Thunderbird Posta Filtreleri nasıl dışa aktarılır

22

Ubuntu’da Mozilla Thunderbird’ü kullanıyorum ve Message Filters’ın bir çok kullanıcısı var ve onları evimdeki bilgisayarımda kullanabilmem için vermek istiyorum. Her menüden geçtim ama EXPORT ayarlarından bahsetmedim.

Bunu nasıl yapacağımı gerçekten takdir edeceğim.

Başarılı olursa, hem Ubuntu hem de Windows 7'de kurulu Mozilla Thunderbird'de Mesaj filtrelerini kullanacağım.

sayesinde

    
sordu OmiPenguin 05.09.2012 12:10

5 cevap

32

Thunderbird İleti filtreleri ana dizinde ($ HOME) depolanır

açık terminal

  • cd ~/.thunderbird
  • Mesaj filtrelerini greplemek için bul komutunu kullanın
    • find . -type f -name msgFilterRules.dat

msgFilterRules.dat tüm filtrelerinizi kaydeder.

Dosyayı kandırabilir ve içeriğini görebilirsiniz.

Bunun yardımcı olacağını umarım

    
verilen cevap devav2 05.09.2012 12:24
4

messageFilterRules.dat öğesini bir profilden diğerine kopyalarsanız, önce filtreyi doğru hesaptan doğru hesaba kopyaladığınızdan (ve birden fazla varsa doğru profil klasöründen) emin olmalısınız. Her e-posta hesabının, söz konusu hesap için filtreniz olmasa bile, Yerel Klasörler dahil olmak üzere kendi messageFilterRules.dat dosyası vardır.

Ayrıca, yapılan değişikliklerin taşınan veya yeniden adlandırılmış bir klasör gibi her iki yüklemede de yansıtıldığından emin olun. Bu adımları sağladıktan sonra bile "Klasör klasör adı bulunamadı, filtre devre dışı bırakıldı" veya "Filtre uygulamasının uygulanması filtre adı " mesajını almaya devam edebilirsiniz. başarısız oldu. Filtrelemeye devam etmek ister misiniz? " Filtreyi nasıl çalıştırdığınıza bağlı olarak. Filtreyi düzenlemeniz ve işlem klasörünü doğru klasöre yönlendirmeniz gerekir.

    
verilen cevap Thomas Sisson 03.01.2013 22:43
1

İşte iki olası çözüm:

  • Dosyayı msgFilterRules.dat 'ye farklı makinelerdeki profiller arasında kopyalayın. ( Kaynak )

  • Filtrelerinizi almak / içe aktarmak için bir eklenti kullanın. ( Kaynak )

verilen cevap January 05.09.2012 12:23
0

Thunderbird 52.6.0 Posta Kurallarınızı aynı yazılımı çalıştıran başka bir Ubuntu PC'ye taşımak için (muhtemelen herhangi bir bilgisayarda çalışır)

Ekrana baktığınızda sağ üst

üç yatay çizgi "Thunderbird Menüsünü Göster"

“Yardım” “Sorun Giderme Bilgileri”, Profil Dizini satırındaki “açık Dizin Düğmesine” tıklar. “IMAP Mail” (Muhtemelen sahip olduğunuz şey ise “Pop Mail”). “İmap.gmail.com” (ya da her neyse)

"msgFilterRules.dat" ı bir flash sürücüye & amp; diğer PC'ye taşı ve ekle daha sonra aynısını diğer PC'de yapın "Yardım et" “Sorun Giderme Bilgileri”, Profil Dizini satırındaki “açık Dizin Düğmesine” tıklar. “IMAP Mail”

sürükle & amp; msgFilterRules.dat dosyasını “IMAP Mail” klasörüne bırakın & amp; istendiğinde üzerine yazma seçeneğini tıklayın. Yeniden yönlendirilen postaları almak için klasörler oluşturun. Thunderbird & amp; yeniden başlatma.

    
verilen cevap RobinCastle 02.04.2018 18:38

Etiketlerdeki diğer soruları oku