“Dosya ekleme hatası” nasıl çözülür?

22

Sabit diskim çöktü, bu yüzden dosyama erişmek için Ubuntu canlı disk kullanıyorum. Ama onları flash sürücüme aktarmaya çalışırken, bazen detayları görüntülediğimde şöyle diyor bir hata mesajı geliyor:

  

Dosya eklenirken hata oluştu: Giriş / çıkış hatası.

Bunu nasıl düzeltebilirim?

    
sordu Pistos 23.09.2013 02:42

4 cevap

24

Sorun, hedef diskinizin (dosyayı kopyalamak istediğiniz diskin) FAT32 ile biçimlendirilmesidir (bu, yaklaşık 4 GB'lık bir dosya boyutu sınırına sahiptir). Çözüm, hedef diskinizi EXT3, EXT4 veya NTFS olarak biçimlendirmektir (windows uyumluluğuna ihtiyacınız varsa).

    
verilen cevap Sisay Chala 17.04.2015 09:58
4

Sabit disk arızalandığından, hatayı çözmenin bir yolu olmadığını söyleyebilirim. Sabit diskte neyin yanlış olduğuna bağlı olarak, bir dosyayı birkaç kez kopyalamayı deneyebilir ve belki de sonunda doğru şekilde alabilirsiniz. Mümkün olduğunca çabuk hareket etmek ve en önemli dosyalarınızı aldığınızdan emin olmanız önerilir, çünkü sabit diskiniz daha da kötüye gidebilir.

Kötü prognoz için özür dilerim.

    
verilen cevap Richard 23.09.2013 02:47
1

flash sürücünüzün FAT32 yerine NTFS'de olduğundan emin olun. daha sonra dosyayı kopyalamayı deneyin, çünkü varolan dosyayı flash sürücüde değiştirmek isteyip istemediğinizi soran bir seçenek görebiliyorsunuz, "mevcut dosyayı (örn. resim boyutu: 100KB) değiştirmek istiyor musunuz?" (örneğin, pic001 10.1) MB)?" Bu iki dosya sadece aynıdır, ancak farklı bir dosya boyutunda görebilirsiniz. Değiştir'i seçin .. şimdi bu dosyaların kökeni klasörüne geri dönüyoruz, artık tek tek orijinal dosya boyutlarını belirliyor ve kopyalanan dosyalar dosya boyutuna sahip olana kadar önceki adımları tekrar tekrar yapıyor. Bu benim için iyi çalıştı, ama zaman alacak .. umarım yardımcı olur

    
verilen cevap MarvinEl 01.01.2014 17:31
0

Bu cevabın başarısız diskleri olan herkes için burada olması gerektiğini hissediyorum.

Başarısız olan bir diske yaklaşmanın en iyi yolu, güç kaynağından dikkatlice ayırıp pahalı olanlara vermektir . Sabırsızsanız veya kendinizi şanslı hissediyorsanız, bir sonraki en iyi şey bunun gibi bir kopyasını blok düzeyinde oluşturmaktır:

 1. Canlı CD'den önyükleme
 2. Bir montaj noktası oluşturun: % Co_de%
 3. Tüm bozuk diskin tam boyutu olan tek bir dosya için yer olan başka bir büyük disk takın: % Co_de%
 4. Bozuk disk takılı değilken, aşağıdaki gibi tutmak istediğiniz bölümleri kopyalayın: % Co_de%
 5. Dis takılı değilken, sabit diski çıkarmadan (güvenli bir şekilde saklamak için takılı değil ve takılı olmamalıdır).
 6. Favori işletim sisteminize önyükleme yapın ve büyük diskinizi tekrar takın: % Co_de%

 7. Bozuk bölümün kopyasını yerleştirmeyi denemek istediğiniz yer için bir montaj noktası oluşturun: % Co_de%

 8. Kırılan bölümün kopyasını döngü cihazı kullanarak dosyadan yüklemeye devam edin: % mkdir /mnt/mybigdisk

NOT: Dosya sistemi çok hasarlıysa, onarım yapmadan monte edemeyebilirsiniz.

NOT: Tüm diski saklamak isterseniz veya bölüm tablosu vidalanırsa, bunu tüm diskte de yapabilirsiniz. Yukarıdaki komutlarda / dev / broken_disk1 ile / dev / broken_partition1 arasında geçiş yapın (ve döngü aygıtının takılması biraz sonra daha karmaşık olacaktır).

NOT: Dosya sistemi tamamen bozulmuş olsa bile, her türlü silme / adware yazılımını kullanarak bu blok düzeyindeki kopyadan verileri kazabilirsiniz. İşte bir listedir. Bu yüzden gitmenin iyi bir yolu.

Bu neden sonraki en iyi şey?

Mencahical diskler (diskinizin mekanik olduğunu varsayıyorum, eğer porbide hiç çalışmıyorsa), diskin veriyi okumak için etrafta dolaşan küçük bir kol var. Bir şekilde kırılmışsa, bu kolu hareket ettirmek olumsuz etkilere sahip olabilir.

En az hareket miktarı, tüm diski doğrusal olarak okumaktır. Bu şekilde kolun rastgele sırayla blok aramaya zıplaması gerekmez.

Ayrıca, bazı alanların diğerlerine göre "daha bozuk" olması durumunda, dosya sisteminin meta verilerine dayanarak çalışmaz. Sadece tekrar dener, başarısız olur veya olumsuz etkileri olan başka şeyler yapar (çok fazla kolun etrafında hareket eder).

Hatırlanması gerekenler:

 1. Dosya sistemini kırma riski taşıdığından, bozuk diski monte etmemelisiniz. Bunları monte etmelisiniz, en azından salt okunur.
 2. Bozuk diskleri mümkün olduğunca az güçte tutun. Diski tamamen hareketsiz tutun, herhangi bir ani hareket daha da kötüleşebilir.
 3. Kötü sesler çıkarmaya başlarsa, gücü derhal ayırın.

Umarım bu yararlıdır.

    
verilen cevap Lennart Rolland 07.08.2018 22:51

Etiketlerdeki diğer soruları oku