Standart yükseltme sistemini kullanmadan yükseltmenin bazı alternatifleri nelerdir?

22

Standart yükseltme sistemini kullanmadan yükseltmenin bazı alternatifleri nelerdir? Örneğin, bir Ubuntu kurulumunu kötü bir İnternet bağlantısına sahip bir makineye yükseltmek istediğimi varsayalım. Seçeneklerim ne olurdu? Bu makineyi yükseltmek için standart bir Ubuntu diski kullanabilir miyim? Zaten standart bir Ubuntu diskim varsa ve bunu kullanmak istiyorsanız, verileri silmeden temiz bir kurulum yapabilir miyim?

    
sordu DLH 28.07.2010 21:23

2 cevap

8

CD'den yükseltmenizi sağlayan alternatif CD'yi (Ubuntu Masaüstü, Kubuntu Masaüstü, Sunucu CD'si yerine) kullanabilirsiniz.

    
verilen cevap txwikinger 28.07.2010 21:30
4

Mevcut bir yüklemenin üzerine Ubuntu'nun daha yeni bir sürümünü yükleyebilirsiniz. Tüm (yerel olmayan [1]) sistem dosyalarınızı ve uygulamalarınızı kaybedersiniz, ancak / home içindeki her şeyi koruyacaktır.

Masaüstü CD yükleyicisinin veya diğer CD yükleyicinin menüsünden gelişmiş bölümleme seçeneğini seçin. Mevcut kök bölümünüzün bağlantı noktasını / olarak ayarlayın ve biçim kutusunun işaretli olmadığından emin olun. Eğer varsa, ev bölümünüz için bu adımları tekrarlayın.

1: Yerel sistem dizinleri / usr / src, / usr / local ve / var / local

olduğunda     
verilen cevap Evan 28.07.2010 22:01

Etiketlerdeki diğer soruları oku