Önyükleme ekranı nasıl devre dışı bırakılır ve bunun yerine yalnızca çekirdek ve önyükleme metni gösterilir mi? [çift]

84

Önyüklemede gördüğüm Ubuntu açılış ekranını, ilerleme göstergesi göstergesiyle devre dışı bırakmak ve bunu önyükleme işleminin salt okunur bir okumasıyla değiştirmek istiyorum (örneğin; açılış ekranı sırasında esc tuşu). Bu mümkün mü?

X'i devre dışı bırakmak istemiyorum ve sadece metin girişine ulaşıyorum, "Ubuntu" yükleme ekranını noktalar ile nasıl devre dışı bırakacağımı soruyorum, böylece önyükleme işleminden metin çıktısını görebilirim - işlem başlatılıyor, çekirdek iletileri, vb. Bu soruyu yazdığımda, X'i nasıl tamamen devre dışı bırakacağımı sormuyorum, sadece açılış ekranı.

    
sordu Thomas Ward 04.04.2011 05:45

2 cevap

105

Evet. % Co_de% 'yi ( /etc/default/grub kullanarak) düzenleyin ve gksu gedit /etc/default/grub ' yi Linux komut satırından kaldırın:

Burada varsayılan olarak neye benziyor:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

Şunun gibi görünmesini sağlayın:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=""

Bu çalıştırmadan sonra "quiet splash"

Ayrıca GRUB menüsünden, bunu geçici olarak yapmak isterseniz, bir satırda E 'yi vurabilir, sonra Ctrl + X çekirdek hattını önyüklemek için.

sudo update-grub2 paketinin yüklü olmadığından emin olun.

    
verilen cevap RolandiXor 04.04.2011 06:01
0

Öyleyse, bunu 17.04'ün Ubuntu 16.10'unda çalıştıramadım. / Etc / default / grub dosyasını doğrudan düzenleme (ve sonra update-grub2'yi kullanarak) gibi grup-özelleştirici kullandım. Bulabildiğim tüm diğer şeyler aynı cevaba sahipti, sessiz bir sıçrama çıkardı.

16.04 sistemde çalıştığı için, grub.cfg dosyalarını karşılaştırmaya karar verdim ve 17.04 grub.cfg dosyasında "vt.handoff" yazan bir girdi buldum. Bu parametre üzerinde şu girişi buldum; vt.handoff = grub.cfg içinde 7 parametresi nedir?

Sonunda, grub.cfg dosyasını düzenledim (ki bunu yapmamalısınız, çünkü bu güncelleme-grub2'nin ne anlama geldiğini, grub.cfg dosyasını oluşturacaktır), ama bu işe yaramıştı!

PS. plymooth'un çıkarılması sistemimde hiçbir şey yapmadı, ben de onu tekrar ekledim.

    
verilen cevap dennis-360ict 23.04.2017 11:02

Etiketlerdeki diğer soruları oku