Ubuntu'yu kurduktan sonra Windows 7'de GRUB kaybettim 14.04

19

Öyleyse bugün, 14.04 (64bit) 'i, Win 7 ile çift önyükleme yaptığım 13.10 (32bit) Ubuntu'nun üzerine kurmaya karar verdim. Bu yüzden, 14.04 Dosyalarımı ve uygulamalarını kaybetmeden Ubuntu'yu yeniden yüklemek vardı (mümkün olan yerlerde). Ve yükleme işlemi bittiğinde, her zamanki gibi yeniden başlatmam istendi, ancak bu sefer GRUB menüsü Windows veya Ubuntu ile önyükleme yapmamı seçmeme izin vermedi ve şimdi sadece Ubuntu ile çalışıyor. Bölümleri Gparted ile kontrol ettim ve Win7 hala orada.

Yani, GRUB'u her iki işletim sistemini tekrar görmenin bir yolu var mı ve nasıl?

şimdiden teşekkür ederiz!

    
sordu Valentin 19.04.2014 01:18

8 cevap

6

Bilgisayarımda yüklü olan Ubuntu'mdaki ve terminalde aşağıdaki komutları girerek Boot Repair'ı yüklediğim sürümle birlikte canlı USB'den önyüklendi:

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

Önerilen onarımı çalıştırdım ve terminal için bana verdiği komutları takip ettim ve bittiğinde ve yeniden başlatıldığında hala sadece Ubuntu ile başlatılıyor. Önyükleme Onarımını yeniden çalıştırdığımdan ve programın sorunları kontrol ettikten sonra "Gelişmiş seçenekler" - Tablo Konumu sekmesine tıkladıktan sonra. "Varsayılan olarak önyükleme yapmak için işletim sistemine" karşı açılan bir menünün bulunduğu Körük Ubuntu 14.04 ve Windows 7 vardı, bu yüzden Windows 7'yi ve 'Uygula' seçeneğini seçiyorum. İşlem bittiğinde yeniden başlattım ve GRUB artık Ubuntu veya Windows ile yeniden başlatmak isteyip istemediğimi seçmeme izin verdi. ÇÖZÜLDÜ

Umarım sizin için de çalışır!

    
verilen cevap Valentin 27.04.2014 18:15
28

Kubuntu 14.04'ü (kırık) 13.10'un üstüne yükledikten sonra aynı problemle karşılaştım. Grub işlevini kurtarmak için bu küçük çözümü buldum:

Bir terminali açın ve

girin
sudo update-grub
    
verilen cevap Arne. 20.05.2014 11:29
1

Ubuntu'yu ya da USB / CD'den herhangi bir Linux dağıtımını açtıktan sonra terminali ve ipucunu açın "Tüm sabit disklerinizin tüm bölümlerini görmek için sudo fdisk -l"

Sonra Ubuntu bölümünü tanımlamanız gerekir, ardından Ubuntu bölümünüzü kurduğunuz bölümü seçerek normalde sda1'i seçersiniz, "fdisk" komutunu kullanarak veya GParted'i kullanarak kontrol edebilirsiniz. "sudo mount / dev / sda1 / mnt"

Ardından diğer cihazları takın

sudo mount --bind / dev / mnt / dev

sudo mount --bind / dev / pts / mnt / dev / pts

sudo mount --bind / proc / mnt / proc

sudo mount --bind / sys / mnt / sys

Şimdi tam root erişimine sahip chroot comand'ı çalıştırın "sudo chroot / mnt"

çalıştırdıktan sonra "grub-install --recheck / dev / sda" Ancak, sisteminizi önyüklemek için kullandığınız aygıta (sda) yer verdiğinizden emin olun (bölüm numarasını sadece sdaya atmayın)

Son olarak GRUB menüsünün otomatik olarak ayarlanmasını sağlayın sudo update-grub2

Eğer internete bağlanmıyorsa ve bu komutu çalıştırınızsa sudo apt-get install grub2

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen sorun, GRUB düzgün çalışmadığı zaman bu adımı her zaman kullanırım. Bu yönergeyi İspanyolca bir belgenin talimatından tercüme ettim, bu yüzden bir sorunuz varsa memnuniyet sorun

    
verilen cevap Hilario 19.04.2014 02:59
1

Ne yazık ki, bu sorunu yaşanmış bir Ubuntu 15.04 gibi görünmeye başladıktan sonra yüklemeyi denedikten sonra yaşadım - kurulumdan sonra, çok fazla yapılandırılmış bir OpenBox WM'ye beni indirdi. Ayrıca, Windows 7 sabit diskim (ayrı sürücü) bir şekilde işlemde bozulmayı başardı.

Windows CD'si onarım modu komut isteminde "bootrec / fixmbr" ifadesini ve ardından "bootrec / fixboot" yazıp Windows CD'sinden Startup Repair programını çalıştırdım, makineye girmeme izin verdi. Bununla birlikte, dosya sistemim yok edildi - Buhar, sürücüler, vb. Hepsi bozuk. Şaşırdım, giriş yapabiliyordum bile.

yeniden. Önce Windows, sonra Ubuntu 14.04, bu sefer sorun yok.

    
verilen cevap Lotus 26.05.2015 21:01
0

Ben de bu hata "Ben bir grup" Windows 8.1 / Xubuntu üzerinde Xubuntu 13.10 den 14.04'e yükselttikten sonra "bulunamadı" grub_term_highlight_color 'sembolü ile karşılaştım. Geçmişte Xubuntu'yu hiç sorun yaşamadan yükselttim, ancak dün gece 13.10'dan 14.04'e yükseltme yaparken, grubun kurtarma isteminde kendimi sıkışmış buldum. Daha önce bu sorunla karşılaşmadığım için, Boot Repair yardımcı programını burada ayrıntılı olarak açıklamaya çalıştım: İşte . Bir önyükleme onarım CD'si oluşturmanın hiçbir yolu olmadığından, bu yardım sayfasında belirtilen "2. seçenek" ile devam etmem gerekiyordu.

İşte tam olarak yaptığım şey:

Dizüstü bilgisayarımda Live Xubuntu ISO'yu indirdiğim xubuntu dot org'a gittim. Yazılabilir bir disk sürücünüz varsa, bu ISO dosyasıyla (muhtemelen bir Önyükleme Onarım CD'si de oluşturabilirsiniz) bir LiveCD oluşturabildiğinizden emin olabilirsiniz, ancak dizüstü bilgisayarımın optik sürücüsü yoktur.

Öyleyse, daha sonra Xubuntu 14.04 için bir önyüklenebilir LiveUSB oluşturdum. LiveUSB'yi oluşturmak için takip ettiğim talimatlar şu adreste bulunabilir: İşte (dizüstü bilgisayarımın Mac OS'unun akılda tutulması," sudo "komutunun, bu yazının yorumlarında belirtildiği gibi, biçimlendirilmiş USB'ye yazılmasını gerektirdi).

Xubuntu'nun bitmiş olan LiveUSB'i el ile, bilgisayardaki Xubuntu Live'ı yükleyen LiveUSB'yi tanımak için önyükleme menüsünü değiştirerek grub hata bilgisayarını yeniden başlattım. LiveUSB denememi veya yüklememi istediğinde "Xubuntu'yu dene" yi seçtim. Bu, tüm bölümlerimi masaüstü simgeleri olarak gösteren bir Xubuntu oturumu yükledi.

Bir terminali açtım ve yukarıdaki Bağlantı Onarımı yardım sayfasında ayrıntılı olarak aşağıdakileri çalıştırdım:

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

Tamamen açıklayıcı olan Boot Repair yardımcı programındaki talimatları takip ettim. Önyükleme Onarma bölümlerimi tanıdı ve işlemini yürüttü, ancak bir "hata" Ubuntu Pastebin adresiyle bitti. Bunu kopyaladım, ancak bu hata, işletim sistemi olmayan makinedeki ekstra sürücülere bağlıydı. Hatadan bağımsız olarak, Boot Repair yine de yeniden başlatma seçeneği verdi, ben de yaptım.

Açıkçası, önyükleme menümün doğru sürücüye işaret ettiğinden emin oldum ve voila! Grub, bütün bölümlerimi varsayıldığı gibi yeniden tanıdı. Xubuntu'yu yükledim ve şimdi Boot Boot'un çalışmasını yapması gerektiği gibi 14.04 koşusuna benziyor. Ayrıca, Windows 8.1'i yükleyebilirim.

Umarım notlarım yararlıdır. Önyükleme Onarımı ve oradaki tüm özel sorun gidericiler için minnettarım.

    
verilen cevap Mountaintree 08.06.2014 20:05
0

İlk live ubuntu cd veya Live ubuntu flash drive ve connect to internet önyüklemesi. Bundan sonra ctlr+alt+T 'e termianl ile gidip aşağıdaki komutu kullanın,

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

Bu aslında önyükleme ile ilgili sorunlarımı düzeltmek. Eklenmiş bir bağlantı bulacaksınız, screen short and clear instruction . İyi Eğlenceler.

Referans bağlantısı: FARKLI AYDINLATMA İÇİN BANA TAKİP EDİN!

    
verilen cevap mr_azad 08.06.2014 22:10
0

Terminalde sadece iki komut var ve yapmanız gerekiyor.

sudo os-prober
sudo update-grub

ve şimdi sisteminizi yeniden başlatın.

    
verilen cevap Prince Sharma 29.11.2014 17:40
0

grubunu yeniden yazmayı deneyin, terminali yazın: sudo grub-install /dev/sd_ (burada sd_, bootloader'ı yükleyen cihazdır) sudo grub-update , umarım size yardımcı olacaktır Not: / dev / sda içindeki sda, gruba yüklediğiniz aygıtta olabilir.

    
verilen cevap karim 19.04.2014 01:29

Etiketlerdeki diğer soruları oku