Pidgin arkadaş listesini göstermiyor mu?

19

Empati yerine pidgin kullanmaktan hoşlanıyorum çünkü buna alışkınım ve tercih ettiğimden daha fazla gelişme için pencerelere girmem gerekiyor.

Ubuntu 11.10'da, arkadaş listesine ulaşmak için herhangi bir yol bulamıyorum. O açılır ve sadece mesaj panosu tepsisi şeyde oturur. Önceki davranışlarından, Pidgin'in genellikle en aza indirilene başladığına inanıyorum - arkadaş listesini göstermek için sistem tepsisini tıklamanız gerekiyor. Messenger uygulaması bu işlevi desteklemiyor gibi görünüyor. Bu bir hata mı, yoksa açık bir şeyi mi özlüyorum?

    
sordu Nicholas Flynt 16.10.2011 05:12

10 cevap

10

Aynı problemle karşılaştı. Tamamen yeniden yükleme (temizleme ve yeniden yükleme) pidgin ve bağımlılıkları benim için çözüldü. Bir terminalde aşağıdakileri deneyin.

Pidgin ve bağımlılıklarını temizle:

$ sudo apt-get purge pidgin pidgin-libnotify pidgin-data indicator-status-provider-pidgin

Eski arşivleri temizle:

$ sudo apt-get clean

yeniden başlatır.

Pidgin ile birlikte bağımlılıkları yeniden yükleyin:

$ sudo apt-get install pidgin

Bu benim için sorunu çözdü. Pidgin şimdi gösterge menüsünü ve Pidgin'i manuel olarak başlattığımda arkadaş listesini gösterir.

    
verilen cevap kaustavdm 17.10.2011 20:11
14

.purple / prefs.xml parametresindeki list_visible parametresinin değerini kontrol edin, 0 ise pidgin'i düzenleyin ve 1 olarak değiştirin, ardından pidgin'i yeniden başlatın.

<pref name='list_visible' type='bool' value='1'/>

Aynı şeyi 'blist_autohide' ile de deneyebilirsiniz

<pref name='blist_autohide' type='bool' value='1'/>
    
verilen cevap George Brad 02.02.2012 14:39
6

Bu sorun hala 12.04 tarihinde gerçekleşiyor. Bazen işe koymanın tek yolu killall pidgin 'si ve başlatıcıyı tire çizgisinden kullanmaktır. Ancak, her zaman çalışan bir çözüm buldum.

Aşağıdaki komutu kullanın:

gksu gedit /usr/share/applications/pidgin.desktop (veya favori düzenleyicinizi gedit yerine kullanın)

Bunu dosyanın altına ekleyin ve kaydedin:

X-Ayatana-Desktop-Shortcuts=List
[List Shortcut Group]
Name=Display Buddy List
Exec=pidgin %U
TargetEnvironment=Unity

Bunun ne yaptığı, her seferinde seçildiğinde listeyi gösterecek "Görüntülü Dost Listesi" adı verilen pidgin başlatıcısı için bir seçenektir. Ancak, liste zaten gösteriliyorsa, ikinci bir tane açılmayacaktır.

Öyleyse, pidgin'i mesajlaşma menüsünden açmanız, bu problemi size bildirirse, burada listelenen çözümü kullanın. Mesajlaşma menüsü seçeneğine tıklayarak veya Dash’tan başlatıcıyı kullanarak çalışmazsa bile, bu her zaman çalışır.

Not: Pidgin başlatıcısını .local/share/applications 'ye kopyalamak için neden tavsiye etmediğimi merak edenler için mesajlaşma menüsündeki başlatıcı /usr/share/applications/pidgin.desktop ' yi başlatmaktadır. Dolayısıyla, mesaj menüsünü düzenlemek yerine, orijinal başlatıcıyı düzenlemeyi önerdim.

    
verilen cevap Ryan McClure 11.05.2012 06:58
3

Sadece yukarıdakilerin hepsini denedim ve hiçbir şey işe yaramadı diye bahsetmek istedim. Sonra Araçlar'a gittiğimde - & gt; Tercihler ve "Başlangıçta son çıkıştan durumu kullan" durumunun işaretini kaldırın ve "Başlangıçta uygulanacak Durum:" yerine "Kullanılabilir" durumunu değiştirin, işler iyi görünüyor. Bunun neden düzeltildiğini bilmiyorum ama şu ana kadar birkaç kez yeniden başlattım ve şu an çalışıyor gibi görünüyor.

    
verilen cevap Neal Gamradt 15.11.2011 15:28
1

~/.purple klasörümü kaldırmam benim için bu sorunu çözdü, ev dizinimi 11.04'ten 11.10'a kopyaladım.

Uyarı: ~/.purple öğesinin silinmesi, hesaplarınızı ve tercihlerinizi tekrar tekrar ayarlamanız gerektiği anlamına gelir.

Not: Bunu yaptıktan sonra şimdi de bazen göstermek için arkadaş listesinin -f bayrağıyla Pidgin'i yüklemem gerekiyor.

    
verilen cevap Sheldon 20.10.2011 03:27
1

Aynı sorunu vardı. Benim için çalışan bir şey Birlik "zarf" menüsüne gidiyordu (posta ve IM bildirimlerinin gösterildiği) ve "Temizle" ye basıyordu. Daha sonra aynı menüye geri dönerek "Pidgin Internet Messenger" ı seçtim ve aniden arkadaş listesi belirdi.

    
verilen cevap user1009080 29.11.2011 18:15
1

Ayrıca bu hatayı da aldım. Sorun benim için bir şey: pidgins tercihlerinde "Her zaman" için "Sistem tepsisi simgesini göster" seçeneğinin ayarlanması. Nedenini bilmiyorum ama şimdi her şey yolunda.

    
verilen cevap bolesky 01.12.2011 09:52
1

.purple dizinini kaldırmaya gerek yok

Bu benim için çalıştı:

sudo aptitude install --reinstall pidgin

Bu, ayarlarınızı pidgin'de tutacak

    
verilen cevap rubo77 29.10.2015 14:27
0

Bilgisayarımda aynı hatayı alıyorum, hesapları devre dışı bırak ve hesaplar menüsündeki girişi yeniden etkinleştir ile geçici olarak düzeltebilir.

eklendi

pidgin'i -f tuşuyla başlat, ağ yöneticisinin neden olduğu hata gibi görünüyor. gnome 3'te!

    
verilen cevap user28064 16.10.2011 22:16
0

Çözümlerin hiçbiri benim için işe yaramadı, benim gibi bu hatayı değerlendiren daha çok insan var gibi görünüyor: İşte (birinin buna rastlaması durumunda)

    
verilen cevap sup 26.11.2011 13:16

Etiketlerdeki diğer soruları oku