Yeni duvar kağıtlarını nasıl ekleyebilirim?

20

Ubuntu 11.10'u yükledim ve masaüstüme ek duvar kağıtları indirmek ve yüklemek istiyorum.

Bunu nasıl yaparım?

    
sordu s greene 01.03.2012 22:24

6 cevap

18

Masaüstünü sağ tıklayıp menüden masaüstü arka planını değiştir

'i seçerek kolayca istediğiniz herhangi bir duvar kağıdı resmini "yükleyebilirsiniz".

ve sağdaki pencerede, tüm varsayılan duvar kağıdlarının listelendiği yerler - en altta bir + düğmesi görürsünüz. on), aşağıdaki açılır pencerelerde, sabit diskinizdeki herhangi bir klasörden, indirdiğiniz tüm yeni resimleri seçebilirsiniz.

Onları "nerede" indirdiğinize gelince, iyi arkadaşın Google'ını kullan.

    
verilen cevap Marc-André Appel 01.03.2012 22:59
4

[Hafızadan:] Sol üst köşedeki Ubuntu logosuna tıklayın ve arama alanına "gnome-görünüm-özellikleri" yazın. Şimdi size gnome-görünüm-özellikleri simgesini göstermelidir - önceden etkinleştirilen arka plan sekmesi ile görünüm tercihlerini başlatmak için tıklayın. :)

Yan not: Ubuntu 11.04'te, masaüstünü sağ tıklayıp alıştığınız şekilde arka planı değiştirebilirsiniz.

    
verilen cevap htorque 29.11.2010 09:43
3

Kenar çubuğunda Uygulamalar simgesini tıklayın ve ardından "Görünüm" ifadesini arayın, ardından "Arka Plan" sekmesine bakın. (Yukarıdaki talimatlara kıyasla fazladan tıklamalar var, ancak her gün Birlik kullanıyoruz.) Ve bir yan notta, ekleme listesine tıklayıp ardından klasördeki tümleri seçip "Aç" a tıklayarak seçenekler listesine birden fazla duvar kağıdı da ekleyebilirsiniz. ekran görüntüsü:

    
verilen cevap jrg 01.12.2010 23:48
1

11.10'u kullandığınız için, en kolay seçeneğin web'de gerçekten sevdiğiniz bir duvar kağıdını bulmak olduğunu söyleyebilirim. Sağ fare tıklama ve yukarı menü açılır, masaüstü duvar kağıdı olarak ayarlanmış bir şey söylemelidir. Bir pencere açılır ve ortalanmasını veya gerilmesini istiyorsanız soracaktır. Mutlu olduğunuzda tamam tıklayın. Artık duvar kağıdınız ana klasörünüzde saklanacak. Bu duvar kağıdını yeniden adlandırmak ve resimler klasörüne taşımak istiyorsanız firefox-wallpaper.png gibi bir şey.

Şimdi masaüstünde sağ tıklayın ve Masaüstü Arka Planını Değiştir seçeneğine tıklayın. Buradan görünüm penceresini göreceksiniz. Duvar kağıdının 11.10'da solda ve 12.04'te sağda olduğu yerde, üstlerindeki duvar kağıdındaki açılır listeye tıklayın ve resimler seçin, resimlerinizi aşağıdaki ekran penceresinde göreceksiniz. İstediğiniz görüntüyü ve viola'yı seçin. Masaüstü resminiz değişti.

:)

    
verilen cevap Shaneo1 01.03.2012 23:27
1

Her çalışma alanı için farklı bir duvar kağıdı atamak için Compizconfig-settings-manager'ı kullanabilirsiniz. çok hoş görünüyor.

    
verilen cevap Rachid Severus 27.11.2012 22:29
0

Diğer bilgisayarlarımla paylaşmayı daha kolay hale getirmek ve böylece yeni yüklemelere taşıyabilmem için Reklam klasörümdeki reklamları tutmayı seviyorum. Sizin için oluşturulan Resimler klasörü Ubuntu'ya duvar kağıdı yerleştirirseniz, Görünüm Ayarları'nda mevcut olacaktır. Görünüşte açılır listeyi tıklayın ve Resimler klasörünüzü bir seçenek olarak görürsünüz.

    
verilen cevap fragos 02.03.2012 07:30

Etiketlerdeki diğer soruları oku