Gnome kabuğundaki mevcut pencere için renkler nasıl tersine çevrilir?

21

Çoğu web sitesinin, sitem için beyaz zemin üzerine siyah bir yazı tipi kullanmamasını sevmiyorum, çünkü okumam için çok yorucu oluyor.

11.04 günlerinde, Gnome2'yi compiz ile birlikte kullanarak, herhangi bir pencerenin içeriğini engelleyebilecek, arka plan siyahını ve yazı tipini beyaz hale getiren bir Negatif özellik vardı. Benim için gözler çok daha kolay.

Yine de 11.10'dan beri, gnome kabuklarını mutlak olarak kullanarak, orada benzer bir şey olup olmadığına dair hiçbir fikrim yok.

Bu yüzden sorum: Gnome kabuğundaki aktif pencereyi nasıl iptal edebilirim?

Alternatif yöntemlerle ilgilenmiyorum, ör. kullanıcı stilleri. Onların varlığından haberdarım ama ekranın kısayol tuşuyla çarpmasını çok daha kolay buluyorum. Ben de çözümün uygulama-agnostik olmasını istiyorum. Aynı zamanda zaman zaman libre-ofisini veya başka göze çarpan bir şekilde beyaz uygulamayı tersine çevirmek istiyorum.

    
sordu k0pernikus 28.08.2012 17:40

4 cevap

20

Tüm ekranı tersine çevirmek için xcalib programını kullanabilirsiniz:

xcalib -invert -alter

xcalib adam sayfasından

  

xcibt'-etiketinin ICC profillerini kullanarak X-sunucusuna yükler.          Ekranınızı kalibre etmek için XVidMode Uzantısı.

Bu, kullanılan compiz'e bağlı olmadığı anlamına gelir.

sudo apt-get install xcalib kullanarak yükleyebilirsiniz. Daha kolay hale getirmek için Keyboard ayarlarını açarak bir klavye kısayolu atayın.

Burada kısayollara gidin. Artı düğmesine basarak özel bir kısayol ekleyin, adı ve komutu ekleyin. Varsayılan olarak devre dışı bırakılacak, bu yüzden Disabled öğesini tıklayarak bir kısayol atayın ve istenen kısayolu gerçekleştirin, örn. meta + i

Önce:

xcalib -invert -alter başlatıldıktan sonra ( <meta-i> ile eşlendi:

Tekrar basılması normal olmayan ters ekrana geri döner.

    
verilen cevap Marco 07.09.2012 11:25
7

Kısmi çözüm

Belki de, pencereleri etkisiz hale getiren yüksek / ters bir kontrastı kullanabilirsiniz. Bu, tarayıcının web sayfalarında çalışmazsa (bunun için tarayıcıya özel çözümler kullanabilirsiniz), genellikle masaüstü uygulamaları için çalışır.

Evrensel Erişim 'e gidin ve Kontrast için Yüksek / Ters ' i seçin. Siyah arka planda beyaz bir metin olduğunu biliyor olabilirsiniz. Bunu kabul etsem de en iyi çözüm değil, çaresiz olmanız durumunda size biraz yardımcı olmalısınız.

Pencereleri veya ekran negatifini yapmak maalesef bir Compiz özelliği . Yanlış olmazsam, gnome-shell Mutter , pencere yöneticisi ve Mutter'in şu anda kullanıcıların pencereleri olumsuzlamasına izin veren herhangi bir özelliği yok.

Pencerelerinizi 11.04 veya önceki sürümlerde negatif yapabilmenizin nedeni, görünüşte, Metacity veya Compiz'i pencere yöneticisi olarak kullanan GNOME classic kullanıyor olmanızdır.

Eğer gerçekten pencerelerinizi negatif yapmak istiyorsanız, Compiz'i kullandığınız için Unity'yi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum ve mevcut pencerenizi negatif yapmak için kolayca yapılandırılabilir.

Veya 11.10'da gnome-classic'i de kullanabilir ve Compl'i gnome-classic'te etkinleştirebilirsiniz.

verilen cevap jokerdino 03.09.2012 03:23
4

Bir Gnome-Shell uzantısı yazmayı istemediğiniz sürece, bu mümkün değildir.

Ayrıca, Clutter'ın bu özelliği destekleyip desteklemediğine de bağlı. Gnome-Shell uzantılarını burada yazabilirsiniz:

İşte

    
verilen cevap RolandiXor 05.09.2012 05:30
0

Bu, gnome2'den beri kendime birden çok kez sorduğum güzel bir soru.

Burada inaktif pencerelerin gölgelenmesini sağlayan bir gnome uzantısıdır. Trick, gölgeli olanı okurken başka bir pencereyi aktif hale getirmektir. İşte

Btw: redshift ayrıca gözlerinizi sakinleştirmek için harika bir araçtır.

Düzenle: Artık kendi ilk uzantımı oluşturdum. Tüm masaüstünü bir panel butonu tıklaması ile renklendirir. Düğmenin üzerinde ilerleyerek parlaklık özelleştirilebilir. "Dim Desktop 70" olarak adlandırılır ve İşte

    
verilen cevap domih 24.10.2016 15:14

Etiketlerdeki diğer soruları oku