Evince'de bir pdf belgesinin kelime sayısını elde etme

19

Ubuntu'nun varsayılan pdf görüntüleyicisi olan Evince'de görüntülediğim bir PDF belgesinin kelime sayısını elde edebilmemin bir yolu var mı? Dokümanları metin dosyalarına dönüştürebiliyorum ve terminalden kelime sayımı alabiliyorum, ancak terminali kullanmak zorunda kalmadan hızlıca bunlara ulaşmayı çok isterim. Bunu yapabilecek herhangi bir eklenti var mı, yoksa zaten var mı ve sadece eksik mi?

P.S.. Evrimi Ubuntu'daki varsayılan PDF görüntüleyici olarak değiştirmemi tercih ederim ve Evince dahil olmak üzere birçoğu gerçekten güzel olan varsayılan uygulamaları kullanarak mümkün olduğunca çok şey yapmak isterim. p>     

sordu Chris Wilson 08.11.2010 20:11

4 cevap

10

Evince posta listesinde Olaf Leidinger'den bir cevap:

Bence böyle bir özellik belge editörleri için daha uygun. belgede düz görüntüleyici olarak daha fazla bilgi ve sayım kelimeleri Önemsiz. Örnek olarak bir PDF dosyası alın. Metin olarak gördüğünüz şey aslında bir çeşit olabilir vektör grafik şekli. Metin PDF dosyasında olduğu gibi olsa bile, Gördüğünüz bu kelimeler, birden fazla "çizim metninden oluşuyor olabilir" (y, x) "- komutlar - örneğin umlautlar veya satır sonu durumunda. Yani tek bir kelime birden çok kelime olarak sayılabilir. Bu yüzden uygulamak zor olabileceğini düşünüyorum Böyle bir özellik güvenilir bir şekilde. Ne demek istediğimi görmek için pdftotext dosyasına bakın.
    
verilen cevap Chris Wilson 10.11.2010 12:22
26

Bunu komut satırı üzerinden yapabilirsiniz:

pdftotext filename.pdf - | tr -d '.' | wc -w
    
verilen cevap Sid 08.11.2010 20:22
9

Zenity ve evince gerektiren hızlı bir bash komut dosyasına ne dersiniz? Bir argüman olmadan çağrıldığında, bir dosya seçebilmeniz için size bir diyalog kutusu verir. Bir argümanla çağrıldığında (veya diyalog kutusundan sonra), her ikisi de dosyayı evince açacak ve size bir kelime sayımı olan bir diyalog kutusu verecektir.

Diğer bir deyişle, aşağıdakileri evince-word-count.sh veya başka bir ad olarak adlandırılan bir metin dosyasına kopyalayın, yolunuza bir yere kaydedin (ör., ~/bin/ ), bunu yürütülebilir yapın (ya Nautilus'un sağ tıklama ve özellikleriyle ya da% ile) co_de%),

#!/bin/bash
if [ "$#" -gt "0" ] ; then
    filename=""
else
    filename="$(zenity --file-selection)"
fi
evince "$filename" &
zenity --info --text "This PDF has $(pdftotext "$filename" - | tr -d '.' | wc -w) words"
exit 0

Şimdi, bazı PDF'lerde nautilus'ta sağ tıklayın, "Birlikte Aç" ı seçin ve ardından evince-word-count.sh ile açın. Artık bir PDF açtığınızda, her ikisi de evince açılır ve size bir kelime sayısı verir.

    
verilen cevap frabjous 08.11.2010 23:14
4

Bunun mümkün olduğuna inanmıyorum (teknik olarak mümkün ama uygulanmadı).

Evince'nin görüntüleyici dokümanı olduğunu ve bir kelime sayımının genellikle düzenleyici 'de gerekli bir özellik olduğunu hatırlamanız gerekir (evet bunun her zaman böyle olmadığını biliyorum ).

Evince geliştiricilerine başvurun ve bu özelliği uygulama konusunda herhangi bir ilgi duyup duymayacaklarını öğrenmek isteyebilirsiniz.

    
verilen cevap 8128 08.11.2010 20:16

Etiketlerdeki diğer soruları oku