Kullanıcı hesabımla giriş yapamıyorum

21

Ubuntu'yu 11.04'ten 11.10'a yükselttim ve 13 Ekim'de yayınlanan en son alternatif CD görüntüsünü son standart sürüm olarak yükleyerek ve CDromupgrade komutunu başarıyla çalıştırarak, en son yükseltmeleri dağıtım yükseltme sürecini sonlandırmadan ve yeniden başlatmadan önce yükledim. Yeniden başlatıldıktan sonra, yeni lightdm beklendiği gibi geldi ve "ubuntu", "ubuntu 2D", "kurtarma konsolu", "kde çalışma alanı", "efektlerle cairo-dock" içeren bir menüden giriş kabuğunu seçebiliyorum, " etki alanım olmadan cairo-dock ", vb benim adımına karşılık gelen adımın yanında.

ANAHTAR, örneğin, "ubuntu" u (varsayılan seçim olarak) seçtim ve doğru girdiys (doğru değilse, lightdm tekrar girmenizi isterdi, ancak bunu yapmadı, denedim) girdi. Ekran çok kısa bir aralık için gdm arka plan metin arayüzünün siyah ekran sıçradı ve sonra kullanıcı hesabım giriş yapmadan ve dizüstü bilgisayarda bir şey yapmadım sanki ortaya çıktığında lightdm arabirimine geri döndü. Aynı siyah ekran sıçradığında ve lightdm yeniden görünene kadar konuk kullanıcı olarak da giriş yapamıyorum.

Yeni sürüme geçmeden önce, gnome 2, kde, birlikteliği çok iyi bir şekilde dizüstü bilgisayarda çalıştırabilirim, ancak durum quo, adımın yanındaki menüden kimsenin "kurtarma konsolu da dahil olmak üzere hesabıma giriş yapamamasıdır." ".

Aslında ttys'e geçebilir ve tty'deki tüm komutları çalıştırabildiğim gibi, kullanıcı adımı ve parola ile hesabımda oturum açabilirim (şu anda bunu yapıyorum). Ayrıca "sudo" komutuyla bir süper kullanıcı gibi davranabilir ve "sudo -i" komutuyla # şifresini doğru şifreyle, sorun olmadan alabilirim.

Kök komut isteminde, "hizmet lightdm stop" ve "startx" işlevlerini root unity UI'ye başarılı bir şekilde çalıştırabilirim (bu geçişin nasıl yapılacağı budur), ancak $ komut isteminde, çalıştırdıktan sonra "service lightdm stop "ve" startx ", sadece" Hiçbir protokol belirtilmemiş "olarak görünür ve hiçbir GUI görünmez.

"gnome-shell" paketini tam olarak yüklenemedim ve tamir etmedim, ancak menüde hesabımın yoldaşları olarak erişemediği bir seçim yapmasına yardımcı olmadı.

Dizüstü bilgisayarımdaki tüm paketleri güncel hale getirdim ve hiçbir güncelleme yüklenmemeli.

Cihazım, tüm işlevleri 10.04 LTS'den beri önceki tüm ubuntu dağıtımlarında iyi bir şekilde çalışabilen ThinkPad X61. Bir sene önce beklenmedik sonuçlarla bugün yaptığım şekilde 10.04 LTS'den 10.10'a yükseltmiştim.

Bu engelleri belirleyen yeni entegre lightdm olduğundan şüpheliyim ve bu hatayı düzeltmek istiyorum, lütfen yardım edin!

    
sordu yihfei 13.10.2011 23:44

6 cevap

20

Bu dosyayı ~/.Xauthority kaldırarak düzeltemedim. Kayıt için, /var/log/lightdm altındaki LightDM için başlangıç ​​günlüklerini bulabilirsiniz - oradan LightDM'nin bu dosyada bir şeylere takıldığını görebildim, böylece yeniden adlandırdım ve başarıyla giriş yapabildim.

    
verilen cevap Nathan Osman 16.10.2011 21:42
7

Bende aynı problemi yaşadım (Ubuntu 12.04 LTS). Sanırım startx komutunu sudo ile deniyordum.

~ / .Xauthority -file 'in root'a ait olduğunu öğrendim, bu yüzden giriş ekranında ctrl+alt+f2 ' e girdim ve oradan da mülkiyeti bana geri döndüm ( sudo chown user:user .Xauthority ) ve giriş yapabildim tekrar.

    
verilen cevap respiratio 14.01.2013 06:56
5

İsterseniz GDM hala burada, şunları yapabilirsiniz:

sudo dpkg-reconfigure lightdm

Ve LightDM veya GDM ile başlamak isteyip istemediğiniz sorulur. Bu yüzden LightDM ile tekrar takılırsanız veya beğenmezseniz GDM'ye geri dönebilirsiniz.

Fakat George Edison 'un çözümü çalışmalıdır.

    
verilen cevap Nyamiou The Galeanthrope 17.10.2011 09:29
5

Yukarıdaki önerilerin çoğunu denedim, ancak .xsession-errors dosyasında bu hata iletisini bulduktan sonra

mkdtemp: özel soket dir: İzin reddedildi

çalışan bu cevabı buldu

sudo chmod 1777 / tmp

İşte

    
verilen cevap lethgowerboy 09.03.2012 11:00
3

Burada önceki önerilerden hiçbiri benim için işe yaramadı, ancak bu bir fark yarattı:

/etc/X11/default-display-manager cinsinden   lightdm değiştirildi için % Co_de%

Bunun için sıfır kredi alıyorum; Sadece deneme ve hata günlerinden sonra bu elli diğer olasılıklar arasında bir yerde çevrimiçi bulmuşlardır. 11.10 güncel ve tescilli ATI sürücüsü fglrxdrm 8.93.4'ü deniyor

    
verilen cevap Marcos 26.02.2012 18:01
2

Lubuntu 11.10 aynı sorun - Hayır GUI girişinde görünür, ancak sorun DISK UZAY, konsoluna gittim ve MC çalıştı denedim, disk alanı hakkında bir uyarı aldım, bazı dosyaları silindi ve şimdi tüm çalışıyor.

    
verilen cevap Cristian Swzarc 10.04.2012 22:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku