişmiş kullanıcılar için iyi olan VM Virtualbox'ı kullanmanızı tavsiye edebilirim, böylece onu kullanarak büyüyebilirsiniz. Resmi depoda terminal tarafından kullanılabilir:

  

sudo apt-get yükleme sanal kutusu

veya Ubuntu Yazılım Merkezinde kontrol edin.

Çok kullanıcı dostu bir arayüzle ve adım sihirbazlarıyla işleri yapmak için kolay adım adım size gelir.

İhtiyaç duyarsanız, VM kurulumunuzda destek vermekten memnuniyet duyarız.

    
verilen cevap neonboy 08.05.2012 17:21
2

Yanıtlar: A1: Evet, VirtualBox istediğiniz herhangi bir bilgisayar türüne (donanım özelliklerinizi karşıladığı sürece) öykünmeye izin verecek, bir 64Bit makineyi bir 32 Bit bilgisayarında bile taklit edebilirsiniz. Bu yüzden bir VM başlattığınızda, başlatıldığında belirttiğiniz miktar belleği ve VD alanını alacaktır. VM'nin tüm verilen Belleği kullanmasa bile, orada ana makine hala kullanamayacağı boş bellek kalıyor. Bu yüzden yeterince güçlü işlem gücüne sahipseniz, DİĞER işlemci kartlarına vb. Öykünmelerde bile taklit edebilirsiniz, ancak bu çoğu zaman çok fazla anlam ifade etmez ve bunu kolayca izleyemezsiniz. Ve ne kadar etkili sanal kutu olduğundan (hafızanın yanı sıra) kaba olduğundan, önyükleme yaptığınız ilk kez (ve belirttikten sonra herhangi bir zamanda), hangi sürücülerin ve şeylerin önyükleme sırasında ihtiyaç duyduğunu kontrol eder. önyükleme yaparken onları "önceden yüklenmiş" hale getirin, böylece daha hızlı bir önyükleme ile de çıkıyorsunuz.

A2: Evet ve çok kolay bir şekilde, iki Sanal Makinenin her birinin belleğini yarıya indirmiş olsanız bile, sanal kutuda ve ana makinede arka planda çalışırken kullanılan yaklaşık 50-100 MB değerinde ram olacak. Her biri için yaklaşık 3.75 GB ...

A3: Eğer hypervisors diyorsunuz, Host OS veya VMWare vs VirtualBox, çünkü düz ileriye doğru cevap VMWare modası geçmiş ve VirtualBox kararlı. Öyleyse, çökme ve buggy için hızlı bir VMWare veya Verimli ve kararlı karar vermelisiniz, ancak VirtualBox'ı çalıştırırken hala biraz bellek kaplıyorsunuz ... VirtualBox'ı tercih ediyorum, ancak VMWare'i kullanacak kadar yetenekli olmayan bir çok donanımı tercih ediyorum. ..Daha sonra, dual-VM'leri yaptığınız zaman en az işlem olarak istiyorsanız, Ubuntu'yu openbox ile kullanmanızı öneririm ...

    
verilen cevap TenorB 08.05.2012 17:16
2

Konuğun üzerinde yoğun grafikler yapmanız gerekmedikçe, Sanal Makine düzgün çalışır. Yapmaya çalıştığınız şey için kurulumu çok kolay olan Virtual Box'ı buldum. Konuğu gerektiği gibi yükleyebilir ve boşaltabilirsiniz. Bellek kullanımını kolayca yapılandırabilir ve misafirin ne kadar belleğe ayrılacağını ayarlayabilirsiniz. Ana bilgisayar üzerinde yaklaşık 3 GB'den fazla belleğe sahip bir 64 bit ana bilgisayar kullanıyorsanız en iyisidir. XP'yi konuk olarak kullanıyorsanız büyük olasılıkla 32 bitlik bir konuk olacaktır.

Her üç VM yöneticisi mükemmeldir. Xen öncelikle komut satırı ile yapılandırılır. Bu gerçekten güçlü, ama biraz göz korkutucu olabilir. Bu sizin için önemliyse VMware açık kaynak değildir. Sanal Kutu harika çalışıyor ve yapılandırması basit. Bazı özellikler tescilli bir eklenti paketi gerektirir, ancak genellikle zorunlu değildir.

Sizi uyardığım tek şey, başlangıç ​​disk sürücüsü boyutu. İlk yapılandırmadan sonra sanal bölüm boyutunu değiştirmek gerçekten zordur. İhtiyacın olduğunu düşündüğünden biraz daha büyük olmasını tavsiye ederim.

Kısacası, sanal makineler harika olabilir. Çift önyüklemeden kesinlikle daha uygun.

İyi Şanslar!

    
verilen cevap Chris 08.05.2012 21:02

Etiketlerdeki diğer soruları oku