Ölçek eklentisi, yeniden başlatıldığında sıcak köşe ayarlarını unutmaya devam ediyor

20

Ubuntu 12.04'ü Birlik ile kullanıyorum, ki bu da Compiz'i kullanıyor. Compiz Settings Manager'ım var ve ekranımın sol üst ve alt sol köşeleri, tüm pencereleri ölçeklemek ve göstermek için "Ölçekle" (Exposé gibi) işlevini etkinleştirir.

Sorun şu ki, bilgisayarı yeniden başlattığımda, sıcak köşeler artık bir şey yapmıyor . Compiz ayarları yöneticisine geri dönmem, hot corner seçeneğini silmeli ve tekrar ayarlamalıyım. Yeniden başlatma sırasında bir köşede computing hot corner ayarını geçersiz kılıyor veya siliyor gibi görünüyor.

Güncelleme : Bazen, bilgisayar çalışırken ayar sıfırlanır. Henüz ne tetiklediğini çözemedim.

    
sordu Michael Butler 22.05.2012 17:40

7 cevap

21

Ana hata raporları İşte ve İşte .

12.04 için

Yarı kalıcı çözüm burada kopyalandı:

  • Terminal veya Alt + F2 <'den gconf editörünü çalıştırın. / li>
  • Uygulamalara git & gt; compiz-1 & gt; general & gt; screen0 & gt; seçenekleri
  • Anahtarı düzenle: active_plugins
  • "Ölçek" i, listenin en altına taşı.
  • "Expo" yu aşağıya, "Ölçek" in alt kısmına ve Unityshell'in altına taşıyın.

"Yarı kalıcı" diyorum, çünkü bazı yazılım güncellemeleri (Birlik) eklenti düzeninin yeniden düzenlenmesine neden olabileceğinden, bu adımları ayda 2 veya 3 kez tekrarlamanız gerekebilir.

12.10 ve 13.04 için:

Yukarıdaki düzeltme 12.10 sürümüne geçmeyi durdurdu ve 13.04 ile devam ediyor. 12.10 & amp; için önerilen çözümler var. Yukarıdaki hata raporunda 13.04, ama hiçbir şey katı değil.

12.10 için

Yarı kalıcı çözüm :

Sistem güncellemelerinin bu düzeltmeyi geri dönüştürebileceğini ve düzeltmek için tekrar dconf kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Lütfen hata raporuna katkıda bulunmaya devam edin. 12.04 LTS, 12.10 ve sonrası ile ilgili sorunu düzeltin.

    
verilen cevap James 25.05.2012 00:57
2

Bu sorunu yaşayanlar için 12.10'u deneyin

Dconf anahtarındaki siparişin değiştirilmesi:

"/ org / compiz'i / profil / birlik / eklentileri / çekirdek / aktif eklentiler"

okumak için:

['çekirdek', 'bileşik', 'opengl', 'dekor', 'gnomecompat', 'yeniden boyutlandırma', 'snap', 'move', 'regex', 'place', 'vpswitch', 'grid ',' widget ',' compiztoolbox ',' session ',' imgsvg ',' mousepoll ',' imgpng ',' animasyon ',' wall ',' unitymtgrabhandles ',' geçici çözümler ',' ezoom ',' soluk ', 'unityshell', 'scale', 'expo']

Ubuntu 12.10 64bit'de benim için sorunu düzeltildi. Bunun gerekli olup olmadığından emin değilim, ancak onlar için çalışmadığını söyleyenler için "Ubuntu-Tweak" yüklü olduğundan emin olun. Ubuntu Tweak ile birlikte yüklenen bağımlı bir paketin, yeniden başlatmalarda ekran tetikleyicileriyle korunan başka bir sorunu düzelttiğini iddia ederek bu sorunu araştırdığımı hatırlıyorum.

Ayrıca, bunun açık olması gerektiğini biliyorum, ancak makineniz 3D hızlanma yapmayacaksa bu compiz eklentisi sadece düz çalışmıyor

    
verilen cevap dginsd 06.11.2012 15:24
1

Geçici çözümüm her yeniden başlatmadan sonra bir kez "Ubuntu Tweak" uygulamasını çalıştırıyor. (Eklenti sırasının değiştirilmesi de işe yarıyor ama bu da geçici. Yeniden başlattıktan sonra bunları yeniden düzenlemem gerekiyor.)

    
verilen cevap descape 29.08.2012 11:20
1

Bu yorum, sorunu benim için çözdü. "Ubuntu Unity eklentisi - & gt; Deneme" bölümündeki "Başlatıcı Yakalama Faresi" ni devre dışı bırakın.

    
verilen cevap Bazil 23.10.2012 00:08
1

@James tarafından verilen cevap oldukça ayrıntılıydı ve ekran görüntüleri çok yardımcı oldu. Ancak Compiz hala ayarları unutuyordu. "UnityShell" her yeniden başlatmadan ve ölçek ve expodan sonra listenin sonuna ulaşmaya devam ediyor.

Tuşların konumunu kilitleyerek sorunu çözebildim. Bunu CCSM kullanarak yapabilirsiniz.

CCSM'yi (CompizConfig) açın ve tercihi ve ardından Eklenti Listesi'ni tıklayın. "Otomatik Eklenti Sıralama" nın işaretini kaldırın. Ölçeğin bunun en üstündeki son giriş ve expo olduğundan emin olun. Scale addon kullanıyorsanız, ölçeğin altına düştüğünden emin olun.

Şimdi bilgisayarı yeniden başlatıp Ölçekle ve Expo yüklenecek. Ayrıca, düzenleyicideki tuşların sırasını kontrol edebilir ve konumlarını tuttuklarından emin olabilirsiniz. Bu yardımcı olur umarım.

    
verilen cevap user2592465 10.06.2014 18:54
1

14.04'te, bir terminalde nohup compiz --replace & çalışarak sorunumu çözüyor, ancak yeniden başlatmanın ardından her seferinde yazmam gerekiyor. Eklentilerin büyük bir çoğunluğunun olduğu gibi, eklentileri el ile sipariş etmeyi denedim, ama sadece compiz çöküyor.

    
verilen cevap Lucio Paiva 15.12.2014 18:50
0

14.04 ('dconf') 'scale' ve 'expo' AFTER 'unityshell' (listenin sonunda) hareket ettirildiğinde, sistemin skalayı tetikledikten sonra tamamen donmasına neden olur (sıcak köşeye veya anahtara göre). Expo işe yarıyor gibi görünüyor.

    
verilen cevap Zendoin 04.04.2015 10:37

Etiketlerdeki diğer soruları oku